Esimle konuşmuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay evet bu erkeklik gururuna girenlere de ayrı kılım. Ya kadının bin senelik öz babasının verecegi paraya laf edecek kadar gururun varsa baba evindeki rahatını da sağla bir zahmet. Millet dizilerde zengin diye mafya diye poz kesiyor bizim fukara türkolar da elinde üç kuruş para yokken aynı pozu kesmeye çalışıyor 🙄 eş ailesinden para kabul etmemek ozguven eksikliği yani çok itici bir tavır.
Adamın kesinlikle özgüven eksikliği ve bin tane kompleksi var. Bakalım konu sahibini ikna edebilirsek 😅 Eşini çok seviyor bence koruyor sürekli

Aynı olayı yaşadım. Gerçekten sinir bozucu çıkmaz yola girince her yolu denedim😄 En son falcı buldum baya anlattım onunda dedikleri bir bir çıktı şuan boşadım rahatım😄

hakkari çok güvenli bir yer değil. esim 3 ayda bir 1 aylığına evden uzak kalıyor ve ben yalnız kalıyorum esim de bu yüzden özellere de güvenmediği için istemedi (cünkü özellerde yerliler var ağırlıklı) yeterince anlaşılır olduğumu düsünüyorum
Anlamadığımdan değil mantıklı gelmediğinden dolayı sordum. Ama siz kendinizce bir şeyleri temellendirmişsiniz zaten.Hakkari yerlileri de sizin bizim gibi insan yamyam değiller hani. Eşiniz asker sanırım. Allah yardımcınız olsun eşinizin karakteri ve mesleği gereği ömür boyu zorlanacağınız belli zaten.

Ya sizi illaki seviyordur. Ama eşiniz terapilik. Kendi kendini sabote ediyor. Özgüven eksikliği var. Ve çok fazla kompleksi var. Kompleksi olmasa bir sosyal medya paylaşımında bile aynı fikirde olmak istemezdi. Farklı fikirlerde olmaya ya da zayıf görünmeye tahammülü yok. Neden terapilik dedim diye sorarsanız, daha küçükken hemen hemen eşiniz gibiydim. Her ilişkide ve hatta iş ortamında kendimi sabote ediyordum. Bir an önce bitsin de değersiz olduğum onaylansın diye. Eşiniz aslında kendine değer vermiyor. Bundan o kadar korkuyor ki kendini sabote ediyor. Para almamak da dahil. Neyse bana terapiyle yüksek bir farkındalık geldi. Artık kendimi durduk yere sabote etmiyorum, işimi kaybetmiyorum.

Çocuğunuz da olacakmış inşallah sağlıkla kavuşun. Çocuk büyütürken de kompleksli biriyle ebeveyn olmak çok zor olabilir. Eşiniz ılımlı birine benziyor isterseniz terapi konusunu bi çıtlatın.
dün konustuk bunu biliyor musunuz? dedi ki acaba doktora gitsem ilaç verir mi bana (işinden dolayı psikolojik ilaçlar kullanırsa isten çıkarılıyor) ben de dedim bence ilaçlık bir durumun yok sadece terapi alman lazım. işi de ağır onu da anlıyorum gün içinde sürekli gergin oluyor falan. normalde evde çok ılımlı çok tatlı biri. ama iste arada sırada böyle saçmalıklar oluyor 🙄

Esimle ilgili böyle bir konu açacağım aklıma gelmezdi ama dün geceden beri sinirim bir türlü gecmiyor.

Kızlar konu şu, biz esimle 1.5 yıldır falan evliyiz. Kendisi sevgiliyken de ayrılma lafını çok kolay ağzına alan biriydi. zırt pırt tamam istemiyorsan ayrıl falan diyordu. o zaman bu tavrın yanlış olduğunu, beni üzdüğünü anlata anlata bu alışkanlığı bıraktı.

