Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Ben cok bunaldigim bir dönem neredeyse soluksuz sürekli zikir kuran ve namaza adamıştım kendimi. Gece yarısı da teheccüd... Allaha o kadar siginmistim ki...artik O vardi ya, Onu bulmuştum ya, bütün hayatımdaki istekler gözümde anlamsizlasmisti... o dönem 1 ay içinde imkansız olan şey oldu. Ben reddettim..6 ay içinde daha fazlası oldu. Tekrar reddettim... Her şerde bir hayır vardır. Benim başıma gelen şer benim için hayırlara vesile olmuş ve beni çok yoğun bir siddetle Allaha yöneltmişti... rüyalarım bile çok guzellesmisti... hamdolsun. Ya şekur. O hissiyatları tekrar yaşayabilsem yine keşke...

Merhaba.

Ben anlamadım, siz neyi reddettiniz?

Merhaba.

Ben anlamadım, siz neyi reddettiniz?
Beni üzen ve bunalima sokan kişiler, beni yuz ustu birakmisken bana yalvarmak icin barismak icin 2 defa ayağıma geldiler. isyerime ayağıma kadar özür dilemek icin geldiler..Normalde imkansızdı. Ama ben çoktan toparlamıştım ve onlara bir minnetim kalmamıştı...Allah beni farklı lütuflariyla sarıp sarmalamıştı ben sadece Ona yönelince.. gözümde bütün sıkıntılarım küçülüp yok olmuş, Allah aşkıyla mest olmuştum...

Esma icin 3 isim niyetiyle tefeul yaptım.şekur , muktedir ve mü'min esmalari cıktı esma kitabımdan... bu ısimleri 1 ay bolca zikretmeye gayret edicem inşallah.

Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu.

Hepsine de istigfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, şu mealdeki âyet-i kerimeleri okudu:

(Çok affedici olan Rabbinize istigfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

Dualarınızı yıllarca sürdürürseniz, yasaları bile değiştirebilirsiniz. Muhammed Bozdağ
Ne güzel şeyler yazmissiniz öyle hayran kaldım dua hakkında :KK51:
Bende duanın şu dünyada en güzel şey olduğunu hamd olsun anladım yaşayarak... Dua diyince insanın kalbinde bir heyecan olmalı:KK36:

Ne güzel şeyler yazmissiniz öyle hayran kaldım dua hakkında :KK51:
Bende duanın şu dünyada en güzel şey olduğunu hamd olsun anladım yaşayarak... Dua diyince insanın kalbinde bir heyecan olmalı:KK36:
Sağol canım. Kişisel gelişim bölümünde "kararlı dua kaderin anahtarıdır," başlıklı dua ile ilgili yazılar var.. fırsatın olursa orayi da incelemeni tavsiye edwrim..

Yine sizlerle bir duayı paylaşmak isterim Kenzül Arş duası.Bu duayı ne zaman okusam kabul olmayan dileğim hiç olmadı,belki 1 ay,1 yıl yada 5 yıl içinde mutlaka o dileğim oldu.Bence bu dua gerçekten mucize.786 Besmele okuduğunuz zaman 1 hafta hergün maddi sıkıntılarınız bitmeye başlıyor,ben bunu yaşadım,eşimin maaşına zam geldi ve hiç ummadığımız anda satmaya çalıştığımız satamadığımız yerimizi satıp elimize iyi bir para geçti.Eşimde bana çok cömert olmaya başladı,tavsiye ederim arkadaşlar.
786 besmeleyi sadece 1 hafta mi okudunuz

X