Esimle konuşmuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevimli sevimli anlatmışsınız ama bu 17-18 yaşında yaşadığımız toksik ilişki.
O ilişkileri evliliğe götürmedik biz arkadaşım.
Yaşınız kaç bilmiyorum ama 25-26 üzeri gitmez.
emin olun toksiklikten o kadar uzak bir ilişkim var ki. esim iki kere söyledi bunu bakın konuda yazdığı halde tekrar tekrar söylüyorum. ve evet ben de bunu bir sorun olarak gördüm ve nasıl yaklaşayım bunun bir daha olmaması için diye konu açmışım. toksikmis ndjdj ne alakası var. cevremdeki herkesin imrenerek baktığı bir evliliğim var. evlilikten önce yaptığı davranışlar ilişkinin ilk 4 ayındaydı sonrasında tamamen kesti zaten bu davranışları yazmışım zaten neden inatla anlamıyorsunuz anlamadım. siz götürmediniz ne mutlu size. ben götürdüm ve evlendiğim andan beri bir an acaba mı demedim. tek bir olay yüzünden neden pişman olayım kaldı ki esim sükür ki oturup konusabileceğim ve laftan anlayan, beyni olan ve düsünen birisi. evet sinirliyken çıkmış ağzından ve asla kabul etmiyorum bu tavrını. ama siz sırf bu sebeplerle boşanıyorsanız helal olsun ne diyeyim kdjd ben evliliğime değer veriyorum ve bu kadarcık bir şeyle sallanmasına izin vermiyorum diyelim. ama tabii ki esim tavırlarını düzeltmek zorunda. tekrarı olursa kimse sürekli böyle bir seyle yasayamaz zaten. esim su an bunun farkında, pişman ve tekrarlanmayacağına söz veriyor. benim için yeterli geldi ve memnun etti. sizi memnun etmek gibi bir amaca hizmet etmek gibi bir cizyonu yok evliliğimizin şükür ki. ve 29 yasimdayım. emin olum sizin “olgun” ilişkilerinizi ben 18imden beri yasiyorum. en iyisini bulduğum için evlendim içiniz rahat olsun.