Sonra iste evlendik. Bu arada esimin her seyinden de memnunum. Sadece bence bazen düsünmeden konusuyor veya kelimelere benim kadar özen göstermiyor diyelim. Hatırlamıyorum belki 4-5 önce falan babam bana para vermek istedi yüklü bir miktar. Ben de (salak ben işte) esime söyledim böyle böyle diye. Esim de bana “ailenden para alırsan boşarım seni” dedi. O zaman da delirmiştim. Bir daha böyle bi kelime kullanırsan ben boşicam seni, benimki de lafta değil haberin olsun dedim. neyse barıştık falan. konunun tekrarı açılınca esim bu laflara çok önem vermediğini söyledi. Boşarım dedim diye neden boşayayım? O an sinirle insanın ağzından çıkabilir falan dedi. (aynı adama şakasına bıktım senden dedim diye 2 gün trip yedim) neyse işte. Dün gece ben kendi halimde tv izliyorum. O da bana bir sey sordu. siyasi bir konuydu. bir paylaşım yapacaktı sence yapayım mı dedi. Ben de istiyorsan yap ama benlik değil dedim. Bu bi yükseldi iste sine demek benlik değil vs (vatan haini gibiymisim gibi davrandı jdjd) ben de açıkladım ama gözüm hala tvde yani ciddiye bile almadım konuyu o kadar önemsiz benim için. sonra güzelce anlattım iste kendi düsüncemi. bu sustu sustu ben tv izliyorum. birden dedi ki “bu düsüncelerin yüzünden bir gün boşicam seni” ve yüzü ciddi gayet. ben de döndüm baktım hani belki saka yapiyor falan ama yüzüme bakmıyor telefona bakıyor. Ben de bir daha o cümleyi kullanma demedim sana dedim. bir sey demedi. o bir sey demeyince ben de demedim. 1 saat gecti aradan neyin var neden konusmuyorsun diyor bana. (vurcan ağzına bi tane) ben de uyuyicam ben dedim. kalktım duş aldim hiç ona sarılmadan, öpmeden uyudum. (o gec yatıyor gececi çalıştığı için) gece 3-4 gibi tuvalete kalktım, o da yatmaya hazırlanıyormus. zaten uykuluydum. kapının önünde dikildi sarılayım diye sarılmadım gectim yattım tekrar. geldi sarıldı işte neyin var ağrın mı var falan diye yalandan bi roller kesti. (gayet de biliyor bence neyim var) ben de iyiyim dedim ve uyudum. sabah da kalktım yine konusmuyorum. bu öğlen uyandı ben kahvaltı hazırlarken geldi derdin ne senin neden konusmuyorsun dedi. ben de konuscak bir seyim olsa konusurdum, yok demek ki dedim. iyi dedi. kahvaltı yaparken yumurtamı falan soydu (normalde de yapıyor da simdi yapınca sinirimi bozdu jfjfjd)

sinirim gecince konusucam onla ama sizce ben mi abartıyorum? normalde oturup konustuğumuzda hep benim onla olmamın onun için mucize gibi bir sey olduğunu, onu boşicam diye ödü koptuğunu falan söylüyor. ana böyle saçma sapan bir seyde ettiği ilk laf bu mu olmalı yani? ben de sinirleniyorum ama ben böyle bir cümle kurmuyorum?

bu arada cidden esimden başka hiçbir sorunum yok. kendinisi anlayışlı ve sürekli alttan alan biri. ama bu olay beni delirtti yemin ederim. dün gece yatağa yattım ağladım esimden boşandığımı, bebeğime yalnız baktığımı falan hayal ettim hdjdj. ben mi abartıyorum ya. kendisi bu zamana kadar rahatsız olduğum tüm davranışlarını kesti bıçak gibi bu arada. ilk kez rahatsız olduğumu bildiği bir seyi ikinci kez yaptı. aileme anlatmadım konuyu. cünkü ailemden para alma mevzusunda ilk söylediğimde annem çok büyük tepki vermişti. o yüzden ben de söylemedim bu ikinciyi.
boşasa beni bu kadar zoruma gitmez, bunla göz dağı vermesi sinirimi bozan sey.
Ortada fal yok yumurta yok dertsiz başınıza dert arıyosunuz.. biriniz öfkeliyken diğeriniz susmalı. Sinirliyken konuları uzatmamayı zamanla öğreneceksiniz büyüyeceksiniz. Bunu başaramazsanız ilişkiniz hep böyle gider. Başta eşimle bende böyleydim eşim daha kolay ayrılık lafını ağzına alırdı ben bir uyardım iki uyardım üçüncüsünde artık durulduk ikimizde bir yere kadar.

Aldatma yok
Kumar yok
Torbacı değiliz.

Ee ne bu zırt bırt ayrılıyorsan ayrıl yok boşanalım olmuyor ?? Kaç sene kaç aydır evliyiz ki ne çektin ne gördün ki ağzına bu lafı alıyorsun dedim çıt sustu bitti 🤷🏻‍♀️ insan önce farkına varmalı ne yaptığının ne söylediğinin.

