Eşimle çıkılmaz bir durumdayımm yorumlarınızı istiyorumm

Belki gerçekten pişman olmuştur annesi? Belki o zamanki imkanıyla Şuan ki imkanı bir değildir? Belki evladına yapamadığı anneliği şimdi torunlarına yapmak istiyordur? Sizden fikir isteyen birine böylesine negatif yorumlar yapmayın bence 😊

Annenin durumunu bilmiyoruz .adam Kadına da aynı eziyetleri yapıyorsa kadın çocukları ile kaçamamıştır . Kovamamıştır da . Öyle adamlar kovdurtmaz kendini . Hayatınız söz konusu olur . Yılın annesi ödülünü almaz ama Anne İdare eder durumda . Konu sahibinin anlattıklarından öyle anladım . Anneye Güveniyor çünkü .
Konu sahibi maddi olarak katkıda bulunacak . O yüzden belki beraber devam etmek yük olmak olmayabilir . 3 çocuk zor tabi ama . Onlar ailecek çok daha kötü günler geçirmişler . Beraber yaşamak o kadar zor gelmeyebilir .

Evladının yıllarca işkence görmesine çocuk yaşta evlendirilip tecavüze uğramasına göz göre müsade eden bir anne mi pişman olmuştur? Basit bir üvey baba şiddetine göz yumulmamış. Kadın sığınmaya gitmeyi akıl etmiş ama kızını evlendirilirken devlet korumasına mı verememiş? 17 yaşında bile çocuk kurumlarına gönderilebilirdi.

Kadın üç yıl önce boşanıp, adamdan kurtulmuş. Kendi hayat kurmuş. Demekki kurtulabiliyormuş.

Bunları öyle kolaydan yazmıyorum. Anne tarafım doğulu, çocuk yaşta aile zoruyla evlendirilmenin polise gidememenin, çocuk yaşta çocuk doğurmanın bakmanın ne kadar zor olduğunu bilen biri olarak yazıyorum.

Bu olaylar yaşanırken konuyu açan kişi zaten çocuk yaşta, olanı biteni o zaman yetişkin gibi algılayıp, anlatamaz.

Üstelik üç senedir adamdan ayrı, kızına üç kuruş beş kuruş destek çıkabilirdi, çocuklarına baktırma bahanesiyle yanına yılda bir iki ay çağırabilirdi kendi gidebilirdi. Üç tane çocukla kız yıllardır yalnız.

Haklısınız ama ben ruhsal olarak çöktüm hergunum gözyaşı belki inanamazsınız takıntı hastasi oldum kendi yaptığım şeylere emin olamıyorum makinadan çıkmış çamaşırın yikanmadigini düşünmek gibi bilmiyorum

Beş seneye üç çocuk, zor bir evlilik, yalnız başına çocuk bakmak tabiki seni bu hale getirir. Annen şuan çalışıyor mu? Rica et size gelsin bir iki hafta kalsın sizinle. Ya da sana maddi yardımda bulunsun.

Annen bir garip yani kusura bakma, al çocukları gel diyordur belki ama kolay mı öyle çıkıp gitmek üç çocukla.

Eğer gerçekten iyi olacağina eminsen adım atabilirsin ama yaşarken bunlar söylendigi gibi kolay olmayacak.3 çocuk bir evde anne kardeş zor.Şuan ikisi rahatlar ama onlarında düzeni bozulacak ister istemez ve bir süre sonra patlak verecek.Diğer taraftan eşin çok sorunlu değilse cocuklarından ayırmakta ne derece doğru.Cocuklar kücük anne babayla olmaları daha doğru en azından biraz büyüyene kadar.Kendince uğraşlar edinmelisin dısardan okuyabilir misin izin verirlir mi sana bilmiyorum ama yavaş yavaş yapabildiğine göre sıra onada gelecektir.En önemlisi eşinle iletişim kurmaya çalış.Her erkegın belli zaafları vardır onları kullan.Keşke bu yaşta bu kadar tecrübe edinmeseydin ama olmuşla ölmüşe çare yok.Umarım herşey sen ve yavruların için iyi olur 💐

Evladının yıllarca işkence görmesine çocuk yaşta evlendirilip tecavüze uğramasına göz göre müsade eden bir anne mi pişman olmuştur? Basit bir üvey baba şiddetine göz yumulmamış. Kadın sığınmaya gitmeyi akıl etmiş ama kızını evlendirilirken devlet korumasına mı verememiş? 17 yaşında bile çocuk kurumlarına gönderilebilirdi.

Kadın üç yıl önce boşanıp, adamdan kurtulmuş. Kendi hayat kurmuş. Demekki kurtulabiliyormuş.

Bunları öyle kolaydan yazmıyorum. Anne tarafım doğulu, çocuk yaşta aile zoruyla evlendirilmenin polise gidememenin, çocuk yaşta çocuk doğurmanın bakmanın ne kadar zor olduğunu bilen biri olarak yazıyorum.

Bu olaylar yaşanırken konuyu açan kişi zaten çocuk yaşta, olanı biteni o zaman yetişkin gibi algılayıp, anlatamaz.

