Ev Alma Sorunsalı / Lütfen Yardım..

İki kardeş nasıl bu kadar farklı karakterde olabilir , sen ve abin?
Anne babanizda normalmış nasil böyle oldu bu adam ?

Borcunu ödemeden ev alma derim.
Zaten faız oranları uçmuş durumda, borcunuzu ödeyene kadar belkı faız oranlarıda düşer.
Daha sonra Allahında izniyle kendı evinizi alırsınız.
Şuan bizde ev almayı düşünüyoruz ama faiz oranları yuksek dıe alamıyoruz ki bizim 20 bın tl kadar bı bırıkımımız var şuan eşim 3 yıllık kontratla başka bır iş yerıne geçti planımız bu 3 yıl içinde onun maaşına dokunmadan bırıkım yapmak.

Dediğim gibi ailem bu işe kalkışırsam direk parayı bana verirler.
Ben sadece vicdan olarak rahat değilim.
40 bin lirayı 5 sene olsun biriktiremem ki. Başka nasıl alacağım
40 bın tl nasıl bırıktıremıyorsunuz anlamıyorum.
Sende eşinde çalışıyorsunz.
Eğer ev almak ıstıyorsanız fuzulı işlerden kaçınmalısınız.
Ben evlenelı 3 yıl oldu 1 yıl kv oturdum 2. yıl 5 kruşsuz kiralık eve çıktık eşim ozamn ünv.. okuyordu .
3. yıl eşim işe girdi ve bu 2 yıl içerisinde biz 20 tl bırıktırdık ki inannın her pzar gezmeelre çıktık dıarda yemeklerımızı yedik
2 tane kedım var onların masrafları oldugu halde Allahıma şükürler olsun.
Eğer gerçekten istiyorsanız kendızı sıkmanız gerekıyor bır kaç yıl
Aileye güvenerek iş yapmayın ne olacağı belli olmaz.
Borcunuzu odeyın kenarı 2 3 maaş atın sonra kredıye girin
dünya hali kaza olur bela olur işten çıkarılırsınız bunları hep düşünmek gerekıyor.

Konunu okudum da ailen sana haksızlık yapıyor. Abinin oturduğu evde de hakkın var ayrıca. Sende Biraz acitasyon yap. 10 yila ev sahibi olucam kredi cekersem elime su kadar kaliyo de. Ayy en sevmediğim sey çocuklar arasi ayrımcılık halamla babam arasinda da oldu hep. Abin evin yari değerindeki parayi sana versin bi zahmet

Kendiniz birikim yapsanız daha iyi olmaz mı ? 40 bin lira birikim yapılacak bir miktar. Ailenizden yardım alacaksınız Iki Tarafın aileside yardım Etsin.
Ayrıca abinize ailenizin para vermeside ayrı bir konu, hem Çalışıyor hem evli hemde çocuğu var ama aileden yardım alıyor...

Simdi anladimm canim. Aslında kız tarafı ne derse desin o, onların adetleri. Baktilarki ev var uyanıklık yapmak istemisler, keşke o tarafin lafı üstüne iş yapilmasaymis, herkes kendi yağında kavrulsaymis. Siz bence ailenizden maddi destek bekleyip, bi sikintya daha sokmayın.abiniz tarafi da hakkinizi yediyse mutlaka ondan cikacaktir. Kimse kimsenin lokmasini bogazindan rahatca geciremiyo, ben buna cok şahit oldum

Ev alicak pesinat odeyecek yada kresi cekicek durumunuz yok suan bunu dert etmenizede gerek yok 3600 gelirini var borcunuzda cok kalmamis kredi borcunu bitirip oyle plan yapmaya baslayin derim

*Aileye güvenilerek ev alınmaz
*Her zaman kendi emeğinle olsun. Geç olsun güç olmasın
*Birikimsiz ev almak, hele şu anda hiç doğru bulmuyorum.
*Seçimi bekleyin. Ak parti kazanırsa zaten kredi verecekmiş (espiri yapasım geldi kusura bakmayın)
*Çocuk yok sanırım. Ev kredisi bitene kadar da bekleyemezsiniz herhalde. Sonuçta hiç birikim yok. O yüzden çocuk giderlerini de ve bu dönemde çalışmama durumunu da hesaba katın.

Şuan o durumdayım bizde eşimle birlikte çalışıyoruz ve ikimizinde çok iyi işi var. .
herkes bize ev al salakmisin kiraya veriyorsun dedi ben kirada yaşayalım dediğim halde eşim ev ev diye tutturdu. .
ev aldık ve bütün birikimimizi 30 bin euro yu eve harcadı eşim..
şuan hiç bir şey yok sıfırdan başladık hayata nasılsa çalışıyoruz yine yaparız dedik. .
eşim işten atıldı şimdi bi maaş la kara kara düşünüyoruz napicaz şimdi diye. ..
şuan daki aklım olsaydı asla ev almazdim çok pişman oldum. . Bu ev bana batıyor acı çekerek yaşıyorum her tarafı lüks ama huzurum yok. . çeken bilir çok zor durumdayım. ..

Üzülme canım allah büyük .Her şerde bır hayr vardr. Eşınz belki daha iyi bır iş bulur .Allah herşeyi gönlüne göre versın.

kiraya giden paraya hayiflaniyorsunuz ama kredi oderken ilk 5 yil odediginizin3/4 ü faize gidiyor.havaya ucuyor yani.bence borcunuzu bitirip sonra birikim yspip sonra ev isine girmali.zaten daha cok gencsiniz.insanlarin cogu emeklilikten sonra ev sahibi olabiliyor.sizin bu kadar acele etmeniz gereksiz.
birde sunu belirtmek istiyorum;
bizim milletimiz erkek evlada ayricalik sunar.evin gecimi erkegin mesuliyetinde oldugu icin oglunu desteklemeyi tabiki daha dogru buluyor.damadida kendi ailesi destekler vibisinden.
brnim kisisel fikrimse;kiz olsun ,erkek olsun kendine guvenmeyen evlenmemeli.cok zor zamanlarda aileler cocuklarina destek olabilir ama mecburlarmis gibi onlara yaslanmak kisiliksizlik....

Üzülme canım allah büyük .Her şerde bır hayr vardr. Eşınz belki daha iyi bır iş bulur .Allah herşeyi gönlüne göre versın.

allah razı olsun inşallah hersey yoluna girer çok üzülüyorum geceleri uykuyu kaybettim bunca yıllık birikimim de gitti tam ev alıp evimize taşındık mutlulugumuz kuşağımizda kaldı. . allah sonumuzu Hayır etsin. ..

insallah bugünlerde gerıde kalck canım üzülme :)

nerdeyse aynıyız..900 kıra gelır aynı sayılır..peşinat yok ev alma hayalı var.ama bırıkımsız nasıl olur 10 sene nasıl borca gıılır bılmıyorum
tek fark bızde anne babada kuruş yok ne arsa ne ev ne para

Bu düzeni ben anlamıyorum, anlamak istemiyorum. Annenizin babanızın bir hayali var. Bunun gerçekleşmesindeki en büyük engelde evlatları. Kendine güvenmeyen, istediklerini karşılayamayan evlenmesin. Zorunluluk yok. Abiniz bu kadar haksızlık ederken onlara birde siz tuz-biber olmayın. Kiraya gitsin para birşey olmaz. Kaç yıldır çalışan insanlar hayallerini gerçekleştiremezse ileride vicdan azabı çeken siz olmayın. Eşinizin ailesinin durumu nasıl? Ev almak bu kadar önemliyse onlar yardım edemez mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…