ablacım esimle sorunumuzu çözdük. ben burda anlattım cünkü ben eş konularına herkesin bu kadar “meraklı” olduğunu bilmiyordum açıkcası. burda kendi sohbetim olan insanlardan dönüş alırım sadece diye düsündüm. bu insanların çoğu da beni ve evliliğimi aylardır bilir. ama milletin eşlerden bu kadar sıtkının sıyrıldığını ben nerden bileyim jdjdj. esimi evet herkesten iyi ben tanırım. evlenmeden önce yasanan olaylar esim sebeplerini farkedip kendi farkındalığına ulaşınca kesildi zaten defalarca anlattım. bahsettiğim olaylar da ilişkinin ilk 4 ayında yasanan olaylar. biz 2 yıl sevgili kalıp evlendik ordan hesaplayın. boşanma lafında da pişman olduğunu ve bi daha tekratlanmayacağını söylüyor. burda da esinin sözüne güvenip güvenmeyecek olan benim. zaten konuda da yazmışım “esim bu zamana kadar rahatsız olduğum tüm davranışları kesti, bir daha yapmadı” sadece bu boşanma lafı ikinci kez kullandı o da ben ilk seferinde gerekli tepkiyi vermediğim için bence. ben evliliğimi, esimi falan güzellemiyorum. burdaki kadınlar benim esimi iyi veya kötü bilsin banane? hanginizle yüz yüze geliyorum? neden böyle bir gerek duyayım? benim sinirimi bozan sadece münferit bi olaydan saçma sapan yerlere gidilip haketmediği ithamlarda bulunulması. bir siz feministsizniz, bir siz evlilikte saygıya dikkat ediyorsunuz. biz 15 yasinda evlendik dünyadan haberimiz yok. esim de ben de eğitimli aklı başında insanlarız Allah aşkına. esim benle tanışana kadar evlenme niyeti olan bir insan bile değildi tanışma hikayemizi burda bilenler bilir. biz aşık olduk diye evlenmedik öyle pembe bakmıyoruz her seye. biz mantıklı olduğu için evlendik. kaldı ki benim 1.5 yıllık evliliğimde bu olay hariç esimin beni kırdığı üzdüğü tek bir olay yoktur. sesimizi bile birbirimize bir kez yükseltmedik yani çoğu evlilikten daha düzeyli ve saygılı bir evliliğim var sağ olun. herkes burda ben manipüle ediliyorum veya saf salak bir seyim gibi bahsetmis ne alaka. ben iyiye iyi, kötüye kötü diyorum. kocamı allayıp pullama derdim olsa neden bu konuyu acayım? rahatsız eden durumu söyledim akıl istedim sizce ben mi konusayım, onum mu gelmesini bekliyim diye. konu uzadııı uzadııı ekonomik siddete bile gitti. ne alakaaaa. benim esim asgari ücretle calisan bir adam değil ya. bu zamana kadar gerekli gereksiz isteyip de alamadığım bir sey ne babamın evinde ne de esimin evinde olmadı çok şükür tok büyüdüm ben, hala daha tokum. esimi ezmedim ve o parayı almadım. evet alıp kendi hesabımda da tutabilirdim ama gerek görmedim. bu benim için okay bir sey cünkü babam da, abim de tüm ailem en ufak bir sorunda hala arkamda yani. evlenirken bana zaten banka hesabı açmış insanlar bunlar her ay belli bir miktar para koyuyorlar bir durum olursa hep param olsun diye. Annem hala daha evde düğünümde takılması için ona verilen takılarımı saklıyor. yani paraya ihtiyacım yok. istesem istediğim an alırım. he ailem bunları da damatlarına güvenmediği için yapmıyor. aksine benim babam her yerde esimi över. hatta burda bi konuya yazmistim babam bir keresinde galiba ben esini senden cok sevmeye başladım falan demisti jdjd. biz esimle yabancı da değiliz. aynı yerin çocuklarıyız. o benim ailemi, ben de onun ailesini çevresini zaten ezelden biliyoruz. benim ailem beni hüngür hüngür ağlayarak evlendirdi. abim hala daha bu adamdan başkası olsaydı evlendirmezdim seni diyor. hadi ben salak bir kadınım göremiyorum ailem de mi aptal? bir yıl tüm esnafa, akrabalara herkese sorulup, araştırıldı bu çocuk ya. bir yıl boyunca nerde, kimle, ne yapıyor hepsinden haberi vardı ailemin. yani ay sevmişler hadi evlensinler de demedi kimse. ve evet ben esime güveniyorum cünkü arkamda ailem var. esim asla bir yanlış yapmaz demiyorum bu arada insan kendine bile %100 güvenemiyor. yanlış yapabilir, belki ilerde o beni boşar, ben onu boşarım ama su an bu münferit olaydan böyle saçma sapan yerlere çekilmesi çok saçma. yani okurken kimse düsünmedi mi madem bu kadına bu laf edilmiş, kadın neden hala kocasından tatlı tatlı bahsediyor? boşanmamı gerektirecek bir evliliğim olsaydı burdan akıl istemezdim. her sorunda boşanıyorsanız o sizin probleminiz. bana göre tekrarlanmadığı ve esim bugün bana verdiği sözü tuttuğu sürece benim üstesinden gelemeyeceğim, unutamayacağım bir durum değil. fikirlerinizi tabii ki yazıyorsunuz ama konunun sınırlarında kalın. çıkarım yapmayın. bilmediğiniz, görmediğiniz yerler hakkında öngörüler geliştirmeyin.
Peki konu sahibi ama söylemeden gecmeyeyim özellikle eş konularina merakli olduğum falan yok. Kendi kardeşim bizzat bu sebeple boşandı. Konuyu açan sizsiniz yorum yazan bizleriz. Kendi adıma çıkarımlar üzerine yorum yazmam direkt sizin ifadelerinize yorum yaptım. Yoksa banane yani esinizle muhabbetiniz sizi ilgilendirir. Aman siz normallestirmeyinde bazı seyleri o daha önemli. Umarım eşiniz verdigi sözü tutarda her kafası attığında sarfetmez o kelimeyi. İyi günler

Bu platformda eşi tarafından hakaret edilip dayak yiyip normal zamanda eşim melek gibidir diyen bir sürü kadın olduğu için olabilir mi?
benim esim bana hakaret de etmedi, dayak da atmadı? jdjdj yine bakın başka başka konularla bütünleştirip yorum yapıyorsunuz. banane onlardan? benim konum belli. olay bu kadar. iki kez yazmışım esimin bu durum harüç başka bir sorunu olmadı hiç, memnunum esimden diye kfjd ay komiksiniz. tamam en feminist sizsiniz. ben aptalım, daha dün doğdum dünyadan haberim yok adam beni yiyor.

