Eşimle sorunları çôzemiyoruz haklımıyım bilmiyorum

Evliliğimizin 3 yılı Tekirdağ'dan samsuna gelin geldim eşimde orda yaşıyordu (Eşim 10 yıldır Tekirdağ'da insaatta calıstı) nisanlıyken memurluk sınavlarına hazırlanıyordu kazandı tercih için de kendi memleketi olan samsunu yazdı o zman bile samsun yazma da neresi olursa olsun demiştim o zmana eşim ailemden alıcağım miras var yakın oturmalıyızki alalım 2 yıl sabret sonra geri tayin alırız demişti inandım evlendim 3 yıldir gideceğiz diye vaatler verdi kandırdı şimdi son sene sen beni ailen olarak gôrmüyorsun diyerek vazgecmiş ilk başlarda zor geldi hiç alışamadım buralara hep eksik hep yanlız hissettim ben bir evin tek kızıyım annem en yakın arkadaşım o bile başta yakın oturusanız bu işe razıyım demişti. Eşimde kabul etti. Şimdi marta sınava girmesi gerek 4 yıl olacak ama Tekirdağ ve yakın illere gitmeyi kabul etmiyor çok tartısıyoruz eşimm bana hep annen babanı bana tercih ediyoruz biz aile olmadık deyip duruyor eşim için herseyi yaptım 3 ayda bir gidip 15 gün kalıp dônüyorum geçen kurbana bayramında ilk kez 1 ay durdum ki giderken konusmuştuk kabul etmişti evde yanlız kalamadı diye 20 günden sonra sorunlar başladı bir kôyde yasıyoruz çıkmaza girdim ayrılmayı
Evliliğimizin 3 yılı Tekirdağ'dan samsuna gelin geldim eşimde orda yaşıyordu (Eşim 10 yıldır Tekirdağ'da insaatta calıstı) nisanlıyken memurluk sınavlarına hazırlanıyordu kazandı tercih için de kendi memleketi olan samsunu yazdı o zman bile samsun yazma da neresi olursa olsun demiştim o zmana eşim ailemden alıcağım miras var yakın oturmalıyızki alalım 2 yıl sabret sonra geri tayin alırız demişti inandım evlendim 3 yıldir gideceğiz diye vaatler verdi kandırdı şimdi son sene sen beni ailen olarak gôrmüyorsun diyerek vazgecmiş ilk başlarda zor geldi hiç alışamadım buralara hep eksik hep yanlız hissettim ben bir evin tek kızıyım annem en yakın arkadaşım o bile başta yakın oturusanız bu işe razıyım demişti. Eşimde kabul etti. Şimdi marta sınava girmesi gerek 4 yıl olacak ama Tekirdağ ve yakın illere gitmeyi kabul etmiyor çok tartısıyoruz eşimm bana hep annen babanı bana tercih ediyoruz biz aile olmadık deyip duruyor eşim için herseyi yaptım 3 ayda bir gidip 15 gün kalıp dônüyorum geçen kurbana bayramında ilk kez 1 ay durdum ki giderken konusmuştuk kabul etmişti evde yanlız kalamadı diye 20 günden sonra sorunlar başladı bir kôyde yasıyoruz çıkmaza girdim ayrılmayı bile düsüyorum
BOŞANIN ...

