ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pamuksuz konu ilk bastaki seyrinden cok sasti, benim dedigim durum uyenin ilk basta yazdigi mesaja birebir yanitti, sonradan ortaya cikti altin olaylari falan.

ama sanirim sen konuyu biraz anlamamissin.

erkek tarafi diyoki babamin 3 kurusu var, sen birikimini ve nikahta takilacaklari ver biz ev alalim.

Evi kiz duzmus zaten babasinin parasiyla, o paraları da once damat beyin hesabina atmislar yani mobilyacilara falan hep parayi damat bey odemis gozukuyor.

Yani su an kiz tarafi cidden bayaği agir kaziklar yemiş durumda.

Konuya en son 14.00 sularinda baktim, bu yorumlar sonraki guncel bilgileri icermemektedir.

e sende diyemedin mi tapu benim üzerime olursa boşanma durumunda ben senin paranın üstüne mi yatıcam, o zaman sende bana güvenmiyorsun diye. uyanık beleşçi ya

Nişanlınız nerenin dolandırıcısı acaba?
Hem bütün eşyaları siz alın hem ailenizden altın alın hem birikim bozun, adam babasının malının parası ve bir kuru şeyiyle gelsin, sonra size paracı desin. Ne güzel dünya.
Ortadaki durum çok normalse risk alan kendisi olsun, ev sizin üzerinize olsun o zaman. Bir akıllı kendisi sanki.

Konu sahibi evlenmeyin !!!!!çok saf ve (kusura bakmayin )alık geziyor olmanız beni gerdi.Sizde ne dik duruş görüyorum ne de hakkını arama hırsı adam bir şey dese köşeye pısıp ağlayacak kadar zayifsiniz zaten ailenizde çok tecrübeli değil sizi doğru yola sokacak durumda değiller.Sizde bu" aç " adamı beslemek mal mülk yığmak için uygun bir adaysınız, başınızı yakmaya dünden razisiniz .Evlenin ama gördükleriniz yaşayacaklarinızin fragmanı bu karakterdeki adam yatakta bile kadınliginizdan vurur , hakaret eder istediğini yaptırır,sizi terbiye etme yollarını çok iyi biliyor .....

galiba şuan değilim benim de midem bulandı. nişanı evde de olsa en iyi şekilde yaptık. eşyalar o bu her şeyi biz aldık .yazıklar olsun
Ayrilsaniz eşyaların üstüne bir bardak su için adam size zırnık koklatmaz.Boyle birini nasıl buldunuz sevdiniz???? Hiç mi uyanmadınız??? Adam sizi inek gibi sağmış çevrenizde hiç mi bir akıllı yok????

Ya gecen bir uye vardi ya nisanlisi kumarbazmis ailesine kredi cektirmis, altinlarini kasaya koyacagim diye vermis yok etmis. Sanirim bu hanim kizimizin nisanlisi da ayni kumastan
Tam ben yazacaktım . Ailesi biliyor ve her şeyi gizliyorlar gibi bir his geldi bana nedense. E devletten kredi risk adımı var oraya bakar mısın ? Borcu ne kadar . Bu hamleleri şimdi yapmazsan ve kumar veya başka bir şey varsa hayatın mahvolur . Kirayı alacakmış vs hep maddi şeyler üstüne çok güzel duygu sömürüsü bunlar hep manipülatif hareketler . Gerçekten uzak şeyler anlattıkların . Ailede hiç uygun değil gibi geldi mantık dışı istekler . 11. sayfaya geldim dehşetle okudum mantıksız geliyor bana .

