Eski sevgili.....

kızlar ben prensese katılıyorum biz kimsenin peşinde koşmuyoruz tam olarak sevgilisi olup olmadığınuı bilmediğim içim hep bir adım geride durdum bu zmana kadar nasıl durdum bana sorun

dünden beri takip ediyorum konuyu...
bugün hala aynı yerdesiniz...
bu konuyu başka bir arkadaşımız açsaydı...sevgilimin telefonuna eski sevgilisi mesaj gönderdi dese ne yapardık...
bir düşünün...
sevglim eski sevgilisinden mesaj almış benden gizledi...
ya da sevgilimi eski sevgilisinden mesaj almış...bana da okuttu...off ne istiyor bu kız yaaa...
hoş mu...
bir de hala haklı olduğunuzu savunuyorsunuz...anlamıyorumki ben...
peşinden koşmuyorum gibi laflar kendini kandırmaca bence...
bir adamın hayatında kimse yoksa ve sizi istiyorsa arar...bu ka
dar basit...

canım ne alakası var.bence konuyu takip etmiyorsun sevgilisi var mı yok mu diye bilmiyorum bile.peşindende koşuyorum bu durumda olan burda birüsürü arkadasımz var ve herkez kendınden birseyler kopararak buraya yazıyor.tecrübelerını paylasıyorlar ve bu gayet normal.

ayrıca bır msj atmakda peşinden koşmak sayılmaz.yukarda yanlış yazmışım.çok sinirlendım ....

canım ne alakası var.bence konuyu takip etmiyorsun sevgilisi var mı yok mu diye bilmiyorum bile.peşindende koşuyorum bu durumda olan burda birüsürü arkadasımz var ve herkez kendınden birseyler kopararak buraya yazıyor.tecrübelerını paylasıyorlar ve bu gayet normal.

size göre normal...
ben bir normallik göremedim...
ben evliyim...eşimin eski sevgilisi uzakta (bu şehre yeni gelmiş olduğundan eskide yaşadığı herşey çok uzaktaki insanlarla...ve haberdar olmamaları çok normal) benle evli olduğunu bilmiyor ve mesaj atıyor...
hoş mu...
sevgilisi olmadığından emin olsanız belki hak verebilirim (ki ben yine de yapmam)...
ama emin değilsiniz...üstelik size sevgilisi var demişler...hala bir umut nedense...
ya varsa sevgilisi...
sevgilisi olup size cevap veriyorsa ne olacak peki...
içiniz rahat olacak mı...
burda birçok kişinin benzer durumda olması haklı olmanızı gerekirmez bence...
yapmayın...

kızlar yanlış anlaşıldık galiba, biz hayatlarında biri olsun olmasın mesaj atalım arayalım,peşlerini bırakmayalım düşüncesini savunmuyoruz, aksine hayatında biri varsa eğer kesinlikle uzak durulmalı diye düşünüyorum ben,herşeyi yaparım ararım sorarım mesaj atarım ama eğer hayatında biri varsa işte orda durururum ben,beni değil başkasını tercih etmiştir ve başkası olduğu zaman da benim hayatımda işi olamaz zaten,eski sevgilim benden sonra birisiyle çok ciddi oldu, evlilik boyutuna geliyordu olay, ben bunu biliyordum, bir kez dahi aramışlığım olmadı, bunu bile bile aramak gurursuzluktur,kendini küçültmedir,hatta hastalık boyutuna gelmiştir o olay bence,bunu asla yapmam, kendimi bu duruma düşürmem

bu söylenenler size söylenenler değil canım... yanlış anlamayın... selin_as eski sevgilisinin hayatında biri olduğunu duymuş ama emin değil... duymamış da olabilirdi...

sonuçta; herkes biriyle olduğunu yere göğe ilan etmek zorunda değil... kaldı ki ben ilişkimin herkes tarafından bilinmesini de gereksiz görürüm ; bu saklamak değil ama ... benim bir sevgilim var diye dolanmak da manasız...

tabii ki bitip de tekrar başlayan ; hatalardan ders alınan ilişkiler var ... sevgilim bana dönmek isterse hayır; asla olmaz ; sen eskisin dermiyim ... hemen diyemem... önce kafamda tartarım ; düşünürüm ; güvenirsem denerim... ama ben terkedilenim... ben unutmaya çalışanım ... o zaten beni unutmaya karar verip yoluna gitmeye karar vermiş ki... neden çevireyim yolundan ... dönmek isterse ben burdayım ... ama hep burda olacakmıyım ; hayır...

ama bu erkekler inan fırsat kolluyorlar kaçmak için... o yüzden yapılan bu hareket onlara bu fırsatı yaratmış olmak bence ... üstelik onunla ilgili senden başka birinin de hayalleri varsa bu gerçekten üzücü olabiliyor... eski sevgilin senle ilgili hayaller kurmaktan vazgeçmiş ki bitmiş... neden bu tekrar hayatına girme çabası onu anlayamıyorum...

düşündüm akşam ... ben burda bu kadar söylüyorum ; aranmamalı ; tekrar iletişime geçilmemeli diye ... acaba 5-6 ay sonra ben yapmak istersem diye ... düşündüm ve dedim ki önce öğrenmeliyim hayatında biri var mı yok mu ... ondan değil elbet ... bir şekilde bir arkadaşından ... ama bunu öğrenmeden tek bir msj ; tek bir mail gerçekten yanlış geliyor bana...

neden bukadar asabiyet...
tartışma ortak fikirlerin konuşulması değildir...
zıt fikirleri de dinleyin ki bakış açınız değişsin...
boşa sinirlenmeyin...

