eşinizden önce kaç kişiyle çıktınız ve sadece elini tuttunuz?

İlk aşkım şimdiki aşkımcoksekeriremsu dolayısıyla ilk elimi tutan aşkım şimdiki aşkım yani ilk aşkım sırnaşık şey

ne önemi varki,,çünkü geçmiş adı üstünde bu, bence kişiden başka kimseyi alakadar etmez eger konu irdelenirse özelden çıkar nesnel olur ve tüzel kişiler olaya dalar ortalık ellialtıya gider valla...aman özeliniz sizde kalsın yaa ne gereği var anlatacan şuan önemli olan dogrular değilmi sizce hatalarınız varsa eger ders almayı bilmeniz yeter...

bende evli deilim ama yinede bişiler yazmak istedim.şuan 3yıldır aşkımla beraberiz ondan önce 2 kişiyle daha çıkmıştım ama çıkma denemez bitanesiyle hiç görüşmedik ble telde sadece diğeriylede sadece bikez oturduk biyerde o da sondu zaten.sonra hayatıma aşkım girdi o da ilk elini tuttuğum ilk öptüğüm insan inşallah ilk ve son aşkım olur inşallah ama aşkım için ne yazıkki ben ilk deilim çok isterdim ama malesef deilim.hayırlısıyla bi ömür geçiririz mutlu ve huzurlu.Allah hepimize mutlu evlilikler beraberlikler yaşatsın inşallah.

Son düzenleme:
bence konuyu tartışmaya götürmeninhiç bi anlamı yok anlamayn anlamadığını sorr bilende cevap verir herşey olması gerektiği gibi olur biterrr.ve geçimişinde çok kötü bişey yapmamışsınki karayağızım sadece elini tuttmuşsun bu kadar dert etmene gerek yokki ya daha ileriye gitseydik diye düşünüp rahatlamaya çalış bence.

valla canım öle gezmeye eglenmeye pek vakit bulamadım
zaten lisede anca derslerle ugraşıyordum
genelde platonik takıldım böylesi daha rahat geliyordu bana:teytey:
sonrasında artık birini bulmanın vakti geldi dedim ve şimdiki aşkımı buldum
geçen haftada sözlendik :asigim:
el tutmaya gelince sevgili anlamında hiç olmadı ama ilkokulda 23 nisan 19 mayıslarda tutmuşumdur:lepi:
şimdiden hiç bahsetmeyeyimm:asigim:tatlicadiarzulülülülülülü::naniknanik:dance::eek::

bence konuyu tartışmaya götürmeninhiç bi anlamı yok anlamayn anlamadığını sorr bilende cevap verir herşey olması gerektiği gibi olur biterrr.ve geçimişinde çok kötü bişey yapmamışsınki karayağızım sadece elini tuttmuşsun bu kadar dert etmene gerek yokki ya daha ileriye gitseydik diye düşünüp rahatlamaya çalış bence.

yok ya öle çok da takmıyorum zaten sadece aklıma gelince rahatsız oluyorum ama artık değil ya sizlerin söledikleri beni rahatlattı teşekkürler buarada senin dediğin gibi rahatlatıyorum kendimi şükür sadece el tutma ohhh:

tartışmaya götürmek gibi bir çabam yok ama öyle bir şey yazmışsınız ki duramadım.
geçmişinde çok kötü bir şey yapmamışsın demek ne demektir?
yani bir erkekle bir kadın çok kötü ne yapabilir en fazla?
ve evlilik tüm aşkları temize mi çeker?
ben bu üçünü istiyorum gerçekten merak ettim..

bencede bende kendi geçmişimde öyle bişey olmadığı için sevgilimin geçmişinden rahatsız oluyorum.eski sevgililerini tanıyorum malesef bazen karşılaşıyoruzda çok moralim bozuluyo acaba o kız düşünüyomudur diye bizamanlar bu benim sevgilimdi şimdi onun diye yada onunla yaşadıklarını düşünüyomudur diye delircek gibi oluyorummmmmm

tartışmaya götürmek gibi bir çabam yok ama öyle bir şey yazmışsınız ki duramadım.
geçmişinde çok kötü bir şey yapmamışsın demek ne demektir?
yani bir erkekle bir kadın çok kötü ne yapabilir en fazla?
ve evlilik tüm aşkları temize mi çeker?
ben bu üçünü istiyorum gerçekten merak ettim..
diğer yazdıklarını okudunuzmu bilmiyorum ama arkadş tutucu bi ortamda yaşıyorum demişve öyle bi ortam için evlilik öncesi beraberlikler öpüşmeler vs vs hoş karşılanmaz o yüzden bende bunları yapmamışsınki dedim.anlatabilmişimdir umarım

3 yıllık bir ilişkim var ilk değil 2. ama Rabbim son olmasını nasip eder inş.
Bundan önceki ilişkimde uzun sürmüştü 4 sene kadar el ele tutuşmuştuk bir kaç kere çocuk sayılırdık ama pişman olacak şeyler yaşamadım.
Aşkım tek erkeğim olur inş.