emin olun toksiklikten o kadar uzak bir ilişkim var ki. esim iki kere söyledi bunu bakın konuda yazdığı halde tekrar tekrar söylüyorum. ve evet ben de bunu bir sorun olarak gördüm ve nasıl yaklaşayım bunun bir daha olmaması için diye konu açmışım. toksikmis ndjdj ne alakası var. cevremdeki herkesin imrenerek baktığı bir evliliğim var. evlilikten önce yaptığı davranışlar ilişkinin ilk 4 ayındaydı sonrasında tamamen kesti zaten bu davranışları yazmışım zaten neden inatla anlamıyorsunuz anlamadım. siz götürmediniz ne mutlu size. ben götürdüm ve evlendiğim andan beri bir an acaba mı demedim. tek bir olay yüzünden neden pişman olayım kaldı ki esim sükür ki oturup konusabileceğim ve laftan anlayan, beyni olan ve düsünen birisi. evet sinirliyken çıkmış ağzından ve asla kabul etmiyorum bu tavrını. ama siz sırf bu sebeplerle boşanıyorsanız helal olsun ne diyeyim kdjd ben evliliğime değer veriyorum ve bu kadarcık bir şeyle sallanmasına izin vermiyorum diyelim. ama tabii ki esim tavırlarını düzeltmek zorunda. tekrarı olursa kimse sürekli böyle bir seyle yasayamaz zaten. esim su an bunun farkında, pişman ve tekrarlanmayacağına söz veriyor. benim için yeterli geldi ve memnun etti. sizi memnun etmek gibi bir amaca hizmet etmek gibi bir cizyonu yok evliliğimizin şükür ki. ve 29 yasimdayım. emin olum sizin “olgun” ilişkilerinizi ben 18imden beri yasiyorum. en iyisini bulduğum için evlendim içiniz rahat olsun.
Konudan bağımsız ama bahsettiğiniz siyasi görüşten bir insanla evli olmak bile tahammül edilemez. Bir de üstüne bu nedenle karısını “boşayacak” kadar da o görüşün holigani.
Yani bu durumdaki bir evliliği, bir adamı da istediğiniz kadar “imrenilecek” görün övün. Yok yani olmaz. Şahsen ben size de evliliğinize de üzüldüm. Karısına bu sebeple o kelimeyi söyleyecek kadar sığ bir adam. Yaşlanınca telefonunu göster yieenim diyecek potansiyel var adamda. Siz bu adamı isterseniz kanatsız melek diye sayfalarca övün. Gerçek profili ortada

benim esim bana hakaret de etmedi, dayak da atmadı? jdjdj yine bakın başka başka konularla bütünleştirip yorum yapıyorsunuz. banane onlardan? benim konum belli. olay bu kadar. iki kez yazmışım esimin bu durum harüç başka bir sorunu olmadı hiç, memnunum esimden diye kfjd ay komiksiniz. tamam en feminist sizsiniz. ben aptalım, daha dün doğdum dünyadan haberim yok adam beni yiyor.
Yok ben feminist değilim kocam da kocam 🧿🧿🧿🧿

Esimle ilgili böyle bir konu açacağım aklıma gelmezdi ama dün geceden beri sinirim bir türlü gecmiyor.

Kızlar konu şu, biz esimle 1.5 yıldır falan evliyiz. Kendisi sevgiliyken de ayrılma lafını çok kolay ağzına alan biriydi. zırt pırt tamam istemiyorsan ayrıl falan diyordu. o zaman bu tavrın yanlış olduğunu, beni üzdüğünü anlata anlata bu alışkanlığı bıraktı.

