Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Çok teşekkür ederim canım tecrübelerini bizimle paylaştın😍🙏ya Musavvir çalıştın mi canım kadınlar için bire-bir ya lâtif de.

Ben ya latif esmasını ne zaman çeksem kısa süre sonra olumsuzluklarla karşılaşıyorum. İşlerimin ters gitmesi, depresif bir hal, sinirlilik vs.
Hatta bir kaç başka esmada da böyle durumlarla karşılaşıyorum, sadece ya latif esmasında çok bariz ve hemen oluyor bu dediklerim. Neden olabilir bu?
Bir çok insanda faydalarını okuyorum ve heyecanla okumaya başlıyorum ama hep yarım kalıyor. Hatta burada bazı toplu okumalara katılmaya da çekiniyorum bu yüzden.

Newplanet arkadaşım Ya Vedud ve Ya Musavvir sende nasıl etkili oldu,neler yaşadın mesela açıklarsan beni aydınlatmış olursun.Ben Ya Musavvir esmasını çalıştım ama sebat edemedim bu esmada neden bilmiyorum,özellikle zayıflamak ve vücudumun forma girmesi için okudum,1 ay kadar değildi fakat 21 gün okumuşumdur,daha çok iştahım açıldı😀.Ya Vedud tek okununca çok etkili olmadıda,Ya Cami Ya Vedud 1000 kere zikrettiğimde epeydir küs olduğum daha doğrusu bana küsen kuzenim sevdiğim bir ablam tam 5 yıldır küs bana,bir gün telefon açıp defalarca özür diledi benden "affet beni hakkını helal et
bana"dedi.Ya Latif beni kabz haline sokuyor okuduğumda bildiğin bunalım geziyorum,okudum bir müddet resmen kuyunun dibindeyim sanki.Ya Kerim esması 2 ay kadar sonra etki ediyor ama sürekli mutluluk hissi veriyor insana.Ya Hayyu Ya Nur esmasını 1000 kere zikrettiğimde acaip güzelleşiyorsunuz,sanki ay gibi parlıyorsunuz ve acaip enerjik oluyorsunuz.

İşte tam böyle oluyor bana da. Kuyunun dibinde, çıkamıyor gibi oluyorum.

Ben ya latif esmasını ne zaman çeksem kısa süre sonra olumsuzluklarla karşılaşıyorum. İşlerimin ters gitmesi, depresif bir hal, sinirlilik vs.
Hatta bir kaç başka esmada da böyle durumlarla karşılaşıyorum, sadece ya latif esmasında çok bariz ve hemen oluyor bu dediklerim. Neden olabilir bu?
Bir çok insanda faydalarını okuyorum ve heyecanla okumaya başlıyorum ama hep yarım kalıyor. Hatta burada bazı toplu okumalara katılmaya da çekiniyorum bu yüzden.

Her esmanın aktive ettiği alanlar var ya? Acaba sizde Ya Latif esmasının etki ettiği alan çok tıkalı da siz okudukça açılırken olumsuz etki mi yapıyor? Bu sadece bir düşünce olarak geçti aklımdan.

Her esmanın aktive ettiği alanlar var ya? Acaba sizde Ya Latif esmasının etki ettiği alan çok tıkalı da siz okudukça açılırken olumsuz etki mi yapıyor? Bu sadece bir düşünce olarak geçti aklımdan.

Çok mantıklı bir yaklaşım. Bir ara ben de düşündüm bunu ama o kadar etkiliyor ki, okumaya başladıktan en fazla 3 gün sonra başlıyorum depresifleşmeye. Sadece kendi içimde de değil, etraftan kötü haberler duyuyorum irili ufaklı, canım iyice sıkılmaya başlıyor. O yüzden ne kadar sizin söylediğiniz gibi düşünmeye çalışsam da devam edemiyorum. Bıraktıktan 4-5 gün sonra düzelmeye başlıyor tekrar ruh halim, bir ferahlama geliyor.

