Eşinize yemek yapmak için can atıyor musunuz ?

Sadekadin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
69
25
25
Merhaba arkadaşlar 2 yıldır evliyim. Eşimin yemeğe düşkünlüğü var evlenmeden önce hiç yemek yapmadım bilmiyordum yapma isteğimde hiç olmadı sadece aç kalmıcak ölmicek kadar beslenmeyi seviyorum ağırlıklı da sebzeyle yapılan yemekleri seviyorum. Eşimle nişanlıyken ailesine bu kız yemek yapmayı bilmiyor evliliğimde sorun olur mu diye herkese danışmış. Sonra evlendikten sonra internetten açarak yemek yaptım canım şunu istiyor dediğinde yapmadığım olmadı hatta lahmacunundan pizzasına kadar herşeyi denedim yaptım bu sefer dünya mutfaklarından yemekler yapmamı istedi. evlendiğimiz ilk zamanlar çalışıyordum misafirimiz de oluyordu işten gelip misafirlere kadar yemek yaptım eşim bu zamanlarda bana destek verdi tabi. Lakin yemek yapmaktan hiçbir zaman zevk almadım bu yüzden eşim hep beni suçladı “yok yemek yapmak sana yük” “çocuğun olunca da böyle yapabilecek misin” gibi bir sürü laf yedim hatta annemler bile kızım yemek yapmak zorundasın diye eşimin tarafını tutuyordu. Kimseye laf anlatamasamda ben bu güne kadar evime gelen kendi ailemden eşime eşimin ailesine kadar yemek yapmadığım kimse olmadı en hasta halimle bile. Şimdi eşim yurt dışında gelince 3 öğün yemek istiyor. Ciğer lahmacun yaprak sarması ve dolma biber bunları sadece bir gün için istiyor. Bende bunları bir günde yapamayacağımı her gün iki tanesini yapabileceğimi söylediğim için ailem dahil olmak üzere herkes tarafından yemek yapmayan bir insan ilan edildim. “Bir kadın eşi gelicem canım şunları çekti dediğinde yapmak için can atar sen benimle kavga ediyorsun “ diyor. Peki ben gün içinde bu sayılan yemekleri yapsam saçımı ne zaman tarayacağım ne zaman oturacağım kahve içeceğim . Ya gerçekten hayatım boyunca eşimi memnun etmek için yemek mi yapacağım ? Belki hata bendedir ben bunu yapmaktan her kadın gibi zevk almam gerekiyordur bilmiyorum. En sonunda artık çok bunaldım hiçbir kadın senin boğazına çalışamaz sadece senin boğazını düşünemez dedim yapar dedi herkes kocasına yemek yapmak için can atıyormuş

Ay en sevmediğim şey de başkalarından örnek verilmesi, karısını mutfağa sokmayan kocalar da var o zaman siz de ondan örnek verin. Elinizden geleni yapmışsınız zaten aynı günde ben de o sayılanları yapamazdım açıkçası yapanlar var diye yapmak zorunda da değiliz. Hiç kendinizi suçlamayın aileye de taşımayın konuları.

“çocuğun olunca da böyle yapabilecek misin” gibi bir sürü laf yedim
Ne biçim laf bu böyle, kendisi çocuk muymuş da siz besleyecekmişsiniz.
Madem pisboğazın teki otursun kendi yapsın, istediği gibi yesin.
Ya da gitsin aşçı tutsun, ona versin siparişlerini paşa.

