Ev Alma Sorunsalı / Lütfen Yardım..

geride bir miktar birikmişiniz olmadan ve borç varsa ev almak mantıksız.
şu an 200bin kredi çekseniz 300bin öceyeceksiniz.
aylık ödeme tutarı da 2binde aşağı düşmez faizler çok yüksek.

Maaşından yardım etmeyi bırak, para isteyeceğine ev alacağım diyip para verme.
Onlar seni düşünmüyorsa sen niye daha evin yokken yardım ediyorsun
Yok zaten artık vermiyorum.
Eşim de izin vermez zaten artık.

O evin satılmasından yana değilim. Çünkü her gün daha da gelişen bir yerde. Bir de metro yapılıyor. Şuan 200 binlik ev iki katından fazlasına çıkacak çünkü evin tam önünden metro geçecek.
Bi ara babam gözünü kararttı satacaktı da bir ton olay yaptılar. Rezillik.

Katılıyorum size
Ama aile haksızlık yapıyor en azından o 1000 tl yi konu sahibine vermeleri gerek

Abiyi de kötü niyetli buldum açıkçası

aylık 3600 ile, kredi öderken ev almak..ev fiyatları orta haliyle 150-200 bin arası olan bir şehirde.. şuan zor görünüyor. lakin verdiğiniz 1000 kira bedelinde kooperatif , toki vs. şeyler varsa düşünebilirsiniz. onların ödemesi de aylar yıllar sürer tabi. bu işte iyi hesap yapmak lazım. hele ki borç ödemekte iken..

birikmişiniz yoksa çook çok zor. bide yeni aldık bir hafta kadar önce ama 50 bin kadar birikmiş vardı üzerini krediyle tamamladık. eğer aileniz verebilecek durumdaysa ilerde onlarda ev yaparken sizde onlara yardım edersiniz bence..

Bence kredi borcu bitsin ondan snra ev alın bizde istıyoruz bızımde borcumuz maysta bitıyor ınşallah ozaman ev almak ıstıyoruz. Acele etmeyın yınede sız bilırsınız.

abiniz anladigim kadariyla pencil biri ben ailenizin yerine olsan abinize yardim icin ginderdikleri 1000 lirayi keserim gerekirse kredi cekip sizin ev almaniza yardim ederim yoksa bu evlatlar arasinda ayrim olur zaten o abinizin oturdugu ev elinde sonunda satilacak yarin miras paylasiminda sorun olacak benim bildigim kadariyla bir gayri menkul cok degerliyse miras paylasimunda ilk once o satilir

Harfien katılıyorum

Aylik gelirimiz coook farkli degil, kiramiz ayni, bizim borcumuz yok ve pesinat yapabilecegimiz seyler de var ama ben ev almamizin imkansiz oldugunu dusunuyorum, aylik 1000 tl nin uzerinde odeme yapmamiz imkansiz ve o fiyata da ev yok (50 yillik kredi olsa belki) ama siz alabilirseniz helal olsun der saygi duyarim.

Yazik ailenizede abiniz de ailenize biraz nefes alicak para biraksinda hayallerini gerceklestirsinler. Ben sizin yerinizde olsam annemden babamdan para istemezdim .

Ailenizin geliri nekadar ?
Hem kira ödeyip hem abinize para veriyolar.

Hiç birikiminiz yoksa ev almayı unutun derim.

Ailenize güveniyosanız yazlık Arsayı satsınlar . Ve 500 size 500 abinize versinler.

Kredi oranları şuan çok yüksek evet ama 10 yıl zorlanıcaksınız demek değil.

Aylık ödemeniz 2500 olsa bu sizi 2,3 yıl zorlar.

Sonuçta kredi sabit maaş artan bişey.

Benim gördüğüm adaletsizlik yapan bir aile, abiniz ve gelin hanım yiyor siz bakıyorsunuz. Bu şartlar altında ev almayı unutun.
Ne demek hem evi ver hem de aylık 1000 tl yardım? Siz üvey evlat mısınız, alın teri döküp çalışıyorsunuz?
Gelininiz de çalışabilir maddi durumları iyi değilse, eli ayağı tutuyor değil mi?
Ama çalışamaz incileri dökülür hazırdan yemeye alışmış...

Erkek çocuk herzaman kıymetli ama tekmeyi de vuran da o oluyor, ama yine de kıymetli işte... şimdi sanıyorlar mı o gelin onlara bakacak, asla bakmaz.
Abinizin de umrunda olmaz, anne babanız dönüp dolaşıp size gelecekler.

Kusura bakmayın ama aileniz en başta büyük bir hata yapmış. Faturası da size kesilmiş..

İyi de abiniz bencil ve yetersiz bir adam. Anne babasının üstüne yıkmış sorumluluğu. Sizin onlardan bir farkınız olmayacak para isterseniz. Belli bir yaşa gelmiş insanlarsınız. Size para verecekler ve hayallerinden olacaklar. Buna gönlünüz elveriyor mu? Herkesin hemen evi olmak zorunda değil. Çalışın, biriktirin, alın. Artık anne babanızdan beklemeyin.

o 1000 lira size gelecek bu kadar basit, yani siz ev almasanız bile size de destek olmak babında abiye giden nakdi para size gelmeli.. sizin istemenize gerek kalmamalı, ne demek ailem mahçup oluyor bana ? olmasınlar efendim ,ellerinde böyle bir imkan varken ,tüm parayı erkek evlada yedirip aman kızım sana da mahçup oluyoruz ama istersen veririz demek de neyin nesi ? size karşı alenen evlat ayrımı yapıyorlar ,isteyin çekinmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…