Esimle konuşmuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esimle ilgili böyle bir konu açacağım aklıma gelmezdi ama dün geceden beri sinirim bir türlü gecmiyor.

Kızlar konu şu, biz esimle 1.5 yıldır falan evliyiz. Kendisi sevgiliyken de ayrılma lafını çok kolay ağzına alan biriydi. zırt pırt tamam istemiyorsan ayrıl falan diyordu. o zaman bu tavrın yanlış olduğunu, beni üzdüğünü anlata anlata bu alışkanlığı bıraktı.

Sonra iste evlendik. Bu arada esimin her seyinden de memnunum. Sadece bence bazen düsünmeden konusuyor veya kelimelere benim kadar özen göstermiyor diyelim. Hatırlamıyorum belki 4-5 önce falan babam bana para vermek istedi yüklü bir miktar. Ben de (salak ben işte) esime söyledim böyle böyle diye. Esim de bana “ailenden para alırsan boşarım seni” dedi. O zaman da delirmiştim. Bir daha böyle bi kelime kullanırsan ben boşicam seni, benimki de lafta değil haberin olsun dedim. neyse barıştık falan. konunun tekrarı açılınca esim bu laflara çok önem vermediğini söyledi. Boşarım dedim diye neden boşayayım? O an sinirle insanın ağzından çıkabilir falan dedi. (aynı adama şakasına bıktım senden dedim diye 2 gün trip yedim) neyse işte. Dün gece ben kendi halimde tv izliyorum. O da bana bir sey sordu. siyasi bir konuydu. bir paylaşım yapacaktı sence yapayım mı dedi. Ben de istiyorsan yap ama benlik değil dedim. Bu bi yükseldi iste sine demek benlik değil vs (vatan haini gibiymisim gibi davrandı jdjd) ben de açıkladım ama gözüm hala tvde yani ciddiye bile almadım konuyu o kadar önemsiz benim için. sonra güzelce anlattım iste kendi düsüncemi. bu sustu sustu ben tv izliyorum. birden dedi ki “bu düsüncelerin yüzünden bir gün boşicam seni” ve yüzü ciddi gayet. ben de döndüm baktım hani belki saka yapiyor falan ama yüzüme bakmıyor telefona bakıyor. Ben de bir daha o cümleyi kullanma demedim sana dedim. bir sey demedi. o bir sey demeyince ben de demedim. 1 saat gecti aradan neyin var neden konusmuyorsun diyor bana. (vurcan ağzına bi tane) ben de uyuyicam ben dedim. kalktım duş aldim hiç ona sarılmadan, öpmeden uyudum. (o gec yatıyor gececi çalıştığı için) gece 3-4 gibi tuvalete kalktım, o da yatmaya hazırlanıyormus. zaten uykuluydum. kapının önünde dikildi sarılayım diye sarılmadım gectim yattım tekrar. geldi sarıldı işte neyin var ağrın mı var falan diye yalandan bi roller kesti. (gayet de biliyor bence neyim var) ben de iyiyim dedim ve uyudum. sabah da kalktım yine konusmuyorum. bu öğlen uyandı ben kahvaltı hazırlarken geldi derdin ne senin neden konusmuyorsun dedi. ben de konuscak bir seyim olsa konusurdum, yok demek ki dedim. iyi dedi. kahvaltı yaparken yumurtamı falan soydu (normalde de yapıyor da simdi yapınca sinirimi bozdu jfjfjd)

sinirim gecince konusucam onla ama sizce ben mi abartıyorum? normalde oturup konustuğumuzda hep benim onla olmamın onun için mucize gibi bir sey olduğunu, onu boşicam diye ödü koptuğunu falan söylüyor. ana böyle saçma sapan bir seyde ettiği ilk laf bu mu olmalı yani? ben de sinirleniyorum ama ben böyle bir cümle kurmuyorum?

