Eski Sevgilim Hayatımı Mahfetti

abarttin ha! adam gibi adammis eski sevgiliyi kaldiramadi, kimin koynundan ciktigi belli olmayan rusu mu midesi aldi yani?

Dinlemeden diyorsun da tatil resimleri yoktur bir tek kimbilir nasıl resimler vardı olayı tam anlatmıyor konu sahibi üstelik dikkat et sadece gönlünü hoş eden yorumlara yorum yapıyor.

Kolay bir şey değil bu evlilik düşündüğün insanın hiç bilmediğin özellikleri çıkıyor ortaya pat diye.

Konu sahibi ile birlikte olupta ayrılabilirdi yada babasına al kızın bu işte diyebilirdi sinirle bu sözü sarf etmiş ki bu onca yaşadığının yanında nedir ki ? Seni kandırıp evlenmeye çalışıyor düşün ?

Bence harbi adammış konu sahibinin karakterini tam bilemeyiz ki yazdıklarından çözümleriz kendimizce yine kendi karakterini bozmamış.

kendimi sözlünün yerine koydum ve davranışlarının ne kadar olgun olduğunu farkettim. sanırım ben ortalığı ayağa kaldırırdım. ama sözlünüz o maili gördükten sonra bence içinde bitirdiği için konuşma gereği bile duymamış.
şu anda tüm gemiler yakıldı kaybedecek hiçbirşeyin yok. bak burda kendini ne kadar güzel ifade ediyosun. burda yazıyomuş gibi yaz ona içinde ne varsa geri dönüş olmasa bile gerçekleri olduğu gibi bilsin derim ben.
adınıza çok çok üzüldüm

Reactions: anu
abarttin ha! adam gibi adammis eski sevgiliyi kaldiramadi, kimin koynundan ciktigi belli olmayan rusu mu midesi aldi yani?

Ee sözlüsü de kimin koynundan çıkmış belli oldu ağır geldi değil mi ?

Sence niye o rusla şu olabilir mi ?

Babası vs baskı yapıp barıştıralım sizi demiş olabilir mi ?

Sözlüsüne ve ailesine inat bitti işte anlayın diye yapmış olamaz mı ?

Niye tek taraflı bakıyorsunuz ki empati kurun olgun ve kaliteli kişiliği olmasa neler olurdu ?

Siz ne bekliyordunuz eski sözlüsünün onca kanıttan sonra "Ah canım ya neler yapmışsınız aşk olsun hiçde demiyorsun bak bende istiyom şapşal şey seni "

Eski sözlüsü de bunu çıkarına kullansaydı konu sahibinin babasına bu deseydi daha mı iyi olacaktı ?

bakire degil diye her adim atanla yatmasi mi lazim bi kadinin? bu nasil pis bir dusunce ya. adam yaklasmis ama kadin "bakire gibi" geri cekmis kendini. bu insanlar f.hişe değil arkadaslar, sadece sevdikleriyle nikahsiz birlikte olmuşlar.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sebebi ne olursa olsun, bekarete veyahut onceki iliskilerine bu kadar onem veren adam gidip solugu rusun yaninda almaz, alamaz! alirsa da karsisindakinin gecmisini sorgulama hakki yok.
ben erkekte de bekarete onem veriyorum, esimi sorgudan gecirdim evlenmeden, o sebeple yorumlarimi adam neden barismamis seklinde algilayip yorum yazmaya gerek yok.
adam super adam uuuuv diye alkis tutmaya da gerek yok.
normal bir adam iste eski sevgili gibi serefsiz degil o kadar.

Bence o adamın derdi bekaret değil keriz yerine konulduğunu düşündürülmesi ve onurunun kırılması kandırılmış olduğunu düşünüyor ki açıkca öyle.

Rusla olmasına takılmışsınız ama hayatında kimse yok istediğini yapar öyle yada böyle zira konu sahibi de evlilik öncesi cinselliğe karşı değilmiş.

Konu sahibi iş ciddiye bindiğinde aileler tanıştığında diyebilirdi yüzeysel sen nasıl önem veriyorsan karşı tarafında değer verdiği olgular vardır kabul eder veya etmez oda o insanın kararı ki etmiyorsa kafa yapınız bir değildir.

