Eski Sevgilim Hayatımı Mahfetti

Celiskili olan kisimlari kisaca gosterirseniz cok sevinecegim. Zira ilk cumlenizden daha benim neden bahsettigimi anlamadiginiz ortada, ama olsun belki bir aciklama getirirsiniz.

İşte bunu anlatıyorum kaç defadır ama yok illa bir yerlere çekicekler.Empati kurun iki taraflı düşünün tek tarafa yoğunlaşarak adil mi olacaz sanki ?

Adam gibi adamdır benim nezlimde siz buna ne derseniz diyin ve konu sahibinin derdi eski sözlüsü değil gerçek karakterinin ailesi tarafından öğrenilmesi zerre takıyorsa bu evliliğin bozulmasına bende neyim.

Yoksa kimseye söyleme aşkım demezdi bak sevdim ama korktum derdi vs vs anlatırdı kendini.

Resmen adama evet ben bunları yaptım doğru sende uyandın planımda bu yoktu ama aramızda kalsın ben yine birini bulur nikah kıydırırım demiş...

tamam olan olmuş ayrılmışlar.... cocuk rus bi kızla avunuyor kız evinde... peki onca zaman sonra kıza bunu yapan eski erkek arkadaşı ona bişey olmıcak mı birisi hesap sormıcak mı.... bu kadar basit mi yaa. kimin doğru kimin yanlış bilmiyorum ama 9 aylık sözlünüz bir korkakmış... sizi dinlemeyebilir dayanamaz belki bu duruma... ayrılmanız doğrudur belkide... ama eski erkek arkadaşınızı bulup sevdiği kadına bunu yaptığı için şerefsizliği için hesap sormalı gidip rus bulmuş boşver narcis bence üzülme zararın neresinden dönersen kar... eski erkek arkadaşında yeniside ciğeri beş para etmez adamlarmış....

Son düzenleme:

Kimsenin konu sahibini haklı bulduğu yok, adamın göklere çıkarılması sinir bozucu olan.
Geçmişte biriyle birlikte olduğunu öğrenmiş , bakire sanıyormuş da sinirle "git eliza testi yaptır" demiş. Bunun ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz, başka bir şey demenin kibar yollusu.
Bir de merak ediyorum, ne yapsa "adam gibi adam" değil de "normal" bir adam olurdu. Gidip ailesine kızın geçmişini anlatınca mı? Zaten normali bu eski sözlünün yaptığıdır aslında. Bu onu ulvi bir insan yapmıyor.
Eve 2 günde Rus getirebilmek meselesi ise hem eski sözlünün hem sözlünün ailesinin bu tarz şeylere bakışını, rahatlığını gösteriyor aslen. Bu tavrına bakarsak kızın bakire olduğunu "sanmak" gibi bir lükse sahip miydi acaba?

Benim bu dediklerinizin hiçbiriyle problemim yok, son 2 cümlenize de katılıyorum zaten- her ne kadar anlatsaydı da problem olacağını düşünsem de- ama niye ailesine gidip durumu anlatmaması bu adamı mert, yiğit, 'adam gibi adam' yapsın ki diyoruz? Normali bu zaten, yaptığı mertçe ya da aşırı namuslu , ekstrem bir hareket falan değil bu işin normali bu zaten. Adamın bu hareketini yüceltmek, diğer hanzoların yaptıklarını normalleştirmek olur. Türkiye'de böyle ne yapalım diyeceğimize zihniyetimizi değiştirirsek Türkiye'de böyle olmaz, bu kadar basit, bu erkeklere bu kadar hak ve güç veren sizlersiniz en başta. Siz bu hakkı vermezseniz paşa paşa medeni ilişkiler yaşamayı öğrenirler. Yok babaya söyleme yok bilmem ne olmaz. Sonra kendi yarattığınız sistemde kendiniz eziliyorsunuz. Neyse umarım söylediklerim anlaşılmıştır. :) size iyi günler dilerim. :)

Tabii ki, adamin ya da ailesinin bakis acisi ya da rahatligi da kilit noktalardan biri aslinda. Yani bu adam, konu sahibi acik acik bakire olmadigini soylese sozlusunden ayrilacak adam degil, olaylara verdigi tepkilere bakinca da bu belli oluyor zaten. Ama konu bakire sanma meselesine gelince, bir dusunelim.