bu arada cidden esimden başka hiçbir sorunum yok. kendinisi anlayışlı ve sürekli alttan alan biri. ama bu olay beni delirtti yemin ederim. dün gece yatağa yattım ağladım esimden boşandığımı, bebeğime yalnız baktığımı falan hayal ettim hdjdj. ben mi abartıyorum ya. kendisi bu zamana kadar rahatsız olduğum tüm davranışlarını kesti bıçak gibi bu arada. ilk kez rahatsız olduğumu bildiği bir seyi ikinci kez yaptı. aileme anlatmadım konuyu. cünkü ailemden para alma mevzusunda ilk söylediğimde annem çok büyük tepki vermişti. o yüzden ben de söylemedim bu ikinciyi.
boşasa beni bu kadar zoruma gitmez, bunla göz dağı vermesi sinirimi bozan sey.
Siz kesinlikle haklısınız ama uzun bir evlilikten geliyorum ve kesinlikle bir sorun mu var dediğinde trip atmak yerine ( çünkü gerçekten anlamıyorlar yada anlamamazliktan geliyorlar) direk konuyu açın gerekirse kavga edin ama yok bi şey demeyin

Siz kesinlikle haklısınız ama uzun bir evlilikten geliyorum ve kesinlikle bir sorun mu var dediğinde trip atmak yerine ( çünkü gerçekten anlamıyorlar yada anlamamazliktan geliyorlar) direk konuyu açın gerekirse kavga edin ama yok bi şey demeyin
evet konustuk simdilik çözdül gibi. bundan sonra tekrarlanmayacağına söz verdi bakalım 🙄

Aslı ben şöyle düşündüm, bence eğer aranızda siyasi olarak farklı fikirler varsa siyasi konularda küçük bile olsa yorum yapmayın ya da birbirinize bunu sormayın bence. Çünkü senin için boşarım kelimesi ne kadar kırıcı ise, siyasi farklılığınıza fazla tepki verebiliyor eşin. ama tabii ki boşarım diyecek kadar önemli bi şey yok ortada. dememeli kesinlikle haklısın. ama eğer ki diğer konularda bir sorununuz yoksa, ki yokmuş mutluymuşsun. Bu konuda ciddi bir şeyler yapman lazım. yani boşarım lafını duyunca bence hemen affetme yani. bunun çok büyük bir kelime oldugunu, bir daha söylememesi gerektiğini bir şekilde ona göster. nasıl yapılır bilmiyorum ama bi şekilde bunun ciddiyetini anlaması lazım. bi yol bul. bir de artık sen hamilesin böyle şeyler için canını sıkmasın, zaten zamanla daha da hassaslaşacaksın. bazı şeyleri artık fark etmesi gerekiyor.
benim tavsiyelerim bunlar, bence bu konular çözülür konular çok mühim görmedim ben :)

Aslı ben şöyle düşündüm, bence eğer aranızda siyasi olarak farklı fikirler varsa siyasi konularda küçük bile olsa yorum yapmayın ya da birbirinize bunu sormayın bence. Çünkü senin için boşarım kelimesi ne kadar kırıcı ise, siyasi farklılığınıza fazla tepki verebiliyor eşin. ama tabii ki boşarım diyecek kadar önemli bi şey yok ortada. dememeli kesinlikle haklısın. ama eğer ki diğer konularda bir sorununuz yoksa, ki yokmuş mutluymuşsun. Bu konuda ciddi bir şeyler yapman lazım. yani boşarım lafını duyunca bence hemen affetme yani. bunun çok büyük bir kelime oldugunu, bir daha söylememesi gerektiğini bir şekilde ona göster. nasıl yapılır bilmiyorum ama bi şekilde bunun ciddiyetini anlaması lazım. bi yol bul. bir de artık sen hamilesin böyle şeyler için canını sıkmasın, zaten zamanla daha da hassaslaşacaksın. bazı şeyleri artık fark etmesi gerekiyor.
benim tavsiyelerim bunlar, bence bu konular çözülür konular çok mühim görmedim ben :)
bence de değil zaten. siyasi konularda da en basindan beri farklı görüşlerdeyiz ama ikimiz de kabul etmistik bunu. ben de ona karışmam o da bana normalde. dün sanırım ben de biraz sınırı aşıp eleştiri yapınca o da savunmaya gecti hemen ama tabii ki yanlış bir yol secti 😂 yani düzelmesi gerekiyor inşallah bi daha yasanmaz böyle bir sey. su an söz verdi. bir daha olursa ne istersen yap diyor. bakiiciiiz

