Eşinizle ne kadar küs kaldınız ?

Siz daha önce konu açmıştıniz. Sizinki küsmek değil siz boşanma noktasana gelmişsiniz. Sadece dava açılmıştı.
Burası konu açma yeri değil mi zaten ? Dava açmadık, esimin dava açacağına inanmıyorum buraya da kafamı dağıtmak insanların tecrübelerinden yararlanmak için yazıyorum aslinda

Eşle alınan her karar ne yazıkki uygulamaya geçemiyor , daha oncede böyle bir durum yaşadık lakin barıştık
İki senelik tazecik evlilikte bu kadar sorun yaşıyor iki kez ayrılma noktasına geliyorsanız barışsanız dahi eninde sonunda bitecek bir evlilik yaşıyorsunuz demektir. Bu denkleme bir de çocuk dahil ederseniz iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Bir şey ite kaka yürütülüyorsa harcanan çabaya ve zamana yazık diye düşünüyorum ben.

Eşinizle en fazla ne kadar süre küs kaldınız?
Küs kaldığınız süre içinde kendi evinizde miydiniz yoksa aile evinde mi ?
Küs kaldıktan sonra barıstiniz mi ? Ayrılmaya mi karar verdiniz ?
Bizim küsmelerimiz 1-3 hafta sürerdi cok nadir tartisiriz. Zamanla azalmisti artik birbirimizi tanidiktan sonra araya küslük girmedi a-b plani kararlasamiyorsak c-d plani konusur dururuz cözüm yoksa biraz erteleriz sakinlesince gene konusuyoruz bi sekil halloluyor.
Sizin küsmeleriniz nasıl olduğuna bağlı?

7yildr evliyiz ilk kez iki ay once 2hafta ayrı kaldık.sonra barıştık annemin evindeydim bende.ama çocuktan dolayı iletişimmz kopmamisti.cocugynz varmi

İki senelik tazecik evlilikte bu kadar sorun yaşıyor iki kez ayrılma noktasına geliyorsanız barışsanız dahi eninde sonunda bitecek bir evlilik yaşıyorsunuz demektir. Bu denkleme bir de çocuk dahil ederseniz iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Bir şey ite kaka yürütülüyorsa harcanan çabaya ve zamana yazık diye düşünüyorum ben.
Sey ben anlayamadım biz birlikte 15 seneyi devirmedik ki evliliğin ilk senesi tartışmasız kavgasız geçen kaç çift var

Eşimin borçları var bir kısmı biz evlenirken olduğu için beraber öderiz diye konuştuk ama daha borçlar bitmeden esim oyun bilgisayari aldı araba aldı (bana danismadan) ve sürekli alışveriş yapıyor, ben ailesine de gonderdigini düşünüyorum. Böyle olunca ben sadece evin kirasını ödeyip faturaları ona bıraktım. Bu seferde sen borçlara yardım etmiyorsun oldu . Ben borçların neden bitmediğini anlamıyorum. Kavga ettik suan ayrıyız o sözde bu hafta anlasmali protokolü getirecek ama ben hiç inanmıyorum ona yazmamak içinde kafamı dağıtıyorum
Size göre bu küsmek mi?
Bu küsmek değil ki
Ayrıca diyelim çocuk gibi küstünüz elinize ne geçecek? Konuşarak paylaşarak beceremediğiniz şeyi küsünce mi elde edeceğinizi sanıyorsunuz?

Sey ben anlayamadım biz birlikte 15 seneyi devirmedik ki evliliğin ilk senesi tartışmasız kavgasız geçen kaç çift var
Size göre bu konu basit tartışma basit kavga mevzusuysa dönün evinize a,lenizin evinde ne işiniz var?
En güzel zamanları evliliğin, elbette başta uyum problemleri olur ama bu bambaşka bir durum
15 seneyi devirmeniz imkansız görünüyor zaten

Bu yanlış bir inanış ama, mutsuz çiftlerin tesellisi. Asıl evliliğin ilk yılları çok güzel geçer, geçmeli. Yeni bir evlilik, çocuk yok, dert tasa yok. İki kişinin de birbirine en dikkatli, en nazik, en düşünceli, davrandığı zamanlar. Kavga gürültü ile başlayan herhangi bir evliliğin yolunda gittiğini görmedim ben. Sadece mecburiyetler artıyor ve insanlar birbirine katlanıyor.

