Eşimin halasının kızı ve çocuk yetiştirme şekli

Ben çocuk seven biriyken çocuklardan 1 günde soğudum bunun yüzünden ya

Çok iyi ve bilinçli bir annesiniz teşekkür ederim keşke herkes sizin gibi olsa
Neyseki benim arkadaşlarımda bu kafada çocuklar konusunda sizin misafir gibisi gelse ben çenemi tutamazdım. Oyuncaklarla oynasınlar dağıtsınlar hiç sorun değil dört duvar içinde ne ile dursunlar derim ama yemek dökmek bi yerlere zarar vermek olmaz.
Gerçekten zor oluyo bende 2 yaş krizi inatlarıyla ne yapacağımı bazen bilemiyorum öylece kalakaldığım çok an oldu, umarım kızım için iyi bir anne ve klavuz olurum. İnternette yazan ponçik pembe mükemmel anneler ile ilgili hiçbir şey okumuyorum.

Benim de iki yaşında kızım var. Çocuğun davranışları ve ailenin buna karşı yaklaşımı normal değil.

Maalesef bazı anne babalar da var bu. Açıkçası Türkiye'deki çocuklarda ve ailelerinde çok görüyorum ben bunu. Bu kesinlikle çocuğu ozguvenli yetistirmek degil. Saygısız ve bencil yetistiriyorlar. Çocuk sahibi olunca herkes onlara iltimas geçmek zorundaymış gibi hissettiyorlar. Orası kendi evleri değil ve çocuğun verdiği zarardan dolayı anne baba sorumlu. Kimse kimsenin yetiştiremedigi çocuğa bakıcılık yapmak ve tahammül etmek zorunda değil.

İleride sağlıklı birey olacağını zannetmiyorum ve anne babanın bunu görmemesi çok üzücü

Zaten anlamiyorum. Istisnalar haric bir cok annede sunu gozlemliyorum: Ya cocuklarini hirpalaya hirpalaya ezik, mutsuz, psikolojisi bozuk hale getiriyorlar ya da simarta simarta arsiz saldirgan empatisiz karakteri bozuk hale getiriyorlar. Ebeveynlik gercekten hak edilmesi , ehliyeti alinmasi gereken bir sey. Onune gelen cogalmamali. Cahiller surekli coguluyor, dengeli insanlar hakkini verelim diye cogalmiyor. Sonra toplum corba oluyor.

Bazıları çocuk değil canavar yetiştirdiğinin farkında değil.

Ben bu tarz annelerin çocuk gelişiminden bir şey anlamadıkları için özgürlük adı altında çocuğa bir şey diyemediklerini düşünüyorum. İnanın beceriksizler. Çocukla nasıl ilgileneceklerini, nasıl iletişim kuracaklarını bilmiyorlar.

Son düzenleme:
Her şey zamanında etkili olur. Çocuk düzen sever, rutinleri olmalı. Saldım çayıra mevlam kayıra çocuk yetiştirilmez.

Belli ki anne dağınık, düzensiz bir kadın 3 yaşında ki çocuk daha tuvalet eğitimi almamış. Büyük ihtimal gece uyanamadığından çocuğun altını bağlayan tiplerden. Burda aslında çocuğa üzülmek lazım

Son düzenleme:
İleride başkasının çocuğuna musallat olacak ona üzülüyorum ben yoksa ne bk yerlerse yesinler beni ilgilendirmez

Hangi deterjanı kullandın? Aklımda olsun. Tükenmez kalem lekesi zorlu leke çünkü de, kolay çıkmıyor
Poxy genel temizlik diye bi deterjan var elim ayağım oldu üçlüsü var ağır yağ çözücü ve fayans temizleyici de içinde olacak şekilde satılıyor fayanstaki derzleri bile bembeyaz yaptı çok memnunum

Bence gayet haklısınız,2 çocuğum var ama evim harita gibi değil defter var kağıt var yani ben asla izin vermedim çocuklarıma öyle yetiştirdim asla halıyı duvarı çizmezler,iyi bile dayanmissiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…