Bir de şöyle bir şey var. Mesela ya latif için örnek vereyim. Ben ya latif okudukça o ismin etkisini üzerime çekiyorum. Yani yardıma ihtiyacı olan, olabilecek olan insanlar hayvanlar çıkıyor karşıma. Yani şifa bulmak için ya şafi okuyan bir insanın, şifa dağıtmak durumunda kalması gibi. Bilmiyorum anlatabildim mi. Sizlerde de böyle oluyor mu?

Çok mantıklı bir yaklaşım. Bir ara ben de düşündüm bunu ama o kadar etkiliyor ki, okumaya başladıktan en fazla 3 gün sonra başlıyorum depresifleşmeye. Sadece kendi içimde de değil, etraftan kötü haberler duyuyorum irili ufaklı, canım iyice sıkılmaya başlıyor. O yüzden ne kadar sizin söylediğiniz gibi düşünmeye çalışsam da devam edemiyorum. Bıraktıktan 4-5 gün sonra düzelmeye başlıyor tekrar ruh halim, bir ferahlama geliyor.

Bir de şöyle bir şey var. Mesela ya latif için örnek vereyim. Ben ya latif okudukça o ismin etkisini üzerime çekiyorum. Yani yardıma ihtiyacı olan, olabilecek olan insanlar hayvanlar çıkıyor karşıma. Yani şifa bulmak için ya şafi okuyan bir insanın, şifa dağıtmak durumunda kalması gibi. Bilmiyorum anlatabildim mi. Sizlerde de böyle oluyor mu?

Ben malesef şimdiye kadar bir esmada devamlılık gösteremedim ama bugün bir liste yaptım belirlediğim esmaları 40 gün okuyacağım inşallah.🙏

Söylediklerinizi çok iyi anladım. Belki ben de başladığım ilk zamanlar bazı aksiliklerle karşılaşacağım ama bence okurken daralıp bunalmak konusu alanların aktivesinden değildir, bırakınca ferahlamaya başlıyorum diyorsanız belki şeytan size vesvese veriyordur. Bir sayfanın dilek çalışmalarını yapıyordum bir ara. Allah affetsin ama esmaları okurken baygınlık geçirecek gibi oluyordum. Gözüm sürekli zikirmatikteydi. Bir an önce bitsin diye düşünüyordum ve yine üzülerek söylüyorum ki o çalışmalarda 10 kişiden 8i etki gördüyse etki göremeyen 2 kişiden birisi benim. Çünkü şeytan beni çok dolduruyordu. Bire bir yaşadığım için kendimden örnek verdim.
Mesela bu belirlediğim esmaların aslında hepsinin ebced değeri var ama ben okurken yine aynı duruma düşmemek için her birini 100er defa okuyup alıştıkça çoğaltmayı düşünüyorum. Çünkü hadi okumuş olmak için okuyayım durumuna düşmek istemiyorum.🥺

Size şöyle bir öneri sunmak istiyorum. Başlarkenki niyetiniz ne oluyor bilmiyorum ama 'Allahım güzel isimlerinin en hayırlı ve en güzel mucizelerini yaşat bana. Bedenime, ruhuma, herbir zerreme şifası etki etsin' diye başlayın bence. İnanıyorum ki siz devamlılık gösterdikçe de ruhsal olarak huzura ereceksiniz.🥰

Ben malesef şimdiye kadar bir esmada devamlılık gösteremedim ama bugün bir liste yaptım belirlediğim esmaları 40 gün okuyacağım inşallah.🙏