Size göre bu küsmek mi?
Bu küsmek değil ki
Ayrıca diyelim çocuk gibi küstünüz elinize ne geçecek? Konuşarak paylaşarak beceremediğiniz şeyi küsünce mi elde edeceğinizi sanıyorsunuz?
Uyum problemi dediğimiz de sevmediği yemeği yapınca surat asma, kirlisini sepete atmayınca tartışma vs olur en fazla. Böyle ev terkedecek, geliri gideri ayıracak şeylere uyum sorunu diyemeyiz.

Uyum problemi dediğimiz de sevmediği yemeği yapınca surat asma, kirlisini sepete atmayınca tartışma vs olur en fazla. Böyle ev terkedecek, geliri gideri ayıracak şeylere uyum sorunu diyemeyiz.
Ben de onu diyorum zaten
Bana göre eş terkedilmişse ev terkedilmişse o iş bitmiştir, çocuk oyuncağı mı bu, trip at küs git anana gel geri git anana gel geri, sonra sorsan çok akıllı mantıklı sevgi saygı dolu evlilikleri var. Hiçbir zaman anlayamayacağım hayatlar
Hala bizim küslüğümüzü soruyor, boşanma ihtimali bile yok aralarında. Çözüm zaten yok

Olmuyorsa olmuyor ya Yani bunu uzatmanın bir anlamı yok Sadece süreç uzuyor yılları gidiyor insanın evlilikte Eğer bir taraf fedakarlık yapıyor Diğer taraf sürekli harcıyor iyi kötü geleceğini düşünmüyor ya ailesine ya da böyle oyun bilgisayarı gibi Fuzuli zevkine yüksek rakamlarda harcamalar yapıyorsa bu kadını O zaman çok yıpratıyor çocuk da yokken Yolları ayırmak daha mantıklı oluyor

Aslında cicim aylarınızda kavga ediyorsunuz. Tam tersi ilk seneler çok güzel geçer. Baştan sorunlu bir evlilik belli ki. Böyle ayrıl barış ilişkilerin sonu eninde sonunda bellidir üzgünüm

Güncelleme: arkadaşlar yorum yaparken lütfen yetişkin bir birey gibi yorum yapın. Evlilikte tabiki anlaşmazlıklar hatta bitimler olacak . Bir evliliğe bitmiş demek için o 4 duvarın içinde yaşamanız gerekiyor , daha ilk senelerde böyle demek için eşinizle hiç kavga etmemiş olmanızı beklerim . Burası sizin insanların hayatını eleştireceginiz bir platform değil, yapabiliyorsaniz dışarıdan bir gözle politik cevap vermenizi beklerim . Önceki açtığım konuyu değil bu sorumu cevaplayın lütfen, teşekkür ederim
22 yılda inan en fazla 1,5 gün oldu ,aynı evde tabi.Aslında çok ciddi kavgalarımız da oldu ama evden çıkmadık hiç.Ben de o da çıkarsak asla dönüşü olmayacağını biliriz.

Sizin durumunuz küslüğü geçmiş sanki,boşanma dilekçesi filan konuşuluyorsa ipler kopmaya başlamıştır.Umarım toparlar,sorunlarınızı halledersiniz .

Evde istediğiniz kavgayı edin ama boşanmayı düşünmüyorsanız evden ayrılmayın bence .

Güncelleme: arkadaşlar yorum yaparken lütfen yetişkin bir birey gibi yorum yapın. Evlilikte tabiki anlaşmazlıklar hatta bitimler olacak . Bir evliliğe bitmiş demek için o 4 duvarın içinde yaşamanız gerekiyor , daha ilk senelerde böyle demek için eşinizle hiç kavga etmemiş olmanızı beklerim . Burası sizin insanların hayatını eleştireceginiz bir platform değil, yapabiliyorsaniz dışarıdan bir gözle politik cevap vermenizi beklerim . Önceki açtığım konuyu değil bu sorumu cevaplayın lütfen, teşekkür ederim
Evi terk etmek ya da yatak ayırmak bunlar için ciddi sorunlar olmalı.
Yoksa küsülür barisilir bunlar olabilir.

İkinizde kinci misiniz? Aynı evin içinde olunca mecbur barisilir çünkü.
Bir sistem oturtmaya çalışın mesela yatağa kus girmeyelim diye anlasın çok faydası olur insallah

X