ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bazı konular var istiyorum ki karşı tarafa ulaşıp şöyle yakasına yapışayım bu konu da onlardan biri.
Ne kadar açgözlü, çıkarcı, manipülatif bir insanmış. Hala sizi suçluyor.
Gerekli tavsiyeleri arkadaşlar yazmış zaten. Ben sadece nişanlınızla çat çat kavga etmek istiyorum şunu şunu nasıl yaparsın diye.

galiba şuan değilim benim de midem bulandı. nişanı evde de olsa en iyi şekilde yaptık. eşyalar o bu her şeyi biz aldık .yazıklar olsun
Ay almasaydın valla. O ne ya prenses beye bak. Başlık parası da verseydiniz. Ailende de var, bunlar hiçbir şey almayacak mı demediler mi?

Sonradan mesajları okudum kardeşim okuyorsunuz memur oluyorsunuz sonra neden bu o adamla evlenmeseniz evde kalacaksınız öleceksiniz korkusu. Adam içten pazarlıklı, paracı, sen bugün vermezsen sonra da vermezsin diye sizin sonrası için de hep paranıza çökeceği mesajını vermiş, eşyaları bile alırken onun hesabına atıp almışsınız şu an ayrılsanız nişan atmış olursunuz ama üç yıl sonra muhtemelen çocukla baba evine beş kuruşsuz yollanacaksınız. Ev de zaten yüksek ihtimal kayınpeder üstüne olacak. Arabayı satsınlar çok acilse sonra altınlarla siz kendi adınıza araba alırsınız

vera96 bu adamla nasıl tanıştın ?
İkimizde memuruz statümüz aynı diye yazmıştı. Maaşlı kadınsan herhangi bir işe girdiğinde önce whatsapp grubundan asılırlar o şekilde tanışırsın. Bu sevgi ilişkisi falan değil menfaat ilişkisi. Mesele evlilik çocuk doğurmak olsun kadın da maaşlı zaten kaçırmayım diyerek kadınları kandırıyolar. Çok var böyle özellikle polis memuru atanan kadınlara meslektaşlardan gelen teklifleri bir görseniz

Bu manipülasyona gelmeeee

ben araba satıp küçük elektrikli alalım desem. neler der acaba hayal bile edemiyorum. keşke başka kızolsaydı da burunlarından getirseydi

Aynen öyle. Araba satılır babası ev almak istiyorsa alır, altınlarla da kendinize araba alırdınız sonra. Ama adamın niyet o olmadığı için bu adamın aklında bile olmayan bir ihtimal tabii

galiba şuan değilim benim de midem bulandı. nişanı evde de olsa en iyi şekilde yaptık. eşyalar o bu her şeyi biz aldık .yazıklar olsun
Karar senin…
Kaybedecek hiçbir şeyin yok ama bazı şeylerin de usulü adabı var
Düşünecek zamanın var…

Ayrılık var demiyorum en azından biraz net ve dişli olsun bu konudaki tepkilerin bakalım oğlan ne yapacak belki tamam öyle olsun diyecek yada yükselecek asıl derdi ortaya çıkacak…

Aileni krediyi vs katma hayır ya de yada üstüme yapacaksan olur de. Net ol bu senin için fırsat gerçek yüzünü görmen için.

ya para vermek istemedim diye neler dedi onu sorsam iyice senin derdin belli oldu der
Tabi ki derdiniz belli olsun. Öteki türlüsü çok enayi gözükmek olur, baştan evi geçin ipleri nişanlınızın ve hatta babasının eline vermiş olursunuz. Valla madem sizden para istemeyi biliyor evi sizin üzerine yapmayı yada en azından ortak etmeyi de bilmeli. Ki kesin akıl etmiştir nikahtan önce alınınca zırnık alamayacağınızı. Mantıklı düşünün siz nişanlınıza deseniz evi nikahtan önce alalım benim üstüme kendisi ve ailesi kabul eder mi? Ha bunu yapacak çok adamlar var ama sizin nişanlınız belli ki öyle biri değil. Uyanıklık yapıyorlar prim vermeyin. Ortak tapu yoksa kuruş vermeyin zararlı çıkarsınız.

Ters psikoloji her şeyi döker ortaya vera96 ev konusu gündemdeyken sanki nişanlısı öyle düşünmüş aksi kendisininde aklıma gelmemiş gibi “ortak tapu yapıcaz bence benim ailemden katkı olsa iyi olur madem bu kadar ev istiyosun “diyip konuyu bağlayacak. Adam orada çözülür zaten ortak tapu mu nasıl yani diye. Verada benimde hakkım olması için öyle yapıcaktık ya diyip üste çıkmalı manipüle eden kısım kendisi olmalı. Bak o zaman karası nasıl çıkıcak meydana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…