Eşimle ikinci evliliklerimiz, çıkmazdayım

İlk defa eski eşe nefret duymayan birini görüyorum. Evet çocuklu bir adamla evlenmek büyük risk. Çözümü ne olur bilemiyorum. Bizim okulda da vardı böyle çocuklar. Çok ciddi ilaçlar veriyordu anneleri öyle sakinleşiyordu. Zavallı çocuk da ne travmalar var Allah bilir.
Ya gerçekten çok kotu bir durumdayız . Boşanmalar çok arttı ve bunun sonucundan en çok çocuklar etkileniyor . Burada öyle konular açılıyor ki kadının ayrilmaktan başka çaresi kalmıyor genellikle boşanmak zorunda .Aslında en baştan bu çocuk olayı çok düşünülmeden yapılmamalı . Birde iki insanın aynı evde çocuk büyütürken sorumluluğu bir şekilde azalıyor anne baba ayrılınca çok daha büyük sorunlar oluşuyor

Bence sen çocuğun suanki durumuna çok üzülüp kendini suçluyorsun. Boşanmak istemenin asıl nedeni bu. Ben bosanayim, onlar tekrar evlensin, çocukta normale dönsün diyorsun. Ama bence bu fikri aklından çıkarmalısın. Birincisi sen boşansan bile onlar yeniden evlenmez, ikincisi evlenseler bile ikiside o çocuğu toparlayabilecek insanlar degil. Ben çocuğa çok üzüldüm. Bence biraz daha ilgili olabilirsin ona karşı. Bebeğinin abisi sonuçta, sorumluluk almak istemiyorum deme. Kendi oğlunmuş gibi ilgilenmeye çalış. Bana o çocuğa anne babasından daha fazla senin faydan dokunurmuş gibi geldi.

Ben bu tarz durumlarda anne babayı gördüğüm bir olayla kınayamıyorum. Objektif bakmaya calisiyorum benimde 6.5 yasinda bir oglum var okadar takintili bir cocuk ki anlatamam cok zor bir cocuk dogdugundan beri boyleydi şiddet egilimi hic yok kimseye vuramaz canini acitmak istemez iri yari birsey 10 kiloluk cocuklardan dayak yer oturur.vurana Vur sende dersin canı acır der vurmaz ama o inadı o takintililigi ne esimde ne bende sabir birakmadi 4.5 sene kahve kola cay ne varsa halilara kasla goz arasi devirdi ellerim yara bere icinde gezdim 5 sene guzelce anlattim 1 degil 2 degil yuzlerce defa o gun soguk nescafe döktü aglayarak temizledim yetmedi kakaolu sütü evin heryerine döktü gözüm döndü amacıda eğlenmek döküp suyuyla oynamak ıslanmak vs inanın gözüm döndü bir bağardım ellerinede tam 3 defa vurdum yeter diye biri görse bu şekilde beni yerden yere vururdu okadar etkilendi ki 1.5 saat susmadan ağladı ve birdaha hicbirsey dökmedi halılara hayatimda ilk ve son defa cocuguma vurdum olayin uzerinden 2 2.5 sene gecti hala herkese annem beni dövdü gebertti diye anlatiyor dogru oldumu olmadı ama insanda bazen sabır bitebiliyor bizde insanız nihayetinde

Demem o ki böyle cocuklara tahammülnetmek dayanmak sabretmek cok zor döverek eğiteceğiz demeleri çok yanlis olmaz eğitim böyle verilmez ama birden adama öcü muamelesi yapılması doğru gelmiyor neler yasadilar çektiler allah bilir. Başa gelmeyen anlamaz benim eşim dünya sabırlısı bir insandır oğlum eşimi bile yeri geliyor delirtiyor asla vurmaz ama sesini yüksellttiği oluyor ki hep alçak tonla sakin konuşan bir adamdır. Bilmiyorum ayıplayamıyorum gösterdikleri sabrı bilmeden .. hani bir anlık bir patlamayla eleştirmek bazı özellikler yüklemek haksızlık gibi geliyor.

