Eşiniz,sevgiliniz,nişanlınız ne kadar sürpriz yapar?

ya kendine 30 tl lik t shirt bile almaz evlencez para harcamıcam diyor
Abartmadigi sürece bence sıkıntı etme esimde aile sirketindeydi düğün öncesi ayrildilar o yüzden oda evlendigimizde aynı şekilde oldu bir sene epey zorlandim hicbiseyi yoktu hiç bişey vermediler şimdi çok çok iyi dururmuz tutumlu erkek iyidir düzelir tabi cimri değilse kolay değil düğün yapmak ev gecindirmek karısını kimseye muhtac etmesin yeter bence biraz alısinca düzelir diye düşünüyorum aynı şeyleri yaşadım çünkü geleceğini düşünen erkekler ole oluyor iyide oluyor yoksa mal sahibi olunmuyor iyi bir hayat yaşanmıyor müsrif erkekle

özel günlerde kadınlar gününde gibi gibi ama bu sürpriz değilki
yağmur yağınca çiçek göndermişliği
acıktım deyince kapıya yemek bırakıp gitmişliği de var gerçi hakkını yemiyim
ben senin nişanlını sevmediğini düşünüyorum, her konunda nişanlını eleştirecek bişe muhakkak buluyorsun ki bana göre eleştiri konusu olamaz adamın kişiliği böyle
kaldı ki kendi diyorsun bak bunu bunu da yapıyor ama sen sevmediğin için olumsuz yönleri gözüne batıyor
benim eşim de sürpriz yapmaz yapamaz ama bir gün önce konuşup ya olsa keşke dediğim şeyi bir yerde denk geldiğinde aradan haftalar geçmiş olsa dahi bulduğunda aklına gelirim alır gelir ki bence sürprizden daha önemli bu
senin nişanlın da böyle gibi ama işte sen farklı bir insan istediğin için olmuyor olmuyor :KK43:

Fazla beklenti icindesiniz. Insan her zaman mutlu, enerjik, sevgi dolu, cok cok asik olamaz. Tabi ki surati asilacak uzulecek yorgun olacak. Hep kendinizi degil de biraz da nisanlinizi dusunun

Eski konularını tek tek okudum, analiz yapmaya geldim. Evet çok boş vaktim vardı yine.

Babanın yaşattığı travmalar yüzünden psikolojin bozuk. Kıskançlığın babanın anneni aldatmasından, sürpriz isteğin yine babanın size ve annene değer vermemesinden kaynaklanıyor. Bunu ilişkine yansıtıyorsun. Kıskanırsan seni aldatmayacak sanıyor, sürprizler sana değer verdiğini gösterecek diye düşünüyorsun. Bunlar emin ol hastalıklı düşünceler. Bir an önce çaresine bakmalısın.

Gül gibi başlayan, yolunda giden ilişkinin içine etmişsin. Sana aşık, bir dediğini iki etmeyen adamı bezdirmişsin. Acilen kendine çeki düzen verirsen kurtarma şansın var. Yok ben böyleyim dersen evlendikten sonra daha kötüye gidecek her şey, şimdiden hazırlıklı ol.

Davranışların dengesiz. Kendini bir masal prensesi gibi göstermeye çalışıyorsun ama aklı başında bir insan bu tavırlarını yemez. Kendin ol, kendin gibi davran. Yaşadığın kötü ve sıkıntılı hayat şartları seni sosyal medya gönderine özenmeye itiyor. Özendiğin şeyi elde etmen çok mümkün değil, öyle bir dünya yok çünkü. Onların hepsi plastik hayatlar. Gerçek hayat senin hayallerindeki gibi değil.

Koskoca kadınsın artık çocuk değilsin. Dünyaya dön, gerçekleri algıla ve sorunlarına çözüm aramaya başla. Gerekirse yardım al.
haklısın sen egolarını bırak gururunu bırak ayaklarına kapanırım ben diyor

Şu kızlarımızın prenses edaları bitimlerinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama ben kocamdan ne evliligimde ne nişanlıyken sevgiliyken süpriz beklentilerim olmadi. Hep huzur sağlık düzenli anlayabildiğim hoduk olmayan bi es istedim eşinde bana süpriz yapmaz ama onun dışında kötü gününde iyi gününde çok güzel paylaşımlarımız var. Bence önemli olan bu. Tabiki dogumgunlerinde özel küçük hediyeler insanı mutlu eder ancak , niyetini bildiğiniz sevdiğiniz eşinizden (nişanlı evli sdvgili) böyle küçük süprizler gelmiyor diye kendinizi kötü hissetmenize gerek yok.
Ama nolur ilgisiz alakasız bi adamdır. Sizde süprizlerle takiliyorsunuzdur belki de.. ilgi yoksa ayrı konu.
Yok çok ilgilidir sürekli iltifat eder dünya güzelim der ama şu var bazen ben bir şey anlatıyorum başka yöne bakıyor sonra beni dinlemiyorsan anlatmıcam diyorum yo dinledim şunu şunu söyledin diyor tek bir yöne odaklanamıyor mu sinir ediyor

Canım pardon da sen peri padişahının kızı mısın. Adam sana özel günlerde yapacağını yapıyormuş zaten. Böyle giderse bu adam bezer. Kendine çeki düzen ver.