bence de değil zaten. siyasi konularda da en basindan beri farklı görüşlerdeyiz ama ikimiz de kabul etmistik bunu. ben de ona karışmam o da bana normalde. dün sanırım ben de biraz sınırı aşıp eleştiri yapınca o da savunmaya gecti hemen ama tabii ki yanlış bir yol secti 😂 yani düzelmesi gerekiyor inşallah bi daha yasanmaz böyle bir sey. su an söz verdi. bir daha olursa ne istersen yap diyor. bakiiciiiz
Baştan farklı görüşte biriyle evlenerek hata etmişsiniz. Ciddiyim. Eşimle şu anki siyasi ortamda farklı görüşlerde olsak sinir katsayım yükselirdi adama 😁 bu ülke elimden farklı görüşlere hoşgörüyü aldı 😁

Baştan farklı görüşte biriyle evlenerek hata etmişsiniz. Ciddiyim. Eşimle şu anki siyasi ortamda farklı görüşlerde olsak sinir katsayım yükselirdi adama 😁 bu ülke elimden farklı görüşlere hoşgörüyü aldı 😁
ben biraz daha katı fikirli olan tarafım aslında. esim hatta genelde çoğu konuda haklısın vs der. sadece bu sehit falan konularında herkes gibi o da hassas. ben de dün saçma bs diyince (asla sehitler için demedim sadece bunun benim için bir bayram oldmadığını söyledim bu yüzden de bana göre saçma dedim) 😂 o da biraz sinirlendi sanırım. yoksa dediğim gibi evlendiğimizden beri sanırım bu ilk siyasi anlaşmazlık evdeki 😂

Ciddi bir konu. Biraz tepki koyun anlasın, diğer türlü anlamayacak belli. Bir insan bi hatasında bedel ödemezse anlamıyor ciddiyetini. Biraz küs kal bakalım ben ne yaptım diye hele bi kendini sorgulasın.

ben de aynı sekilde düsünüyorum valla. simdi alttan alırsam önünü kesemicem. hatasını anlaması lazım
Neyi alttan alacaksınız zaten, hep böyle yapıyorsanız tabii rahat davranır. Boyumca 3 cocugum var, kimi unıversıtede, bir kere bu kelımeyi kullanmadık. Evliliğe saygı diye bir sey var, oyuncak mı bu? Birbirinize saygı duydugunuz gibi evliliginize de saygı duymalı, koruyup kollamalısınız. Kırmızı çizgileriniz olsun, ve asla aştırmayın.

Bence asla edilmemesi gereken laflar. Laçkalasmasının manası yok. Biz bin yıldır birlikteyiz böyle laflar etmeyiz. Bıktım da demeyiz.
bıktımı sürekli çişi geliyor diye dedim. şakasınaydı yani. ona rağmen alındı o. ama o bana ciddi ciddi dedi. simdi de söyler söylemez pişman oldum niye dedim bilmiyorum vs diyor. söz verdi bi daha olmical diye. bakalım.

18 senelik evliyim, hiç kötü tecrübem yok çünkü eşim eşimdir ailem ailemdir. Kimse kimseye hadsizlik saygısızlık vs yapmadı. Eşim bana iki üç kere boşarım seni deseydi ben sineye çekmezdim hadi kardeşim selametle derdim. Bu kadar yıllık evliliğe rağmen eşim dört döner etrafımda. Her şeyini bana ve çocuklarımıza döker serer. Ben de ilk evlendiğimde isterse 10 çocuğumuz olsun garantin yok ona göre dedim ve öyle davrandım. İsteyen istediği zaman çeker gider ama saygısızlık yapamaz.

Siz ne okumak istiyorsunuz, ne amaçla konu açtınız? Biz burada böyle erkekleri pohpohlamıyoruz. Kalkmış bana çok kötü şeyler yaşadınız diyorsunuz. Ben eşimden hiç boşarım seni lafını duymadım, tam tersi adam gözümün içine baktı, bakıyor. Ne istesem yaparım ederim giderim giyerim asla karışmaz, saygısızlık yapmaz. Hem yapısı değil hem de bilir susup oturmayacağımı. İstediğim önümde istemediğim arkamda. Siz sanıyorsunuz ki evliliğiniz bitsin bozulsun ayrılın istiyoruz. Hayır hiç öyle değil, tam tersi bütün hemcinslerimin sağlıklı huzurlu mutlu evliliği olsun istiyorum. Saygısız, kaba, eşini huzursuz eden, güvende hissettirmeyen erkeklerle var sorunumuz. Bu adamlar bizim sahibimiz değil eşimiz hayat arkadaşımız. Ağzına geleni söyleyemez canı istediği gibi davranamazlar bize. Kızlarımı da böyle yetiştiriyorum. Bu kadar yıllık evlilik tecrübem var ve şundan eminim, karı koca ilişkisinde bile bir had bir sınır olmalı. İki tarafın da birbirinden çekineceği bir nokta olmalı.