erkekler geri donmek isteyince seviyor oluyor biz geri donmek isteyince hayatında birisi var mı,şu bu ve birüsürü şey daha kafamızı kurcalıyor.sankı ayrılıpta geri donen yok mu ki mutlaka vardır eminim buna.tamam aranmamalı belkı ama bunu buraya neden yazıyoruz doğru mu yanlış mı yaptık diye tartşıyoruz direk suçlama yapmak ne kadar doğrudur oda tartışılır...

size göre normal...

ben evliyim...eşimin eski sevgilisi uzakta (bu şehre yeni gelmiş olduğundan eskide yaşadığı herşey çok uzaktaki insanlarla...ve haberdar olmamaları çok normal) benle evli olduğunu bilmiyor ve mesaj atıyor...
hoş mu...
sevgilisi olmadığından emin olsanız belki hak verebilirim (ki ben yine de yapmam)...
ama emin değilsiniz...üstelik size sevgilisi var demişler...hala bir umut nedense...
ya varsa sevgilisi...
sevgilisi olup size cevap veriyorsa ne olacak peki...
içiniz rahat olacak mı...
..

sözlerinin bu kısmına tamamen katılıyorum... demek istediğim buydu ... önce bilmek lazım hayatında biri var mı yok mu... sevgilisi olma ihtimali var üstelik değil mi selin_ as ? biri seni kızdırmak için de söylemiş olabilir elbet ... ama öğrenmek gerek ... ve evet sevgilisi varsa şimdi ne olacak ... ben senin yerinde olsam kendime sinir olurdum ... o beni unutmuş ama hala ben unutamamışım... gerçi bu seninle ilgili de ... yani en azından o öyle düşünecek...

peki merak ettim ... o msjlaşmadan sonra bir gelişme var mı?

erkekler geri donmek isteyince seviyor oluyor biz geri donmek isteyince hayatında birisi var mı,şu bu ve birüsürü şey daha kafamızı kurcalıyor.sankı ayrılıpta geri donen yok mu ki mutlaka vardır eminim buna.tamam aranmamalı belkı ama bunu buraya neden yazıyoruz doğru mu yanlış mı yaptık diye tartşıyoruz direk suçlama yapmak ne kadar doğrudur oda tartışılır...

bakın hala aynı yerdesiniz...ben sizi suçlamadım...yerinizde olsam yapmazdım dedim...
bu kadının kendini küçük düşürmesidir bence...
sevebilirsiniz...anlarım tabiki, ama bu körü körüne gitmeyi ya da riske girmeyi gerektirmez...
sadece şunu anlatmaya çalışıyorum...var olma ihtimali bulunan sevgilinin yerine kendinizi koyun...siz olsanız sizden nefret etmez miydiniz...ederdiniz...
hem erkekler geri dönmek isteyince seviyor oluyor biz isteyince şu bu kafamızı kurcalıyor ne demek...kurcalamayın o zaman...direk arayın...nasılsa size göre her ayrılan ayrıldıktan sonra sevdiğini anlayınca geri dönme hakkına sahip...

peki geri dönmek isteyen erkeğin gerçekten sevdiğine inanacakmısın ... ben bunu kendime yapamam... emin olmam gerek ... çabalaması gerek ... yaşadığım bu acıyı unutturmasa da beni mutlu edeceğine inandırması gerek...

oldu ki bir sevgilin var ve eski sevgilinden msj geldi... kafan karışmayacak mı ... karışacak ama sen doğru kararı tartarak vereceksin... erkekler gibi değil ... anlık istek ve heveslerle değil... yani genel olarak kızlar için konuşuyorum ...

suçlama değil söylenenler ... ama yanlışı görmemek için inat etmeyin bence yerimseniben

yukarda da söyledim ; tekrar başlanan ve mutlu olunan ilişkiler var elbet... ama bu geri dönüşler doğru şekliyle olmalı... umarım senin yaşayacağın bu olur ...

bence bundan sonraki mesajınız da net olun ve sorun. hayatında biri var mı diye....
bir örnek vereceğim size. arkadaşımın başından geçen bir olay. arkadaşımın ilk erkek arkadaşı... nişanlanıyorlar. ama aradaki mesafe nedeniyle olmuyor. iki tarafta sen benim yanıma gel diye direttiği için.. neyse aradan yıllar geçiyor. arkadaşım bir evlilik geçiriyor ve ayrılıyor.eski nişanlısı ise hiç evlenmemiş. boşanmanın üstünden 2 sene geçiyor ve. bir telefon. eski nişanlı. ayrıldığını öğrenmiş. ve aramış. ağlayarak beni aradı. o da unutamamış onu çünkü. sonrası mı. Allah bağışlasın,nur topu bir kızları var. ve çok mutlular... evet. bir mesaj ve sadece bir soru. biriyle beraber misin ,benimle ilgili duyguların ne.. açık olmak. en güzeli bu. birebir arkadaşımda yaşadım ve mutlu sonu gördüm.

iyi örnekler olduğu gibi olumsuz sonuçlarda olabilir bunlar çok normal.tamam msj atmakla ne kadar doğru yaptığımıda bilmiyorum belkı msjın üstüne gitmeyip tekrar msj atmazsam oda unutur gider ama yokkkkk tekrar barısma imkanı olursa bunu kaçırmam:):):)

sadece şunu anlatmaya çalışıyorum...var olma ihtimali bulunan sevgilinin yerine kendinizi koyun...siz olsanız sizden nefret etmez miydiniz...ederdiniz...
.

ben nefret bile edemiyorum o eski sevgiliden ...
ama dilerim ki bana yaptığını başkası da ona yapar ... kaydirigubbakcemile

X