Eşimin babası doğmamış çocuğum için isim seçiyor

İnşallah siz doğurana kadar kayınpeder ölmez. Sonra vicdan yapılıyor, onun istediği isim seçiliyor.

Kp ne munasebetle yatak odaniza karışıyor?
Cocugu ne zaman yapacaginizi ona mi soracakmissiniz?
Bana göre terbiyesizlik bu. Isme gelene kadar bu konuda cok ağır konusur haddini bildirirdim.
Ya konuşulmuyor ki işte ortalık karışır öyle de valla küser konuşmaz siler heralde beni eşim arada kalır

Yani tatlı bir dille böyle bir şeyi kesinkes istemediğinizi belirtin bence. Bir isim yüzünden düşman kesilmeyin. Kesin ve tatlı diliniz, bundan sonra çekirdek ailenizdeki meselelere müdahil olmalarını da engelleyebilir.
Söyledim aslında kendisine de sinirlerim bozuldu ağladım hatta karşısında baba neden bana bunu dayatıyosun istemediğim bir ismi koymam istemem çocuğuma dedim hemende ağlıyosun falan dedi sonra çay koymaya kalktım ona koydurtmadı ben alırım dedi bende sen bilirsin dedim kenara geçtim

Suraya Yazimda cocuk olunca dediydiler dersin, esin kesin bei keskin bir dille babasina hayir demiyorsa o cocuk dogunca yeaaahhh Bari ikinci ismi olsuuuunnn diyip o ismi koyacak. En iyi ihtimal

Bu durumu daha ortada çocuk yokken yaşamanız çok saçma zaten.
Bende hamileyim hamileliğimin başında yaşadım. Cinsiyet belli değilken üstelik erkek ismi koymuştu kp . Hem de aynı şekilde iki isim birden 😁 ilk söylediğinde gülüp geçtik ciddiye almadım çünkü ama baktım söylemeye devam ediyor eşime rahatsizligimi dillendirdim. Esim zaten kız bebek istiyordu daha çok babasının erkek dayatmasına kendisi de sinir oluyordu. Ben eşimi tanıdığım için anlık sinir olmak dışında kafama takmadım açıkçası ne de olsa istediğimi koyarım :)
Eşimde babası 3.kez söyleyince "daha cinsiyeti bile belli değil baba belki de kızımız olacak ayrıca isim koyma hakkı anne babanindir" dedi. Şimdi netlesti oğlumuz olacak, ismini de belirledik ben koydum kp hic beğenmedi tabi 😁ama erkek oluşuna ne kadar seviniyor anlatamam demekki bir tane de kızım olsa ayrımcılık yapacak diye hoşlanmıyorum bende. Eşime şimdiden diyorum "öyle bir şey yaparsa aslan kesilirim kimse kızıma değersiz önemsiz hissiyatı veremez " diye. Bazı insanlar maalesef cahil ve laf anlatarak da düzelmiyorlar. Kendinizi strese sokmayın eş tavrına bakin ama eşinizin sessiz kalmasından hoşlanmadım belki de daha vakti var ne gereksiz şimdiden tartışmak diye düşünüyordur.

Ay ben mi çok rahatım bilmiyorum da koyarım cocuga istedıgı ismi ne olucak yani.iki isim koyarım bir tanesi de kendi istedıgım olur.
Ne kadar hayatı zorlaştırıyorsunıx .
Zaten çocuk da yokmus ortada oda ayrı
Izabelyaaaaaa
Hayati zorlastirmamak için herkesin önerdiği ismi cocugumuza koyalım. Bir kvden bir kpden , 1 görümceden, 1 tane de kendi anne babasindan:emir_bebek:

Izabelyaaaaaa
Hayati zorlastirmamak için herkesin önerdiği ismi cocugumuza koyalım. Bir kvden bir kpden , 1 görümceden, 1 tane de kendi anne babasindan:emir_bebek:
He der gecerım ne bilim ya .
Zaten yeteri kadar stres var şu hayatta
Artık boyle bir sistem geliştirdim kendi hayatımda .

He der gecerım ne bilim ya .
Zaten yeteri kadar stres var şu hayatta
Artık boyle bir sistem geliştirdim kendi hayatımda .
Ama bu hayatı zorlastirmamak değil ki. Takmayin sinir olmayın istediğinizi koyarsınız deseniz anlayacağım. Neden istediğini koyalım ki istemediğimiz halde 🙄 kabul ettikçe devamı da gelir üstelik. Yukarıda anlattım yaşadığım durumu erkek torun meraklısı kp var bende de. Ne diyim tamam babacım kız olmayacak mi😁 isteklerinin sonu gelmeyebilir bunu da düşünün derim.

