Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

ozo76 canim nasil oldun ?
Kac litre cekti ercan bey?
Bisey daha soracagim lipo yapilan bolgelerinde sizinti oldumu? Yani ped felan koydularmi korsen islandimi?

ameliyatin 3.gunu takip edenler icin yasadiklarimi anlatayim zira onca sayfa okumak zor olur kendimden biliyorum..
aml ilk gunu standrt prosedurler damar yolu acilio onluk giydirilio cizim yapiyor doktorunuz biraz sakinlestirici ve iyi uykular :)
1.gun: uyandigim anda muthis bir üsüme agri hissetmiyorsun ama acayip usuyorsun 5 saat narkoz almama ragmen midem hic bulanmadi
kendine gelmeye basladiginda ki ayni gun hep yari uykulu kendine geliyorsun ..sonda ve dren oluyor onlari hic hisetmiyorsunuz.
beni ayni gun kaldrmadilar karnimda buz falan vardi zaten aml. bana gore en ama en zor kismi yatakta 1 tam gun cakili kalmak donmek bile yasak v seklinde yatiyorsunuz..
bende panik atak var kisitlanma duygusu olunca hemen telas yasarim ama oyle boyle degil gece atesimde cikinca fen bi durum oldu.allahtan hemsireler cok sakindi onlarin sakinligi sohbeti beni muthis rahatlatti akademi hastanesinin butun hemsirelerine sonsuz tsk ederim.
doktorumda cok ilgiliydi geece panik atak gecirdigimi ogrenince ertesi gun sabahin korunde geldi.
velhasil ilk ayaga kalmam yeniden dogus gibiydi :) sondayla drenlerle kalktim hic basim dönmedi 10 dk egik pozizyonda yurrtler. yatirdilar sondati cikartilar 1 saat sonra yardimli sekilde daha uzun yurudum ..yurudukce kendime geldim bu arada ii bol su ictim. bu isin en can alici kismi kendinizi cok yormadan yuruyus yapmak bol su icmek ve mumkunse ilk gunler ekmek yememek .
buyuk abdest bende sorun oldu soyleki wc ye cikmak istiyorum ama korseyle nasil yapabilirim ne kadar ıķinmam yeterli olur telasi ve korkusuyla yapamadim ama yedigim bol yesillik ve bol su sayesinde wc ye ayni gunun aksami rahat ciktim

2.gun: artik hersey daha kolayyardimsiz olarak kalkabiliyordum. yuruyuslerim daha uzun olmaya baslamisti oturmakta serbestti. korsede bana kesinlikle rahatsizlok vermedi. bu arada ben karin germe yani sira ust bacagima ve simitlerime lazerlipo yaptirdigim icin diz altindan gogus altina kadar olan korseden giyindim bu sekilde korse giycek arkadaslar korsenin bacak araniza ii oturmasini saglamalisiniz.

3.gun: benim 19 aylik ikizlerim var annem suan bakiyor ama bugun onlara omletlerini ben yaptim kucagima almamak kaydiyla beslemetide yapabilirim. lakin anacugum izin vermedi. geceleri v seklinde yatiyorum evde v seklinde uyumak daha kolay. pek dile getirebilcegim agrim yok suan tek sorun kasinti olmasi ve ne acayiptirki hissiz bolgelerde kasintinin olmasi eee dogal olarak kasisanda kasiyamamak duygusu var :) tabi iii yanindan bakmak lazim kasinti dikis yerlerine yakin ise iyilesme surecine girmis bulunmaktasiniz :) heee bide biri bana şu yapostirilan bandajlarin yapiskanligini nasil giderebilcegimi soyleyebilirmiii? bu arada iyilesmemin hizli olamasinin en buyuk nedeni hayatim boyunca kesinlikle sigara icmemis olmamdir bilgilerinize arz olunur :)

Herşeyin yolunda gitmesine çok sevindim, hayatım boyunca bende hiç sigara kullanmadım bu çok büyük bir avantaj Yeşilay'cı arkadaşım dumansız hava sahası candır can

