Esimle konuşmuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
allah aşkına boşan bu ne böyle ağzınıza sakız yapmışsınız lafı
babanın vereceği paradan ona ne ayrıca çok toksik bir ilişki nasıl katlanıyorsun?
ayy taktınız para mevzusuna. kökten cevap vereyim suna. esim en basindan beri kimseden para kabul etmeyen birisi ve evet evlenirken bunları konustuk ve evet ben bu durumdan rahatsız olmadım sadece ettiği laftan rahatsız oldum. ağzında sakız dediğiniz iki kez söyledi. tepkimi koydum zaten. su an zaten pişman söyler söylemez pişman olduğunu söylüyor. hala daha geri adım atmadım. gercekten bir daha yapmicağına emin olana kadar da atmicam

Boşarım seni, boşuycam seni, istemiyorsan ayrıl, onu boşiycam diye ödü kopuyor, küstüm, barıştım ve tekrar küstüm. Bu döngüde huzurlu musunuz gerçekten? Memnunum şikayetim yok diyorsunuz ama adamın iki lafından biri seni boşarım.

Babam bana isterse 1 kuruş, isterse milyonlar verir, eşimi ilgilendirmez. Babamdan bahsediyorum, can bağım kan bağım. diğeri eloğlu. Kimse kusura bakmasın istersem aşkından öleyim ama babamın desteğine eşim mık diyemez. Nikahlanmışım eş diye almışım ama bir haddini bilsin, babamla arama girmesin hanzo. Böyle adamlar eşlerinin ekonomik açıdan güçlü olmasını istemez. Kadının parası olmasın az geride dursun.
birde el üzerindeyim diyor konu sahibi :rolleyes: hayır yani her an kapı önüne konulabileceğin bir ilişkide ne kadar konforlu ve el üstünde olabilirsin ki?

Size boşanmakla alakalı bir tespitimi söyleyeyim. O kelime kendini gerçekleştiren kehanettir ve agızdan bir kere tehditvari dahi çıkarsa birgün kendini gerçekten yaşarken bulursun. Eşinizi ciddi şekilde uyarın ve yukarda arkadaşın da belirttiği gibi dini olarakta nikahı olumsuz etkilediğini belirtin. Böyle acel tecel düşünmeden sinirli şekilde boşanması ve pişman olması durumunda siz başkası ile evlenip cinsel birliktelik yaşamadan sizle evlenemez. Gönlü buna razı gelecek mi?
söyledim bunu ama ona saçma geliyor. ne alakası var falan diyor. senin gibi insanlar sinirlennip siniplenip boşanma mevzusu açmasın diye diyorum. au an pişman zaten konustuk. ben yine de affetmedim. konusmicak mıyız bi daha dedi ben de çok rahatsızsan git boşa beni dedim. sinirlendi işe gitti. iş saatine de 2 saat var daha 😂😂

İsterse melek gibi adam olsun ki değil, bu lafları eden sağlam ayakkabı değil. Seni yolda bırakır. Kör topal yürüse de için soğur.
Senin babanın sana verdiği paradan ona ne? Kadın parasını ayrı tutabilir, beş kuruşun hesabını vermez.
Siyasi görüşü de kendine, size karışamaz hakaret vs yoksa. Gözünü korkut bence. Ciddiye giderse de çok bir şey kaybetmezsin. Bu davranışları haketmiyorsun.

birde el üzerindeyim diyor konu sahibi :rolleyes: hayır yani her an kapı önüne konulabileceğin bir ilişkide ne kadar konforlu ve el üstünde olabilirsin ki?
ayy öyle bir durumm yoookkkk. ne abarttınız beee. ne kapı önüne konması neyden bahsediyorsunuz? esimi tanıyan benim. sinirle söylenmis ve kesinlikle kabul etmediğiö bir laf söyledi evet ama bu kadar yani. dahası yok. kim kimi kapının önüne koyuyor?

