Eşinizin ailesini kendi aileniz gibi görüyor musunuz ?

Ev alacaklar diye kendi altınlarınızı verdiniz? Konudaki en dikkat çekici yer burası benim için. Sizin eviniz var mı? Hibe mi ettiniz, borç mu?
Hibe etmedim.ilerde bana alınırken ödeyeceklerini destek olacaklarını söylediler. Yalan söylemeyeceklerini umuyorum. Vallahi Altınlar da gözümde değil onların istemeye yüzü tutmuş napayım. Ama yine de beğenmiyorlardır çoğu davranışımı eminim 😂

Çünkü adetlerimiz böyle. Kız evlendikten sonra asıl ailesi eşi ve onun anne babasıdır. Kendi anne babası onu sadece doğurup evlendirme yaşına getirmekle mükelleftir. Hadi yapsın bakalım babamın benim için yaptıklarını. Evime alacağı bi mutfak aleti vardı ben istememiştim kendi aratıp duruyordu alcam diye bir sene geçti hatırlattığımda demedim ki öyle bir şey sen istedin diyor. Valla dedim esmesen de gürlüyorsun böyle dediğim için buna da alınmıştı.

Benim KV yabancı. Benim başımda italyan kobrasi var yani. Vallah kültürle, gelenekle alakasi yok.
Psikolojik sorunları olan kadinlar gelinlerinle çatışma yaşıyorlar.
Çok araştirdim. Terapi bile aldim. Kesinlikle kıskançlık. Doğurduğum çocuğu bile kiskandi.

Yukarida da yazmıştım. Mok hayatınin nasil bir mok olduğunu beni tanıyınca anladi galiba.

Hibe etmedim.ilerde bana alınırken ödeyeceklerini destek olacaklarını söylediler. Yalan söylemeyeceklerini umuyorum. Vallahi Altınlar da gözümde değil onların istemeye yüzü tutmuş napayım. Ama yine de beğenmiyorlardır çoğu davranışımı eminim 😂
Çok riskli iş yapmışsınız inşallah başınıza dolanmaz ne diyeyim..

Benim KV yabancı. Benim başımda italyan kobrasi var yani. Vallah kültürle, gelenekle alakasi yok.
Psikolojik sorunları olan kadinlar gelinlerinle çatışma yaşıyorlar.
Çok araştirdim. Terapi bile aldim. Kesinlikle kıskançlık. Doğurduğum çocuğu bile kiskandi.

Yukarida da yazmıştım. Mok hayatınin nasil bir mok olduğunu beni tanıyınca anladi galiba.
Benim kayınpeder de skıntılı😂hayatı daha çok sıkıntılı. Bizimkiler de beni kendi mok hayatlarına çekmeye çalıştı işte.

Çok riskli iş yapmışsınız inşallah başınıza dolanmaz ne diyeyim..
Umrumda değil biliyor musunuz. Hiçbir zaman parada gözüm olmadı. Altınları da hiç kendimin gibi görmedim. Sonuçta şikayetçi olduğum insanlar taktı bana onu. Hem şikayet edip hem paralarına konmayı da ters buldum. Eşimin onlar o da kendi anne babasına güvendi daha sonra benim zorda kalacağım bir durum olursa o zaman görüşürüz.

Benim annem, babamın ailesini hep aile gibi görür, onlar da annemi. Dedemden sonra babaannem bizimle yaz tatilimize bile gelirdi. Hiç bir sorun olmadan yaşadılar. dedemi de babanemi de kaybettik. Şimdi de babam anneanneme sahip çıkar, kendi evlatlarından cok hatta. Babam doktor, tüm sağlık takibini, ilacını, reçetesini takip eder kendi branşı olmasa ve kendi doktoru olsa da anneanemin. Hem maddi hem manevi anlamda o ilişki var. Evine misafirliğe giderken sudur, yoğurttur, süttür ağır şeyleri hep alır, kendi cocukları yapmıyor. Ama bu iki yönlü bişe. Onlar da seni kızı gibi görürse annen baban gibi görürsün. Ben bi ailen var, neden ikinci olsuna katılmıyorum. Aile emektir. Sana, eşine, torunlarına emek verirler, o sıcaklığı yaşatırlarsa aile olursunuz. Ama dediğim gibi iki taraflı ilerler.

