Eşimin Dengesizliği!

Nananonana

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2017
46
11
33
İyi geceler canım o kadar sıkkın ki :-(
Aslında nişanlıyım ama ailem başka şehirde olduğu için eşimle aynı evde kalıyorum yani kendi yeni evimizde kalıyorum. Eşim diyorum kusura bakmayın artık karı koca hayatı sürüyoruz. Düğüne daha var.

Konuma geleyim, bugün eşimi aradım akşama 3 tane arkadaşımın bize yemeğe geleceğini söyledim. Hem bu vesileyle tanımadığı bir arkadaşım vardı onunla da tanışmasını istedim. Arkadaşlarım farklı şehirdeler ve başka bir arkadaşın düğünü için bulunduğum şehre geldiler, kaç senelik dostlarım. Otelde kalıyorlar ben de dün görüşmüştüm hem şehri gezdiler bu bahaneyle ben de yanlarında oldum bugün de yemeğe çağırdım. Tamam dedi. Sesi bi garip. Masaya canlı çiçek al diye belirttim, masa düzeni önemlidir benim için. İşten geldiğinde hazırlanmak için bir saati vardı.

Neyse eve geldi duşa girdi. Ama geldiğinde arkadaşlarımın gelmesine 20 dakika kadar kalmıştı. Çiçeği yaptırmakla falan uğraşmış. Ben hazırladım beyimizin kıyafetlerini. Bu duştayken ben de arkadaşlarıma konum attım. Bir şey lazım mı demişler yok dedim. Neyse ben hazırım, masam hazır. Eşim gelmiş bornozla ! Ay bir bitkin, bir yorgun göreceksiniz.
Niye hala giyinmedin? dedim. Bugün zor bir gündü, kötü şeyler yaşadım dedi gözleri dolu dolu. Biraz anlatmaya başlar gb oldu ben de dedim ki birazdan misafirlerimiz gelecek bak ilk kez geliyorlar git hazırlan kıyafetlerini koydum. Güzelce giyin ben onları gönderince seni dinleyeceğim, dedim.
Biraz bozuldu gibi oldu ben de ya ne kadar mıy mıysın nefret ediyorum şu huyundan biraz canlı atik ol, dedim.

Neyse bu gitti odada hazırlanıyor, zil çaldı. (Gelen arkadaşlarım 2 erkek bir kız, kızla erkeğin birisi sevgili, üniversiteden beri dostlarım.)
Çiçek falan yaptırmışlar, şıkır şıkır giyinmişler güler yüzleriyle salona geçtik. Şakalaşmalar falan.
Sonra eşim geldi içeri ve üstünde benim oraya koyduğum kıyafetler yok, bi tişört bi basit kot pantolon, böyle evden uyanıp sokağa çöp atmaya ya da markete gider gb rahat. Suratı beş karış! Hoşgeldiniz etti oturdu. Bu kadar önemsizlik olur! Sinirden kip kırmızı oldum. Sustu oturdu, bizim tayfa ona bir şeyler sordu kısa öz, sade cevaplar minicik bir tebessüm yok. Ben yine de konuya dahil etmeye çalışıyorum tepki yok.

Masaya geçtik herkes şakalasıyor konusuyor bu kafasını yemeğe gömmüş öyle yiyor. Sonra arkadaşım (erkek olan) neyin var diye sordu. Kafasını kaldırdı gözler kip kırmızı dolu dolu. Canım çok sıkkın kardeşim dedi. Bizimkilerin sürat düştü neye uğradıklarını şaşırdılar. Hepsi çatalı bıçağı bırakıp benimkine bakıyorlar. Bizimki ağlamaya başladı!!!!

La havle! Bizimkiler sırtını sıvazlıyor falan bu ezik ezik ağlıyor. Mesele de şu; iş yerinde makine bozulmuş. Bu mühendis beyimizde onunla uğraşırken bir adamla birlikte adamın eli kesilmiş. Ağır bir şey yokmuş ve dikiş atılmış. Çok etkilenmiş miş de miş. Ballandıra ballandıra küçük emrah modunda ağladı. Ben yerlerdeyim. Bizimkiler şokta. Bunu avuttular, fazla oturtamadım gittiler. Bir de ağlarken şu çiçeği almaya zor gittim. Nananın ısrarı olmasa hiç halim yoktu, diyor.

