ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
arkadaşım haberlerdeki dolandırılma olayları da amerika oklahomadaki marrynin, angelinanın başına gelmiyor.
senin benim gibi sıradan vatandaş
yani sana olmayacak gibi davranma
nasıl söyleyeceğim vs bu kadar naif olma.
yarın düğüne 3 gün kala ayrılıyorum dese altınlar elden gitmiş olacak
evlenince de kartını kaptırma

ben ne diyorum sen ne diyorsun takılması çok önemliyse çakma alırız dedi bişi diyemedim.
sende ona evlilik öncesi alınacak bunu mu hesaplıyorsun, hinlik mi yapıyorsun acaba diye düşünmeden edemiyorum nedense benim nikah öncesi konulacak bir param yada takım yok kusura bakma hemen ev almak zorunda değiliz diyiver
tavsiye içine sinmeyen hiçbir şeye evet deme demek zorunda değilsin madem evlilik öncesi olacak ya ortak tapu istiyorum yada hiçbirşey katmıyor koymuyorum üzerine de (kalbine ilk doğan kesinlikle doğrudur)

memuruz.
Şimdiden aramıza para mevzusu girdi . şimdi vermiyorsun ileride hiç vermezsin dedi
Bak 11 yıllık evliyim sana diyeceğim tek şey “kaç” arkana bile bakma. Adam resmen dolandırıcı. Bir de siz neden altınları bozup onun kartından altın aldınız parayı ona verdiniz ben anlamadım?
Kart borçları var da böyle mi ödetiyor? Adamda var bi şey.

Bir de bi olay anlatacağım. Bir adamla kadın evleniyor. Adamın ailesinden ev araba var. Kadın önce diyor ki ya bunu satsın annenler çok eski. Yeni bi tane alalım temiz oturalım çocuk da yaparız. Adam satıyor yeni alıyor evliyken. Sonra ne yapıyor ediyor arabayı da eski diye sattırıp adama kredi çektirip temiz araba aldırıyor. Sonra kaçıp gidiyor arabayla. Boşanıyor. Evin de arabanın da yarısını alıyor. Meğerse böyle dolandırıyormuş kadın insanları.
Gençsin, güzelsin. Boşver başkasını bulursun

kredi çekip eve verilen parayı öyle göstersem evde hak talep edebilir miyim?
Hayır edemezsin evin üzerine konulacak şerh sonrası kredi kullanman lazım ki parayı ev için çektiğin resmi olsun
Nişanlına zaten parayı vereceksen hissini bozduracak banka üzerinden yollayacaksın ki aynı kapıya çıkar
Sen zaten istemiyorsun ve kalbinde şüphe var neden kabul etmeye zorluyorsun kendini
Talebini açık açık dile getir kabul ederse ancak öyle noterde yada tapuda işlem anında paranı ver öncesinde verme bile
Akıllı olmak, akıllı davranmak zorundasın

Esyalarin parasını bile siz verdiğiniz halde yasal olarak o vermiş görünüyor
Yavrum kaç yaşındasınız
Niye böyle hatalar yapıyorsunuz
Şu durumdaki hinligi nasıl görmezsiniz
Aileniz biliyor mu sizi uyarmadilar mi
Ya da uyardılar dinlemediniz mi
Adam Evlenmeden nelerin nelerin peşine düşmüş
Belkide evlenmeyecek ne biliyorsunuz
Eşyaları o ödemiş görünüyor ay şok oldum bunu niye kabul ettiniz
Memurum diyorsunuz yanlış anlamayın vallahi demeseniz mental sorunları mi var acaba bu kızcağızin diyeceğim
Siz bununla evlenirseniz cok üzülürsünüz
Ama ben yazayım
Ne olacak biliyor musunuz
Siz çıt çıkaramayacaksınız O ev alınacak sizin birikimleriniz ve altınlarınızda gidecek kayınpederin üzerine olacak bu kiraya verilecek kirayı kayınpeder alacak Siz maaş kartınızı Eşinize vereceksiniz sonrasında bir ton baskı hakaret şiddet göreceksiniz ailesi nazarında hiç değeriniz olmayacak bakalım çalışma hayatınızda evli kaldığınız süre boyunca kimlere kimlere ne krediler çekip vermek zorunda kalacaksınız Çünkü sürekli aynı manipülasyona uğrayacaksınız vesaire vesaire Üzüldüm sizin adınıza

arkadaşlar vermicem dedim diye senin gerçek yüzümü gördüm oldu iş. annenlere de anlatma dedi. allah korusun bişi olsa para vermeyeceksin .herkesin parası kendinde olsun 5 kuruş istemiyorum falan diyor ileri de biz evlenince de her şeyi soracak mısın böyle diyor. annemlere sorayım dedim de

Alttan almayın konu sahibi. Size paragöz iması yaparsa, öyle olsam düğün ister, hiçbir şeyden geri kalmaz, bu kadar da masraf yapmazdım deyin.

Yerinizde olsam kendi birkimim ile nikahtan önce araba alırdım. Ne gerek var, arabamız var derse, bizim arabamız yok ki. Babanın arabası o derdim. Çok konuşursa da biz seni gelin alıyoruz zaten, her şeyi babam ödedi derdim. Ortada ne ev var, ne araba. Babasına bir şey olsa araba miras olacak.

Sizi anlıyorum,ben de sessiz biriyim genel olarak ama konuşmayı öğrendim. İçimde biriktirmiyor, oturup konuşuyorum. Terse de ters gidiyorum artık. Aman tadımız kaçmasın derseniz hayatı tatsız yaşarsınz.

Siz de, ilerde alacağımız her şeyi babanın mı üstüne yapacaksın deseydiniz.

Son düzenleme:
Ailen gözünü açar diye istemiyor anlamadın mı cidden? Nişanlı bi insanın bu konuda ailesine danışmasından daha doğal ne olabilir? Bence sen onun yüzünü görmüşken kaçmalısın. Evlenince maaş kartına çökecek kasa bu işte

Tabii ki anlatma der çünkü aklı olan Hiç Kimse buna tamam demez Aklın yolu birdir
Bütün bu olanlardan dolayı size hala böyle gıdım kadar bir aydınlanma gelmedi mi Ay cidden çok üzüldüm nedense

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…