Seni boşarım diyen adama kalk hadi boşanalım diyeceksiniz ve avukat bakacaksınız ki bir daha cesaret edemesin. Ama küstüm barıştım tekrar küstüm yapınca adamlar biliyor sıfır aksiyon sıfır tepki. Babanızın yardım teklifini geri çevirmişsiniz, eşinizin gururunu düşünmüşsünüz ama o sizin gururunuzu düşünüp lafıma dikkat edeyim dememiş.

Ben konudan çıkıyorum, hoşunuza giden yorumlara odaklanın sorun yok. Sizin hayatınız sizin evliliğiniz, umarım eşiniz boşamaz sizi.
Aynen oyle, kırmızı cizgiler seksek cızgisi degil, esim de cok iyi bilir ki o kelimeyi ansa tarafına tükürmem bile, yürür giderim dönüpte bakmam. Bu sınırı hıssetmeyen de ağzına sakız eder..

Neyi alttan alacaksınız zaten, hep böyle yapıyorsanız tabii rahat davranır. Boyumca 3 cocugum var, kimi unıversıtede, bir kere bu kelımeyi kullanmadık. Evliliğe saygı diye bir sey var, oyuncak mı bu? Birbirinize saygı duydugunuz gibi evliliginize de saygı duymalı, koruyup kollamalısınız. Kırmızı çizgileriniz olsun, ve asla aştırmayın.
hep böyle yapmıyorum zaten hep böyle durumlar yasamıyoruz. ben de evliliğimize bu saygıyı istediğim için tepki gösterdim zaten.

evet bence de. sevgiliylen de hep ayrıl ayrıl derdi her sorunda. en son ayrıldım köpek oldu peşimde ve bir daha da yapmadı aynı seyi. b
Erkek kardeşim bu nedenle boşandı çünkü eşinin iki lafindan biri bosanalim di. Her sorunda her tartışmada bosanalim diyen bir tipti. Kardeşim 2 sene dayanabildi ve sonunda ona istediğini verdi, boşandılar. Bu arada normalde iyilerdi tatile giderler gezerlerdi. Ama boşanma kelimesi bu kadar ayağa alınacak bir laf değil ağırlığı ciddiyeti vardır. Bu davranışı birakmazsa yarın öbür gün çocuğunuzun yanında da sarf edecek ve siz cocugunuza mahcup olacaksiniz. Eşinizin ağzında pelesenk olmuş boşanma kelimesi. Onu iyi bir korkutmak gerek. Madem bosayacak bu kelimesinin dersini vermeniz gerekiyor. Şahsen ben bu şekilde eşim dese bir iki baktım hep diyor tamam hadi derim çünkü bu kelime alalade bir kelime değil evliliğin son sözüdür

18 senelik evliyim, hiç kötü tecrübem yok çünkü eşim eşimdir ailem ailemdir. Kimse kimseye hadsizlik saygısızlık vs yapmadı. Eşim bana iki üç kere boşarım seni deseydi ben sineye çekmezdim hadi kardeşim selametle derdim. Bu kadar yıllık evliliğe rağmen eşim dört döner etrafımda. Her şeyini bana ve çocuklarımıza döker serer. Ben de ilk evlendiğimde isterse 10 çocuğumuz olsun garantin yok ona göre dedim ve öyle davrandım. İsteyen istediği zaman çeker gider ama saygısızlık yapamaz.