Üstelik üç senedir adamdan ayrı, kızına üç kuruş beş kuruş destek çıkabilirdi, çocuklarına baktırma bahanesiyle yanına yılda bir iki ay çağırabilirdi kendi gidebilirdi. Üç tane çocukla kız yıllardır yalnız.
Şuan ki hayatına da mahkum olmak zorunda değil geçmişte yaşananalar için. Öncelikle eşiyle konuşsun,Şuan mutlu olmadığını söylesin. Belki biraz ayrı kalsalar da iyi gelebilir. Kadının kadına desteği çok önemli. Belki burda bizim verdiğimiz destek ve cesaretle akşam eşiyle konuşur bazı şeyleri düzeltebilirler.

Ben herseyin farkındayım ama bundan sonra hersey iyi olabilir diyorum sonuçta eşim bana hiçbir zaman nikah kiymayacak beni mutlu etmwk için ailemizin huzuru için bir adım atmayacaksa burda ne yapabilirim kız kardeşim çok güçlü kuvvetli benim gibi zayıf halka değil 20 yaşında ev gecindirip anneme bakıyor

Ben herseyin farkındayım ama bundan sonra hersey iyi olabilir diyorum sonuçta eşim bana hiçbir zaman nikah kiymayacak beni mutlu etmwk için ailemizin huzuru için bir adım atmayacaksa burda ne yapabilirim kız kardeşim çok güçlü kuvvetli benim gibi zayıf halka değil 20 yaşında ev gecindirip anneme bakıyor

Eee o kız yarın öbür gün evlenmeyecek mi? Annene mi bakacak hayatı boyunca. Bu zamanda nasıl tek maaşla hepinize bakacak?

Annen boş boş evde duracağına gelsin senin yanına çocukların bakımına yardım etsin.

Şuan ki hayatına da mahkum olmak zorunda değil geçmişte yaşananalar için. Öncelikle eşiyle konuşsun,Şuan mutlu olmadığını söylesin. Belki biraz ayrı kalsalar da iyi gelebilir. Kadının kadına desteği çok önemli. Belki burda bizim verdiğimiz destek ve cesaretle akşam eşiyle konuşur bazı şeyleri düzeltebilirler.
Eşim hemen sinirleniyor şiddet yok dedim evet ama fazla detaya girmek istemedim 6 ay önce gitmek istediğim için akrabalarının içinde yerden yere vurdu bayılana kadar ilk ve tekti zaten o sonra cesaret edemedim edeceğimide sanmıyorum kafamız uyuşmuyor 12 yaş farkı var belki ben çok cahilim bilmiyorum

Eee o kız yarın öbür gün evlenmeyecek mi? Annene mi bakacak hayatı boyunca. Bu zamanda nasıl tek maaşla hepinize bakacak?

Annen boş boş evde duracağına gelsin senin yanına çocukların bakımına yardım etsin.
Kız kardeşim 18 yaşında evlendi eşi kendini astı evlenecek bir psikolojisi yok suan

Eşim hemen sinirleniyor şiddet yok dedim evet ama fazla detaya girmek istemedim 6 ay önce gitmek istediğim için akrabalarının içinde yerden yere vurdu bayılana kadar ilk ve tekti zaten o sonra cesaret edemedim edeceğimide sanmıyorum kafamız uyuşmuyor 12 yaş farkı var belki ben çok cahilim bilmiyorum
Elleri kırılsın böyle erkekler yok olsun. Cahil demeyelim de kendine güvenin yok gibi.

Kız kardeşim 18 yaşında evlendi eş kendini aştı evlenecek bir psikolojisi yok suan

Şuan yok iki sene sonra olursa ona güvenip kurduğun hayat ne olacak? Belki bir sene sonra evlenip gidecek. Onun psikolojisi evde üç küçük bebeği kaldıracak mı?

Sen annenin evine üç çocukla gidince herhalde mutlu olacağını bir düzen kuracağını sanıyorsun. Ama gerçekler böyle olmaz.

Annen hiç evine gelmedi mi? Çocuk doğurduğunda çocuklara ya da sana destek olmak için?

Beş seneye üç çocuk, zor bir evlilik, yalnız başına çocuk bakmak tabiki seni bu hale getirir. Annen şuan çalışıyor mu? Rica et size gelsin bir iki hafta kalsın sizinle. Ya da sana maddi yardımda bulunsun.