Ya gerçekten çok kotu bir durumdayız . Boşanmalar çok arttı ve bunun sonucundan en çok çocuklar etkileniyor . Burada öyle konular açılıyor ki kadının ayrilmaktan başka çaresi kalmıyor genellikle boşanmak zorunda .Aslında en baştan bu çocuk olayı çok düşünülmeden yapılmamalı . Birde iki insanın aynı evde çocuk büyütürken sorumluluğu bir şekilde azalıyor anne baba ayrılınca çok daha büyük sorunlar oluşuyor
Evet sonuna kadar katılıyorum. Bu hikayede yanan çocuk olmuş.

Ben şu tavrınızı anlamadım. Babası yokken çocuğu hiç bir türlü yanınızda istemiyorsunuz. Sorumluluk alamam diyorsunuz. Bunu ilk kez duyuyorum. Üvey çocukla illa babası varken mi bir arada olmak gerekiyor? Ne vardı ki bahçede sizinle kalsaydı?
Mutlu olduğu bir ortamdan ayrılmak istememiş. Siz eşinize ya işini ertele ya da annesini ara diyorsunuz. Bu bana yapıcı bir tavır gibi gelmedi.
Adam aldığının birinci saati eski eşini arayıp gel çocuğu al demek istememiş olabilir.
Ne vardı ki elinizi taşın altına koyup ben hallederim diyip çocuğu idare etseydiniz, ama siz ben sorumluluk almam diyip sıyrılıyorsunuz.
Adam biraz da bu sebeple cinnet geçirdi diye düşünüyorum.

Müşterek hayat bu mu gerçekten? Bulduğunuz tek çözüm eski eşinin evine git.. Böyle absürt çözüm mü olur.
Hayretler içinde okudum..

Ben bu tarz durumlarda anne babayı gördüğüm bir olayla kınayamıyorum. Objektif bakmaya calisiyorum benimde 6.5 yasinda bir oglum var okadar takintili bir cocuk ki anlatamam cok zor bir cocuk dogdugundan beri boyleydi şiddet egilimi hic yok kimseye vuramaz canini acitmak istemez iri yari birsey 10 kiloluk cocuklardan dayak yer oturur.vurana Vur sende dersin canı acır der vurmaz ama o inadı o takintililigi ne esimde ne bende sabir birakmadi 4.5 sene kahve kola cay ne varsa halilara kasla goz arasi devirdi ellerim yara bere icinde gezdim 5 sene guzelce anlattim 1 degil 2 degil yuzlerce defa o gun soguk nescafe döktü aglayarak temizledim yetmedi kakaolu sütü evin heryerine döktü gözüm döndü amacıda eğlenmek döküp suyuyla oynamak ıslanmak vs inanın gözüm döndü bir bağardım ellerinede tam 3 defa vurdum yeter diye biri görse bu şekilde beni yerden yere vururdu okadar etkilendi ki 1.5 saat susmadan ağladı ve birdaha hicbirsey dökmedi halılara hayatimda ilk ve son defa cocuguma vurdum olayin uzerinden 2 2.5 sene gecti hala herkese annem beni dövdü gebertti diye anlatiyor dogru oldumu olmadı ama insanda bazen sabır bitebiliyor bizde insanız nihayetinde

Demem o ki böyle cocuklara tahammülnetmek dayanmak sabretmek cok zor döverek eğiteceğiz demeleri çok yanlis olmaz eğitim böyle verilmez ama birden adama öcü muamelesi yapılması doğru gelmiyor neler yasadilar çektiler allah bilir. Başa gelmeyen anlamaz benim eşim dünya sabırlısı bir insandır oğlum eşimi bile yeri geliyor delirtiyor asla vurmaz ama sesini yüksellttiği oluyor ki hep alçak tonla sakin konuşan bir adamdır. Bilmiyorum ayıplayamıyorum gösterdikleri sabrı bilmeden .. hani bir anlık bir patlamayla eleştirmek bazı özellikler yüklemek haksızlık gibi geliyor.
Bende adama öcü muamelesi yapıldığını düşünüyorum..Şimdi bu adam boşanmış konu sahibi ile tanişma döneminde konu sahibi çocuğuyla ilgilenmesinden etkilenmiş ilgili bir babaymis vs ile onun dışında eski eş ile çocuk için görüşme aynı yerde kalma durumu vs varmış demek ki düşman değiller.. Boşanan çoğu erkeğe göre iyi durumda görünüyor