Söylediklerinizi çok iyi anladım. Belki ben de başladığım ilk zamanlar bazı aksiliklerle karşılaşacağım ama bence okurken daralıp bunalmak konusu alanların aktivesinden değildir, bırakınca ferahlamaya başlıyorum diyorsanız belki şeytan size vesvese veriyordur. Bir sayfanın dilek çalışmalarını yapıyordum bir ara. Allah affetsin ama esmaları okurken baygınlık geçirecek gibi oluyordum. Gözüm sürekli zikirmatikteydi. Bir an önce bitsin diye düşünüyordum ve yine üzülerek söylüyorum ki o çalışmalarda 10 kişiden 8i etki gördüyse etki göremeyen 2 kişiden birisi benim. Çünkü şeytan beni çok dolduruyordu. Bire bir yaşadığım için kendimden örnek verdim.
Mesela bu belirlediğim esmaların aslında hepsinin ebced değeri var ama ben okurken yine aynı duruma düşmemek için her birini 100er defa okuyup alıştıkça çoğaltmayı düşünüyorum. Çünkü hadi okumuş olmak için okuyayım durumuna düşmek istemiyorum.🥺

Size şöyle bir öneri sunmak istiyorum. Başlarkenki niyetiniz ne oluyor bilmiyorum ama 'Allahım güzel isimlerinin en hayırlı ve en güzel mucizelerini yaşat bana. Bedenime, ruhuma, herbir zerreme şifası etki etsin' diye başlayın bence. İnanıyorum ki siz devamlılık gösterdikçe de ruhsal olarak huzura ereceksiniz.🥰

Bütün hepsinde olmuyor bu, bazılarında oluyor. Ya latif en belirgin olanı sadece.
Ve ne zaman bir konuda denk gelsem, faydalarını görenleri okusam yine başlıyorum bir umutla ama sonuç aynı oluyor. Çok yüksek sayılarda da okumuyorum aslında. Ve güzel dileklerle, olumlu bir ruh hali ile başlıyorum.
Tabi bu bendeki durum. Siz veya burayı okuyan kimse etkilenmesin asla bu söylediklerimden. Çok okuduğum, böyle durumlar yaşamadığım, bana ferahlık veren, iyi gelen esmalar da var çok şükür.
Sadece, bana özgü olan bu durumun sebebini çözemedim, belki yardımcı olan biri olur diye yazdım buraya.
Allah dualarınızı, hayırlı dileklerinizi kabul etsin inşallah :KK200:

Bende de Ya Müheymin esması kötü etki ediyor..Ne zaman okusam korkutucu rüyalar görüyorum..Herkese iyi gelen esmalar farklı sanırım..Birde burda öğrendiğim Ya mecid esması vardı.Kendine büyü yapılmış olan varsa o büyü ve nazarı ortadan kaldırır diye..Ben o esmayı her okuduğumda ufak çaplı kaza lar başımıza geliyordu..Evde dibinden patlayan bardaklar ortasından delik gibi süraki kırıldı.Elimi kötü bir şekilde kestim vs..Belki kaza filan diyeceksiniz ama hep o esmayı okuyunca bu tür şeyler sıklıkla oldu.Okumayınca olmadı.Ben bilemedim bu esma bize iyimi geldi kötümü..Önce kötülükler çıkıyor diye srvindik ama bu kazaların daha büyük olmasından korktuğum için bıraktım..Doğrumu yaptım acaba bilrmedim

Bende de Ya Müheymin esması kötü etki ediyor..Ne zaman okusam korkutucu rüyalar görüyorum..Herkese iyi gelen esmalar farklı sanırım..Birde burda öğrendiğim Ya mecid esması vardı.Kendine büyü yapılmış olan varsa o büyü ve nazarı ortadan kaldırır diye..Ben o esmayı her okuduğumda ufak çaplı kaza lar başımıza geliyordu..Evde dibinden patlayan bardaklar ortasından delik gibi süraki kırıldı.Elimi kötü bir şekilde kestim vs..Belki kaza filan diyeceksiniz ama hep o esmayı okuyunca bu tür şeyler sıklıkla oldu.Okumayınca olmadı.Ben bilemedim bu esma bize iyimi geldi kötümü..Önce kötülükler çıkıyor diye srvindik ama bu kazaların daha büyük olmasından korktuğum için bıraktım..Doğrumu yaptım acaba bilrmedim