Diyelim ki adim Ayse, bakire degilim. Bir sozlum var, ve beni bakire saniyor. Ben de sozlumun beni bakire sandigini biliyorum. Ama ben bakire degilim demiyorum. Bu durumda ben sozlumu kandiriyor muyum? Kandirmiyor muyum?

Is bu soruya verilen cevaba kaliyor zaten, bana gore evet kandiriyorum ve cok yanlis yapiyorum. Bunun gecmiste iliski yasamakla, bekarete onem vermekle ya da vermemekle alakasi yok derken de bunu kastediyorum zaten.. Eger bu bekaret meselesi hic ortalikta olmasaydi, hic konusulmamis hic gundeme gelmemis olsa tamam, soylemesin, yeri gelmedi soylemedim deriz. Ama adamin bakire olarak bildigi ortadayken, bu durumu oylece birakmak yanlis..

Sozlusu de ulvi insandir diyenlerden degilim, ama olayin butununde gayet sakin ve olculu davranmis, o sarsintiyla cok daha degisik de davranabilirdi. Eliza testi lafi bana gore sirf sozlusunun canini yakmaya ugrasmak icin soylenmis bir laf, ama bunu bile soylerken diyorum ki "sozluye giden fotograflari, mustehcen konusmalarin icerigini" falan bilmiyoruz.. Adamin basindan sonuna sozlusune verdigi tepkilerin arasina uymayan bir laf bu eliza lafi, o yuzden bizim gormedigimiz cok tahrik edici bir durum olabilir. Evet adam ulvi bir adam degil, ama durumu butunuyle degerlendirince konu sahibi cidden sansli bir insanmis diyebilirim sozlusu bu kisi oldugu icin.

Son düzenleme:

iyi de konu sahibine eski sözlüsü sen bakire misin ya da sevgilin oldu mu dedi mi de konu sahibi hayır mı dedi? nasıl yalan söylemiş oldu bu kız anlamadım? aralarında geçmişleriyle ilgili bir konu açılmamış ki kandırmış olsun kız?

Yalniz ben konu sahibinde sozlusunden ayrilmanin korku ve acisini degil de sozlusunun gidip olaylari ailesine anlatma korkusunu gördüm. Hic uzulmus gibi durmuyorsunuz.
Neden eskiyle konusursunuz ki? Ve dedigim gibi cevap almadim biliyorum tekrar cevap vermeyeceksin AMA eski sevgilin senin sözlünü nerden tanıyor, biliyor? Hem de mail adresine kadar??? Bi buna cevap ver bakalim hadi hadi...

Bence evet sahipti nedenini açıklayayım

Eski sözlüsü ile yaşadıklarını ve tam birleşmede kendini geri çektiğini belirtmişti konu sahibi

Yüzeysel niye yaşıyorsun da tam ilişki yok ?

Orada ben bakire değilim diye yüzeysel olarak anlatır bırakır adamda bakire sanmaz değil mi hem olayı da bilir. Ama bunu yaparak bakire gibi davranarak ona bu lüksü kendisi vermiş.

Evet demek ki ailesi de genişmiş konu sahibi dürüst olsaydı hiç bir sorun olmayada bilirmiş.

Belki orada olmaz korkuyorum ya da evlenince olsun dedi konu sahibi bu da olabilir zira konuyu bize yüzeysel anlatıyor konu sahibi ve kendisi yok işine gelenlere cevap veriyor gelmeyenleri es geçiyor.

Tatlım temelde aynı şeyleri söylüyoruz farkındamısın ?