Benim annem, babamın ailesini hep aile gibi görür, onlar da annemi. Dedemden sonra babaannem bizimle yaz tatilimize bile gelirdi. Hiç bir sorun olmadan yaşadılar. dedemi de babanemi de kaybettik. Şimdi de babam anneanneme sahip çıkar, kendi evlatlarından cok hatta. Babam doktor, tüm sağlık takibini, ilacını, reçetesini takip eder kendi branşı olmasa ve kendi doktoru olsa da anneanemin. Hem maddi hem manevi anlamda o ilişki var. Evine misafirliğe giderken sudur, yoğurttur, süttür ağır şeyleri hep alır, kendi cocukları yapmıyor. Ama bu iki yönlü bişe. Onlar da seni kızı gibi görürse annen baban gibi görürsün. Ben bi ailen var, neden ikinci olsuna katılmıyorum. Aile emektir. Sana, eşine, torunlarına emek verirler, o sıcaklığı yaşatırlarsa aile olursunuz. Ama dediğim gibi iki taraflı ilerler.
Kesinlikle iki taraflı. Yani o rahatlığı ve sıcaklığı alamadım. Cevap olarak da onların da o şekilde gördüklerini duydum. Yani kabul edemedim verilen cevabı da. Yoksa dediğim gibi en başında Salih niyetlerle yaklaştığım insanlara şu an neden aynısını yapamayım. Dedeniz ve ninenizin de mekanı cennet olsun. Demek ki kendileri de çiçeklermiş ki çiçek gibi muamele görmüşler.

Umrumda değil biliyor musunuz. Hiçbir zaman parada gözüm olmadı. Altınları da hiç kendimin gibi görmedim. Sonuçta şikayetçi olduğum insanlar taktı bana onu. Hem şikayet edip hem paralarına konmayı da ters buldum. Eşimin onlar o da kendi anne babasına güvendi daha sonra benim zorda kalacağım bir durum olursa o zaman görüşürüz.
Kendi taktıkları altınları istemişlerse daha başka tabii. Ben kendi ailenizin, düğüne gelen misafirlerin herkesin taktığı altınlarla ilgili yazdığınızı düşündüm. Umarım ilerde bu konuda sorun yaşamayan nadir insanlardan olursunuz

Kendi taktıkları altınları istemişlerse daha başka tabii. Ben kendi ailenizin, düğüne gelen misafirlerin herkesin taktığı altınlarla ilgili yazdığınızı düşündüm. Umarım ilerde bu konuda sorun yaşamayan nadir insanlardan olursunuz
Kendi ailemden geleni vermeyeceğimi söyledim en başından söylemeseydim belki onları da isterlerdi bilmiyorum.

Eşimin ailesini severim, onların da beni sevdiğini düşünüyorum. Aramızda seviyeli bir ilişki var. Kimse birbirini darlamaz. Neden aramadın falan küsme trip atma olmaz öyle şeyler. Tabii biz uzakta oturuyoruz. Aynı şehirde oturma durumu nasıl olurdu onu bilmiyorum. Hesap sorup seviyon he, modunda sürekli ilgi isteyen insanlar olsaydı sevmezdim sanırım 🤔

Ben göremiyorum. Gören var mı gerçekten merak ediyorum. En başında iyiydim aramak için can atardım ama daha sonra soğuttular üç kez arasam dördüncüyü neden aramıyorsun serzenişine geçtiler. Arama sıklığım asla yetmedi. Ve öyle uzun aralıklarla da değildi iki günde bir kayınbabam ayrı kaynanam ayrı arıyordu. Ve saatlerce konuşuyorlardı.
Artık biz senin anne babanız bizde öyle bizde şöyle. Zamanla bunalttı beni bu durum. Aleni bir şekilde söylemediler ama eşim huzursuz oluyordu.
Ve çok farklı iki kültürdeniz her aramada farklı bir adetlerinden bahsettiler. Ben daha rahat yetiştirildim baktığımda onlarda hayat sanki görevlerle yürütülüyor. Personel görev listesi gibi listem vardı sanki bir ara. Asla anlayamadım onları onlar da beni.
Örneğin bi cenazemiz oluyor tam bir hafta boyunca başın sağ olsun diye arıyorlar. Aynı kişiler arıyor bu arda.
ben de herhalde konuştuklarını unutuyorlar diyordum dilediniz ya sorun yok diyorum alınıyorlar konuşmak istemiyorum diye.
Beni yanlarına çağırıyorlar rahat edemem diyorum buna da alınıyorlar bizi sevmiyor diye.
Neyse orda kendi adetlerin buraya gelince de bizim adetlere uyarsın diyorlar.
Her şeye ama her şeye alınıyorlar. Ben de tedirgin oluyorum her konuşmada huzursuzluk çıkacak diye. Böyle olunca konuşmaları azalttım eşim en başında anlamasa da daha sonra anlayış gösterdi. Ailesinin saçmaladığını görüyordu çünkü ama ona kalsa onlar da öyle görmüştü kendi çocuklarına da aynısını yapıyorlardı bana özel değildi.
Ama ben onların çocuğu değilim onlar da benim anne babam değil. Sorsan gelin pek kıymetli.
Bizde hediyeleşme vardır yani büyük küçük içinden ne gelirse alır ebeveynler. Bir tane bir şeylerini görmedim şimdiye kadar ha almak zorunda değiller tabii ki. Sinirime giden külfet olan konularda hiç ağızlarını açmamaları.
Ev alacaklar altınları istediler tuhaf gelse de kabul ettim yeter ki beni rahat bıraksınlar dedim. Bir sıkıntım olursa zaten kendi anne babam arkamda.
Yani saygımı da bozmadım hiç sadece farklılıklar var ve onlar gibi olamıyorum olmak da istemiyorum açıkçası her şey kurallı çünkü.
Eşim onlara karşı eski sevgimin olmadığını biliyor sebeplerimi de sunuyorum anlıyor ama üzülüyor muhtemelen. Yine haftada bir arıyordum ki o bile fazla bence. Şimdi hamile olduğumu öğrendim öncesinde düşüklerim var eşim anne babamın adı geçti mi ürküyorsun ama asgari düzeyde sevginin geri gelmesi lazım kabuk etmesen de onlar da senin ailen artık diyor. Sıkıldım artık gerçekten bu durumdan. Ve insanlar için gelin olmakla damat olmak aynı şey değil beni gün aşırı saçma sapan aradıkları gibi damatlarını arayamıyorlar mesela.
Üç sene oldu son zamanlarda rahatsız etmiyorlardı ama şimdi bebek girince araya telefona girişeceklerdir eminim. Bekliyordum da zaten.
Siz nasılsınız eş ailesiyle ?
Eşiniz ilişkilerinize karışıyor mu ?
Ve siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ?
Hayır.