Siz ne okumak istiyorsunuz, ne amaçla konu açtınız? Biz burada böyle erkekleri pohpohlamıyoruz. Kalkmış bana çok kötü şeyler yaşadınız diyorsunuz. Ben eşimden hiç boşarım seni lafını duymadım, tam tersi adam gözümün içine baktı, bakıyor. Ne istesem yaparım ederim giderim giyerim asla karışmaz, saygısızlık yapmaz. Hem yapısı değil hem de bilir susup oturmayacağımı. İstediğim önümde istemediğim arkamda. Siz sanıyorsunuz ki evliliğiniz bitsin bozulsun ayrılın istiyoruz. Hayır hiç öyle değil, tam tersi bütün hemcinslerimin sağlıklı huzurlu mutlu evliliği olsun istiyorum. Saygısız, kaba, eşini huzursuz eden, güvende hissettirmeyen erkeklerle var sorunumuz. Bu adamlar bizim sahibimiz değil eşimiz hayat arkadaşımız. Ağzına geleni söyleyemez canı istediği gibi davranamazlar bize. Kızlarımı da böyle yetiştiriyorum. Bu kadar yıllık evlilik tecrübem var ve şundan eminim, karı koca ilişkisinde bile bir had bir sınır olmalı. İki tarafın da birbirinden çekineceği bir nokta olmalı.

Seni boşarım diyen adama kalk hadi boşanalım diyeceksiniz ve avukat bakacaksınız ki bir daha cesaret edemesin. Ama küstüm barıştım tekrar küstüm yapınca adamlar biliyor sıfır aksiyon sıfır tepki. Babanızın yardım teklifini geri çevirmişsiniz, eşinizin gururunu düşünmüşsünüz ama o sizin gururunuzu düşünüp lafıma dikkat edeyim dememiş.

Ben konudan çıkıyorum, hoşunuza giden yorumlara odaklanın sorun yok. Sizin hayatınız sizin evliliğiniz, umarım eşiniz boşamaz sizi.
Bir de yanlış okumadiysam evlenmeden önce de zırt pırt ayrılalım diye birisi. Evlenince ayrılalım kelimesi şekil degistirip bosarim kelimesine dönmüş. Yani aslında değişen birşey yok konu sahibinin pollyannaciligi var. Şahsen bana bu hareketler hiç sevimli gelmiyor. Konu sahibi konuyu açmış ama elestirdigimizde eşini korumaya geçiyor. Ben olsam babamın verdiği parayi alır hesabıma koyarım çünkü neme lazım birgün lazım olur. Bir baba eğer kızına boşanma kelimesini oyuncak eden damattan haberdarsa herseyi düşünmek ister.

ya söyle bir sey var. esimin de özeline çok girmek istemiyorum ama kücükken cok sevdiği dedesini kaybetti ve o dönem ağlaması hoş karşılanmadı. yani sürekli ağlama, erkek adam ağlamaz vs muhabbeti. sonra biz tanıstığımız dönem de kötü bir tecrübe yasadı, 2 arkadasini kaybetti yanında. o dönem ben zaten farkındaydım. iyiymis gibi vs davranıyordu ama hep karamsardı. yani dışardan baksanız bi sıkıntısı yok ama birlikteyken sorunları görebiliyordum. o zamanlar ben bir konu yüzünden her tartışma çıkardığımda “ben seni mutlu edemiyorum ayrıl benden” diyordu. her seferinde durumu bildiğim için ılımlı yaklaştım ve dedim ki eğer bu ilişki seni mutlu etmiorsa sen benden ayrılmalısın. ama o her defasında ben seviyorum ayrılamam dedi. en sonunda tekrar aynı lafı ettiğinde ben de ayrıldım. aynı gece geldi özür diledi ve ilk defa kabul etti kendini iyi hissetmediğini, istediği gibi davranamadığını falan. ben de dedim bir süre ayrı kalalım. ne istediğine karar verince konusuruz tekrar cünkü ben sürekli ayrılık lafı duymak istemiyorum dedim. bi kaç gün sonra geri geldi ve toparlandı gercekten ve bir daha ayrılık lafı falan gecmedi. ama hala daha tartıştığımızda ben ondan ayrılcam diye korkuyordu. nişanlıyken bile tartıştığımızda “ayrılcan mı benden?, eskisi kadar sevmiyor musun beni? “ diye soruyordu cünkü.