Sevgili arkadaşlar,iyi dileklerde bulunan herkese teşekkürler ve benim ile birlikte ameliyat olan herkese de geçmiş olsun, istanbultb ameliyat sürecini çok iyi anlatmış beninki de aynı şekilde olduğu için tekrardan yazmıyorum, doktorum bacak içlerine de azıcık lipo yapalım dediği için benim de korsem dizden başlıyor göğüsaltına kadar, hiç ağrım yok çok şükür, tek sıkıntım boğazımda gıcık oluşması ve balgam birikmesi , bu olduğu an 2-3 dk resmen kopuyorum, öksürmemek için çabalar falan . En büyük korkum hapşurmak oldu habire burnumu kapatıp geziyorum.
Tuvalet işi zor değil ama korseden ötürü biraz sıkıntılı artık bu işler bitince iyice temizleniriz dururuz inşallah,
Ben kimseye söylemediğim için eşim bakıyor bana oğlum ile dönüşümlü olarak, ama görüyorumki hasta bakmak zormuş, allah razı olsun onlardan bebek gibi bakıyorlar bana, ben halen yatar vaziyetten yardımsız ayağa kalkamıyorum belki korkuyorum bilmiyorum, ama eğik de değilim tam dik olmaya bir tık var gibi.
Doktorumdan ve hasteneden acayip memnun kaldık, nasıl bir ilgilenmek nasıl bir kibarlık, giderken arabaya kadar bir uğurlanma, valla işlerini çok iyi yapıyorlar, doktorum kamran beyin ( benden de bayağı genç ) ama ellerinden öpmem lazım , işini çok düzgün yapan sakin ama ilgili , kibar bir adam, ülkemizde böyle doktorların yetişmesi gururlandırıyor beni, 3 ay sonra meme küçültme yapacak kısmetse onu da atlatınca inşallah herşey güzel olacak, bu arada eve geldiğimde ertesi gün tartıldım 3,5 kg az çıktım, birazda ödem olduğu düşünülürse hiç fena değil,
Bitki çayı içmeyin dediler, bol su ama abartılmayacak (2lt) , bir de c vitamini verdi bir markanın bu da estetik operasyonlarda iyileşmeyi hızlandırıyormuş (enfla c)
Oldukça az yiyiyorum öğlen akşam çorba gibi birazda ben kilo verirsem iyi olacak.
Hepinize sevgiler selamlar

Cooook gecmis Olsun Canim,her Gecen Gun daha iyi olursun insallah

canimcim gecmis olsun.. ben yarin banyo yapicam :) bu arada senin kaslar dikildimi? doktor benim kaslarin 12 cm acik oldugunu soyledi hamileyken oglum iri uzundu sagolsun onun eseri bide altli ustlu gerilip gerilip dururlardi :) bi iyileseyim bana en cok koyan cocuklarimla bogusamamak

Sağol canım sana da geçmiş olsun, benimde dikmiş bayağı kaslarımı, ameliyata girerken dik kesi olmaması için rica ettim o da dediki ameliyatta belli olur, allahtan dikişler kavuşmuş aşağıda dik kesi olmamış, tertemiz bir dikiş vardı, hiç kanaman olmadı dedi, çarşamba kontrole gideceğim bana yıkanma ozamana kadar dedi

Sezeryan dikişime bitiştirmiş sevindim, aşağıdan da az çekmiş yukarı, bakalım artık zaman gösterecek durumu, bacak içlerindende herbirinden 450 cc çektik dedi, hafif bir düzetme dedi.

Cnm senin dikey çizgi olmuş mu

Kızlar benim miğdemin üstü çok şişiyor ya dokunuyorum balon gibi yemiyorumda ödem desem çok enteresan sizede oldumu

ozo76 canim nasil oldun ?
Kac litre cekti ercan bey?
Bisey daha soracagim lipo yapilan bolgelerinde sizinti oldumu? Yani ped felan koydularmi korsen islandimi?
Cnm çok daha iyi ayaklandım bugün biraz ağrı oda oturp kalkarken bide kollar sızlıyo :)
1.8 gibi çok yağ aradım dedi yağ kalmamış artık :)
Aldıklarıno da alt dudak ve bacaklarımda selülit çökmeler vardı onlarıda halletti su an ödemden davul gibiyim
Eşim cadılıklara başladın yine diyo
Avokado yaprğ mısır püsk kiraz sapı
Korsenin altında ayrıca bezler var o gece çok aZ ıslaklık oldu cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…