Hak ve güç veren sizlersiniz derken banamıydı direk özür dilerim anlamadım bunu açık olursanuz çok net cevap verebilirim tekrar ettirdiğim için kusura bakmayın

Konu sahibinin konusuna yazdigi siralardaki mesajlarindan birinde geciyordu, yani konu sahibi biliyordu sevgilisinin onu bakire sandigini, ama "ona romantik surpriz yapacaktim tatile gittigimde, o zaman bakire olmadigimi anlayacakti" gibi bir sey yazmisti. Bakire olmadigini bir surprizle aciklamak.. Bu da degisik bir bakis acisi, soz konusu durustluk olunca. Bazi arkadaslarimiz demis ya, bakire degil diye illa sevisecek mi diye, ben asla oyle bir sey demedim zaten, ama konu sahibinin kendisi bile bakire olmadigini seviserek aciklamayi dusunuyorken bana ve benim gibi konu sahibinin hata yaptigini dusunenlere cok yuklenildi. Bizim dusuncemiz degil bakire olan herkesle sevissin falan. Baska bir arkadasimiz da o surprizi evlilik teklifi ettiginde yapsaydin demis, yani olay su ki bu adam sozlusunu uzunca bir suredir bakire saniyordu, konu sahibi de bildigi halde hicbir sey yapmadi, ama olay bu hale gelince tatilde surpriz yapacagini dusundugunu soyledi. Gercekten oyle bir sey yapacaktiysa bile adami bunca zamandir kandirmis oluyor bana gore, nasil dusundugunun farkinda cunku..

Adım gibi eminim kişileri yer değiştirirsek yani erkek kıza bakir olmadığını söylemese ve yaklaşamdaa onu durdursa, sonra kıza erkeğin eski kız arkadaşından geçmişleriyle ilgili mail gelse , kız da çocuğu hiçbir şey demeden bırakıp eve bir İtalyan erkek atsa, siz 'Vayy be ne delikanlı kızmış, sevgilisinin cinsel geçmişini babasını arayıp anlatmadı, helal olsun! O İtalyanla da eğlenmene bak' demeyecektiniz. Olaya erkek egemen zihniyetle bakıyorsunuz kabul etseniz de etmeseniz de tekrar ediyorum çocuğun yaptığı normal bir hareket .Mertçe falan değil. Erkekleri gözünüzde bu kadar yüceltmeyin, çocuk normal davranmış o kadar. Bunu kabul etmemek için bayağı bir erkekçi olmak gerek. :)))

Son düzenleme:

Ve buna ek olarak konu sahibi eski sözlüsü ile tam birleşme hariç cinselliği yaşıyor.

Yorumuna ek yaptım kusura bakma arkadaşım :)

Sizin gibi düşünen kadınları kastetmiştim evet.

Ve buna ek olarak konu sahibi eski sözlüsü ile tam birleşme hariç cinselliği yaşıyor.

Yorumuna ek yaptım kusura bakma arkadaşım :)

Est. ne demek, bak ben orayi gozden kacirmisim mesela o kadar detayli okumama ragmen, unuttum herhalde

Sizin gibi düşünen kadınları kastetmiştim evet.

İşte o zaman hatalısın

Benim gibi düşünen kadınlar cinselliğini yaşar ve paşa paşa arkasında durur etrafa rol kesmez ha megafon alıp bakire değilim de demez yanlış anlama.

Erkeklere bu özgürlüğü kim veriyor aslında hayatımı yaşayayım ama kocamı keklerim mantığında olanlardır.

Tehdit olduğunda ailem duymasın gidip birlikte olayım diyenlerdir.

Bunu duyguları ile değil zevk için yaşayanlardır her gün biri ile takılanlardır.

Genitalde diktirme bölümünde okulum bitti yada evlencem kaça diktirdiniz diyenlerdir.

Küçükken ağaçtan düştüm bisikletten düştüm diyen şarlatanlardır.

Erkekler bakirelerle birlikte olmuyor canı istedikçe nasılsa kız değilim diyenlerle yaşıyor.

Sen hiç üni.de görmedin mi çevrende görmedin mi bu tipleri.

Ben bekareti savunmuyorum arkasında duramayacaksan yapma diyorum elin adamını kekledim sanırsın başına ne iş gelir bilemezsin konu sahibi gibi anladınız mı bilmiyorum çok detaya girmedim çünki kısaca yazdım.

Erkeğin egemenliği diye bir şey yok kadını da erkeği de yok bunun insan olarak karakter olarak bakıcaksın

Sen olayı çok farklı algılamışsın yazdıklarımdan çok farklı şeyler çıkarmışsın.

Kadında erkekte kendi hayatının egemenidir....

