Eşinizin ailesini kendi aileniz gibi görüyor musunuz ?

Diyorum ya öyle büyük bir şey olmadı ama küsmeleri alınmaları irrite etti beni. Ya da beni kendilerine benzetmeye çalışmaları. Kendilerine ev alacaklar evet daha sonra oraya gittiğimizde biz ev alırken bize de destek çıkacaklarını söylüyorlar ne kadar güvenilir bilemiyorum ama umrumda bile değil 150 gr altın takmışlardı hepsini istediler.

Eşim urfalı ben tekirdağlı. Biz de kültür olarak çok farklıyız. Sadece bayramda, özel günlerde falan görüşüyoruz. Kendi ailem gibi görmem imkansız

Maalesef öyle biz en başında sınırları koruyamadık aslında eşim kendince uyarmaya çalıştı beni babamın gereksiz samimiyetleri vardır diye ama tanımadığım için anlayamadım ne demek istediğimi. Samim olmak da mesele değil alınmalar küsmeler beni soğuttu çocuk gibi alındıkları şeyleri bir görseniz.

Gayet saygili ve mesafelisiniz bence sorun etmeyin takmayin. Mesela ben dunyaya bir daha gelsm yada yeniden evlensem agac kovugundan cikmis biriyle yada cocuk esirgemede buyumus hayatta kimsesi olmayan biriyle yada tum ailesinin reddedigi gormek istemeyecegi kimsesiz bir adamla evleneyim diyorum. Baska turlu yok ya zor

Aynen öyle. Bir de bunu damatlarına yapmıyorlar yani kimse damadı daralmıyor bizi neden aramadın diye. Ya kardeşim ben evlenirken senet mi verdim sizi sürekli arayacağım diye.

Diyemez babasına. Dese yanlış anlayacak ona da küsecek konuşmayı çok sevmiyor diyene kadar canı çıktı.

yani ağaç kovuğundan çıkmamış birilerinin de güzel ilişkileri olabiliyor. Ama bu Türkiye gibi bir ülkede çok mümkün değil sanırım. Bir şekilde muhattap oluyorsun evet. Ama bu sınırla olursa daha iyi gibi sanki.

Ben yeni evlenecek tanıdıklarıma baştan her şeyi düşünerek yapın ve sınırlarınızı bilin diye uyarıyorum. Sonrası çok zor oluyor.
İnsanların yaşı ilerledikçe çocuklaşabiliyor.
Tahmin edebiliyorum nasıl olduğunu
Ama dediğim gibi bence bu sınır herkese karşı olmalı sonra zarar görmemek için.
Umarım zamanla düzeltirsiniz her şeyi

İnşallah teşekkür ederim

Olmazki .Bilmem kaç sene başında pür dikkat büyüttüğün evlatla bir olmazki.Annem gibi olmazki olamazki.Yani olmasida gerekli degilki şart değilki.Zaten saçmalık burada Kimse kimseye bayilmiyor lafta görüntüde madem gelin diye bir kelime var kızım niye? madem damat diye bir kelime var oğlum niye? Kayınvalide kaynana kayınpeder denirken anne babayı kim uydurmuş.Esimle kardesmi olduk da anne baba sahibi olduk bonus gibi.Saygi olsun karşılıklı ne aileler ne evlenenler mecburi iluskilere zorlanmasa insanlar içinden gelerek sevse saysa bu sorunlar olmaz .Sorun dayatmalarda sorun illa bunu böyle yapacaksın denmesinde sorun boyun egdirmek olayına dönüyor.Kimin dediği olacak yarışına.

Aynen öyle bu sefer yapacağıM bir şeyi sırf onlar dedi diye yapmıyorum. Birileri benden bilmem kaç sene önce bu evrene geldi diye neden her dediklerini yapma mecburiyetim oluyor ?
Dünyanın kaç yerinde böyle gerçekten ? Ve bunu yapmadım diye de huysuz sayıldığım bi coğrafyada yaşıyorum. Şimdi hamileyim eminim ki hamile kız sürekli aranır diye saracaklar.

