Eşimin babası doğmamış çocuğum için isim seçiyor

Takın bencede kafanıza
Eşinizden Büyük yeminler alın
Çünkü susmasının sebebi iş bebeğe gelince babasının dediğini yapmak
Ben de böyle olduğunu düşünüyorum açıkçası.Ben yerinde olsam kocasının ismini kimin koyduğunu öğrenmeye çalışırdım

Benim kp de evlenmeden önce eşyalarınızı şöyle yerleştiririz koltuğu şuraya,masayı şuraya diye evimi kendi yerleştirmeye kalkmıştı. Bende ben öyle yapmıycam diye tepki gösterdim eşime söyledim ve oda onlar ne karışıyormuş diye sinirlenmişti bizim evimiz biz yerlestiricez diye. Bu konuyu örnek vermemin sebebi burda eşiniz size merak etme konuşur dururlar biz ne istiyorsak o olur demesi gerek şayet benim çocuğumun ismine kimse karışamaz ben ve eşim karar veririz buna. Kendilerinde her halta karışma lüksünü görmeleri beni delirtiyor. Asla taviz vermeyin kesin bir şekilde buna biz karar veririz deyin ki yüz bulmasın.

İki çocuğumun isminide ben koydum 3.4.5.6 olursa onlarda hazır kimse alamaz bu hakkımı elimden ...eşim erkek olursa kendim koyacağım sanıyor halbuki ben ona söyledim kabullendirdim sonrada sen olsan ne koyarsın dedim bir gün benim istediğim ismi söyledi

Bu işlerde oldukça sinsi calisman gerekirdi ... Sevgililikten başlayıp şu ismin anlamı çok güzel diye araya serpiştirerek ten sonra kendileri koyduk sanarlar

Bizim kuzenin karısı rüyasında görmüş bebeğinin ismini ..aksakallı dedenini yanında, bebeğin dedesinin lafı mı olur

Çok sinir bozucu bir durum ama umursamayın eşiniz de babası gibi düşünmüyorsa sıkıntı olmaz

Vallaha kayınvalideme yalnızken takılırdım " babam da alem..evime gelmezmiş..sanki fabrikasını üstüme yapmamakla tehdit ediyor..alem vallaha" diye .Size gelmezse dünyanızın yıkılacağını sanacak kadar uçuyorlarsa biraz yere indirmeniz gerekiyor.

Eşimin babası sürekli çocuk yapın diye baskı yapıyor
Aklıma bir çözüm önerisi daha geldi.
Eğer bir kayınpeder, sizin mahreminiz olan bir konuyu bu kadar aymazca dillendiriyorsa, ona yine böyle baskı kurduğu bir anda, herkesin içinde "vallahi babacım inanır mısın her gece deniyoruz" deyin. Merak etmeyin, bu sizi mahcup etmez. Ama azıcık ar damarı varsa, onun şapkasını önüne koyup düşünmesini sağlayabilir

Allahım kv lere alıştık da şimdi kp lerde çıkmaya başladı. Utanmaz ya çocuk yapın ne demek. Ona mı sordunuz sanki. Uyuz olurum böyle her şeye karışan erkeklere
Adamın torun istemesı utanmazlık mı oluyor yok artık ya

Bence o konu kapanmış. Eşin dırduk yere "baba sen bizim çocuğumuzun ismine karışamazsın" derse çok saçma olur. Konu onun yanında açılmadığı sürece ses çıkaramaz. Bence daha fazla arkasını aramayın

Çok iyilik güzellik görmüş, kaldıramamışlar. Azaltılır sıkıntı yok.

Çok iyilik güzellik görmüş, kaldıramamışlar. Azaltılır sıkıntı yok.
İnsanlar bu kadar sınırını aşma hakkını nereden buluyorlar anlayamıyorum.Kendi çocukları doğduğunda koymadıkları isimleri elin kızının 9 ay karnında taşıdığı bebeğe koymak istiyorlar.

Bi de yanında bacak bacak üstüne atıp sigara içsen ayıplar, gelmiş elin kızına çocuk yapın çocuk yapın diye dürtüyor, terbiyesiz.

Benim k.v de feride istemisti esim dinlemedi Allahtan bence esinizden bu konuda yemin alin sozlesme falan imzalayın hatta ciddiyim.Abartıyorsun demeyin cünkü hiçbir anne cocuguna istemedigi isimle seslenmek istemez.Bir tanıdık cocuğuna Rabia ismini koymus kocasinin ailesi Hilal koymus kimlikte de öyle yazıyor ama kadin hala Rabia diyor cocugun kafa karman corman

Evet utanmazlık. Gelsin bide başlarında dikilsin pozisyon falan belirlesin çocuk yapmak için.
O zaman her aile utanmaz.
Torun istemek çok Doğal birsey abartmayın.
Çiftın çocuğu olmaz problemleri vardır anlarımda .
Normal şartlarda ister herkes.
Başına dıkılsın ne ya gercekten kafalar ıyımıs.

Torun istemek var torun istemek var. Sürekli gelinin yüzüne çocuk yapın demek terbiyesizlik tabi ki. Belki de olmuyor ne biliyorsunuz. Sizin kafanızın normal hali buysa

Baba o eskidenmiş büyüklerin isim koyması seçmesi.Ama artık öyle olmuyor.Artık genç anne babalar çocuklarının isimlerini kendilerini seçip koyuyorlar. Sizden de rica edeceğim bırakın ileride olursa şayet çocuğumuz adını eşimle ben koyayım. ...diyeceksiniz...

Torun istemek var torun istemek var. Sürekli gelinin yüzüne çocuk yapın demek terbiyesizlik tabi ki. Belki de olmuyor ne biliyorsunuz. Sizin kafanızın normal hali buysa
Olmuyorsa evet denmez bunu zaten belirttim.
Ama 3 yılı gecmiş bır evlilikte torun istemek normal her aile ister.
Abartmayın dedim aaa bu ne şiddet valla.
Benim kafam gayet normal oto boka sinirlenmiyorum az sakin ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…