Ben konu sahibesini savunmadım, söylemediği iyi olmuş da demedim, söylemesi gerektiğini, hata ettiğini söyledim zaten. Yalnızca sizin 'Ee zaten bakire değil, eski sevgilisiyle düşüp kalkmış, bunla neden sevişmemiş?' sözünüze karşı çıktım, bence meramımı gayet açık anlattım. Hala daha şu kullandığınız dil ve üslup zaten sizin zihniyetinizi gösteriyor. 'yatıp kalkmak, düşüp kalkmak...' .Neyse konuyu daha fazla manipüle etmeyelim, size iyi günler dilerim.

sonuna kadar katılıyorum

Türkiye sınırları içerisinde ancak o adam 'adam gibi adam ' kabul edilir sırf sözlüsünün geçmişte kalmış özelini babasına gösterme hanzoluğunu yapmadığı için. Yani birine yolun ortasında eline sümkürüp, sümüğünü ağaca silmediği için 'Vaoov ne görgülü bir adam'diye alkış tutmak kadar abes bu adama alkış tutmak. Normal medeni ilişkilerde zaten erkekler sözlülerinin geçmişlerini öğrendiklerinde bunu babalarına yetiştirme hakkını kendilerinde bulmazlar.Bunu ancak KIRO erkekler yapar. Ben nişanlı erkeklerin nişanlılarının cinsel hayatlarını babalarına haber verme hakkına sahip olduğunu, olmazsa mert adam kabul edildiğini yalnızca Türkiye'de duydum. İnan ya da inanma ama normali budur zaten. İstemezsen ayrılırsın kendine ister Rus ister Fransız bulursun, ama gidip kızın ailesine anlatmazsın. Oldu olacak karısını dövmeyen adamlara da madalya verelim, ne hale geldi Türkiye böyle.

Son düzenleme:
Rusla evlenecek değil ya Kim ne derse desin çok Olgun davranmış

Rusla evlenmeyecek zaten, ne yapacağı belli evine getirdiğine göre
3 günde rus bulabilip sonra da bakireliğe önem verirler, insanın ruhu bakire olsun yemişim zarını

Son düzenleme:
3 günde rus bulabilip sonra da bakireliğe önem verirler, insanın ruhu bakire olsun yemişim zarını

Aaa öyle deme ama anne babasının da Rustan haberi var, ciddi düşünüyorlar galiba
Ben O Rus bu çocuğu mutlu eder diyorum.

Son düzenleme:

beğenemedim ama her kelimesine katılıyorum

merak ediyorum da bu eski sözlü kişisinin bulduğu rus kız bakire mi? ya da hemen ilişkinin başında bu erkeğe yattığı erkek/erkekleri anlattı mı? bu eski sözlü kişisi, konu sahibini kabul etmiyor tamam da, bu rus kızı nasıl kabul edecek ben onu anlamadım işte (rus kızı tanımıyorum ama çoğunun bakireliğe önem vermediğini, her sevgilileriyle cinsellik yaşadığını bilmeyen yoktur herhalde)

işte ne kadar karakterli (?) ve olgun (?) bir erkek olduğu belli oldu zaten. neymiş kızın anne/babasına durumu söylemediği için adam karakterliymiş. ee iyi de zaten yapması gereken şey o, söylememesi normal.

Aaa öyle deme ama anne babasının da Rustan haberi var, ciddi düşünüyorlar galiba
Ben O Rus bu çocuğu mutlu eder diyorum.

işte ne kadar karakterli (?) ve olgun (?) bir erkek olduğu belli oldu zaten. neymiş kızın anne/babasına durumu söylemediği için adam karakterliymiş. ee iyi de zaten yapması gereken şey o, söylememesi normal.

bilemiyoruz işte, bizdeki bakirelik kavramı kadınlara has nasıl olsa.
gerçi ilişki bitmiş adam ne istiyorsa yapabilir kızı da ilgilendirmez ama kimse de olgun davranmış demesin.
öyle tecrübesiz, sütten çıkmış ak kaşıkların işi değil eve tutup rus getirebilmek

Adam gitti Rus buldu diye demediginizi birakmamissiniz.. "Bakalim onda bekarete onem veriyor mu" falan diyorsunuz bir de, sanki konu sahibinin sozlusunun olayi bakire olmadigi icin terk etmekmis gibi. Bu yorum yapanlar harbiden konuyu bastan sona, yorumlarla ve gelismelerle beraber okudular mi merak ediyorum. Adam bakire degil diye ayrilmadi sozlusunden, yalanlar yuzunden ayrildi. Bir arkadas konu sahibi sadece isine gelen yorumlara cevap veriyor demis, cokkkkkk cok dogru soylemis. Hanimlar konu sahibinin sozlusu, sozlusunu bakire saniyordu. Konu sahibi de oyle sandiginin farkindaydi, ama oyle olmadigini soylemeye tenezzul bile etmedi. Yani adami bir kere burada kandirdi zaten, kimse bakire degil madem sevissin herkesle demiyor, ne bicim yorumlar yapiyorsunuz siz Allah askina, nasil bir cikarim tarzi bu?? Ister sevisir, ister sevismez, ama bakire pozlari da yapamaz oyle bir kadin, yapmamali, durust olmali diye bas bas bagiriyoruz burada.