Yoo niye uzulsun. O da benim ailemle ayni sekildedir. Uzulecek birsey yok. Ozellikle benim calistigim gunlerde cocugumuzu alip gider gorusur kendi.
Bunlarda birlikte hareket ediliyor. İlerde onların yaşadığı yere gitme durumumuz var eşim memur şu an ayrı yerdeyiz ben de özeldeydim ama bıraktım çalışmıyorum. Eğer gidersek hele bir de çalışmazsam bilemiyorum ne olur yani eşimin tek gittiğini düşünüyorum Vera neden gelmedi bizi sevmiyor mu yoksa diye üzülürler
Eşim de binbir tane yalan bulup ortayı bulmay çalışacak. Yani birine gelmek istemedi ne bileyim evde kalmayı tercih etti demek zor mu bu kadar.

Koparana kadar zorlamak ilişkileri.İkinci evliliğimi bu kafada olmayan biriyle yaptım.Zorlamak insanları sahtekarlığa itiyor.Mış gibi yapıyor insanlar .severmiş sayarmiş merak edermiş gibi.Aslinda gitsede rahatlasak sussada bı kendimize gelsek diyor insanlar içlerinden ne kadar çirkin işte.Zoraki sevgide saygıda olmuyor hep bir diken üstü .Yetişkin olgun bir eş ailesi değilse karşıdaki bir o kadar çirkin bir hal alıyor insanlar .İnşallah bir gün insanlar karşıdakinin de bir insan olduğunu ve onu zorlayarak ne evlat yapamayacaklarını ne ona anne baba yerini tutamayacaklarini ve böyle saygınlık değil tiksinti uyandirdiklarini farkeder.

Neden boşandınız özel değilse cevaplar mısınız ? Bu tür şeylerden mi ?
Maalesef karşıdaki insanların feraset seviyesi de önemli. Benim karşımdaki insanların ilişkileri kendi Köyleri ve yakın köylerle sınırlı.hiç gezip başka bir yer görmemişler mesela başka kültürden biriyle konuşmamışlar aileye giren ilk yabancı benim.
Hep tarlada bahçede çalışmış insanlar. Büyükşehirde yaşıyorlar şu an ama tam bir geleneksel iç anadolu kafası. Anlamıyorlar beni kendileri 50 küsür yaşına gelmiş hala kaynana kayınpeder lafı çekiyorlar mesela büyüğümüz deyip ses çıkarmıyorlar.
Ben Karadenizliyim her zaman denize kıyısı olan bir yerde büyüyen insanın içtaraflara göre daha açık olduğunu düşünürüm.
Bunlarda tek doğru kendileri.

Buna evet diyecek kişi yok denecek kadar azdır. Tabi ki kendi ailen gibi olmaz. Ne kadar da olsa farklı aile kendi canım kanın olmaz. Ama saygı duyulur

Başlığa istinaden aslaaa. Fazlaca kültürel farklılıklarımız var mesela. Sadece saygımı bozmuyorum olabildiğince çocuklarmı götürüyorum yanlarına. Sorsan kızım da kızım. Onlarında samimi olduğunu düşünmüuorum

Yok benim boşanma nedenimi unuttum ben.Ben kimseye anne baba demem.Kimsede mecbur edemez beni.Ben zorlandigim yerde yakarım köprüleri karakter olarak değişmedim hiçbir koca beni zorlayamaz hiç kimse konu koca da değil.Benim annem bir tane.Saygi bilmemne duymak değil başka bir kadına anne demek.Kizimin da demesini öyle biriyle evlenmesini istemem şahsen damadım olursa bir gün oda bana anne demesin istemem yani.Saygi duysun herkes iyi gecinsin evinde mutlu olsun.Oyle birinin üzerinde tahakküm kurmak isteyen kaynanalarida sevmem.Herkes doğurduğuna annelik yapsın gelinine damadına değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…