İsterse melek gibi adam olsun ki değil, bu lafları eden sağlam ayakkabı değil. Seni yolda bırakır. Kör topal yürüse de için soğur.
Senin babanın sana verdiği paradan ona ne? Kadın parasını ayrı tutabilir, beş kuruşun hesabını vermez.
Siyasi görüşü de kendine, size karışamaz hakaret vs yoksa. Gözünü korkut bence. Ciddiye giderse de çok bir şey kaybetmezsin. Bu davranışları haketmiyorsun.
ciddiye gitmeyeceğini bildiğim için bu durumdayım zaten. ciddiye gideceğini bilsem zaten net olur her sey. ettiği laf ağır evet ama o kadar. emin olun öyle basimda kavak yelleriyle karar verip evlenmedim ben bu adamla. benim için her şey uygun olduğu için evlendim. su anda da öyle bir kadın değilim sükür. evlilik içerisinde kendimi güvensiz hissettiğim an zaten boşanırım onu beklemem

ayy öyle bir durumm yoookkkk. ne abarttınız beee. ne kapı önüne konması neyden bahsediyorsunuz? esimi tanıyan benim. sinirle söylenmis ve kesinlikle kabul etmediğiö bir laf söyledi evet ama bu kadar yani. dahası yok. kim kimi kapının önüne koyuyor?
Peki apla.

Bir daha bu lafi ettiginde sabah kalkin birkac esyaniz alin annenize gidin bir daha o lafi etmeyecegine yemin edene kadar da donmeyin
Bu donguden cikamazsiniz yoksa
simdi aradı ağladı falan. sinirlerim bozuldu ben de ağladım. bana diyor ki ben o lafı neden ettiğimi bile bilmiyorum sen beni biliyorsun ben nasıl boşarım seni? diyorum o zaman tehdit ediyorsun beni? hayir o an düsünmeden konustum diyor. en son seni seviyorum dedi ben de iyi dedim kapattım. ailem çok uzakta. yasadığım yer de tehlikeli ahh keske rahat bir yerde olsam gece vakti zaten çıkar giderdim. ama gidemedim iste

ayy hayir ya. Hakkarideyiz ve burda özelde çalışmamı istemedi. ama istersen memlekete git çalış da dedi yani. sadece burda çalışmamı istemedi. onda da yani eğer devlette iş bulursan yine çalış dedi. nerden nereye getiriliyor konular. ki bu çalışma konusunu açtığımda da esimin bu konuda bana ne kadar destek olduğunu ve cesaretkendirdiğinden de bahsetmistim

yok hayır. dışardan böyle göründüyse bilemiyorum ama esim kesinlikle öyle biri değil. her zaman beni önde tutan biri. babamın para vermesini su sebeple istemedi cünkü babam o dönem esimin maddi olarak sıkışık olduğunu bildiği için teklif etti. esim de istemedi cünkü sana bakamadığımı vs düsünürler vs dedi. yani gurur meselesi yaptı ama o konuda esime ben de biraz hak vermistim. onun dısında zırt pırt boşarım demedi. bu 2.seferi. ve bu olay dısında esimden rahatsız olduğu. tek bir sey yok.
Bu kızılcık şerbeti umut tavrı ekonomik şiddet. Çok gururuna dokunuyorsa size ayrı standartı sağlaması lazım.

Boşanmayı ağzına sakız etme konusuna biraz psikolojik bakınca aklıma 2 ihtimal geldi.
1) Daha önce çok sevdiği birini/bir şeyi kaybettiyse artık bu konuda hissizleşmiş olabilir.
2) Terk edilmekten çok korktuğu için güya ilk o gitmek istiyordur.

Psikolog değilim, başka sebepler de vardır. Ama her halükârda oturup kendi üzerinde uzun uzun çalışması gerekiyor. Aksi hâlde böyle hata yapıp sizi kırmaya devam edecek.

ayy hayir ya. Hakkarideyiz ve burda özelde çalışmamı istemedi. ama istersen memlekete git çalış da dedi yani. sadece burda çalışmamı istemedi. onda da yani eğer devlette iş bulursan yine çalış dedi. nerden nereye getiriliyor konular. ki bu çalışma konusunu açtığımda da esimin bu konuda bana ne kadar destek olduğunu ve cesaretkendirdiğinden de bahsetmistim
Konunuzu bilmiyorum. Ama devlet işi yoksa özelde çalışılır. Hakkari'de herkes devlette çalışmıyor sonuç olarak. Memleket ne alaka? Nerede yaşıyorsanız orada çalışılır. Hakkari'de ki özeller çalışan yemiyordur herhalde.😀 Gerçi hamilesiniz sanırım. Bir süre ikisi de yaş olur. Onun işi sebebiyle mi Hakkariye gitmiştiniz?