Sonra konu sahibi eski sevgiliyle muhabbet ediyor, sevgili ozledim falan diyor vs, "basta arkadascaydi ama" diyor konu sahibi. Yahu nasil olursa olsun, gidip sozlusune bu konusmadan bahsetmiyor bile. Hem de sonu cirkinlestigi halde.

Sonra olaylar patlak veriyor, konu sahibi diyor ki "Evine gittiginde gecmiste olanlar seni ilgilendirmez diyecektim, ama beni dinlemedi bile" (tam boyle olmayabilir, yanlisim varsa kusura bakmayin ama benzer bir laf). Adama harbiden bu durumda bunu diyebilmeyi dusunuyorsa zaten hem suclu hem guclu kimse kusura bakmasin. Gecmiste bir sey yasadigi icin suclu degil, yasadigi halde yasamamis gibi yaptigi, sozlugu onu bakire sandigi halde ve konu sahibi de bunu bildigi halde agzini acip da tek kelime etmedigi icin suclu. Bakire olmadigi icin konu sahibini suclayacak en son insanlardan biri de benimdir, acikca soylerim.

Sonra adama mesaj atiyor, diyor ki "Biliyorum dusene bir tekme de sen vurmazsin, ama kimseye bir sey soyleme askim " Yani bu mesaji okuyunca konu sahibi adina ben utandim resmen. Siz kendinizi bir o adamin yerine koysaniza.

Adamin buldugu Rus bakire miymis degil miymis sormus mu acaba vs vs vs... Yahu adam butun bunlari yasadi, resmen salak yerine koydu, ustune kandirildi (eski sevgiliyle konusmak var, olmadigi halde kendini baska turlu gostermek var, kusura bakmayin da ne kadar modern olursak olalim iliskide bas kural seffafliktir.) Ama sozlusune laf bile etmeden cekti gitti, eliza meliza laflarini da ben acikcasi o durumdaki bir adamin agzindan cikmasina bakarak cok da agir bulmuyorum. Bakin o adama ne gibi fotograflar gosterildi bilmiyorsunuz. Msnde mustehcen konusmalardan bahsediliyor, aklinizin bile almayacagi boyutta olabilir o konusmalar, siz kocanizla nisanlinizla bazen neleri konusuyorsaniz bir durun dusunun.

Adam gayet sakin bicimde iliskisini bitirmis, ne kendi ailesine ne de konu sahibinin ailesine kadini kotu gostermemis, hatta kendisi cocukca davranir duruma dusmus. Adam su anda OZGUR. Ister eve Rus getirir, ister Tayland'a tatile gider, ister Ukrayna'da alem yapar yani hickimseyi zerre kadar ilgilendirmez bu. Bunu yapmak icin de 2 gun bile beklemek zorunda degil. Hala adamdan beklesin, deger verdi madem aci kaybindan dolayi yerlerde surunsun falan bunlari mi bekliyorsunuz siz? Hayat boyle, aci ama gercek. Fazla abartmamak lazim kadin dayanismasini da, bir Rus meselesinden konu sahibini hakli cikartip adami yerin dibine soktunuz ya hayretle izliyorum. Olaylari butunuyle degerlendirmeyi ogrenemedik bir turlu.

Son düzenleme:

İyi de bende Türkiye şartlarına göre konuşuyorum normali bu ama bizimkiler normali yerine ne kadar getirebiliyor.

Kro olmadığı için kandırılmış olmasına rağmen bi anlık öfke ile kızından bundan dolayı ayrıldım demediği için adam gibi adam anlatabildim mi ?

Herkes bekarete takmış sorun bekaret mi yalan dolan mı ?

Adama en başında dürüst olsaydı bak evlencez ama bu budur deseydi belki tavrı daha farklı olacaktı...

konu sahibi de eski sevgilisiyle birlikte olurken ÖZGÜRDÜ. yani bu seni de o herifi de zerre kadar ilgilendirmez.
Yaziniz bastan asagiya çelişkilerle dolu. uzgunum ama siz de olayi "bütünüyle" değerlendirmeyi ogrenemissiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…