15. Seneden sesleniyorum😊
Sonuç şuan görüşmüyoruz , uzağız zaten ama bu kültürü değiştirmek çok zor.
Biz yıllarca eşimle kavga ettik, herkes zamanla alıştı bana ama eşinizde o kültürden ne yapsanız değişmiyor. Eşim üzülmesin aman derseniz, o zaman oturup siz üzüleceksiniz.
Ben en son köylerine gittiğim de( ki mecburi hizmet , her sene gitmek zorundaymışız) dönüşte patladım, yıktım bütün ilişkileri, eşimle de ayrılma durumuna geldik ama taviz vermedim, onlar arayıp arayı bulmaya çalışıyorlar ama ben açmıyorum, sadece kayınpederimle konuşuyorum canım isterse.
Ama kabul etmek lazım, bu evlilik devam ettiği sürece sınırları belirlemek kaidesi ile hep hayatınıza olmak durumundalar malesef. Biz de illa ki yüzyüze geleceğiz bir şekilde 🥳
Ben çok yapamadım ama benden size tavsiye, ilişkileri kökünden bitirmek bu aile yapısında doğru değil, eşiniz varsın yeri geldiğinde üzülsün, sizin belirlediğiniz sınırlarda arayın, telefonları açın, umursamayın, istediğinizi yapın ama bağı da tam koparmayın.

Valla sevmiyorum da ailem gibi gormuyorumda gorusmuyorum da.ilk baslarda severdim iyi idik ama baktım bunlar beni yiyor beklentileri fazla mesafe koydum.haftada 2 ararken bir aramaya başladım sonra 15 te bir aramaya başladım ama çokta açmadım arayı.yine de memnun edemedim.esime açıp hal hatır sorup kapatıyor demiş kv.ne yapcaktim Türkiye gündemi mi konuşalım dedim.hastaneye yattı 40 i çıkmış bebeği bıraktım zoyaretine gittim eşimle ayrı kendi ailemle ayrı ama o ne yaptı bizi sil sen bizi bilmedin dedi.ayaklarini yıkayıp suyunu icefektim heralde yaranmak için
Eşime kizginim aileci olmasi yüzünden.esime ne o u ne çocuğu ostemiyorum getirme dedi ama kurban kesince içimden gelmeyerek et yolladım. Eşimden her konuda razıyım ama bosanmayi düşünüyorum bakalım ne zaman

15. Seneden sesleniyorum😊
Sonuç şuan görüşmüyoruz , uzağız zaten ama bu kültürü değiştirmek çok zor.
Biz yıllarca eşimle kavga ettik, herkes zamanla alıştı bana ama eşinizde o kültürden ne yapsanız değişmiyor. Eşim üzülmesin aman derseniz, o zaman oturup siz üzüleceksiniz.
Ben en son köylerine gittiğim de( ki mecburi hizmet , her sene gitmek zorundaymışız) dönüşte patladım, yıktım bütün ilişkileri, eşimle de ayrılma durumuna geldik ama taviz vermedim, onlar arayıp arayı bulmaya çalışıyorlar ama ben açmıyorum, sadece kayınpederimle konuşuyorum canım isterse.
Ama kabul etmek lazım, bu evlilik devam ettiği sürece sınırları belirlemek kaidesi ile hep hayatınıza olmak durumundalar malesef. Biz de illa ki yüzyüze geleceğiz bir şekilde 🥳
Ben çok yapamadım ama benden size tavsiye, ilişkileri kökünden bitirmek bu aile yapısında doğru değil, eşiniz varsın yeri geldiğinde üzülsün, sizin belirlediğiniz sınırlarda arayın, telefonları açın, umursamayın, istediğinizi yapın ama bağı da tam koparmayın.
Bağları koparmayı düşünmedim zaten koparacağım bir şey de yaşamadım. Ama bazen illallah edip en iyisi bi sebep bulup küstüreyim diyorum. Eşimin amcasının oğlunun eşi ile aynı yerdeyiz kız da aynı şeylerden şikayetçi yani ailelerinde var böyle durum kendi de o kültürden olduğu halde tahammül edemiyor.
Eşim de ben seçmedim anne babamı diyor üzülüyorum öyle söyleyince. Başla hiçbir konuda şikayetim yok ondan ama böyle arada kalıyor.

