Eşiniz,sevgiliniz,nişanlınız ne kadar sürpriz yapar?

Daha ne istiyon adam herşeyi yapıyor sen adamın istediği gibi misin bi sor bakalım,kala kala sürpriz yapmamasi kalmış adamın bi eksiği, pardon ama oyle yani .

Genç kızlar sevgiliyken gördükleri ilgiyi, yaptıkları nazları tripleri şımarmaları evlenince de görecek sanıyorlar, bekarken hediye almak, laylaylom yaşamak kolay, evlenince öncelikler değişiyor, doğum günü sürprizi yerini ay sonunda gelen astronomik rakamlı fatura sürprizlerine bırakıyor, insanın içinde sürpriz hevesi mi kalır?
İzliyorlar pembe dizileri, aşk filmlerini evlilik bu sanıyorlar, nişanlıyken surat asar baba evinize gider odanıza kapanıp telefonlara cevap vermeme lüksünü yaşarsınız, evlenince aynı evde trip yapın sonu kavgayla biter, ya o evi terk eder ya siz, sonra ben evliliği böyle hayal etmedim ki denir, evlilik 2 çiçek 1 böcekle geçmiyor.
Ayrıca ben değerimi hediyelerle ölçmem şahsen, nişanlıyken beni seven adam evlendikten 20 yıl sonra da aynı şekilde seviyor mu ona bakarım, sürpriz yapmasın, bana güzel baksın, benden bahsederken sevgiyle bahsetsin, aradaki sevgi saygı hep olsun yeter.

Valla bilmiyorum eskiden yeşilçam filmlerini seyreden kızlar artist olma hayali kurardı, şimdi de aşk filmleriyle dakika başı sürpriz yapıp aşkım deyip ayaklara kapanan eş hayali kuruyorlar.

Dert etme bence kendine, sanal ortamda herşey mükemmel gözükür, aslında dediği de doğru beklentiye girmemek gerek sonuçta içten geldiği sürece yapılmalı ama neden içinden gelmiyo diye de kendini yeme yapısı öyledir, benim eşim de sürekli yapmaz ama sevgisini başka türlü gösterir sevmez o tarz süslü şeyleri bana hissettirmesi yeterli, sevgisini hissiyat olarak da sana yansıtmıyosa o zaman sorun vardır ama hissediyosan gerisi boş, mutluluklar dilerim

Çok haklısınız. Bizim bahçede incir olgunlaşınca eşim benim için bikaç tane toplayıp getirir. Ya da rengini sevdiğim çiçekten bi dal getirir. Bende onu küçük bi suya koyarım hemen kurumasın diye. Ben bunlarla da mutluyum.
Korkuyorum nasılsa evlendim istediğimi aldım diye şuana kadar yaptığı herşeyden vazgeçecek nişanlısı ve konu sahibi sudan çıkmış balığa dönecek.
Nişanlının yaptığı güzel şeyleri görmeyip hep daha fazlasını bekliyor.
Derler ya taş olsa çatlar.

Benim esimde cok sürpriz yapar öyle cok ki artik yapma diyorum amaaan kalbimi kırmıyor hasta olsam ustume titrer,ev işinde yardim et desem ikiletmez seviyor sevdigini belli ediyor daha ne olsun surprizide eksik kalsin

Haklısınız lakin ben çevremdeki örneklere bakıyorum, mesela korku ve panikle anlık yalan söyleyen insanın yalan söylemesi karakterinden değildir ama ortada yalan söylemesini gerektirecek hiçbir şey yokken yalan söylemek kişinin karakterindendir bence, size bir örnek vereyim bir tanıdık gayet sağlıklı bir aile ortamında büyüdü, aldatma, alkol, şiddet olmayan klasik bir aile düşünün, bu ailenin 2 çocuğu var, biri gayet normal bir birey olurken diğeri hayatını yalanlar üzerine kurmuş biri, yalan hayatına o kadar nüfus etmiş ki söylediklerini gerçek kabul ediyor ve sizi buna inandırana kadar uğraşıyor, bu da o kadar mühim değil tamam öyledir der geçersiniz ama saplantılı, benmerkezci, kıskanç bir karaktere sahip maalesef, bu karakteri sebebiyle de karşısındakine kıskançlık saplantı duyguları kabarırsa zarar verecek eylemler yapmaya başlıyor, hastalık mı evet hastalık belki ama aynı zamanda karakteri de böyle, çocukluğundan beri tanırım örnek verdiğim kişi böyle doğdu böyle yaşıyor.

Dediğim gibi doğuştan gelen bir karakter var ama bu tanıdığınızı tetikleyen bir yaşanmışlık ya da psikolojik bir rahatsızlık da vardır mutlaka. Bahsettiğiniz şeyler bana pek kişilik özelliği gibi görünmedi açıkçası. Daha vahim bir durum var ortada. Ruhsal hastalıklar sonradan gelişir diye bir durum yok, erken çocuklukta da ortaya çıkabilir. Muhtemelen tedaviye ihtiyacı var.

Asla kabul etmez tedaviyi, çünkü kendini normal kabul ediyor ve yalanı, benmerkezci hallerini o kadar özümsemiş ki emin olun sizi onunla konuştursam kendinizden şüpheye düşersiniz, aldığınız eğitim dahil herşeyi bir anda uydurma olarak nitelendirip sizden daha iyi bir eğitimci olduğunu ki eğitimci değil, sizden daha iyi bir diyetisyen olduğunu ki diyetisyen değil:)) iddia eder, olmayan diplomalarını, okumadığı okulları sıralar, sen okumadın ki deyince sizi yalancılık ve hayatını kıskanmakla suçlar, öylece kalakalırsınız:)) gerçekten incelenmesi gereken bir karakter ama sinirleri dayanabilene:)

Ya evet o konuda haklisiniz saglik olmadan hicbir seyin onemi yok. Ama benim demek istedigim o degil, hicbir sorunu bilmemesine ragmen “zenginler mutlu sanuyorlar hayir oyle bi sey yok hepsi mutsuz” diye alti boş argumanlar.

Ay ailesine acıdım. Çok zor bir insan belli ki, hayal dünyasında yaşıyor. Şizofren olma ihtimali var.
Şizofren bir yakınım var benim de, en son kendini mısır elçisi diye tanıtarak ünlü bir otelin kral dairesine yerleşmişti. Orada çeşit çeşit lüks yemekler yemiş, üç şişe en pahalısından viski içmiş. Ailesi bulana kadar oda fiyatı bir araba parasına yaklaşmıştı. Allahtan raporluydu da bir şekilde anlaştılar otelle. Sizinkinde rapor da yok, mazallah böyle işlere girerse aile yandı

Çok zor biri gerçekten, düşünsenize kendinizden şüphe ettirecek hale getiriyor, onu geçtim birini saplantı haline getirirse zarar veriyor ama bunu öyle bir maharetle yapıyor ki, siz kendi kendinize zarar verdiniz düşüncesine kapılıyorsunuz, tereyağından kıl çeker misali zarar verir sonra oturup izler, sağlıklı insanın akıl sağlığından şüphe etmesine sebebiyet verecek derece acayip biri, şunu da söyleyeyim siz onunla oturup konuşun hiçbir anormallik hissetmezsiniz ve bir anda onun başkasına kurduğu plan içinde başrolde bulursunuz kendinizi yani etrafını da planlarına dahil etme becerisi var, birlikteyken kendinizi asla güvende hissetmezsiniz söylediğiniz sözler bile kayıt altına alınır, nerede niçin kullanacak bilemezsiniz, hayal etmenizinde imkanı yoktur zira kafamız onunki gibi çalışmıyor:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…