Bu kızılcık şerbeti umut tavrı ekonomik şiddet. Çok gururuna dokunuyorsa size ayrı standartı sağlaması lazım.

Boşanmayı ağzına sakız etme konusuna biraz psikolojik bakınca aklıma 2 ihtimal geldi.
1) Daha önce çok sevdiği birini/bir şeyi kaybettiyse artık bu konuda hissizleşmiş olabilir.

Psikolog değilim, başka sebepler de vardır. Ama her halükârda oturup kendi üzerinde uzun uzun çalışması gerekiyor. Aksi hâlde böyle hata yapıp sizi kırmaya devam edecek.
Ay evet bu erkeklik gururuna girenlere de ayrı kılım. Ya kadının bin senelik öz babasının verecegi paraya laf edecek kadar gururun varsa baba evindeki rahatını da sağla bir zahmet. Millet dizilerde zengin diye mafya diye poz kesiyor bizim fukara türkolar da elinde üç kuruş para yokken aynı pozu kesmeye çalışıyor 🙄 eş ailesinden para kabul etmemek ozguven eksikliği yani çok itici bir tavır.

ya söyle bir sey var. esimin de özeline çok girmek istemiyorum ama kücükken cok sevdiği dedesini kaybetti ve o dönem ağlaması hoş karşılanmadı. yani sürekli ağlama, erkek adam ağlamaz vs muhabbeti. sonra biz tanıstığımız dönem de kötü bir tecrübe yasadı, 2 arkadasini kaybetti yanında. o dönem ben zaten farkındaydım. iyiymis gibi vs davranıyordu ama hep karamsardı. yani dışardan baksanız bi sıkıntısı yok ama birlikteyken sorunları görebiliyordum. o zamanlar ben bir konu yüzünden her tartışma çıkardığımda “ben seni mutlu edemiyorum ayrıl benden” diyordu. her seferinde durumu bildiğim için ılımlı yaklaştım ve dedim ki eğer bu ilişki seni mutlu etmiorsa sen benden ayrılmalısın. ama o her defasında ben seviyorum ayrılamam dedi. en sonunda tekrar aynı lafı ettiğinde ben de ayrıldım. aynı gece geldi özür diledi ve ilk defa kabul etti kendini iyi hissetmediğini, istediği gibi davranamadığını falan. ben de dedim bir süre ayrı kalalım. ne istediğine karar verince konusuruz tekrar cünkü ben sürekli ayrılık lafı duymak istemiyorum dedim. bi kaç gün sonra geri geldi ve toparlandı gercekten ve bir daha ayrılık lafı falan gecmedi. ama hala daha tartıştığımızda ben ondan ayrılcam diye korkuyordu. nişanlıyken bile tartıştığımızda “ayrılcan mı benden?, eskisi kadar sevmiyor musun beni? “ diye soruyordu cünkü.

simdi tekrar konustuk konuyu ve o diyor ki ben neden boşarım lafını ettiğimi bile bilmiyorum. o an düsünmeden konustum. ben seni nasıl boşarım aklın alıyor mu vs diyor. bilmiyorum valla. esim kötü biri değil (burda yazanların alsine) buna adım kadar eminim. ama tabii ki de bu tavrı beni üzdü yani.

Konunuzu bilmiyorum. Ama devlet işi yoksa özelde çalışılır. Hakkari'de herkes devlette çalışmıyor sonuç olarak. Memleket ne alaka? Nerede yaşıyorsanız orada çalışılır. Hakkari'de ki özeller çalışan yemiyordur herhalde.😀 Gerçi hamilesiniz sanırım. Bir süre ikisi de yaş olur. Onun işi sebebiyle mi Hakkariye gitmiştiniz?
hakkari çok güvenli bir yer değil. esim 3 ayda bir 1 aylığına evden uzak kalıyor ve ben yalnız kalıyorum esim de bu yüzden özellere de güvenmediği için istemedi (cünkü özellerde yerliler var ağırlıklı) yeterince anlaşılır olduğumu düsünüyorum