İşte böyle bir şeyden bahsediyorum. Elbette bu sadece bazı dua ya da esmalarda oluyor. Belki de bizim bilinçaltımızla alakalı bir durum olabilir. Bir şekilde o esmanın ya da duanın bize iyi gelmeyeceğine mi inanıyoruz içten içe, bilemiyorum.
Ya da hakikaten dediğiniz gibi, her esma herkese göre değil. Deneye yanıla öğreniyoruz işte.

kızlar ona ınanıyorum rahman suresını ılk okudugum zamanlar nakarat kısmı var sız rabbınızın nımetlerınden hangısını yalanlarsınız arapcasını ruyada tekrarlıyorum sayısız oyle olmustu neden olur bılemedım

Bugün niyetlerim için esmaül hüsna kitabından tefeül ettim....

99 isim içerisinden EŞ-ŞEKUR ismi çıktı niyetime... Bu esmayı bol bol zikretmem gerektiğini anliyorum.

Size bugün olan küçük bir gelişme söyleyim. Coook uzun süredir zikirlere ara vermiştim. Tekrar dün esmalardan zikretmeye başladım. Dün canım aşure çekmişti.... Bugün yürüyüşte bol bol şekur ismini çektim. Kapı zili çaldı. Istediğiniz kadar aşure alabilirsiniz diyip bize komşumuz 3 tabak aşure verdi. Zikirlerin 2. Günu icin güzel Mini bir sürprizdi:)

Ben cok bunaldigim bir dönem neredeyse soluksuz sürekli zikir kuran ve namaza adamıştım kendimi. Gece yarısı da teheccüd... Allaha o kadar siginmistim ki...artik O vardi ya, Onu bulmuştum ya, bütün hayatımdaki istekler gözümde anlamsizlasmisti... o dönem 1 ay içinde imkansız olan şey oldu. Ben reddettim..6 ay içinde daha fazlası oldu. Tekrar reddettim... Her şerde bir hayır vardır. Benim başıma gelen şer benim için hayırlara vesile olmuş ve beni çok yoğun bir siddetle Allaha yöneltmişti... rüyalarım bile çok guzellesmisti... hamdolsun. Ya şekur. O hissiyatları tekrar yaşayabilsem yine keşke...

Kızlar bişey sorcam ben El Müheymin esmasını zikretmeye başladım 2 gündür ama dün gece baya kötü bir rüya gördüm bununla alakalı olabilir mi sizce bırakayım mı ?

Iki gün önce zikre basladigim ilk gün Allaha beni affet özür dilerim seni seviyorum sana teşekkür ederim şeklinde sayısızca tekrarladım. O gece rüyamda kuran sayfası ve cevşen gördüm. Bunlar benim için uyarı idi... esma ve kuran okumaya düzenli başlamam lazım...

Değildir.
Yukarda bir arkadaş da kötü rüyalar gördürdü deyince geldi aslında şüphe . Teşekkür ederim..
[/QUOT
Rahman rahim isimlerini sayısızca sürekli zikrettigim dönemlerde rüyalarım muhteşemdi... kendimi adeta melekleşmiş saf günahlarından arınmış hissediyordum.. besmelede geçen 2 isim rahman ve rahimdir..

Iki gün önce zikre basladigim ilk gün Allaha beni affet özür dilerim seni seviyorum sana teşekkür ederim şeklinde sayısızca tekrarladım. O gece rüyamda kuran sayfası ve cevşen gördüm. Bunlar benim için uyarı idi... esma ve kuran okumaya düzenli başlamam lazım...
ben de aynı şekilde Esma ve Kur'an-ı Kerim okumalarıma baslicam çok bosladim cok

X