“Bir kadın eşi gelicem canım şunları çekti dediğinde yapmak için can atar sen benimle kavga ediyorsun “ diyor.
Hahahay, her kadın da "aman kocama yemek yapacağım" diye can atar sanki.
Evli değilim ama çevremde bunun için can atanını görmedim yani.
Çoğu kadın için yemek işi bir yük aslında, malum erkekler evlenene kadar anaları tarafından beslenip büyütülüp evlendikten sonra da bakımları eşlerine devredildiği için kalkıp yemek yapmaya heves edeni pek yok.
Sizin yerinizde olsam bir kap yemek bile pişirmem, çok biliyorsa kendi pişirsin ya da aşçı tutsun paşazade.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar 2 yıldır evliyim. Eşimin yemeğe düşkünlüğü var evlenmeden önce hiç yemek yapmadım bilmiyordum yapma isteğimde hiç olmadı sadece aç kalmıcak ölmicek kadar beslenmeyi seviyorum ağırlıklı da sebzeyle yapılan yemekleri seviyorum. Eşimle nişanlıyken ailesine bu kız yemek yapmayı bilmiyor evliliğimde sorun olur mu diye herkese danışmış. Sonra evlendikten sonra internetten açarak yemek yaptım canım şunu istiyor dediğinde yapmadığım olmadı hatta lahmacunundan pizzasına kadar herşeyi denedim yaptım bu sefer dünya mutfaklarından yemekler yapmamı istedi. evlendiğimiz ilk zamanlar çalışıyordum misafirimiz de oluyordu işten gelip misafirlere kadar yemek yaptım eşim bu zamanlarda bana destek verdi tabi. Lakin yemek yapmaktan hiçbir zaman zevk almadım bu yüzden eşim hep beni suçladı “yok yemek yapmak sana yük” “çocuğun olunca da böyle yapabilecek misin” gibi bir sürü laf yedim hatta annemler bile kızım yemek yapmak zorundasın diye eşimin tarafını tutuyordu. Kimseye laf anlatamasamda ben bu güne kadar evime gelen kendi ailemden eşime eşimin ailesine kadar yemek yapmadığım kimse olmadı en hasta halimle bile. Şimdi eşim yurt dışında gelince 3 öğün yemek istiyor. Ciğer lahmacun yaprak sarması ve dolma biber bunları sadece bir gün için istiyor. Bende bunları bir günde yapamayacağımı her gün iki tanesini yapabileceğimi söylediğim için ailem dahil olmak üzere herkes tarafından yemek yapmayan bir insan ilan edildim. “Bir kadın eşi gelicem canım şunları çekti dediğinde yapmak için can atar sen benimle kavga ediyorsun “ diyor. Peki ben gün içinde bu sayılan yemekleri yapsam saçımı ne zaman tarayacağım ne zaman oturacağım kahve içeceğim . Ya gerçekten hayatım boyunca eşimi memnun etmek için yemek mi yapacağım ? Belki hata bendedir ben bunu yapmaktan her kadın gibi zevk almam gerekiyordur bilmiyorum. En sonunda artık çok bunaldım hiçbir kadın senin boğazına çalışamaz sadece senin boğazını düşünemez dedim yapar dedi herkes kocasına yemek yapmak için can atıyormuş
Şimdi şöyle ki ben yemek yapmayı severim. Elim de çabuktur çabucak yaparım. Eşim uzaktan gelecek ve yemeklerimi özlemiş olsa seve seve yaparım ancak bu iş zoraki hale gelirse, hakaret ve zorbalık aşamasına varırsa avucunu yalar beyefendi. Ekmek peynir yesin paşam.

kocam kırk yılda bir yemek istediği için yaparım istediğinde. zaten genelde istediği de biber dolması, bulgur pilavı ve patates püresi 😂 zor şeyler istemiyor yani 😂 he ama can atarak mı yapıyorum hayır. ama öff pögf diye de yapmıyorum açıkcası. zaten yemek yapılacak bari fikir versin 😂 cünkü genelde “ne yemek yapsam?” diye sorduğumda “sen ne istersen” diye cevap vermesi daha çok sinirlendiriyor beni 😂 ayrıca en öetrefilli yemek 2 saatte yapılıyor abartmasanız mı? 😂