Annen bir garip yani kusura bakma, al çocukları gel diyordur belki ama kolay mı öyle çıkıp gitmek üç çocukla.
Geldi 1 hafta kaldı gitti bu arada üvey babamdan 2 kardeşim var okula gidiyorlar

Babandan gelen maaşa muhtaçsanız, kocanın maddi gücü de yok demek ki. Nikah da yokmuş. Çık git annenin evine. Babandan kalan maaşla idare edersin. Şimdi de öyleymiş zaten
O muhtaç değil benim çocuklarımın bazı ihtiyaçları için ihtiyacım var onun olmadığı halde maaş kartım yanında sürekli ne diyim bilmiyorum

Bu forum otomatiğe bağlamış . Tüm konu sahiplerine aynı cevabı yazıyor . Yok okul , yok çocuk .
Üvey babasından çocuk yaşta işkence , eziyet görmüş . Evlendirilmiş 13 yaşında . yani zaten bu da bir çeşit eziyet . . O evlilik Olmamış işkence gördüğü eve geri dönmüş . Sonra 17 yaşında eziyetten kaçmak için başka bir adamla kaçmış . Yeni evlilikte medeni nikah yok çünkü babasından yetim aylığı alıyor .
Şimdi o üvey baba yok . Annesi çocuklara bakacak . Kız Kardeşiyle beraber restoranda çalışacaklar . İşi hazır . O adam ( üvey baba ) evde olmadığı için çocuklar güvende olacak . Zaten yetim aylığı da var . Hem çalışacak da .
Acaba bu kadar eziyeti çekseniz ne hale gelirdiniz . Kafanız kalır mıydı acaba sağlıklı düşünecek kadar . Bence Yargılamadan, sevgiyle cevap yazmak lazım
Çok teşekkür ederim anlayışınızdan dolayı ben önce aile şimdi eşle sınanıyorum evet kafa kalmadı ne iyi ne kötü bilmiyorum artık gitmek aklımda iyice yer etti riskin kefilı Allah kimse açlıktan ölmedi hem burda dursam iki kızım var 15 ini görmeden kardeş çocuklarına verip evlendirirler bunlar dogulularin adeti

Cocuklari nufusuna almistir umarim
O zaman evden direkt gidebilirsiniz
Bende 3 cocuga nafaka alirsiniz diyecektim
Nikah bile kiymayan adama neden 3 cocuk be arkadasim
Buna inanmazsınız ama ben 3 . Çocuğuma kadar dışarıya çıkmadım hastane doğum hariç daha sonra eltilerimle samimi olunca aklına girdim bazı kansızlık direncsizlik sorunları vs öyle şuan spiral taktim şaka değil inanın gerçek hayattan bunlar şimdide kızlarımın hayati için endişeliyim onlar özgür yaşayamaz 15 ine gelince adet gibi kocaya verirler

konuya gerçekten üzüldüm .İnşallah senin için en güzelleri olsun vereceğin her karar senin mutluluğuna olsun.Ortamı bilmeden çık o evden desem öldürmeyeceğinden bile emin değilim böyle lanet olası pislik adamın.Allah korusun tabi ,O ev ortamını en iyi sen bilirsin.Seni anlıyorum bu zamana kadar yaşadığın zorluklara göğüs germişsin güçlüsün unutma bunu olur mu.

Allah yardımcınız olsun ,her şey dilediğin gibi olsun..

Son düzenleme:
Yahu şöyle bir konu için polis ve sığınma evi diyemiyorsak, kendimizi o şekilde kurtarırız en azından diyip umutlanamıyorsak çaresizliğe kalmışsak bu da kadınlar olarak bizim değil ülkeyi yönettiğini iddia eden erkeklerdedir. Ben belli başlı konuları okuyuncaya kadar böyle 13 yaşında zorla evlendirilen çocukların cesaret ve bir iki el olsa polis vb yardımı ile kurtulabileceğini düşünüyordum. Demek ki öyle değilmiş. Ne diyim konu sahibi sana bilemedim allah yardımcın olsun. Üzgünüm ama ülkenin özellikle doğusu kadınlar açısından çok daha tehlikeli. Doğulu biriyle evliyim dediğinde zaten keşke boşansa dedim ama şu noktada belki daha bilinçli tecrübeli kk kadınları konuyu okuyup gelir.

Buna inanmazsınız ama ben 3 . Çocuğuma kadar dışarıya çıkmadım hastane doğum hariç daha sonra eltilerimle samimi olunca aklına girdim bazı kansızlık direncsizlik sorunları vs öyle şuan spiral taktim şaka değil inanın gerçek hayattan bunlar şimdide kızlarımın hayati için endişeliyim onlar özgür yaşayamaz 15 ine gelince adet gibi kocaya verirler
O zaman git annenin yanına zaten nikah yok, hiçbir şey yapamaz en ufak hareketinde polise git. Şuan bekar bi kadınsın o evle hiçbir bağın yok. Çocuklarının da hayatını maf etme potansiyeli var o yüzden bi yerden başlamak zorundasın. Lütfen güçlü ol, kendini çaresiz hissetme 21 yaşındasın taşı sıksan suyunu çıkartırsın. Madem annen düzeldi şuanlık baksın çocuklara sende çalış en kötü devlete ver çocukları bakamazsan bu en son çare. Bu çok zor biliyorum ama bu çocuklar ne eğitim alabilcekler ne bi şey 15inde evlendirirler diyosun hayatları bile olmayacak. Eğer hiçbir çıkış bulamazsan çıkışın devlet, en azından memur olurlar ayakta dururlar sende çalışır tatillerde alır görürsün

X