Allah aşkına aileniz de demiyor mu herşeyi bize yıktılar,ortada alınmış ev yok diye.verecekleri para ev almaya da yetmeyecek dediniz gözünüzü açın artık lütfen ya.Evlenmeden önceki birikimde eş adayının söz sahibi olması çok komik,başınızı yakmayın bu adamla sonunuz iyi görünmüyor

hala şey diyor tamam 5e bööleriz 4 hisse beim olur 1 hisse senin.senin paran benim param varsa ben de öyle yaparım diyor
Konu senin paran benim param değil kendimi güvende hissetmek istiyorum bunu neden anlamıyorsun denedin mi ?
4-5 yıl önce eşimle bir kavga etmiştik. Eşimin ailesinin durumu iyi ticaretle uğraşıyorlar.benim aileminde çok şükür iyi. Kavga çok büyümüştü biraz da çirkinleşmiştik açıkçası. O gün bana “boşanıp keyif sürmek istiyorsun herhalde” demişti. Alacağım malları ve nafakayı kastederek. Bende “ ben senin paran için gelmedim,para da gözüm olmadığını da yıllardır anlamamışsın yazık. Benim 2 tane dünya nimetim var onlar da evlatlarım. Onları alır çıkar giderim hayatından. Bir gün bile arkamı paraya yaslamadım o yüzden bu yaşımda hiç bir şeyim yok çocuklarımdan başka” demiştim.
Neyse bir iki gün küslükten sonra barıştık. Özürler ,barışma ateşli ilişkileri falan filan sonraki 2 yıl içinde 2 ev aldı ve 2 sini de benim üstüme yaptı. Ben hiç öyle bir şey istemedim. O gün dediğim “hiçbir şeyim yok” lafı çok zoruna gitmiş. Onu aklında tutmuş. İnan o evlerin falan bi önemi yok. Çok şükür gözüm tok evlendim ama “ben seni bu hayatta asla mağdur bırakmayacağım ben dahil kimseye muhtaç olmayacaksın” demesi çok özel.
Yani adam gibi adamlara hayatınızı harcayın arkadaşım. Seninle 3 ün 5 in hesabını yapanlara değil

Evlenmeden ev alırsan boşanma durumunda hiçbir hak iddia edemezsin , sakın para , altın falan verme , evlenince öyle al evi ya da nikah kıy ondan sonra al ...

Bunu nikahtan sonra yapakcsnz değil mi? Aman diyeyim

Ne olursa olsun ilerisini düşünerek adım at. Birikimin gidecek ama o evde hakkın olmayacak. Eş ailesinden daha fazla para geliyorsa tapuyu ona göre bölüşün. Mesela yüzde 70 onun olsun yüzde 30 senin. Biz tapu alırken yüzde 50 yüzde 50 mi olacak diye sorulmuştu bize, o yüzden oranlama yapılabiliyor diye tahmin ediyorum. En azından kendi birikimin ve ailenden gelen altın kadarı oran senin olsun.

Arkadaşlar o dediğim arsayı alacak adam vazgeçmiş. Ama bu tavrına şok oldum . Limon satar sana bakarım diyen adam paraya mı taktın diyor. ayrılmayı söyledim etraflıca düşüncem. Yani hala yarı yarıya yaparız diyemiyor. Böyle kızınca derdin bu muydu hallederdik diyor . Şey düşündü en son gelen parayla küçük bir ev almayı denicekmiş bulursa. Bir yandan da komu kapandı aileme söylicem falan filan deyince. Babama söyledim şaşırdı baya .gündem olur yakın konuşurlar annemle.

Arkadaşlar şey diyor. Sen şimdiden boşanmayı mı düşünüyorsun hani hayat arkadaşıydık sana güvenemeyecek miym diyor. Para katmazsam da muhtemelen evi kendi üstüne alır

Arkadaşlar şey diyor. Sen şimdiden boşanmayı mı düşünüyorsun hani hayat arkadaşıydık sana güvenemeyecek miym diyor. Para katmazsam da muhtemelen evi kendi üstüne alır
Siz bi sorar mısınız neden siz ona para verdiniz kartı ödeyip onun kartından eşya aldınız? Neden eşya parası sizden çıktığı halde o almış gibi göründü? Hadi bakalım her şeyi dökün ortaya. Madem para önemli değil neden gelinlik 2.el? Neden siz ödüyorsunuz her şeyi? Para tabi sizin için önemli değil, beyefendi için önemli.

Tam bir manipulatör aman diyeyim adımını 40 kez düşün at büyüklerne de sormadan sakn 1 TL verme.
Evlenecek kızlarmza örnek olsun paran varsa evlenmeden kimseye söylemek zorunda değilsin ailene bile

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…