Eşimle nişanlıyken ailesine bu kız yemek yapmayı bilmiyor evliliğimde sorun olur mu diye herkese danışmış.
eşim hep beni suçladı “yok yemek yapmak sana yük” “çocuğun olunca da böyle yapabilecek misin” gibi bir sürü laf yedim
“Bir kadın eşi gelicem canım şunları çekti dediğinde yapmak için can atar sen benimle kavga ediyorsun “ diyor.
herkes kocasına yemek yapmak için can atıyormuş
ben yengec burcuyum, sevgimi gosterme sekillerimden biri yemek yapmak. sevgilim uçakta yesin diye bir kavanoz alinazik bir buzdolabı poseti sarma yapariim, üşenmem.
onun da sevgi gosterme şekillerinden biri yemek yapmaktir, o da benim kadar yapar yemek yapar.
amaaaaa böyle bir adama yumurta bile kirmak istemem.
nişanliyken sizi yuceltmek yerine elaleme yermis "bu kiz beni ac birakir" diye. bu bile ne kadar kötü bir es oldugunu gosteriyor.
ben olsam ben de onu beslemek icin kendimi yormam. ne istiyor gelecekken? yurtdisinda is yaptigina göre durumu vardır. ver eve siparisi, yesin

Yemek yapmak için mi işten çıktınız?
Bu yemekleri gerçekten yapabiliyor musunuz?
Ben 8 yıldır evliyim abartılı zor hiçbir yemeği yapmam. Fazla efor sarfetmeden güzel olacak yemekleri yapıyorum sadece. 😬
Şimdi oğlumuz var 3 yaşında ona mutlaka mevsim sebzelerinden yemek olur evde gerek zeytinyağlı gerek etli sebzeli yemekler pilavı çorbası vs. Ama dolmaymış lahmacunmuş yürüsün gitsin yahu.
Oğluma bile şevkle yapmıyorum görev olarak yapıyorum kocama hiç yapmam kdjdkskks.
Eşin ve tüm çevren seni çok kötü manipüle etmiş.
Eşinin kaç gün seni görmeyip yemek sorması da olay. İnsan yemekleri değil de sevişmeyi özlemez mi yahu dkdkdk

Yoo hicte zevk almiyorum.bana kulfet gibi geliyor.bende eşim gibi is hayatindayim, calisiyorum ve bu yuzden yemek yapmayi bana ait bir gorev gibi gormuyorum.ama cogunluklada yapiyorum cunku benimki disardan yiyemiyor hemen bagirsaklari bozuyor. yapmazsam aç yatar kendine bir kap bise hazirlamaz.canim yapmak istemediginde soyluyorum yumurta patates tost falan idare ediyoruz.bana benim gorevimmis gibi davranmadigi icin bende kiyamayip cogunlukla yapiyorum.ama esiniz gibi davransaydi sanirim isi iyice inada bindirirdim🤣🤣🤣

10. Senemiz oldu. Yemek yapmak icin can attigim hiç olmadi ama toplumda erkeklerde böyle abartili yemek ve ev işi beklentileri olabildiginden haberim vardi.
Eşim benimle evlenmek istedikten sonra da oturup karsisinda acik acik böyle ev hanim beklentilerin varsa boşuna evlenmeyelim iyice emin misin demiştim. 😃

Esiniz evlenmeden once butun sulalesine bunu danisarak basiniza gelecekleri belli etmiş buna ragmen evlenmissiniz. Aile yapiniz da esiniz kafasinda zaten bi sekilde uyum saglamak zorunda glrunuyorsunuz.

Valla hiç sevmiyorum artık mutfağı çok bunalmışım sanırım.Son 3 yıldır,mutfağa haftada 2 gün uğrayıp çıkıyorum ki bende çocukta var,eşim yapıyor yemekleri. Onun örneğine karşılık, çocuğumuz aç kalırsa babası olarak sen el atarsın demek lazım.

Anası eşek kadar olana dek, elinde kaşıkla peşinden koşunca sonra böyle eşinden de bekliyorlar işte, birde özel istekleri var Paşa'nın :sopa: Çevrenizde,kocanızda evliliği çok başka boyutta görüyor belliki.

X