Eşimle sorunları çôzemiyoruz haklımıyım bilmiyorum

Sernice

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
71
12
28
Evliliğimizin 3 yılı Tekirdağ'dan samsuna gelin geldim eşimde orda yaşıyordu (Eşim 10 yıldır Tekirdağ'da insaatta calıstı) nisanlıyken memurluk sınavlarına hazırlanıyordu kazandı tercih için de kendi memleketi olan samsunu yazdı o zman bile samsun yazma da neresi olursa olsun demiştim o zmana eşim ailemden alıcağım miras var yakın oturmalıyızki alalım 2 yıl sabret sonra geri tayin alırız demişti inandım evlendim 3 yıldir gideceğiz diye vaatler verdi kandırdı şimdi son sene sen beni ailen olarak gôrmüyorsun diyerek vazgecmiş ilk başlarda zor geldi hiç alışamadım buralara hep eksik hep yanlız hissettim ben bir evin tek kızıyım annem en yakın arkadaşım o bile başta yakın oturusanız bu işe razıyım demişti. Eşimde kabul etti. Şimdi marta sınava girmesi gerek 4 yıl olacak ama Tekirdağ ve yakın illere gitmeyi kabul etmiyor çok tartısıyoruz eşimm bana hep annen babanı bana tercih ediyoruz biz aile olmadık deyip duruyor eşim için herseyi yaptım 3 ayda bir gidip 15 gün kalıp dônüyorum geçen kurbana bayramında ilk kez 1 ay durdum ki giderken konusmuştuk kabul etmişti evde yanlız kalamadı diye 20 günden sonra sorunlar başladı bir kôyde yasıyoruz çıkmaza girdim ayrılmayı bile düsüyorum

İkiniz de normal değilsiniz ama sizinki daha anormal. 3 ayda bir 15 gün kalmak nedir? Bi de 1 aya uzatmışsınız. Ailenizden bu kadar kopamayacaksanız niye evlendiniz ki (ikiniz için de geçerli)

Sözleşmeli evlilik mi bu Ben eşimin işi dolayisiyla diyar diyar geziyorum hiç eşimden ayrı ailemede gitmedim gitsem karışmaz ama ne bilim benim evim ailem yuvam var gidip nie okadar kalayım annemde.Siz evin tek kızıyım diyip kendi yuvanızi kabullenmemissiniz

Eşiniz sizi kandırmış, boşanmaya hakkınız var. Size kendisi diyor aile olamadık benimsemedin diye ama kendisi ailesinin yanından ayrılmıyor? Nasıl oluyor bu?
Bir de 3 ayda bir 15 gün kimde kaldığınızı anlamadım?
Bi ben bir yerde kalamıyorum herhalde. Annemde en fazla 1 hafta kalırım o da yani uzun süre gitmemişsem. Kimsede yatılı kalamam, tatil muhabbeti olmadığı sürece tabi. Sizler nasıl kalıyorsunuz? Evimi özlüyorum ya ben

Para için yakın olmayı kabul etmişsin müstehak.

Evin tek kızı olmak ne alakaysa, ben de tek kızım ama taşınmadığımız yer kalmadı. Eşimle gider geliriz, sağlık sorunları ve zaruri olmadıkça tek gitmedim hiç.

Sizin ailenizden uzak kalamamaniz normal size gore oylemi? Hayir normal degil adamda bunun farkinda sizin ailenize yakin olmak istemiyor belkide sizi tanidikca ve ailenizden kopamadiginizi aile olamadiginizi gordukce tamamen vazgecmistir

Evin tek kızı olmak ne alakaysa, ben de tek kızım ama taşınmadığımız yer kalmadı. Eşimle gider geliriz, sağlık sorunları ve zaruri olmadıkça tek gitmedim hiç.
Sizinki normal ya. Konu sahibinin bağlanma biçimi yanlış kesinlikle. İnsan en başta eşini evini özler döner konu sahibi evlenmek için evlenmiş boşa. Bi arkadaşım var kız, tek çocuk , aynı böyle ailemin yanında kalmalıyım biriyle tanışırsam bunu şart koşarım falan demişti, ben bunu duyunca kesinlikle evlenme sen demiştim ona. Çok kötü ya erkekler yapınca neler diyoruz, kadınlar için de aşırı yanlış

İkinizde aile olmayı başaramamışsınız.
Eşiniz sizi miras, para derken kandırmış haksız. Sizde bu üç ayda bir 15 gün, bir ay derken evli bir insanın eşinden uzak durmaması gereken sürelerde ayrı kalmayı normal görüyorsunuz.
İki aileye ortak yakınlıkta bir yere giderek sorunu çözmeye çalışın en azından. Bu sebeple insan eşinden ayrılır mı diyeceğim ama ortada büyük bir bağlılık yok gibi duruyor.

Bence ayrilin. Herkes evlilige uygun degil ve siz onlardan birisiniz. Bosanim ailenizle sonsuza kadar yasayin bence. Cunku siz ailenizin kanatlari altindan cikarsaniz nereye gitseniz mutsuz olursunuz sanki. Yazdiklariniz bana bu izlenimi verdi.

12 yıldır evliyim ilk kez 6 Şubat depreminde ayrı kaldık 21 gün maraşa göreve gitti gerçekten o günler yıl gibi geçti.Evim den başka biyerde hiç rahat edemiyorum annemin evi de dahil kendi yatagim kendi yastığım ne bilim nasıl gidip günlerce kaliyorlar ya

Kesinlikle, sağlıklı bir evlilik için her iki taraftan uzak olmak gerekiyor bence. İlla ki sorunlar çıkıyor diğer türlü.

Siz annenize bu kadar bağımlı nereye kadar yaşayacaksınız ileride çocuğunuz olursa ne yapacaksınız ayrıca kocanız sizi pek takmıyor gibi

Donya bende ya bende.
Bu yıl anneme gıttım 1 haftada catladım
Fazla kalınca insan tartısacak sey bıle buluyor bence. Ben belkı oyleyım.
Insanlar nasıl uzun kalabiliyor bılmem.
Bana bir haftayı gecince ıskence gıbı gelıyor. Artık.
Cocuk olunca boyle oldum
Hayırsız evlat gıbı mı yorumlanıyoruz acaba boyle de

Bana ayıp gıbı gelıyor esimden ayrı zaten gıtmem o bana hepten ters ama cocugumun duzenini de gittiğim yer anne baba evı olsa dahi onların duzenını de bozmak olarak goruyorum.

Allah ayırmasın gerçekten öyle, şu an eşim nöbetçi ve gerçekten özledim şakasız bi günde. Allah ömür versin sevdiklerimizle imtihan etmesin de ayrılamam ben de öyle günlerce. Böyle 1 ay falan eşinden uzak kalabilen insanların(zaruri durumlar hariç) çok büyük sevgileri olduğunu düşünmüyorum eşlerine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…