Son düzenleme:
Valla sevmiyorum da ailem gibi gormuyorumda gorusmuyorum da.ilk baslarda severdim iyi idik ama baktım bunlar beni yiyor beklentileri fazla mesafe koydum.haftada 2 ararken bir aramaya başladım sonra 15 te bir aramaya başladım ama çokta açmadım arayı.yine de memnun edemedim.esime açıp hal hatır sorup kapatıyor demiş kv.ne yapcaktim Türkiye gündemi mi konuşalım dedim.hastaneye yattı 40 i çıkmış bebeği bıraktım zoyaretine gittim eşimle ayrı kendi ailemle ayrı ama o ne yaptı bizi sil sen bizi bilmedin dedi.ayaklarini yıkayıp suyunu icefektim heralde yaranmak için
Eşime kizginim aileci olmasi yüzünden.esime ne o u ne çocuğu ostemiyorum getirme dedi ama kurban kesince içimden gelmeyerek et yolladım. Eşimden her konuda razıyım ama bosanmayi düşünüyorum bakalım ne zaman
Yaa ne kadar kötü bu duruma gelmeniz. Allah hidayet versin umarım düzelirsiniz 😔

Ailem gibi görmüyorum. Benim değil eşimin ailesi onlar.

İlk evlendiğimizde eşim telefonla konuşurken arada alıp konuşurdum. Baktım memnun olmuyorlar, artık hastalık, tebrik, başsağlığı gibi sebepler dışında telefonla konuşmuyorum.

Her konuda da böyle oldu. Memnuniyetsiz davrandıklarını gördükçe yaptığım şeyleri de bıraktım.

Eşin ailesiyle ailen gibi olman çok zor gibi geliyor. İstisnalar vardır tabi o da denk gelene iyi biri denk geliyo valla 😊 Canınızı sıkmayın çekirdek ailenize yansıtmayın sınırınızı çizin açık açık kaç yaşında reşit bir bireysiniz. İstedikleri gibi davranamayacaklarını bilsinler, yoksa tepenize çıkıyolar samimiyet altında.

ilk evlenirlen öyle olacak sandım. benim annemin de gelini var ama bizle esitti her zaman. ben de öyle olacak sandım ama olmadı. kv hiç kızı yok 4 errrrkeeekkk 😂 o yüzden anladığını sanmıyorum. ilişkimize vs karışmaz veya kısıtlamazlar. esimden çekindikleri için esim ve ben istediğimiz zaman istediğimizi yapabiliyoruz karışmazlar. ama arkadan konusuyor tabii ki 😂 ama ben istediğimi yaptıktan sonra banane valla.

o yüzden de ailem gübi görmüyorum. olamazlar da. bir yanlışımı gördüklerinde gelip bana söylemek yerine konu komşuya veya diğer gelinlere söylüyor. bu da bana itici geliyor. bir kere oturup benimle derdini konustuğu yok.

benimkiler de sanki evlenmemi bekliyorlarmış gibi düğünümden 1 ay sonra altınlarımı istediler. o zaman da esime dedim altınlar umrumda değil, ailen bunlar senin. ama bizim ihtiyacımız olduğunda aynı desteği gösterirler mi? esim de bilmiyorum dedi. kısa zamanda da göstermediklerini gördük. ama benim umrumda bile değil. esim su an diyor ki seninle evlenmeseydim ailemin gercek yüzünü göremeyecektim. bu bana yeter. en azından artık herkes ona göre davranıyor.

ayy ne rezillikler valla boşver. ben hala arar, sorarım. saygısızlık etmem ama o kadar. dahil olmalarına asla izin vermiyorum. planlarımı vs anlatmam. sohbet etmem uzun uzun. onlar da cizdiğim sınırı görüyor. arkadan atıp tutuyorlar ben hiçbirini duymamış gibi davranıyorum valla. bir de onlarla böyle basit muhabbetlere giremem 🙄

X