Sonra iste evlendik. Bu arada esimin her seyinden de memnunum. Sadece bence bazen düsünmeden konusuyor veya kelimelere benim kadar özen göstermiyor diyelim. Hatırlamıyorum belki 4-5 önce falan babam bana para vermek istedi yüklü bir miktar. Ben de (salak ben işte) esime söyledim böyle böyle diye. Esim de bana “ailenden para alırsan boşarım seni” dedi. O zaman da delirmiştim. Bir daha böyle bi kelime kullanırsan ben boşicam seni, benimki de lafta değil haberin olsun dedim. neyse barıştık falan. konunun tekrarı açılınca esim bu laflara çok önem vermediğini söyledi. Boşarım dedim diye neden boşayayım? O an sinirle insanın ağzından çıkabilir falan dedi. (aynı adama şakasına bıktım senden dedim diye 2 gün trip yedim) neyse işte. Dün gece ben kendi halimde tv izliyorum. O da bana bir sey sordu. siyasi bir konuydu. bir paylaşım yapacaktı sence yapayım mı dedi. Ben de istiyorsan yap ama benlik değil dedim. Bu bi yükseldi iste sine demek benlik değil vs (vatan haini gibiymisim gibi davrandı jdjd) ben de açıkladım ama gözüm hala tvde yani ciddiye bile almadım konuyu o kadar önemsiz benim için. sonra güzelce anlattım iste kendi düsüncemi. bu sustu sustu ben tv izliyorum. birden dedi ki “bu düsüncelerin yüzünden bir gün boşicam seni” ve yüzü ciddi gayet. ben de döndüm baktım hani belki saka yapiyor falan ama yüzüme bakmıyor telefona bakıyor. Ben de bir daha o cümleyi kullanma demedim sana dedim. bir sey demedi. o bir sey demeyince ben de demedim. 1 saat gecti aradan neyin var neden konusmuyorsun diyor bana. (vurcan ağzına bi tane) ben de uyuyicam ben dedim. kalktım duş aldim hiç ona sarılmadan, öpmeden uyudum. (o gec yatıyor gececi çalıştığı için) gece 3-4 gibi tuvalete kalktım, o da yatmaya hazırlanıyormus. zaten uykuluydum. kapının önünde dikildi sarılayım diye sarılmadım gectim yattım tekrar. geldi sarıldı işte neyin var ağrın mı var falan diye yalandan bi roller kesti. (gayet de biliyor bence neyim var) ben de iyiyim dedim ve uyudum. sabah da kalktım yine konusmuyorum. bu öğlen uyandı ben kahvaltı hazırlarken geldi derdin ne senin neden konusmuyorsun dedi. ben de konuscak bir seyim olsa konusurdum, yok demek ki dedim. iyi dedi. kahvaltı yaparken yumurtamı falan soydu (normalde de yapıyor da simdi yapınca sinirimi bozdu jfjfjd)

sinirim gecince konusucam onla ama sizce ben mi abartıyorum? normalde oturup konustuğumuzda hep benim onla olmamın onun için mucize gibi bir sey olduğunu, onu boşicam diye ödü koptuğunu falan söylüyor. ana böyle saçma sapan bir seyde ettiği ilk laf bu mu olmalı yani? ben de sinirleniyorum ama ben böyle bir cümle kurmuyorum?

bu arada cidden esimden başka hiçbir sorunum yok. kendinisi anlayışlı ve sürekli alttan alan biri. ama bu olay beni delirtti yemin ederim. dün gece yatağa yattım ağladım esimden boşandığımı, bebeğime yalnız baktığımı falan hayal ettim hdjdj. ben mi abartıyorum ya. kendisi bu zamana kadar rahatsız olduğum tüm davranışlarını kesti bıçak gibi bu arada. ilk kez rahatsız olduğumu bildiği bir seyi ikinci kez yaptı. aileme anlatmadım konuyu. cünkü ailemden para alma mevzusunda ilk söylediğimde annem çok büyük tepki vermişti. o yüzden ben de söylemedim bu ikinciyi.
boşasa beni bu kadar zoruma gitmez, bunla göz dağı vermesi sinirimi bozan sey.
Çat diye bi boşayacaksın, aklı başına gelecek. Öyle olmaz böyle olur diyerek 😊