Evliliğimizin 3 yılı Tekirdağ'dan samsuna gelin geldim eşimde orda yaşıyordu (Eşim 10 yıldır Tekirdağ'da insaatta calıstı) nisanlıyken memurluk sınavlarına hazırlanıyordu kazandı tercih için de kendi memleketi olan samsunu yazdı o zman bile samsun yazma da neresi olursa olsun demiştim o zmana eşim ailemden alıcağım miras var yakın oturmalıyızki alalım 2 yıl sabret sonra geri tayin alırız demişti inandım evlendim 3 yıldir gideceğiz diye vaatler verdi kandırdı şimdi son sene sen beni ailen olarak gôrmüyorsun diyerek vazgecmiş ilk başlarda zor geldi hiç alışamadım buralara hep eksik hep yanlız hissettim ben bir evin tek kızıyım annem en yakın arkadaşım o bile başta yakın oturusanız bu işe razıyım demişti. Eşimde kabul etti. Şimdi marta sınava girmesi gerek 4 yıl olacak ama Tekirdağ ve yakın illere gitmeyi kabul etmiyor çok tartısıyoruz eşimm bana hep annen babanı bana tercih ediyoruz biz aile olmadık deyip duruyor eşim için herseyi yaptım 3 ayda bir gidip 15 gün kalıp dônüyorum geçen kurbana bayramında ilk kez 1 ay durdum ki giderken konusmuştuk kabul etmişti evde yanlız kalamadı diye 20 günden sonra sorunlar başladı bir kôyde yasıyoruz çıkmaza girdim ayrılmayı bile düsüyorum
Baştan evlenmeseydiniz keşke madem annesiz yapamıyorsunuz. Bence eşiniz haksız sayılmaz siz aile olmanın bilincine varamamışsınız. Eşinizde mi aynı şekilde ailesi için mi tayin istemiyor? Eğer oda ailesi için orada yaşamak istiyorsa herkes kendi ailesinin yanına yerleşsin ortada sorun kalmaz.

Ailenizden kopamayacaksanız neden evlendiniz? Evin tek kızı olarak oturmaya devam etseydiniz?

Esiniz kendi ailesi icin bir yere gitmesi problem degil, ama siz gitmek isteyince "son bönü öylen olarak gömüyoson". Oldu pasam. O zaman hickimsenin ailesi oldugu bir sehir yazdirsin. Esiniz sizi kandirdi..beni kandirani adam yerine koymam. Bosanmadiginiza sükretsin

İkiniz de normal değilsiniz ama sizinki daha anormal. 3 ayda bir 15 gün kalmak nedir? Bi de 1 aya uzatmışsınız. Ailenizden bu kadar kopamayacaksanız niye evlendiniz ki (ikiniz için de geçerli)
Burada kış çok uzun ve ulaşım zor kısın 6 ay hiç gitmiyorum ramazan bayramında gitmedim mesafe uzak 14 saat otobüs yolculuğu çekiyorum 1 hafta gibi kısa kalıp dônemem ayrıca eşim benimle gelemiyor izni yok olsa dahi yıllık iznini orda kullanmam diyor izinlerini memlekete harmana pancarları var 2gün 3 gün senede orda bitiyor

Donya bende ya bende.
Bu yıl anneme gıttım 1 haftada catladım
Fazla kalınca insan tartısacak sey bıle buluyor bence. Ben belkı oyleyım.
Insanlar nasıl uzun kalabiliyor bılmem.
Bana bir haftayı gecince ıskence gıbı gelıyor. Artık.
Cocuk olunca boyle oldum
Hayırsız evlat gıbı mı yorumlanıyoruz acaba boyle de

Bana ayıp gıbı gelıyor esimden ayrı zaten gıtmem o bana hepten ters ama cocugumun duzenini de gittiğim yer anne baba evı olsa dahi onların duzenını de bozmak olarak goruyorum.
Aynen. Benim kendi düzenim var ama anneme gidince onlar uyuyana kadar korkumdan oturamıyorum, terastan mı sarkacaklar, cama mı çıkacaklar, kapıya elleri mi sıkışacak, bahçe kapısına ellerini mi sıkıştıracaklar ay kafayı yiyorum gelene kadar 2-3 kg veriyorum Bsnskssls o yüzden çok gitmem

Allah ayırmasın🙏 gerçekten öyle, şu an eşim nöbetçi ve gerçekten özledim şakasız bi günde. Allah ömür versin sevdiklerimizle imtihan etmesin de ayrılamam ben de öyle günlerce. Böyle 1 ay falan eşinden uzak kalabilen insanların(zaruri durumlar hariç) çok büyük sevgileri olduğunu düşünmüyorum eşlerine.
Eşimi severek evlendik ama uzak mesafelerde bôyle oluyor senede sadece 2 kez gidebiliyorum sadece ailemle 2 saat fark olan yere gidelim istiyorum ben onun için 4 sene hiç bilmedigim yere geldim ilk defa kôyde yasıyorum üniversite mezunu ôgretmenken tarlada çalıstım hiç bilmedigim işler yaptım haan sürdüm tarlada sırtımda nohut çektim pancar topladım o ailesine 1 saat uzaklıkda bütün bayramda yanlız olmakda yoruldum hiçbir bayram gitmedim