Ay evet bu erkeklik gururuna girenlere de ayrı kılım. Ya kadının bin senelik öz babasının verecegi paraya laf edecek kadar gururun varsa baba evindeki rahatını da sağla bir zahmet. Millet dizilerde zengin diye mafya diye poz kesiyor bizim fukara türkolar da elinde üç kuruş para yokken aynı pozu kesmeye çalışıyor 🙄 eş ailesinden para kabul etmemek ozguven eksikliği yani çok itici bir tavır.
ya ne alakasııı vaaarrr 😂😂 umut issizdi anasını satayım 😂😂 benim esimin çalışmaktan kıçı çıkıyor her gün ne alakaaaağğ 😂 bu uzun bir mevzu tamam mı? daha önce de araba konusunda abim “ben senin aldığın maası alsam simdiye kaç araba alırdım” muhabbeti yapmisti. esim de kendini bu konuda aileme karşı kötü hissetti. kaldı ki esimin tüm maasını harcayıp araba almasına müsade etmeyen de benim jdjdj aynı sey değil arkadaslar ya. ailemin koca otelleri var. esim normal maaslı biri yani. ben evlenirken zaten aradaki farkı bilerek evlendim konu nerelere geldi ya 😂

ya söyle bir sey var. esimin de özeline çok girmek istemiyorum ama kücükken cok sevdiği dedesini kaybetti ve o dönem ağlaması hoş karşılanmadı. yani sürekli ağlama, erkek adam ağlamaz vs muhabbeti. sonra biz tanıstığımız dönem de kötü bir tecrübe yasadı, 2 arkadasini kaybetti yanında. o dönem ben zaten farkındaydım. iyiymis gibi vs davranıyordu ama hep karamsardı. yani dışardan baksanız bi sıkıntısı yok ama birlikteyken sorunları görebiliyordum. o zamanlar ben bir konu yüzünden her tartışma çıkardığımda “ben seni mutlu edemiyorum ayrıl benden” diyordu. her seferinde durumu bildiğim için ılımlı yaklaştım ve dedim ki eğer bu ilişki seni mutlu etmiorsa sen benden ayrılmalısın. ama o her defasında ben seviyorum ayrılamam dedi. en sonunda tekrar aynı lafı ettiğinde ben de ayrıldım. aynı gece geldi özür diledi ve ilk defa kabul etti kendini iyi hissetmediğini, istediği gibi davranamadığını falan. ben de dedim bir süre ayrı kalalım. ne istediğine karar verince konusuruz tekrar cünkü ben sürekli ayrılık lafı duymak istemiyorum dedim. bi kaç gün sonra geri geldi ve toparlandı gercekten ve bir daha ayrılık lafı falan gecmedi. ama hala daha tartıştığımızda ben ondan ayrılcam diye korkuyordu. nişanlıyken bile tartıştığımızda “ayrılcan mı benden?, eskisi kadar sevmiyor musun beni? “ diye soruyordu cünkü.

simdi tekrar konustuk konuyu ve o diyor ki ben neden boşarım lafını ettiğimi bile bilmiyorum. o an düsünmeden konustum. ben seni nasıl boşarım aklın alıyor mu vs diyor. bilmiyorum valla. esim kötü biri değil (burda yazanların alsine) buna adım kadar eminim. ama tabii ki de bu tavrı beni üzdü yani.
Ya sizi illaki seviyordur. Ama eşiniz terapilik. Kendi kendini sabote ediyor. Özgüven eksikliği var. Ve çok fazla kompleksi var. Kompleksi olmasa bir sosyal medya paylaşımında bile aynı fikirde olmak istemezdi. Farklı fikirlerde olmaya ya da zayıf görünmeye tahammülü yok. Neden terapilik dedim diye sorarsanız, daha küçükken hemen hemen eşiniz gibiydim. Her ilişkide ve hatta iş ortamında kendimi sabote ediyordum. Bir an önce bitsin de değersiz olduğum onaylansın diye. Eşiniz aslında kendine değer vermiyor. Bundan o kadar korkuyor ki kendini sabote ediyor. Para almamak da dahil. Neyse bana terapiyle yüksek bir farkındalık geldi. Artık kendimi durduk yere sabote etmiyorum, işimi kaybetmiyorum.

Çocuğunuz da olacakmış inşallah sağlıkla kavuşun. Çocuk büyütürken de kompleksli biriyle ebeveyn olmak çok zor olabilir. Eşiniz ılımlı birine benziyor isterseniz terapi konusunu bi çıtlatın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X