simdi tekrar konustuk konuyu ve o diyor ki ben neden boşarım lafını ettiğimi bile bilmiyorum. o an düsünmeden konustum. ben seni nasıl boşarım aklın alıyor mu vs diyor. bilmiyorum valla. esim kötü biri değil (burda yazanların alsine) buna adım kadar eminim. ama tabii ki de bu tavrı beni üzdü yani.
Sevgili konu sahibi burdaki yorumcular olarak eşinizi tanımayız etmeyiz. Sizin yazdıklarıniz üzerinden eleştiri yapılıyor. Sizde pandoranin kutusu gibi parça parça detaylar vererek eşim aslında şöyle böyle diyorsunuz, biz nerden bilelim Allah aşkına :)). Ki konuyu acarkenki yazınızı okuyun evlenmeden öncede bu kelimenin farklı versiyonunu kullanıyormuş size. Biz sizin bize anlattiginiz kadarını bilir ona göre yorumlarız ama günün sonunda ne yapacağınız sizi bağlar. Psikolojik bir durum var ise size tavsiyem doğumdan önce eşiniz seanslara başlasın çünkü tekrar yineliyorum çok afederskniz 💩 sebeplerle de olsa bosarim kelimesi kullanılmaz bunun biri ikisi yoktur. Nasilki evlenmek teklifi bir dir ve özeldir bosanma kelimesi de öyle öyle ota boka söylenmez sözdür senettir çünkü. Sürekli evlenelim deyip vazgecseydi nasıl bir intiba oluşturuyorsa, aynı intiba bunda da söz konusudur.