Ben şu tavrınızı anlamadım. Babası yokken çocuğu hiç bir türlü yanınızda istemiyorsunuz. Sorumluluk alamam diyorsunuz. Bunu ilk kez duyuyorum. Üvey çocukla illa babası varken mi bir arada olmak gerekiyor? Ne vardı ki bahçede sizinle kalsaydı?
Mutlu olduğu bir ortamdan ayrılmak istememiş. Siz eşinize ya işini ertele ya da annesini ara diyorsunuz. Bu bana yapıcı bir tavır gibi gelmedi.
Adam aldığının birinci saati eski eşini arayıp gel çocuğu al demek istememiş olabilir.
Ne vardı ki elinizi taşın altına koyup ben hallederim diyip çocuğu idare etseydiniz, ama siz ben sorumluluk almam diyip sıyrılıyorsunuz.

Müşterek hayat bu mu gerçekten? Bulduğunuz tek çözüm eski eşinin evine git.. Böyle absürt çözüm mü olur.
Annesi babası olmadan sorumluluk almak istemiyorum en ufak şey de eşim benim çocuğum karışma diyor (iyi bir olayda bile) o yüzden ben o toplara girmek istemiyorum bu da benim eksi yanım olsun kabul 🙏🏻

Bence de konu sahibi sen git mümkün olduğunca erken işini hallet gel deseydi kriz oluşmazdı yeri geliyor komşu insana el atıyor bir hastane bir market işi olduğunda kaldı ki bu çocuğun o evde öz kardeşi var onun da evi sayılır babası yokken o evde olmayacaksa hiç çocuk zaten böyle olur orayı benimseyip kendi evi gibi de görmesi gerekiyor

Burayı ben de anlayamadım, babası yokken çocuk olunca ne oluyor ısırıyor mu :110:

Bende adama öcü muamelesi yapıldığını düşünüyorum..Şimdi bu adam boşanmış konu sahibi ile tanişma döneminde konu sahibi çocuğuyla ilgilenmesinden etkilenmiş ilgili bir babaymis vs ile onun dışında eski eş ile çocuk için görüşme aynı yerde kalma durumu vs varmış demek ki düşman değiller.. Boşanan çoğu erkeğe göre iyi durumda görünüyor
Benim de konuda hoşlanmadığım taraflar var. Konu sahibinin tepki almamak için kendini yumuşatarak anlattığını düşünüyorum. Çocuğu tek başınayken istemiyor. Bu çocuk bunu hissetmiyor mu sanki.. Aitlik duygusu yok. Kardeşi olmuş ama baba gözetiminde görebiliyor. Eve geldiğinin birinci saati sırf babası gidiyor diye o da gitmek zorunda kalıyor. Kimse beni konu sahibinin çocuğun psikolojisini düşündüğüne inandıramaz. Alt tarafı iki saat bakacak çocuğa. Yok sorumluluk alamam, yok eşim bana çocuk benim diyor.
Eski eşiyle barışma temennileri falan.
Adam anlamıyor mu sanki..

Burada bir konu vardı baba çocuğu yeni kayınvalidesine bırakınca suçlu ilan edilmişti hatırlayan vardır.
Hani bıraksa suç bırakmasa suç insan kimse kimseyi memnun edemiyor 🥹
Ben sorumluluğu almak istemiyorum benim çocuğum içinde beni arasınlar isterim 🙏🏻

Sorumluluk almak istemiyorsanız o zaman çocuklu adamla evlenmeyecektiniz, adamın çocuğu var tabi ki babasının evine gelecek ?? Ya da adama söyleyeceksiniz sen yokken çocuğunu getirme ben sorumluluk alamam , adam da kendi varken çocuğunu alacak. Neden düzgünce yetişkin şekilde iletişim kurmak yerine kaçak oynayıp ceremeyi ufak bir çocuğa çektiriyorsunuz?? Benim sorumluluğum değil diyip sıyrılamazsınız dostum o bir çocuk yetişkin olan sensin ve babası , yetişkinler arasında hallediceksiniz.