Eşimi severek evlendik ama uzak mesafelerde bôyle oluyor senede sadece 2 kez gidebiliyorum sadece ailemle 2 saat fark olan yere gidelim istiyorum ben onun için 4 sene hiç bilmedigim yere geldim ilk defa kôyde yasıyorum üniversite mezunu ôgretmenken tarlada çalıstım hiç bilmedigim işler yaptım haan sürdüm tarlada sırtımda nohut çektim pancar topladım o ailesine 1 saat uzaklıkda bütün bayramda yanlız olmakda yoruldum hiçbir bayram gitmedim
Toptan yanlış bi evlilik üzgünüm. Anlattıklarınızla boşanmanız gerektiği iyice ortaya çıkıyor

Yasadıgımız köyde zihniyet olarak medeniyet olarak 20 yıl geri essekle odun cekiyor hala yemek kültürleri ôyle herkes aynı tabaktan yiyip içiyor hala kızlar 16 yasında evlendiriyor değis tokuş yapıyorlar okuma yok aslında mesele hiç buraya alısamadım ki eşimle tekirdagda tanısıp orada gôrüstük buraya gelme fikri memur oldukdan sonra oldu aramızda tek sorun bu yoksa en iyi arkadaşım ruh ikizim diyebilirim

Yasadıgımız köyde zihniyet olarak medeniyet olarak 20 yıl geri essekle odun cekiyor hala yemek kültürleri ôyle herkes aynı tabaktan yiyip içiyor hala kızlar 16 yasında evlendiriyor değis tokuş yapıyorlar okuma yok aslında mesele hiç buraya alısamadım ki eşimle tekirdagda tanısıp orada gôrüstük buraya gelme fikri memur oldukdan sonra oldu aramızda tek sorun bu yoksa en iyi arkadaşım ruh ikizim diyebilirim
Değil bence

Burada kış çok uzun ve ulaşım zor kısın 6 ay hiç gitmiyorum ramazan bayramında gitmedim mesafe uzak 14 saat otobüs yolculuğu çekiyorum 1 hafta gibi kısa kalıp dônemem ayrıca eşim benimle gelemiyor izni yok olsa dahi yıllık iznini orda kullanmam diyor izinlerini memlekete harmana pancarları var 2gün 3 gün senede orda bitiyor

Siz neden bayramlarda yalnızsınız eşinizle gitsenize ailesinin yanına

Allah ayırmasın🙏 gerçekten öyle, şu an eşim nöbetçi ve gerçekten özledim şakasız bi günde. Allah ömür versin sevdiklerimizle imtihan etmesin de ayrılamam ben de öyle günlerce. Böyle 1 ay falan eşinden uzak kalabilen insanların(zaruri durumlar hariç) çok büyük sevgileri olduğunu düşünmüyorum eşlerine.
Amin 🤲

Bi insan evlenince eski zamanlardaki gibi bir daha ailesine gidemiyor mu uzaksa gidip 15 gün kalması normal. Yok eşimden 1 gün ayrı kalamam falan aşırı drama queenlik geldi bana. Siz ailenizi sevmiyorsanız onlarla vakit geçiremiyorsanız herkes sizin gibi olmak zorunda değil. Burda adam kızı almış ailesinin oraya götürmüş. Ben olsam hayatta gitmezdim. Ben de evliyim yani zorunluluk haricî gidip istemediğim şehirde yaşamam

15 gün. 1 ay kalmak saçma değil mi ya ? Eşinize evinize alissaniza.

Resmen kandırılmışsınız, kabul etmiyorsa boşanın sonuçlarına katlansın ...

X