Sevgili konu sahibi burdaki yorumcular olarak eşinizi tanımayız etmeyiz. Sizin yazdıklarıniz üzerinden eleştiri yapılıyor. Sizde pandoranin kutusu gibi parça parça detaylar vererek eşim aslında şöyle böyle diyorsunuz, biz nerden bilelim Allah aşkına :)). Ki konuyu acarkenki yazınızı okuyun evlenmeden öncede bu kelimenin farklı versiyonunu kullanıyormuş size. Biz sizin bize anlattiginiz kadarını bilir ona göre yorumlarız ama günün sonunda ne yapacağınız sizi bağlar. Psikolojik bir durum var ise size tavsiyem doğumdan önce eşiniz seanslara başlasın çünkü tekrar yineliyorum çok afederskniz 💩 sebeplerle de olsa bosarim kelimesi kullanılmaz bunun biri ikisi yoktur. Nasilki evlenmek teklifi bir dir ve özeldir bosanma kelimesi de öyle öyle ota boka söylenmez sözdür senettir çünkü. Sürekli evlenelim deyip vazgecseydi nasıl bir intiba oluşturuyorsa, aynı intiba bunda da söz konusudur.
ablacım esimle sorunumuzu çözdük. ben burda anlattım cünkü ben eş konularına herkesin bu kadar “meraklı” olduğunu bilmiyordum açıkcası. burda kendi sohbetim olan insanlardan dönüş alırım sadece diye düsündüm. bu insanların çoğu da beni ve evliliğimi aylardır bilir. ama milletin eşlerden bu kadar sıtkının sıyrıldığını ben nerden bileyim jdjdj. esimi evet herkesten iyi ben tanırım. evlenmeden önce yasanan olaylar esim sebeplerini farkedip kendi farkındalığına ulaşınca kesildi zaten defalarca anlattım. bahsettiğim olaylar da ilişkinin ilk 4 ayında yasanan olaylar. biz 2 yıl sevgili kalıp evlendik ordan hesaplayın. boşanma lafında da pişman olduğunu ve bi daha tekratlanmayacağını söylüyor. burda da esinin sözüne güvenip güvenmeyecek olan benim. zaten konuda da yazmışım “esim bu zamana kadar rahatsız olduğum tüm davranışları kesti, bir daha yapmadı” sadece bu boşanma lafı ikinci kez kullandı o da ben ilk seferinde gerekli tepkiyi vermediğim için bence. ben evliliğimi, esimi falan güzellemiyorum. burdaki kadınlar benim esimi iyi veya kötü bilsin banane? hanginizle yüz yüze geliyorum? neden böyle bir gerek duyayım? benim sinirimi bozan sadece münferit bi olaydan saçma sapan yerlere gidilip haketmediği ithamlarda bulunulması. bir siz feministsizniz, bir siz evlilikte saygıya dikkat ediyorsunuz. biz 15 yasinda evlendik dünyadan haberimiz yok. esim de ben de eğitimli aklı başında insanlarız Allah aşkına. esim benle tanışana kadar evlenme niyeti olan bir insan bile değildi tanışma hikayemizi burda bilenler bilir. biz aşık olduk diye evlenmedik öyle pembe bakmıyoruz her seye. biz mantıklı olduğu için evlendik. kaldı ki benim 1.5 yıllık evliliğimde bu olay hariç esimin beni kırdığı üzdüğü tek bir olay yoktur. sesimizi bile birbirimize bir kez yükseltmedik yani çoğu evlilikten daha düzeyli ve saygılı bir evliliğim var sağ olun. herkes burda ben manipüle ediliyorum veya saf salak bir seyim gibi bahsetmis ne alaka. ben iyiye iyi, kötüye kötü diyorum. kocamı allayıp pullama derdim olsa neden bu konuyu acayım? rahatsız eden durumu söyledim akıl istedim sizce ben mi konusayım, onum mu gelmesini bekliyim diye. konu uzadııı uzadııı ekonomik siddete bile gitti. ne alakaaaa. benim esim asgari ücretle calisan bir adam değil ya. bu zamana kadar gerekli gereksiz isteyip de alamadığım bir sey ne babamın evinde ne de esimin evinde olmadı çok şükür tok büyüdüm ben, hala daha tokum. esimi ezmedim ve o parayı almadım. evet alıp kendi hesabımda da tutabilirdim ama gerek görmedim. bu benim için okay bir sey cünkü babam da, abim de tüm ailem en ufak bir sorunda hala arkamda yani. evlenirken bana zaten banka hesabı açmış insanlar bunlar her ay belli bir miktar para koyuyorlar bir durum olursa hep param olsun diye. Annem hala daha evde düğünümde takılması için ona verilen takılarımı saklıyor. yani paraya ihtiyacım yok. istesem istediğim an alırım. he ailem bunları da damatlarına güvenmediği için yapmıyor. aksine benim babam her yerde esimi över. hatta burda bi konuya yazmistim babam bir keresinde galiba ben esini senden cok sevmeye başladım falan demisti jdjd. biz esimle yabancı da değiliz. aynı yerin çocuklarıyız. o benim ailemi, ben de onun ailesini çevresini zaten ezelden biliyoruz. benim ailem beni hüngür hüngür ağlayarak evlendirdi. abim hala daha bu adamdan başkası olsaydı evlendirmezdim seni diyor. hadi ben salak bir kadınım göremiyorum ailem de mi aptal? bir yıl tüm esnafa, akrabalara herkese sorulup, araştırıldı bu çocuk ya. bir yıl boyunca nerde, kimle, ne yapıyor hepsinden haberi vardı ailemin. yani ay sevmişler hadi evlensinler de demedi kimse. ve evet ben esime güveniyorum cünkü arkamda ailem var. esim asla bir yanlış yapmaz demiyorum bu arada insan kendine bile %100 güvenemiyor. yanlış yapabilir, belki ilerde o beni boşar, ben onu boşarım ama su an bu münferit olaydan böyle saçma sapan yerlere çekilmesi çok saçma. yani okurken kimse düsünmedi mi madem bu kadına bu laf edilmiş, kadın neden hala kocasından tatlı tatlı bahsediyor? boşanmamı gerektirecek bir evliliğim olsaydı burdan akıl istemezdim. her sorunda boşanıyorsanız o sizin probleminiz. bana göre tekrarlanmadığı ve esim bugün bana verdiği sözü tuttuğu sürece benim üstesinden gelemeyeceğim, unutamayacağım bir durum değil. fikirlerinizi tabii ki yazıyorsunuz ama konunun sınırlarında kalın. çıkarım yapmayın. bilmediğiniz, görmediğiniz yerler hakkında öngörüler geliştirmeyin.

yani okurken kimse düsünmedi mi madem bu kadına bu laf edilmiş, kadın neden hala kocasından tatlı tatlı bahsediyor?
Bu platformda eşi tarafından hakaret edilip dayak yiyip normal zamanda eşim melek gibidir diyen bir sürü kadın olduğu için olabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X