Siyası görüşleriniz bir olmayabilir , fikirleriniz başka konularda da bir olmayabilir buna saygı duymalısınız siz evlenirken kimse sizi zorlamadı kültür veya düşünce farklılıkları evlenirken düşünecektiniz. Bunu eşiniz size yansıtmamalı istediğini yapmakta özgür sende özgürsün. Düşüncen neyse paylaşabilirsin. Bunun üzerine tartışabilirsiniz mesela biz haber izlerken eşimle çok tartışırız doğuluyım ama bir noktada anlaşıyoruz hemfikir olduğumuz çok konu var 😀 bu sadece örnek

Bak şunu unutma bir insanı değiştirmeye kalktığın zaman olay büyür o insanı değiştiremezsin ve eğitemezsin, ama onunla nasıl başa çıkabileceğini bulabilirsin böylelikle daha iyi geçim sağlayabilirsiniz. Mesela eşim sinirlendiğinde eskiden birden öfkelenen sinirlenen bağıran bir insandım karşılıklı tabi çirkefleşirdim artık yapmıyorum susuyorum cevap vermiyorum gerekirse o evden gidiyor hava almaya engel olmuyorum.. yada ben başka odaya geçiyorum çünkü sakin sakin konuşunca insanlar daha güzel birbirlerini dinliyor bağırarak hiç bir insan başka insana bişey yaptıramaz söz konusu sadece dinlemek olsa bile yaptıramazsınız öfkeliyken duymaz seni. Şuan hamilesin Allah bağışlasın ama daha olgunlaşmamışsınız hamileyken bir kadına bu cümleyi kullanmak nekadar doğru bilemedim sizde öyle yarın Birgün anne baba olacaksınız çocuğunuz bunlara şahit mi olsun?

Adamın kesinlikle özgüven eksikliği ve bin tane kompleksi var. Bakalım konu sahibini ikna edebilirsek 😅 Eşini çok seviyor bence koruyor sürekli
Amaan mutluysa ne güzel işte bana ne. Bir şekilde idare edilmeyecek şey değil de şu kadar övmeye gerek yok yani çok komik duruyor😂 ben de fukara koca aldım ama anamın babamın verdiği paraya da laf ettirmezdim aaa. Kendi fukara diye ben ne sürüncem😅

Anlamadığımdan değil mantıklı gelmediğinden dolayı sordum. Ama siz kendinizce bir şeyleri temellendirmişsiniz zaten.Hakkari yerlileri de sizin bizim gibi insan yamyam değiller hani. Eşiniz asker sanırım. Allah yardımcınız olsun eşinizin karakteri ve mesleği gereği ömür boyu zorlanacağınız belli zaten.
esim asker değil. hakkari yerlilerini de nerden ne kadar biliyorsunuz? 😂

Ortada fal yok yumurta yok dertsiz başınıza dert arıyosunuz.. biriniz öfkeliyken diğeriniz susmalı. Sinirliyken konuları uzatmamayı zamanla öğreneceksiniz büyüyeceksiniz. Bunu başaramazsanız ilişkiniz hep böyle gider. Başta eşimle bende böyleydim eşim daha kolay ayrılık lafını ağzına alırdı ben bir uyardım iki uyardım üçüncüsünde artık durulduk ikimizde bir yere kadar.

Aldatma yok
Kumar yok
Torbacı değiliz.

Ee ne bu zırt bırt ayrılıyorsan ayrıl yok boşanalım olmuyor ?? Kaç sene kaç aydır evliyiz ki ne çektin ne gördün ki ağzına bu lafı alıyorsun dedim çıt sustu bitti 🤷🏻‍♀️ insan önce farkına varmalı ne yaptığının ne söylediğinin.

Siyası görüşleriniz bir olmayabilir , fikirleriniz başka konularda da bir olmayabilir buna saygı duymalısınız siz evlenirken kimse sizi zorlamadı kültür veya düşünce farklılıkları evlenirken düşünecektiniz. Bunu eşiniz size yansıtmamalı istediğini yapmakta özgür sende özgürsün. Düşüncen neyse paylaşabilirsin. Bunun üzerine tartışabilirsiniz mesela biz haber izlerken eşimle çok tartışırız doğuluyım ama bir noktada anlaşıyoruz hemfikir olduğumuz çok konu var 😀 bu sadece örnek

