eşinizden önce kaç kişiyle çıktınız ve sadece elini tuttunuz?

Hep duam genç kızlığımdan beri ilkim sonum olsundu,normalde çok erkek arkadaşımolmuştur ama sevgili anlamında değil,okul bittikten sonra ilk bu anlamda konuştuğum görüştüğümde eşim oldu,ve duamda kabul olmuş oldu,sözlenmeden elimide tutturmadım,gelin ata binmiş ya nasip demiş,evlenmeden bişey yapmam ki eşimde olsa sonradan yüzüm kızarak bişey yaptın demesin dimi yani.

nekadar bilinçliymişsin yaa kutluyorum gerçektena.s. o yaşlarda genelde bunlar düşünülmüor mesela ben şimdi biriyle çıkmanın pişmanlığını dyacağım aklıma gelmezdi sen çok güzel düşünmüşşüsn ama şimdiki aklım olsaydı asla kimseyle çıkmazdım sözlüm ilkim olsaydı keşke

Hep duam genç kızlığımdan beri ilkim sonum olsundu,normalde çok erkek arkadaşımolmuştur ama sevgili anlamında değil,okul bittikten sonra ilk bu anlamda konuştuğum görüştüğümde eşim oldu,ve duamda kabul olmuş oldu,sözlenmeden elimide tutturmadım,gelin ata binmiş ya nasip demiş,evlenmeden bişey yapmam ki eşimde olsa sonradan yüzüm kızarak bişey yaptın demesin dimi yani.

cok dogru canim katiliyorum sana ama bazi erkekler ne yazikki bu tür seyleri cok normal karisiliyor ve elini bile tutmadigin zaman sicak degilsin arkadas gibisin vs konusmalar yapiyor, benim ayrildigim nisamlim bu konuda basima cok dert acti resmen, onun icin cok dogal olanlari yapmadigim icin birsürü iftira sucmala duydum :a015:

benı nıye sormalı? pısman oldugun seylerı yapan sen degıl mısıın ? hatalarınla basbasa bırakıyorum senı, son pısmanlık fayda vermez ya gercı şakkıdı

yoo konu başlığı gereği sordum sadece kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez ister cevap verirsin ister vermessin demekki kimsenin pişman olmadığı yada olduğu şeyleri ben yargılayacak değilim sadce sordum ister cevaplarsın ister cevaplamazsın

belki benim bu düsüncem yadadiklarimdan kaynaklaniyor, hikayemi anlatayim...

ben bu yasima kadar hayatima kimseyi almadim, evlenmeyecegim biriyle cikmak vs istemedim, bundan iki sene önce (eski) nisanlimla tanistim ve birbirimizi sevdik vs.... el tutma öpüsme harci aramizda birsey gecmedi....gerci ben evet desem o dünden raziydi ve bana kalsa öpüsmede olmayacakti ama bana daha önce hayatimda kimsenin olmamasina ve kimseyle birsey yasamis olmamami hic inanmadi ve bende de otomatik olarak böyle düsünce cikti erkekler hep ister öpüsme olsun cinsellik olsun onlar icin normal olmasi gereken birsey.... sonucta ne oldu onun suclamalarina dayanamayip inanmalarina dayanamayip bitirdim iliskiyi ve erkeklerden nefret eder duruma geldim su aralar, belkide yaram daha cok taze ondandir, o yüzden el tutmayacak sevdigi kizi öpmek istemeyecek erkek bana imkansiz gibi geliyor :KK43:((((((((((((((((

o da ne tuhaf admamış iyiki ayrılmışsın ama eminim sende pişmansındır

benı nıye sormalı? pısman oldugun seylerı yapan sen degıl mısıın ? hatalarınla basbasa bırakıyorum senı, son pısmanlık fayda vermez ya gercı şakkıdı

tarzınız hiç hoş değil. gördüğüm kadarıyla siz de bekarsınız ve aynı hatayı yapmayacağınıza dair bir kesinlik yok elinizde. unutmayınız ki, bir müslüman başka bir müslümanın kınadığı davranışını yaşamadan bu dünyadan gitmez. sahih hadistir bu. evet arkadaş hata yapmış, siz de düşene bir tekme vurmakla mükellef değilsiniz. ayıptır. ya susun ya da teselli edin, ki bize yakışan da budur. selametle.