Yok çok ilgilidir sürekli iltifat eder dünya güzelim der ama şu var bazen ben bir şey anlatıyorum başka yöne bakıyor sonra beni dinlemiyorsan anlatmıcam diyorum yo dinledim şunu şunu söyledin diyor tek bir yöne odaklanamıyor mu sinir ediyor

Sevgili prenses sanırım ailende sorun var, baba anne ilgisi sevgisi eksikliği yaşamışsın. Bende yaşadım da ordan biliyorum. Ben de KK sayesinde şımarıklığımı farkettim yalan değil. senin kadar olmasa da adama yaptım bir şeyler (ailesi yüzünden) o da bana yapıyor şimdi. Bence acil terapiste git evliliğe böyle başlama toparlaması çokk zor. Bak valla dinle bizi. Kendi iyiliğin için. Bugün ayağına kapanan adam yarın suratına bakmayabilir. Benim eşim de böyleydi, boşanmaya geçtik 1 günde, şimdi zor toparlıyorum.

Sevgili prenses sanırım ailende sorun var, baba anne ilgisi sevgisi eksikliği yaşamışsın. Bende yaşadım da ordan biliyorum. Ben de KK sayesinde şımarıklığımı farkettim yalan değil. senin kadar olmasa da adama yaptım bir şeyler (ailesi yüzünden) o da bana yapıyor şimdi. Bence acil terapiste git evliliğe böyle başlama toparlaması çokk zor. Bak valla dinle bizi. Kendi iyiliğin için. Bugün ayağına kapanan adam yarın suratına bakmayabilir. Benim eşim de böyleydi, boşanmaya geçtik 1 günde, şimdi zor toparlıyorum.
Terapi aldınız mı?

Eşim sevgili iken çok sürpriz yapardı ama bana süpriz olmazdı çünkü anlardım.Şimdi de aynı.bu duruma üzülmüyorum beklenti içinde olmadığımdan.her zaman beni mutlu edecek şeyler zaten yapıyor adam.çikolata sevdiğimi biliyor,sürekli alır.hediye konusunda parasini verir ben ihtiyacım olanı alırım.istediğim bişey varsa da çekinmem ya da ondan dusunmesini beklemem kendim söylerim.biz böyle idare ediyoruz birbirimizi

Neden sürekli nişanlınızı, ilişkinizi birileriyle kıyaslıyorsunuz? Sosyal medyada hediyelerini sergileyenler, dizilerdeki pembe dünyalara kapılıp sanki her an her sevgili sizin nişanlınızdan farklıymış gibi zannederek delikanlıyı üzüyorsunuz?

Hayat sizin bildiğiniz kadar toz pembe değil, evlendikten sonra işyerinize gelen çiçekleri bile mumla arayacaksınız çünkü yaşam şartları zor artık, nişanlınız geçim derdine düşecek, faturalardı, mutfak masrafıydı, ileride bebek giderleriydi derken bir dal çiçek getiremeyecek hale gelecek, şu gerçekleri görün artık rica ediyorum, şimdi nişanlısınız bir evin masrafını komple yüklenmek nedir bilmiyorsunuz, nişanlınız evleneceksiniz diye masraf yapmayalım deyip gerçek dünyanın farkındayken siz özür dilerim ama hayal dünyasında yaşıyorsunuz, ben size birşey diyeyim mi? Bir an önce kıyaslamaları, evlilik=sindirella masalıdır düşüncenizi bir kenara bırakın, yoksa evlendiğinizde hayatın gerçekleriyle yüzleşince sudan çıkmış balığa döneceksiniz.

Ya bise dicemde.. is yerine cicek gelince mutlu mu oluyosunuz? Nesine mutlu oluyosunuz yani: ) bende bi sorun var sanirim.. bu tarz seyler beni hayatta etkilemiyor.. cicek yani solacak gitcek .. ben sahip olmak istedigim birseyi goturur adami gosteririm.. kisaca bunu bana al derim alir. Yoksa begenmeme ihtimalim yuksek. Genelde kendim alirim istedigimi zaten.. ha gecen yildi sanirim michael kors saat istiyodum, ama kendim hayatta vermem o parayi kendim icin. Hediye olarak alirim acimam bende. Kendim vermeyecegimden gosterdim aldi:)

O sizle alakalı bisey değil. O kadar kafaniza takmayın. O adaptasyonla ilgili

Nişanlım gibi söylediniz
Elbette. Çünkü aklın yolu birdir.
Bak kardeş seni tanımam etmem, kötülüğünü hiç istemem, yani bunu seni kırmak üzmek için söylemiyorum. Ama acilen kendini toparlaman lazım. Nişanlında bir insan ve bu yaptıklarını hiç hak etmiyor. Ha böyle giderse bir gün patlayacak orasıda ayrı. Dua et evlenmeden önce olsun bu. Yoksa buraya evli halinle terkedildiğine dair konunuda açarsın. Ve bu olursa hiçkimse o adamı suçlayamaz. Çünkü sen hak ettiğini almış olursun. Ortada kalırsın. En çok üzülen yine sen olursun.
Bende biliyorum cici cici konuşmayı ama doğru ve gerçek olan yukarıda yazdıklarım ve bunu sende biliyorsun.
Bide benim anlamadığım şey bir insan sevdiğine nasıl böyle davranır? Neden bu adama bunları yaşatıyorsun?
Birgün çok fena halde duvara toslayacaksın bilmiş ol.

Klasik tavsiyemi yapıyorum.
'5 Sevgi Dili adlı' kitabı alıp hatmedin.
Ayrıca adamı istediğiniz kişiye dönüştürmeye çalışmayın çünkü beyhude bir çaba olduğu gibi
sizi üzer,nişanlınızı da yorar.

X