Peki konu sahibi ama söylemeden gecmeyeyim özellikle eş konularina merakli olduğum falan yok. Kendi kardeşim bizzat bu sebeple boşandı. Konuyu açan sizsiniz yorum yazan bizleriz. Kendi adıma çıkarımlar üzerine yorum yazmam direkt sizin ifadelerinize yorum yaptım. Yoksa banane yani esinizle muhabbetiniz sizi ilgilendirir. Aman siz normallestirmeyinde bazı seyleri o daha önemli. Umarım eşiniz verdigi sözü tutarda her kafası attığında sarfetmez o kelimeyi. İyi günler
sizin kardeşiniz sürekli ediyormus bu lafı. benim esim 1.5yılda iki kez etti henüz. ve söz verdi. bir daha ederse gereği yapılır zaten. yani benzettiğiniz olay saçma. benim de sürekli tatillere gidip mutluluk pozu veren bir çok cevrem var ama evlilikleri iyiden çok uzak. sürekli boşanma lafı ediliyorsa zaten boşanılması iki taraf için de en hayırlısı. ama dediğim gibi iki kez yasandı bu olay. ve adam olmayacak bir daha diyor. olursa sonuclarına razı. umarım olmaz. zaten ben kocam aslaaa yapmaz demedim. su an durum bu dedim. ve esimin başka bir yanlışını da görmediğim için bu seferlik güvenmeyi sectim. bence makul bir karar. iyi günler 🙃

Konudan bağımsız ama bahsettiğiniz siyasi görüşten bir insanla evli olmak bile tahammül edilemez. Bir de üstüne bu nedenle karısını “boşayacak” kadar da o görüşün holigani.
Yani bu durumdaki bir evliliği, bir adamı da istediğiniz kadar “imrenilecek” görün övün. Yok yani olmaz. Şahsen ben size de evliliğinize de üzüldüm. Karısına bu sebeple o kelimeyi söyleyecek kadar sığ bir adam. Yaşlanınca telefonunu göster yieenim diyecek potansiyel var adamda. Siz bu adamı isterseniz kanatsız melek diye sayfalarca övün. Gerçek profili ortada
esim öyle biri değil hdjd önceki yorumlarda yazdım görüş konusunda katı olan benim. esim çoğu konuda bana hak verir. kendisi düsünğünüz partinin holiganı falan değil. düsündüğünüz partiye bir kez oy atmış bir insan değil. düsündüğünüz parti yüzünden gecmiste hayatında sorunlar yasamış biri. yani düsündüğünüz gibi değil. sadece açık açık söylemek gerekirse sağ bir görüşe sahip ama bir particiliği falan yok. ben esimi 5 yıldır tanıyorum ve bir kez bile oy verdiğini bilmiyorum. ama ben katı sol görüşlüyüm. bu yüzden de daha önce hiç tartışmadık cünkü birbirimizin düsüncesine saygı duyduk. hem evet sence öyle ama bence böyle dedik gectik. dünki olay dediğim gibi şehit muhabbeti de konuya dahildi ve ben de “bence saçma yani komik” falan diyince zaten esim direkt sehitler var nasıl saçma falan dersin diye açtı konuyu. yoksa başka bir durum yok ortada. önceki yorumlarda yine anlatmıştım burayı atladınız sanırım.

sizin konu beğenmemeniz beni öldürecek he. 29 yasindayim da yani konula ilgisiii? 29 yasimdayim ve esim bana boşarım seni dedi.. höm demek ki 23 yasinda normal olan seyler bunlar 29sam olmaması lazım jdjd güzel mesaj ben aldim siz devam edin.
Belli yaşa gelmiş insanlar ota moka boşarım diye büyük büyük konuşmaz. Hani lafın, yapılan hareketlerin bir ağırlığı olur. Tabii bu benim fikrim, herkes yaşının insanı olmayabiliyor

Belli yaşa gelmiş insanlar ota moka boşarım diye büyük büyük konuşmaz. Hani lafın, yapılan hareketlerin bir ağırlığı olur. Tabii bu benim fikrim, herkes yaşının insanı olmayabiliyor
tamam iste almisim ben mesajı. yasimizin da insanı değilmisiz hdjd bakalım daha neler öğreteceksiniz bana ablaaalarımmm 🥰

Bence yazılan şeyi anlamamışsınız.

Bence yazılan şeyi anlamamışsınız.
anladım gayet. ben de diyorum ki burda 5 aydır varım neredeyse. bir gecmisim var anlattığım yok dayak yedim yok bilmem ne. aksine hep esimle ne kadar iyi anlaştığımızı vs anlattım. konuda da olay belli yani. her seyi açık açık yazmışım. kalkmış bana gecmis tecrübelerden veya burdaki diğer konuşardan yola çıkarak yorum yapıyorsunuz. ne alaka yani? olaya odaklanıp yorum yapın illa yorum yapacaksanız. diğer tecrübeler veya kadınlar bu konuyu da beni de bağlamıyor su an.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X