3 yıllık bir ilişkim var ilk değil 2. ama Rabbim son olmasını nasip eder inş.
Bundan önceki ilişkimde uzun sürmüştü 4 sene kadar el ele tutuşmuştuk bir kaç kere çocuk sayılırdık ama pişman olacak şeyler yaşamadım.
Aşkım tek erkeğim olur inş.

amin inşallah benimkide ve bizim gibi düşünen herkesinkide :nazar::nazar::nazar:

ben kendımı söliyım ohalde,

karayagızım kendı vıcdanını rahatlatmak ıstıyor ama ıstedıgıne kavusamıycak cunku onun vıcdan azapları hep onun yanında kalıcak, elını tuttuysa ve kötu hıssedıyosa hep hıssedıcek,

ama bosversın

cunku kım bılebılır kı ılk askının son askı olmayacagını ya da olacagını ?
her bayan ılk erkegının son erkegı olmasını ıster ama hayat işte..

benım cıkıp elını tutmadıgım adamlar oldu ama cıkmadan da elını tuttuklarım da sonra cıkmadıklarım oldu,
el tutmadan kastım mecaz degıl harbı el tutmak, her ınsanla munasebete gırmek ele ele gezmek durumunda degılım cunku.
en son sevgılımleyse elını de tuttum belını de

Son düzenleyen: Moderatör:
bi insani sevmek asik olmak o kadar harika bi bonus ki dunyanin en buyuk nimetlerinden nesinden pisman olur insan anlamiyorum...yasanan cevreye gelince insan her ortamda guclu olabilmeli dogru bildiginden taviz vermemelidir ancak o zaman yargilamaya kalkamaz yarim akilli insanlar seni...El ele tutusmak, opusmek tamamen duygusallik belirtisidir, bunda senin vicdanini rahatsiz edicek kocani gericek insanlara vidi vidi yapma ortami yaratacak bisi yoktur. Elbette karsina her cikan her erkekle cinsellik yasamak ruhu ve bedeni yipratir ben kisisel olarak dogru bulmuyorum o ayri bi konu ama soylicegim sudur ki asik olmak ve asik olduguna dokunmak seni insan yapan temel unsurlardandir...

diğer yazdıklarını okudunuzmu bilmiyorum ama arkadş tutucu bi ortamda yaşıyorum demişve öyle bi ortam için evlilik öncesi beraberlikler öpüşmeler vs vs hoş karşılanmaz o yüzden bende bunları yapmamışsınki dedim.anlatabilmişimdir umarım

evet şimdi çözüldü herşey,
tüm mesele küçük yerde yaşamak anladımsengözlerimebaksanab

ewet arkadaşlar mesele küçük yerde yaşamak bunuda sölim size

bencede bende kendi geçmişimde öyle bişey olmadığı için sevgilimin geçmişinden rahatsız oluyorum.eski sevgililerini tanıyorum malesef bazen karşılaşıyoruzda çok moralim bozuluyo acaba o kız düşünüyomudur diye bizamanlar bu benim sevgilimdi şimdi onun diye yada onunla yaşadıklarını düşünüyomudur diye delircek gibi oluyorummmmmm

boşwer canım düşünme sen bunları gerçekten düşünmüodu seninle beraber seni tercih etti hayatın tadını çıkarmaya bak sen

ben kendımı söliyım ohalde,

karayagızım kendı vıcdanını rahatlatmak ıstıyor ama ıstedıgıne kavusamıycak cunku onun vıcdan azapları hep onun yanında kalıcak, elını tuttuysa ve kötu hıssedıyosa hep hıssedıcek,

ama bosversın

cunku kım bılebılır kı ılk askının son askı olmayacagını ya da olacagını ?
her bayan ılk erkegının son erkegı olmasını ıster ama hayat işte..

benım cıkıp elını tutmadıgım adamlar oldu ama cıkmadan da elını tuttuklarım da sonra cıkmadıklarım oldu,
el tutmadan kastım mecaz degıl harbı el tutmak, her ınsanla munasebete gırmek ele ele gezmek durumunda degılım cunku.
en son sevgılımleyse elını de tuttum belını de

hep hissedecem demek inşallah hissetmem arkadaşım ya:1no2: bende sizlerle paylaşıyorumki belki rahatlarım diye düşünüyorum ama biraz daha arınmış hissediyorum kendimi çünkü başka şeyler yaşamadığıma şükrediyorum yoksa beni bu teselliler iflah etmezdi sanırım

ewet arkadaşlar mesele küçük yerde yaşamak bunuda sölim size

ya işte ben hiç anlamıyorum bu işleri,
hiç o açıdan bakmamıştım..
benim neyi kabul edip etmediğim önemli olduğu için bugüne kadar,
değerde, engelde benim diye düşündüm..,
bundan sonra aklımda olsun..

ya işte ben hiç anlamıyorum bu işleri,
hiç o açıdan bakmamıştım..
benim neyi kabul edip etmediğim önemli olduğu için bugüne kadar,
değerde, engelde benim diye düşündüm..,
bundan sonra aklımda olsun..

ewet aklında olsun bencede arkadaşım ..burada insanlara ters gelen davranışlar mantıklar olunca polemik oluyor ama bide insanalar sorununu yazan kişinin açısından baksalar hiç de böle sorunlar polemikler olmicak.neyse bir arkadaşımızıda kurtardık senin bahsettiğin düşüncenden tebrikler arkadaşım

X