Bak şunu unutma bir insanı değiştirmeye kalktığın zaman olay büyür o insanı değiştiremezsin ve eğitemezsin, ama onunla nasıl başa çıkabileceğini bulabilirsin böylelikle daha iyi geçim sağlayabilirsiniz. Mesela eşim sinirlendiğinde eskiden birden öfkelenen sinirlenen bağıran bir insandım karşılıklı tabi çirkefleşirdim artık yapmıyorum susuyorum cevap vermiyorum gerekirse o evden gidiyor hava almaya engel olmuyorum.. yada ben başka odaya geçiyorum çünkü sakin sakin konuşunca insanlar daha güzel birbirlerini dinliyor bağırarak hiç bir insan başka insana bişey yaptıramaz söz konusu sadece dinlemek olsa bile yaptıramazsınız öfkeliyken duymaz seni. Şuan hamilesin Allah bağışlasın ama daha olgunlaşmamışsınız hamileyken bir kadına bu cümleyi kullanmak nekadar doğru bilemedim sizde öyle yarın Birgün anne baba olacaksınız çocuğunuz bunlara şahit mi olsun?
öyle başırıp çağırma yok ki. ikimiz de sesimizi bile yükseltmedik. evlendiğimizden beri kimse sesini yükseltmedi bu evde. ben üzüldüm ve sustum zaten.

öyle başırıp çağırma yok ki. ikimiz de sesimizi bile yükseltmedik. evlendiğimizden beri kimse sesini yükseltmedi bu evde. ben üzüldüm ve sustum zaten.
Ozaman sevindim ilişkinizi yıpratmayın zaten siz hamilesiniz alıngan olabilirsiniz ama erkeklerde az çocuk gibi değiller gerçekten çocuk gibiler bazen

Hakkari'de zamanında yaşadığım ve çalıştığım için. Asker değilse iyi , bir tane kötü özellikten kurtulduk çok şükür.😂
büyük ihtimalle bir devlet kurumunda çalıştınız. ben hepsi kötü demiyorum zaten ama sorunlu bir yer. burda yerlilere hesap numarası vermememizi ve onlara hesap numaralarından para göndermememizi bile tembihliyorlar yani yarın öbür gün adımız teröriste çıkmasın diye 😂😂 esimin de burda benim güvenliğimden endişe etmesi normal. daha 2 hafta önce arkadasimin evinin önünde eylem vardı yani yol ortasında atesler yakıldı? siz neresinde yasadınız çok anlamadım jdjd

dün konustuk bunu biliyor musunuz? dedi ki acaba doktora gitsem ilaç verir mi bana (işinden dolayı psikolojik ilaçlar kullanırsa isten çıkarılıyor) ben de dedim bence ilaçlık bir durumun yok sadece terapi alman lazım. işi de ağır onu da anlıyorum gün içinde sürekli gergin oluyor falan. normalde evde çok ılımlı çok tatlı biri. ama iste arada sırada böyle saçmalıklar oluyor 🙄
İlaç değil de terapi bence de. Çünkü terapide kendinizle acı içinde yüzleşmek zorunda kalıyorsunuz ve bir daha o acıyı yaşamamak için kendi üzerinizde çalışıp yüksek farkındalıkla davranıyorsunuz. Bebiş de özgüveni sağlam ebeveynleri hak ediyor. 💐

Ozaman sevindim ilişkinizi yıpratmayın zaten siz hamilesiniz alıngan olabilirsiniz ama erkeklerde az çocuk gibi değiller gerçekten çocuk gibiler bazen
burda öyle bir yere getirildi ki eşim itin serserinin teki, aldatıyor her boku yiyor ve en kücük fırsatta beni kapının önüne koyuyor ama ben adamı övüyormusum gibi.

bir sey yasadım ve fikir istedim ama konu ordan nerelere cekildi yani

Amaan mutluysa ne güzel işte bana ne. Bir şekilde idare edilmeyecek şey değil de şu kadar övmeye gerek yok yani çok komik duruyor😂 ben de fukara koca aldım ama anamın babamın verdiği paraya da laf ettirmezdim aaa. Kendi fukara diye ben ne sürüncem😅
Neyse en azından karıma yüksek standart sağlıycam diye dolandırıcılara bulaşmamış 😅

