Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Mesela çok hassassanız herşey sizi duygusallaştırıyorsa,takıntılıysanız,çabuk alınıp herşeyi kafanıza takıp dert edinen bir yapıdaysanız Ya Metin esmasını tavsiye ederim,hiçbirşeyi kafanıza takmıyorsunuz,dert etmiyorsunuz,mânevi olarak zorluklara dayanma gücü veriyor,dertler vız geliyor size,ruhsal olarak çok güçlü oluyorsunuz.Ben çok hassas da bir insanım,biri bana bir laf etse yada sert davransa üzülürüm,kırılırım,bozulurum,ağlarım günlerce düşünürüm,ama Ya Metin esmasını okuyunca rahatlıyordum ve hiçbirşeyi kafaya takmıyordum,hatta çok gıcık olduğum insanlarla bile hiç kafaya takmadan rahatça sohbet ediyordum,umurumda olmuyordu hiçbirşey.
teşekkür ederim 😍

Nasıl yapmıştınız acaba ne okudunuz rica etsem detaylı anlatırmısınız 🙏🤗
Google dan bakin orda daha detaylı var ama şöyle tarif edeyim bna kayınvalidm getirmisti biri yapmış dilegi olmus bnada verdi her tesbih tanesi ne 3 ihlas bir fatiha okuyorsunuz en son imameye gelince imameye de 3 ihlas bir fatiha okuyorsunuz dilek dileyip gunes ve ay isigi alacak bi duvara asiyorsunuz ordan hic ellemiyorsunuz dilek olana dek bn balkon a asmistim

Ya Fettah ,ya Rafiu ,ya Muiz esmalarini illaki bir oturusta mi oturmak gerekir?Yada her bir tanesini ayri namazdan sonra okuyabilir miyiz?mesela ya Fettahi sabah,ya Rafiu esmasini oglen digerinide aksam...
bir de ya huvel kaviyyul aziz mi.
yoksa ya huvel aliyyul azim mi?diger topikte okumustum iki sekilde yazilmis,Hangisi acaba?sordum ama bir cevap gelmedi.

Meb.tekrar daha önce de yazmıştım kötü seninle uğraşan insan için sana çirkin iftira atan insan için iftiranın kalkması için başka okuyacaklarim var mıdır
Ya musavvir 336 adet okuyorum
Ya cami ya vedud 400 okuttum
Hasbunallahi çelikel vekil 1000 adet okuyorum
Ya kahhar 100 adet okuyorum
Kenzul ara duası okuyorum
Başka hızlı ve etkili olabilecek birşey kiz çok çirkin hayatımda karşıma böyle.bir insan cikmadi beni isimden etmek istiyor hemde iftira atarak insanları da kiz oynak dilbaz olduğu için inandırıyor
Lütfen yardım başka ne okuyabilirim
Bana dua edin çok ihtiyacim var bana iftira atanın kaydolup etrafımdan gitmesi için çok ihtiyacim var
mesajinizi okudum.Siz gunluk 50 den fazla ayetel kursi okuyun.Gelmis gecmis en buyuk korunma duasidir...Hatta oyke etkili bazen yic ummdiginiz kisileri de uzaklastirabilir,

Google dan bakin orda daha detaylı var ama şöyle tarif edeyim bna kayınvalidm getirmisti biri yapmış dilegi olmus bnada verdi her tesbih tanesi ne 3 ihlas bir fatiha okuyorsunuz en son imameye gelince imameye de 3 ihlas bir fatiha okuyorsunuz dilek dileyip gunes ve ay isigi alacak bi duvara asiyorsunuz ordan hic ellemiyorsunuz dilek olana dek bn balkon a asmistim
Teşekkür ederim 🤲🤗

Ben 5 yıldır esmaları okuyorum.Ya Fettah esması çok güzel bir esma fakat acaip sert yaptı beni ve çok girişken oldum,ama dileğinizle ilgili mutlaka bir kapı açıyor.Ya Zülcelalivelikram esması muhteşem bu esmayı zikreden varmı çok merak ediyorum,insanlar size aşırı hayran oluyor,sizinle kınuşmak için can atıyorlar,komşularım benimle konuşmak beni evlerine çağırmak için can atıyorlardı fakat birden hiç sebep yokken eşimle bir tartışma içinde buldum kendimi ve neredeyse boşanıyorduk.Sonra öğrendim ki bu esma celalini çok şiddetli gösterirmiş.Ya Gani esmasını 40 gün 500 kere zikrettiğim ve bir ev sahibi oldum.Ya Kerim esmasını 2 ay 270 kere zikrettim günlük,hiç ummadığım yerden toplu para geldi.Ya Vedud esmasını kısa bir tecrübe ettim,eşimle kavgalarımız pek bitmedi,eşim çok sinirli,sanki bir şey söylesem adam kavgaya anında hazır.Ya Gani esmasını bıraktım ve tekrar başladım,ama aynı etkiyi göremedim.Ya Cebbar esmasını çok sevdim muhteşem bir özgüven veriyor insana,insanlar çok saygıyla yaklaşıyor sana fakat eşim daha da sinirli oluyordu ve ben bu sefer susmayıp bağırmaya başlıyordum.Esmaları hemen hemen herkes tecrübe ediyor,ama etkisi gider diye pek paylaşmıyorlar,ama benim gibi paylaşan olursa çok sevinirim
Kocamla pek anlaşamıyoruz,çok sinirli bir adam,"kem tereku min cennatin ve uyun"okudum,2000 ya vedud,1000 ya cami ya vedud,500 la ilahe illallahür rauf,100 ve huvel aliyyul azim,1000 ya veliyy okudum fayda etmedi.Şunu okudum eşim pamuk gibi oldu ve çok iyi anlaşıyoruz diyeceğiniz bir okuma varmı ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim,1 tane ufak çocuğum var,çocuğumun üzülmesini istemiyorum.