o da ne tuhaf admamış iyiki ayrılmışsın ama eminim sende pişmansındır

pismanim tanistigima tanismayi kabeul ettigime ama napalim benim icin tecrübe oldu yasadiklarim, gerci güzel günlerde yasandi ama kötüler daha agir basiyor, elini tutmusum öpmüsüm onlardan pisman degilim bende istedim sonucta evlenecektik ama tanismasaydim diyorum keske

pismanim tanistigima tanismayi kabeul ettigime ama napalim benim icin tecrübe oldu yasadiklarim, gerci güzel günlerde yasandi ama kötüler daha agir basiyor, elini tutmusum öpmüsüm onlardan pisman degilim bende istedim sonucta evlenecektik ama tanismasaydim diyorum keske

bak ınsanlar baska seylere pısman durduk yerde laf atmayın lutfen kımseye, kımse pısman olmak durumunda degıl yaptıklarından yapıcaklarından. :teselli:

Valla bende oldun olası dua etmişimdir ilk çıkacağım kişi eşim olsun diye ki öylede oldu çok şükür.Tam gençlik döneminde birçok arkadaşımın tepkisini alsamda bildiğimden şaşmadım.Hep derlerdi bizim kız beyaz atlı prensini bekliyor o kimseyle dalgasına cıkmaz diye.Ama hepsine kulaklarımı tıkayıp sabırla bekledim ve buldum kalbimin eşini.Bence bambaşka bi heyecan ve duyguydu bu beklediğime fazlasıyla değdi diyebilirim.Şuanda eşim ve (kendi deyimiyle sıfır kilometre biricik karısı) ben çok mutlu bir evlilik yaşarken arkadaşlarım da parmak ısırıyor : ))) çok mutluyum çooookk.ALLAH herkeze bizim evliliğimiz gibi süperr bi evlilik nasip etsin....saygılar

Sıfır kilometre ne demek???

Eşiniz size sıfır kilometre diyor ve bununla gururlanıyor...

Ya eşiniz kaç kilometre???:nazar:

bencede sıfır kilometre yanlış b,ir değim canım sitede bir cok arkadasımızın eşinden çnce ben dahil erkek arkadaşlarımız oldu yani bunu mu demek istediniz eşinden önce erkek arkadası olanlar ikin ci el mi oluyor yazık bir bayan olarak bunu demenizi yadırğadım ama büyük konusmamak lazım bizlerde evlat büyütüyoruz ileride belki kızınız olucak ve bir kaç erkek arkadaşı olucak o zaman ikinci ele mi düsücek bence gayet normal evlenmeden önce bir bayanın baska bir erkek arkadası olması sayğılarımla

eşimden once kac kısıyle cıktım, cıktım da elele de tutustum ama sevmedıgım bırıyle olmadı bu, o yuzden kımse laf edemez.

ne kadar süredir evlisiniz çok merak ettim...
sanırım çok yeni çünkü birkaç ay önce bekardınız...?

evet 25.09'da bekarmışsınız...
sanırım çok yeni evlisiniz...

Kac kisiyle ciktigi cok mu onemli, yasanmislar yasanmisliktir, gecmiste kalmistir
bugun gecmisi konusmanin, gecmisle yasamanin kimseye bir faydasi dokunmaz, kendi adima
gecmiste yasadigim hicbirseyden pismanlik duymuyorum hepsi bana aittir ve gecmiste kalmistir
onemli olan bugun ve gelecektir...

tarzınız hiç hoş değil. gördüğüm kadarıyla siz de bekarsınız ve aynı hatayı yapmayacağınıza dair bir kesinlik yok elinizde. unutmayınız ki, bir müslüman başka bir müslümanın kınadığı davranışını yaşamadan bu dünyadan gitmez. sahih hadistir bu. evet arkadaş hata yapmış, siz de düşene bir tekme vurmakla mükellef değilsiniz. ayıptır. ya susun ya da teselli edin, ki bize yakışan da budur. selametle.

hata kime göre hata. size göre hata,bana göre değil....kınamak. neden. biriyle çıkıp elini tuttuğu için mi...hele elele tutuştu diye düşmüş olması... ve düşene bir tekmede vurulması. ne düşmüş pardon..kim düşmüş. nasıl bir kelime bu....gayet doğal. bir erkek arkadaşı olablir,elelede dolaşabilir ,öpüşebilir de..bunda ayıp bir şey göremiyorum. gayet doğal.......