Arkadaşlar giderken bu oturduğu yerde kendi kendine küçük emrah modunda durdu. Kalkma dediler buna. Bana da kapıda kızım kendine kastın neydi kendini yaktın dedi arkadaşım :-(
Çok üzgünüm :-( ne yapmam lazım :-(

Bir de onlar gitmiş gelmiş benim dizime yatmaya kalkıyor, çok etkilendim, çok kötüyüm diye :-( kalktım gittim yanından balkona. Hala da konuşmadım. Hala aynı yerde takılı kalmış oturuyor şu saatte!

Çok acımasız ve bencilsiniz. Eşinizle resmen dalga geçmişsiniz. Herkes stres altındayken aynı tepkileri vermeyebilir. Bir de siz istediniz diye kalkıp çiçek almış adam. Yok sofra düzeni, yok kılık kıyafet derken adamı doğduğuna pişman etmişsiniz.

Çok acımasız ve bencilsiniz. Eşinizle resmen dalga geçmişsiniz. Herkes stres altındayken aynı tepkileri vermeyebilir.
Bir şeyi yokmuş ki ya, kocaman adam. Bir kaç dikiş atılmış bu hassaslık ne benim güzel günümü mü buldu keşke gelmeseydi hiç :-(

Ayril ,onun iyiligi icin. Iki-uc misafir senin nisanlindan pardon esinden onemliyse ayril.

Bu arada adamin agir bir seyi yok yalniz dikis atildigina cok da hafif bir durum degilmis.

Ayril ,onun iyiligi icin. Iki-uc misafir senin nisanlindan pardon esinden onemliyse ayril.

Bu arada adamin agir bir seyi yok yalniz dikis atildigina cok da hafif bir durum degilmis.
Ayrılsam da bırakmaz ki bu sanmam. Şu an düşünmüyor değilim inanın rezil rüsva oldum :-(

Bir şeyi yokmuş ki ya, kocaman adam. Bir kaç dikiş atılmış bu hassaslık ne benim güzel günümü mü buldu keşke gelmeseydi hiç :-(
Hiç iş kazasına şahit oldunuz mu?? Belki adamın eli kopacaktı. Ya da nişanlınız koptuğunu düşündü. Gördüğü kandan bile etkilenmiş olabilir. Hala olayı küçümsüyorsunuz. Ne diyeyim insanın sizin gibi eşi varken, düşmana ne hacet..

Eşiniz belli ki gerçekten çok etkilenmiş. Bence çok normal bir durum, aşırı sinirlenmeniz bana çok garip geldi. Sadece zamanlama yanlış olmuş. Benim nişanlım o durumda olsa içim yanardı, onunla üzülürdüm. Kendinizi bir sorgulayın lütfen, problem kesinlikle ve kesinlikle sizde..

Elalem ne der cilerden gibisiniz.. es olmak bu bakis acinizla sizin yapacaginiz bisey degil gibi gorunuyor. Kimse esimden cocugumdan daha onemli degildir benim icin.. bencil olmayin bu kadar,inst. Falan da ayarinda girin

Ya arkadaşlarım gidince dinleyip teselli olacaktım ona ama herkesin içinde ağlamak bu kadar düşürmek nedir?

Adamın ciddi birşeyi olmaması sonuç, o anda yaşanan panik ise gelişme bölümü, başlangıç ise adamın elinin kesilmesine neden olan olayın taraflarından birinin eşiniz olması. Herhalde paniklemiştir, adamın eli kopsa kocanız hem adli bir suçla boğuşacaktı hem işinden olacaktı farkında mısınız?

Sorun şu ki çok hassas bir yapısı yoktur beni çok şaşırttı hatta biraz sert bir yapısı vardır. Yani sanki çokkkkk büyük bir şey gb ağlamalar, sızlamalar. Psikolojik sorunlu bir insan gb davrandı aynı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…