Ne güzel seyler yasamissiniz. Ben bir kac ay bir esmaya devam etmistim ama bende etki etmedi.
Sadece mavi isik gördüm. Bu kadar.
Acaba birseyleri eksik mi yaptim ?

Gece teheccüd ile yapilan duaların çok etkili olduğunu söyleyebilirim.
teheccüdün sanırım birkaç yönden etkisi var:
1. Güneş direkt olarak gezegenin öte yarısına etki ediyor, bize pek etkisi olmuyor.
2. Diğer insanlar genelde uyuyor, bunların çoğunluğu da böyle şeylerle hiç uğraşmayan hatta tam zıddı tipler.
3. O saatte uyanık kalan da yine az sayıda kişi ve sizin gibi kişiler çoğunlukta oluyor o tarz bir atmosfer.
4. Yani derin bir sessizlik oluyor atmosfer olarak.
5. Uyuyabilecekken uyumuyorsunuz, bir fedakarlık yapıyorsunuz ve zihin buna bir anlam yüklüyor, olayı ciddiye alıyor, zaten bu ritüeldir falandır çoğunun olayı o.
6. Vücut da yorgun oluyor, daha bir sükunete giriyor, zihnin alfa dalgası modu.

Kızlar bişey sorcam ben El Müheymin esmasını zikretmeye başladım 2 gündür ama dün gece baya kötü bir rüya gördüm bununla alakalı olabilir mi sizce bırakayım mı ?
Müheymin sezgilerin artmasında kullanıldığı için normal, yani illa o şekilde etki etmiyordur da sizde o şekilde ediyordur. Stresli bir ortamınız vardır daha net algılamaya başlıyorsunuzdur rüyaların çoğu zaten bilinçaltı fışkırması.

teheccüdün sanırım birkaç yönden etkisi var:
1. Güneş direkt olarak gezegenin öte yarısına etki ediyor, bize pek etkisi olmuyor.
2. Diğer insanlar genelde uyuyor, bunların çoğunluğu da böyle şeylerle hiç uğraşmayan hatta tam zıddı tipler.
3. O saatte uyanık kalan da yine az sayıda kişi ve sizin gibi kişiler çoğunlukta oluyor o tarz bir atmosfer.
4. Yani derin bir sessizlik oluyor atmosfer olarak.
5. Uyuyabilecekken uyumuyorsunuz, bir fedakarlık yapıyorsunuz ve zihin buna bir anlam yüklüyor, olayı ciddiye alıyor, zaten bu ritüeldir falandır çoğunun olayı o.
6. Vücut da yorgun oluyor, daha bir sükunete giriyor, zi
Yani atmosfer mi olay :KK66:))

Bunun için kulu bırak Allah'ın sevgisini kazanmak için dua et, kul seni nasıl sevdiğine kendi bile şaşırır😉 herkesin etrafında hasetçi var benim neler yaşadığımı duysan sen düşman olursun onlara tanımadan:sinirli:
Tavsiyemi istersen Hasbünallahü venimel vekil oku günlük en az 1.000
Okuyabiliyorsan 5.000
Allah benim vekilimdir O ne güzel vekildir :KK68:
İlle de sevgi diyorsaan o zaman ya cami ya Vedud oku günlük 400 tane (Bu biraz evlilik, aşk çeker)
İnsanlar sana prenses gibi davransın istiyorsan günlük 336tane ya Musavvir oku
1 hafta sonra gel anlat bize neler oldu ne gelişmeler yaşadın paylaş bizimle :KK5:inansan da dediklerime inanmasan da 7 gün defter tut oku yaz tekrar konuşalım 🤩🤩
Her gun 336 ya musavvir mi peki ben ta gsniyy ya mugni çekiyorum olur mu ucu maddi manevi zenginlik ayrica guzellik

X