ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar çakkkal biriyle asıl evlenmesi için sebep olalım.

Normal insanlar da var.

Kız bir isteyince 10 veren adamlar var.

Bu ne tinder avcısı tip böyle
Valla çakal mı çakal…
Ben şok ilk kez şahit oluyorum evlenmeden takıları isteyeni…
Salak herif beklese evlendikten sonra istese yine iyi niyet der kızcağız belki…

Umarım çakallık peşinde değildir. Alirsanizda tapuyu ortak talep edin

Lakin cok sacma dugun oncesi milletin takacagini istemek elinizdekini vermek

Bizde esimle lise zamanindan bir iliskimz oldugundan sen ben olmadi hic uzun seneler boyu taniyordm zaten evlenirken ..bu denli tanisikliginiz var mi ?

Henuz fikirlerimi soylemeye cekindigim birine sahsen tum birikimimi ve ailemin takacagi altina kadar ellerinden alip asla vermezdm

O annesi ama bu el kızı.

Ev eşyalarını talep edemesin diye yapmış bu.

Tabiki borcunu da kapatmıştır. Ama temel mesele bu.

Dolandırıcılar bunu çok yapar senden elden alır ama sana ödemeyi banka aracılığıyla yapar.

Sen mahkemeye gidince hak iddia edemezsin ama o üstüne para verdiği için güya borçlu bile çıkarsın.

Beklerse kayıp kaçak olacak =) bak adam yanısıra ailesinden de arsayı kopartacak evi düzdü evide alacak oooh boşanırsa da kimse para isteyemecek,
takılar diyecek takı yok, eşyalar diyecek eşyayı aldığının ispatı yok, param diyecek parayı verdiğinin ispatı yok ev diyecek evlenmeden önce babam aldı =) ohaaa oyuna bak

Konu sahibi ve ailesi düğünden sonra :)

İyi de buna sadece babasının parası olarak bakmak doğru değil bence. Çünkü konu sahibine takacağı altınların yerine vereceklermiş. O altınlar düğünde takılırsa konu sahibine ait oluyor sonuçta. Ama ev nişanlısının üzerine olursa konu sahibinin evde hakkı olmayacak.

Yahu şuan nişan atsa kız oğlanın zerre kaybı yok bide ailesinin taktıklarını geri ister, gider başka bi kız daha sövüşler..
Ama canım senin elindeki paranı almadan salmayabilir seni =)

Konu sahibi tüm tuşlara basmış ama evlenmek için.

Tüm birikimini saymış eline.

Eşyaları vs almışlar.

Denemeden aklının başına geleceğini sanmıyorum.

En fazla siz demiştiniz dinlemedim haklıymışsınız der yeni konusunda seneye.

Ayrılacağını sanmıyorum

O kadar uzun sürmez eylülde düğün var ocakta buraya gelir.. Konu parasal çünkü..

Ben olsam henüz nişanliyken böyle bir işe girişmezdim. Tapu kimin üzerine olacak belli değil. Ayrilsaniz hakkinizi alabilecek misiniz? Uğraş dur. Ne gerek var. Bir de bana göre kadının parası birikimi az bile olsa kıymetlidir ya kafanızda şüpheler varken birikiminizi ortaya koymaniz pek doğru gelmiyor.

Yahu hangimiz düğün öncesi anamıza babamıza gidipte bana takılan takıları siz düğünden önce verinde bana sahtesini takın biz ev alcaz düğünden önce diyebilir. Akla mantığa sığıyor mu?
Varsayıyorum ben babama öyle birşey diyemem de hani demiş olayım, babam demez ki yaw biz o kadar şey yaptık ev alınacak diye, benim sana altın takacağımı nerden çıkardın aldıklarımız yaptıklarımız düğün hediyesi olsun o gün takacaklarımda benim tasarrufum..
Belki ana babada eş dosttan borç alıp takacak birşeyler..
Yani kimin tasarrufu ne bilmeden nasıl doğmamış çocuğa don biçilir..
Mesela ben kardeşime hem düğününde hem nişanında 2şer taneden toplam 4 tane 24 ayar en kalın bilezikten taktım. Bekardım dedik ev araba alsınlar birikimleri olsun dedik =)
Benim düğünümde kardeşim geldi çeyrek taktı durumum çok iyi değil abla hoş gör, yada bi ihtiyacını gidelim taksitle alayım dedi, saçmalama hiçbişey takmasanda olur dedim..
Bu minvalde ben kardeşimden 4 tane bilezik isteyip ya biz evlenmeden ev alacazda demem lazımdı =))

Bir de şu var yarın bir gün bir şey olur ne sizin koyduğunuz birikiminiz göze görülür ne eşinizin koyduğu para ne de biz bu kıza takacagimiz altınların yerine verdik denir. Kayinbabaniz der ki oturduğunuz evi ben aldım.

Vallahi tüm kk adamı çook iyi tanıdık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…