Son düzenleme:

Bakire "sanmak" durumu da ayrı bir muamma zaten. Yani bu konuya önem veren bir insan nasıl "sanmak" ile yetinebilir de direk sormaz onu da anlamış değilim.

Soruya gelince daha önce yaşadığım kıyaslanamayacak ama benim adıma az buçuk sorunun cevabı olabilecek bir olay anlatayım: eşimle nette tanıştık. tanıştığım dönem numaralı lensim yeşildi ve gece gündüz gözümdeydi. Ben onun beni yeşil gözlü sandığını bal gibi biliyor ama o bana "gözlerin ne güzel" veya "lens mi" gibi bir şeyler sorup söyleyene kadar da "heeey benim gözlerim de lens bu arada!" demiyordum. Kaldı ki bekaretten bahsediyoruz, o kadar kolay söylenebilecek bir şey değil.

Ben açıkçası konu sahibinin bu kısmı eksik anlattığını düşünüyorum. Öyle düşünüyorum ki eski sözlünün bu konu ile ilgili iması yahut sorusu olmuş ve konu sahibi de bakire olduğunu ima etmiş ya da direk söylemiştir. Düşüncelerle, acabalarla, sanmakla, hareketlerden çıkarımlarla olacak iş değil...

Sonuçta olan olmuş, adam olması gereken tepkiyi vermiş ve ilişkiyi bitirmiştir. Konu sahibi de zaten şu an bu konunun ortaya çıkmamasının derdindedir ki buradan da bekaretin onun için ne derece önemli olduğunu anlıyoruz. Derdini konuşamamış, anlatamamış hiç bir şekilde yüzü tutmamıştır. Bence sebebi de daha çok sinirlendirip olayı ortaya çıkarmamaktır. Bize anlattığı gibi olsa az buçuk bir açıklama yapamaz mıydı sanki? "Ama bana bunu sormadın, ben de söylemedim" dahi diyemez miydi?Yaşadıklarının arkasında durabilecek biri olsa en azından ilişkisi adına bari ayrılırken dürüst olabilir konuşabilirdi.

Temelde aynı şeyleri düşünüyoruz ama ben sadece adamın "mükemmel" gibi gösterilmesinden rahatsızdım o kadar.

sizin basiniza boyle bi sey gelirse BAKIRE DEGILIIMM diye bagirirsiniz madem. sorulmayan soruya nasil cevap verilmesini bekliyorsunuz bunu asla anlamadim alamayacağim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Siz acaba benim yazdıklarımı okudunuz mu? Ben konu sahibesini savunmuyorum yaptığı yanlış, bence lafı açılmadı söylemedim gerekçesi de doğru değil söyleyememiş, dili varmamış, söylemek istememiş. Niye sanki bunları savunmuşum gibi demagoji yapıyorsunuz? Ha bir de şunu düşünmek lazım ben bir kadın olarak öyle prosedürlerden ölsem geçmezdim başıma böyle bir iş gelse, yaptığımın arkasında dururdum ama şu da var bu tip şeyleri neden bir Fransız bir İtalyan ya da bir Rus kadını yapmıyor da Türk kadını yapıyor? Zevkine mi yoksa toplumun ikiyüzlü ahlak sistemi nedeniyle mi?(Ha ben o zar dikimi ameliyatlarından tiksiniyorum, kendini bu kadar alçaltarak bu çarkları döndürmeye devam eden hemcinsleriminden de hiç mi hiç hazzetmiyorum) Bunun da üstüne bir kafa yorup böyle bir sistemde adam ,MEDENİ her erkeğin yapması gereken şeyi yaptı diye alkışlayamam hiç kusuruma bakma. Alkışlarsam savunduğum değerlere ters düşmüş olurum. İster kabul et ister etme adamın yaptığı normal , ha sen bu hareketini yüceltirsen daha en başta erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu, kadınların kaderlerinin erkeklerin elinde olduğu sistemi savunmuş ve buna karşılık olarak adamın bu sisteme uymayarak ihsan eylediğini ima etmiş olursun. Etrafında varsa başka milletten erkek bir sor bakalım ilişki bittikten sonra kaçı cinsel geçmişi kızın babasına yetiştirmemeyi mertlik olarak nitelendiriyor?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…