Eşiniz,sevgiliniz,nişanlınız ne kadar sürpriz yapar?

Hey Allahım,
yavrum evladım sizin yaşınız kaç?
usuyenprenses'te maalesef devamlı bir kıyaslama durumu var, aslında farkında bazı şeylerin ama kendine engel olamıyor, bizim için bir üyelik adından ibaret, onun için de biz en fazla burada yazıp çizen sanal kimlikleriz ama evlenince hayal ettikleriyle gerçekler arasındaki uçurumları fark edince kendini de eşini de mutsuz edecek, umarım toparlanır.

Yazdık o kadar da bir işe yaradı mı şüpheliyim.
Yaptığınız analizi okudum ama inanın herkes zaten dört dörtlük bir ailede büyümüyor, burada anne baba ilişkileriyle ilgili konu açsak kim bilir ne acılar çıkar, ben acılardan ziyade insanların karakteriyle alakalı olduğunu düşünüyorum bazı davranışların.
Kıskançlık, benmerkezcilik yaşamlarla alakalı değil bana kalırsa, öyle doğuyorlar.

ağzınıza sağlık
şu türkiye şartlarında insan yiyecek ekmek bulduğu her güne şükrediyor nerde her gün sürprizler hediyeler hele hele evlenip kendinden başka insanların sorumluluğunu almaya başlayınca....
daha dün eşimle bunun muhabbetini yaptık, bekarken her ikimizin de aileden kaynaklı durumumuz iyiydi elimize güzel para geçerdi, dedim ki şimdiki aklım o zaman olsa o harcadığım paranın yarısını biriktirebilseydik şimdi en güxelinden evimiz olurdu dedim, ama şimdi o zaman harcadığım paranın nerdeyse 1/10 uyla geçinmeye çalışıyoruz bugünümüze de şükür geçiniyoruz ama hediyeler falan olmuyor sıra gelmiyor ama yapacak bişe sağlığımız yerinde olsun evimiz huzurlu olsun ben başka bişe istemiyorum şu an
ama konu sahibi bunların farkında değil ve bu kafayla giderse çok ama çok mutsuz olacak ne yazık ki

Burada o kadar çok konu var ki, evlenince bi anda değişti, tanıyamıyorum diyen sonra mutsuz olan onlarca kadın.
Sayfalarca yorum yapılıyor ileride pişman olacaksın, üzüleceksin yapma diye.
Tamam bazı hatalarının farkında ama kararlı duruşundan da taviz vermiyor maşAllah.

Konu sahibinden özür dileyerek bu kitabı çok duydum forumda, çok kısa özet geçmeniz mümkün mü, birden fazla kitabı birlikte okuyorum önem sırasına sokacağım :)

Bizim milletimiz kendini kandirmayi cok seviyor.
İnstagramda mutlu gozuken ciftler aslinda mutlu degilmiş, hatta cok mutsuz ve kotu giden iliskileri varmis ve bu yuzden rol yapiyorlarmis. Arkadaslar neden? Neden insanlarin mutlu oldugunu, harika sevgilileri oldugunu, kusurlari olsa bile gulluk gulistanlik yasadigini kabul etmek istemiyorsunuz?
*aslinda o o kadar mutlu degil de hep şov bunlar’cılar...
Zenginler de mutlu degil zaten. 100 kisiye soralim 1 populer cevap aliriz, zenginler oyle yatlarda katlarda falan geziyolar ama bi sure sonra o para onlari mutlu etmiyomuş da hepsi gecimsiz memnuniyetsiz ve mutsuzmuş.

Kandirmayin kendinizi, o instagramda gordugunuz mutlu insanlarin en az yuzde 80’i saf gerceklerden olusuyor. Ve size bir sır, zenginler de mutlular.

Size gelince konu sahibi, “ya boyle seylere takilma adam daha ne yapsincilara, o gordugun guzel seylerin hepsi yalan’cilara inanmayin. Öyle insanlar var ve bu da hayatin gercegi.
Nişanliniz normal bi insan siz de normal bi insansiniz ama beklentileriniz uyuşmuyor.
Yaa amaan herkesin kocasi surpriz mi yapiyor diyip hayatiniza devam ederseniz mutlu ya da mutsuz olacaginizin garantisi yok, bunu ne kadar kabullenebilirsiniz bilemeyiz. Surpriz yapan erkek utopya degil, nisanlinizin surpriz yapmayan halini kabul ederek yaşayabilirseniz sorun olmaz, bunu sizin degerlendirmeniz gerekli.

zenginlerle ilgili cümlenize şunu eklemek istedim;

Sakıp Sabancı'nın bir söyleşi de söylediği sözler geldi aklıma
aslına bakarsanız da ne zaman keşke çok paramız olsa diye hayal kursak eşimle bu aklıma gelir ve akabinde aman sağlığımız yerinde olsun da gerisi de olursa olur derim

"Sakıp Sabancı'ya bir söyleşisinde "Bunca zenginliğiniz var. Herhalde mutlu bir insan olmalısınız?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap Sakıp Sabancı'nın aslında içinin nasıl yandığını da ortaya koyuyordu:

"Türkiye'nin en iyi otomobillerini ben üretiyorum ama oğlum bu otomobillerden birini bile kullanamıyor"

Doğuştan gelen bir temel karakterimiz var tabi ki ama kişilik yaşadıklarımızla şekillenir daha çok. Hep kötü yönde etkilemez bizi yaşadıklarımız. İyi şeyler karakterimiz üzerinde olumsuz sonuçlar, kötü şeyler olumlu sonuçlar doğurabilir ya da tam tersi olur.

Örnekle açıklamak gerekirse; alkolik bir babanın evladı alkole çok uzak bir insan da olabilir, alkole düşkün de. Ya da el bebek gül bebek büyütülmüş, pamuklara sarılmış bir insan yetişkinliğinde sorumsuz, şımarık bir insan da olabilir sorumluluk bilinci çok gelişmiş, empati kurabilen bir insan da.

Bu arkadaş aile ilişkilerinden ve babasından olumsuz etkilenmiş, kendini koruma mekanizmasını bu şekilde geliştirmiş.

Kişilik konusuna meraklıysanız, freud zaten bilindik isim ama erikson'un psikososyal gelişim kuramı üzerine okumanızı tavsiye ederim. İki araştırmacının da çok keyifli araştırmaları var bu konuda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…