Burayı ben de anlayamadım, babası yokken çocuk olunca ne oluyor ısırıyor mu :110:
Genel olarak anne babası yanında da öfke patlamaları oluyor istemediği olunca o gün babasıyla da krize girince (daha önce de yapmıştı) yatakları dağıtıyor elindekini atıp kırıyor kendini yere vuruyor.
Bu durumun babası yokken yanımızda olsun istemem bisey olur kafası çarpar düşer eder kötü olur insan

Sorumluluk almak istemiyorsanız o zaman çocuklu adamla evlenmeyecektiniz, adamın çocuğu var tabi ki babasının evine gelecek ?? Ya da adama söyleyeceksiniz sen yokken çocuğunu getirme ben sorumluluk alamam , adam da kendi avrken çocuğunu alacak. Nedne düzgünce yetişkin şekilde iletişim kurmak yerine kaçak oynayıp ceremeyi ufak bir çocuğa çektiriyorsunuz?? Benim sorumluluğum değil diyip sıyrılamazsınız dostum o bir çocuk yetişkin olan sensin ve abbası , yetişkinler arasında hallediceksiniz.
eşim 3. Evliliğini yapabilir çocuğum tabi ki gidecek benim de ama kadın bakmak zorunda değil ki neden bu tepki anlayamadım babası bakmak durumunda , çocuklu adamla evlendim diye bakıcısı değilim babası varken her zaman kalabilir yaşayabilir elbette benim ne gibi bir “mecburiyetim” olabilir

Bu hikayeleri okudukça şunu düşünüyorum. Bir insan boşanmış bir erkekle evlenirken yüz bin düşünmeli.
Bir çocuğu sırf boşandık diye sürekli şımartırsan sonra basedemezsin .
Iki insan ortada buyuk bir problem yoksa çocuğu annesiz babasız büyütmemeli çocuğun gerçekten dengesi bozuluyor .
Siz bu evliliği hangi motivasyonla yaptınız bilmiyorum ama eşiniz sizi bırakmaz . Adama sorun çıkaran taraf değilsiniz . Ikisi de çocuktan bikmislar emin olun o kadın da sizjnle evli olduğu için mutludur . Kıssadan hisse önceden evlenmiş cocuklu adamla veya kadınla evlenirken yüz kere düşün . O dövülen çocuğa da yazık kendi elleriyle çocuğu canavar haline getirmisler şimdide baş edemiyorlar .
Bence sadece boşanmış olanla değil bekar olanla da evlenirken yüzbin kere düşünmeli ... Bir tane evladım var çok ama çok seviyorum varlığına şükür ama şimdi ki aklım olsa hayatta evlenmezdim...Bir de bekar olan yaşı geçmiş olana evde kalmış derler ilgisi yok asıl evlenen evde kalıyor o sıkışmışlıkla

Çocuğun öfke sorununu bahane ediyor ama çocuk ona ve kardeşine çok saygılıymış.
İnsan başka neden 8 yaşındaki bir çocuğu babası yokken istemez bilmiyorum.
Beni karıştırmayın, ben sorumluluk alamam sonra da ben çocuğa çok üzülüyorum ay yazık.

eşim 3. Evliliğini yapabilir çocuğum tabi ki gidecek benim de ama kadın bakmak zorunda değil ki neden bu tepki anlayamadım babası bakmak durumunda , çocuklu adamla evlendim diye bakıcısı değilim babası varken her zaman kalabilir yaşayabilir elbette benim ne gibi bir “mecburiyetim” olabilir

Çocuklu adamla evlenirken çocuğunu peşinen kabul etmişsin, böyle yapaaksan evlenmeseydin çocuklu adamla ... Bütün berbat üvey annelerin bahanesi de hazır, madme çocuğunu istemiyorsunuz, o çouğua kötü davranıaksınız başka adamn bulun evlenin olsun bitsin

Beni karıştırmayın, ben sorumluluk alamam sonra da ben çocuğa çok üzülüyorum ay yazık.
Bu sizin görüşünüz..
bir çocuğun sorumluluğu annesi babasındadır. Benim çocuğum için de geçerli olan budur.
Zaten şu an kendisi de sen karışma annesiyle benim problemim bizim çözümümüz bu diyerek beni bertaraf etmekte
benim suan ki gündemim boşanmak

Berbat bir üvery anne tiplemesi daha , Allah kimseyi bu üveylerin içine düşürmesin

Hanımefendi çocuk iki saat yanınızda kaldı diye “bakıcı” olmuyorsunuz!
Bu çocuk tatil zamanı sizde bir hafta da kalabilirdi. Ne yapacaktınız, kocanızı kendinize mi zamklayacaktınız yanınızdan ayrılmasın diye!
Adamın işi çıkınca anında annesine mi postayacaktınız ben bakıcı değilim diye!

X