şu an ki sevgilimden önce 2 kişi girmişti hayatıma

2siylede evlenebileceğim erkek diye düşünüp çıkmıştım..
tanımak,uyabiliyor muyum diye öğrenmek..

ne yazık ki sonu olmadı...ama kader öle birşey ki

onlar olmasaydı şu an ki aşkım benmle olmazdı..

o benim son aşkım bu kez eminim.
tek üzüldüğüm ben onun ilkiyim keşke o da benim ilkim olsaydı

ama bana hiç eskilerden dolayı yargılama yapmadı
geçmiş geçmiştir oldu her zaman düşüncemiz

aman müslüman kardeşim boşverelim böylelerini ben el tuttum diye pişman oldum o da kınadı bırak başına gelir bigün belki boşver bizde onu kınadığıyla başbaşa bırakalım..:enbuyukkk:

bencede sıfır kilometre yanlış b,ir değim canım sitede bir cok arkadasımızın eşinden çnce ben dahil erkek arkadaşlarımız oldu yani bunu mu demek istediniz eşinden önce erkek arkadası olanlar ikin ci el mi oluyor yazık bir bayan olarak bunu demenizi yadırğadım ama büyük konusmamak lazım bizlerde evlat büyütüyoruz ileride belki kızınız olucak ve bir kaç erkek arkadaşı olucak o zaman ikinci ele mi düsücek bence gayet normal evlenmeden önce bir bayanın baska bir erkek arkadası olması sayğılarımla

ya ablacım ne ikinci eli o da nerden çıktı siz yanlış anladınız heralde ben diyorumki eşinizden önce başkasıya çıktınızmı ve bukişiyle sadece el ele tutuştunuzmu dedim aaaa ikinci el falan lütfen yani nerden çıkardın şimdi bunu ben bir bayan olarak böle bişe dermiyim kendime hem ikinci el olmak için başkasıyla beraber olmak gerekir bu benim fikrim el ele tutuşmak ile hiç de ikinci el dedirtmem kendime kimseyede dedirtmem ben sadce öle bi pişmanlık duydum sizlere de soruyorum ki sadce el ele tutuştum sizdede oldumu böle bişey diyorum ki kendime teselli vermeye çalışıorum

evet ben pişmanım diyorum teselli bekliyorum buradaki MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMDEN.....kimsenin derdine yandığı yok eskilerden bahsediyoruz burada ve pişmanlıklardan MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZLE BARABER evet dinimizcede günah başlalarınınkini bilemem

pardon ama,neden ayırım yapıyorsunuz. burada her dinden insan var. ne demek sadece müslüman kardeşlerimizden teselli bekliyorum...

Bence kızların sevgilileri olmasıçok normal..Olmuyorsa sorun var demektir..Ne var yani benimde eşimden önce 7 tane sevgilim oldu hepsiylede el ele tutuştum bazılaıyla öpüştüm bile..Ama ilkimi eşimde yaşadım gerisi fasa fisoydu..İlk aşkım o diyorum çünkü ben hiçkimseye "uğruna ölürüm "demedim ve eşime bunu bas bas bağırıyorum ve söylüyorum..HEr kimlerle sevgili olmuşsamda ben her yönden ilkim eşim kabul ediyorum..

Gelelim ikinci el konusuna !!

Eşyadanmı bahsediyoruz ??? Kanepe,dolap vs vs ??

pardon ama,neden ayırım yapıyorsunuz. burada her dinden insan var. ne demek sadece müslüman kardeşlerimizden teselli bekliyorum...

ayırım yaptığım yok içimden öyle demek geldi öyle dedim tutpta müslüman olmayanlar yorum yapamaz demedim

X