büyük ihtimalle bir devlet kurumunda çalıştınız. ben hepsi kötü demiyorum zaten ama sorunlu bir yer. burda yerlilere hesap numarası vermememizi ve onlara hesap numaralarından para göndermememizi bile tembihliyorlar yani yarın öbür gün adımız teröriste çıkmasın diye 😂😂 esimin de burda benim güvenliğimden endişe etmesi normal. daha 2 hafta önce arkadasimin evinin önünde eylem vardı yani yol ortasında atesler yakıldı? siz neresinde yasadınız çok anlamadım jdjd
Ben kendim hakkında bu forumda çok bilgi verdim o yüzden çalıştığım yeri belirtmeyeceğim. Evet ben devlet kurumunda çalıştım ama orada yaşasam ve memur olmasam özelde calisacaktim mecbur. Hayat gerçekleri böyle. Dediğim gibi siz kendinizce temellendirmişsiniz bize geçmedi soyledikleriniz. 🤷 Sağlık olsun ne yapalım.😂

burda öyle bir yere getirildi ki eşim itin serserinin teki, aldatıyor her boku yiyor ve en kücük fırsatta beni kapının önüne koyuyor ama ben adamı övüyormusum gibi.

bir sey yasadım ve fikir istedim ama konu ordan nerelere cekildi yani
Ama bir ilişkinin 5-10 sene içinde yavaş yavaş yıpranması, eşinizin it serseri olduğu için 1 senede boşanmanızdan daha üzücü bence. %90 kişiliği iyidir ama o %10luk tavırlar ilişkiyi yıpratır. Yoksa zaten bizlik bir durum yok, sadece fikir verdik. 😊

Ben kendim hakkında bu forumda çok bilgi verdim o yüzden çalıştığım yeri belirtmeyeceğim. Evet ben devlet kurumunda çalıştım ama orada yaşasam ve memur olmasam özelde calisacaktim mecbur. Hayat gerçekleri böyle. Dediğim gibi siz kendinizce temellendirmişsiniz bize geçmedi soyledikleriniz. 🤷 Sağlık olsun ne yapalım.😂
ay size ben hiçbir seyi geciremedim zaten. ben burda sanki kocamı mı satmaya çalışıyorum jdjdj bahsettiğiniz gibi biri olda öyle biri evet derdim yani. tanımadığınız insan hakkında ileri giden yorumlar yapıyorsunuz. konuda sorduğum şey gayet açık gelmis bana koca kötülüyorsunuz ve ben öyle biri değil dedikçe de beni aptalmışım gibi görüyorsunuz. değil yani adam napayım. gören de yani siz hiç istemeden birilerini kırmadınız, üzmediniz. zaten adamı ben gömdüm burda yaptığı davranış yüzünden ama yapmadığı şeyler için suçlamanız ne mana anlamadım yani? her esiyle sorun yasayanın esi serefsiz mi oluyor onlamadım? tabii ki oturup düzeltebileceğim bir seyse evliliğime bu sansı veririm yani nedir. kaldı ki esim de gerine gerine lafımın arkasındayım demiyor? yanlışını kabul ediyor? hiçbir seyi de temellendirdiğim yok siz iyi misiniz? ben bir can getiricem dünyaya sizim bahsettiğiniz gibi bir insan olsa ben böyle bir hakka girer miyim ya?

ay size ben hiçbir seyi geciremedim zaten. ben burda sanki kocamı mı satmaya çalışıyorum jdjdj bahsettiğiniz gibi biri olda öyle biri evet derdim yani. tanımadığınız insan hakkında ileri giden yorumlar yapıyorsunuz. konuda sorduğum şey gayet açık gelmis bana koca kötülüyorsunuz ve ben öyle biri değil dedikçe de beni aptalmışım gibi görüyorsunuz. değil yani adam napayım. gören de yani siz hiç istemeden birilerini kırmadınız, üzmediniz. zaten adamı ben gömdüm burda yaptığı davranış yüzünden ama yapmadığı şeyler için suçlamanız ne mana anlamadım yani? her esiyle sorun yasayanın esi serefsiz mi oluyor onlamadım? tabii ki oturup düzeltebileceğim bir seyse evliliğime bu sansı veririm yani nedir. kaldı ki esim de gerine gerine lafımın arkasındayım demiyor? yanlışını kabul ediyor? hiçbir seyi de temellendirdiğim yok siz iyi misiniz? ben bir can getiricem dünyaya sizim bahsettiğiniz gibi bir insan olsa ben böyle bir hakka girer miyim ya?
Herkesin yorumuna birikip bana patladiniz galiba sakin olun snjskks. 😂 eşiniz hakkında çokta kötü bir yorum yaptığımı ya da ileri gittigimi düşünmüyorum zira. Hakaret falan etmedim. Siz oturun düzeltin bir de papatya çayı için lütfen. Vallaha hamilesiniz öfke size zarar.😃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X