Eşimin babası doğmamış çocuğum için isim seçiyor

Gelmezse gelmesinler ne kafaya takın ne de onların dediğini yapın. Hala isim koyma derdinde olan yaşlılar var. Ben müsade etmem şahsen. Anlamlı güzel bir isim seçeceksek o ben ve eşimin fikri olmalı. Klasik erkek tarafı işte Boşverin siz ne zaman isterseniz o zaman çocuk yapın baskıyla olacak şey değil ki bunlar.

Rahatlık değil bu gamsızlık. Ayrıca istediği ismi koyarım nolacak diyen sizsiniz herkes aynı fikirde olup kabul etmek zorunda değil. Ben doğuruyorsam çocuğu ben karar veririm ki işin rahatsız edici yanı kafalarına göre daha gelinine sormadan bile şu olacak demeleri... Oldu sayı versinler kadına ona göre doğursun 3 5 ne olacak sanki değil mi? Hayatı zorlaştırmak değil hayatına karışmalarını önlemek.. Siz kayınvalide kayınbabanızın çizdiği hayatı yaşayın ama bu kabul etmesi kolay bir şey değil.

Ben kimsenin cizdipi hayatı yasamadım yasamam da .
Ama bu kadar kafayı da takmam .
Sinirimi bozmam.
Bu kadar vok istiyorsa da o ismi koyarım ne var yani.
Lütfen alıntılamayın beni artık .

Olmuyorsa evet denmez bunu zaten belirttim.
Ama 3 yılı gecmiş bır evlilikte torun istemek normal her aile ister.
Abartmayın dedim aaa bu ne şiddet valla.
Benim kafam gayet normal oto boka sinirlenmiyorum az sakin ya
Hahahah sinirlendiğimi nerden çıkardınız gayet normal yazdım iyi forumlar ben anladım sizi

Esiniz sessiz kaliyorsa durum tehlikeli valla. Eşinizden net bir tutum gormedikce asla cocuk yapmayin derim. Cunku kucaginizda el kadar bebeyle ruh sagligi mahvedilmis , bosaniyor olarak bulabilirsiniz kendinizi bir anda

Sürekli açıyor konuyu yine elbet açar heralde eşimede söyledim defalarca çocuğumuz olursa adını biz koyucaz diye hatta geçen günlerde isim söyledim bitane olabilir dedi bence şuda güzel diyip başka bi isim önerdi

Olmuyorsa evet denmez bunu zaten belirttim.
Ama 3 yılı gecmiş bır evlilikte torun istemek normal her aile ister.
Abartmayın dedim aaa bu ne şiddet valla.
Benim kafam gayet normal oto boka sinirlenmiyorum az sakin ya
Ee belki olmadiğı için 3 sene beklediler, belkide düşünmüyorlar bi 10 sene daha yapmıcaklar. Belkide hiç yapmayacaklar. Bunun tasası kp yemi düşmüş.
Ha sizin hayatınız yoktur, etrafınız sizi yönlendiriyor oluşunu normal karşılıyor olabilirsiniz. Ama herkes sizin gibi değil, insanlar kendi hayatlarına ve fikirlerine değer veriyor genelde. Anlayamıyor oluşunuz üzücü.

İki isim birden seçmiş ismi de duymayın yani ebubekir sıddık gibi gerçekten

Çok istiyorsa isim koymak kp ile kv yapsın bir tane daha

Yani tatlı bir dille böyle bir şeyi kesinkes istemediğinizi belirtin bence. Bir isim yüzünden düşman kesilmeyin. Kesin ve tatlı diliniz, bundan sonra çekirdek ailenizdeki meselelere müdahil olmalarını da engelleyebilir.

Eşinize gidip diyeceksiniz ki.
"Bak senin olmadığın her ortamda bunu yapıyorlar. Ne münasebet bizim yatak odamıza karışıyorlar ayıp. Çocuk çocuk. Bizi biliriz Allah ne zaman nasip ederse o zaman.Ayrıca o isim meselesi ile ilgili de bir şey duymak istemiyorum. Herkes zamanında kendi çocuğuna koymuş ismini biz de seninle uygun olanı doğunca düşünür koyarız. İminş koymak istesem bile bu tavrından dolayı koymam. Ben edebimi bozmuyorum diye kabul ettiğim anlamına gelmiyor. Bir kez daha duymamamı ancak sen engellersin." üstüne düşeni sen yap ayarla.

Böyle gereksiz insanlara sinir oluyorum. Hadsiz resmen. Isimden önce cocuk yapın baskısı hadsizlik zaten. Ben olsam keserim görüşmeyi terbiyesiz adam. İnsan bi utanır gelininden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…