Ama bu hayatı zorlastirmamak değil ki. Takmayin sinir olmayın istediğinizi koyarsınız deseniz anlayacağım. Neden istediğini koyalım ki istemediğimiz halde 🙄 kabul ettikçe devamı da gelir üstelik. Yukarıda anlattım yaşadığım durumu erkek torun meraklısı kp var bende de. Ne diyim tamam babacım kız olmayacak mi😁 isteklerinin sonu gelmeyebilir bunu da düşünün derim.
He desin geçsin koymasın.
Zaten konu sahibi hamile degil ve çocuk dusunmuyormus

Siz koyarım dediniz ama o yüzden şaşırdım. Istedigini de koyarım dediniz. Belki de hiç begenmeyeceğiniz bir isim. Ayrica sınır çizmedikçe başka isteklerin özellikle çocuk konusunda gelme ihtimali de yüksek.
Ben koyarım evet .
Konu sahibi koymasın tabi istemiyorsa.
Zaten hamile de değil bu kadar dert etmesini gerektirecek bir konu yok.
Eşiyle arasını bozmasın diye söyledim.
Sonra kavgalar gurultuler bilmem ne
Evlilik yıpranıyor basit sebeplerden .

Merhaba kızlar. Eşimle üç yıldır evliyiz ve henüz çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Eşimin babası sürekli çocuk yapın diye baskı yapıyor ayrıca daha çocuk yapma gibi bir düşüncemiz yokken kendi kendine çocuğunuz olursa ismi … olacak diye isim seçmiş sürekli bana bunu söylüyor hatta koymazsanız evinize gelmem falan dedi bide vasiyet etmiş kayınvalideme. Kayınvalidem bana bunu söylediğinde çok sinirlendim ve dokuz ay karnında taşıyacak olan benim babam buna neden karışıyor o bu şekilde baskı yaptıkça bende çocuk falan yapmıycam dedim. Ben bu şekilde konuştuktan sonra kayınvalidem eşimin babası bu konuyu açtığımda ona kızıyor öyle vasiyet olmaz diyor. Eşimin babası bunuda bana eşim yanımda yokken söylüyor genellikle çok kafama taktım onunla görüşmek bile istemiyorum eşimede bunu söyledim babam karışamaz bizim çocuğumuzun ismine dedim ama sessiz kalıyo. Neden sessiz kaldığını da anlamadım arkadaşlarıma anlatıyorum daha ortada çocuk yok şimdiden bunun tartışmasına girmek istemiyordur diyolar ama ben bu tür sorunlar olacak diye çocuk yapmayı bile düşünmüyorum artık çok bunaldım ne yapmam lazım sizce?
Biraz eski kafalı tipler mi?
Hiç öyle güzel güzel anlatıcam diye kendinizi yormayın, bunlar özel işler babacım, Allah dilediği zaman nasip eder, çiftlerin de yatak odasına karışılmaz, Allahtan hayırlı evladı hayırlı vakitte dileyelim, gerisini zamanı gelince anası babası olarak biz düşünürüz diyin

Merhaba kızlar. Eşimle üç yıldır evliyiz ve henüz çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Eşimin babası sürekli çocuk yapın diye baskı yapıyor ayrıca daha çocuk yapma gibi bir düşüncemiz yokken kendi kendine çocuğunuz olursa ismi … olacak diye isim seçmiş sürekli bana bunu söylüyor hatta koymazsanız evinize gelmem falan dedi bide vasiyet etmiş kayınvalideme. Kayınvalidem bana bunu söylediğinde çok sinirlendim ve dokuz ay karnında taşıyacak olan benim babam buna neden karışıyor o bu şekilde baskı yaptıkça bende çocuk falan yapmıycam dedim. Ben bu şekilde konuştuktan sonra kayınvalidem eşimin babası bu konuyu açtığımda ona kızıyor öyle vasiyet olmaz diyor. Eşimin babası bunuda bana eşim yanımda yokken söylüyor genellikle çok kafama taktım onunla görüşmek bile istemiyorum eşimede bunu söyledim babam karışamaz bizim çocuğumuzun ismine dedim ama sessiz kalıyo. Neden sessiz kaldığını da anlamadım arkadaşlarıma anlatıyorum daha ortada çocuk yok şimdiden bunun tartışmasına girmek istemiyordur diyolar ama ben bu tür sorunlar olacak diye çocuk yapmayı bile düşünmüyorum artık çok bunaldım ne yapmam lazım sizce?
Bu adam sizin evden çıkmaz. Erkek torun olursa hele vay halinize. Çocuğun pipisi bile adamın ağzına malzeme olur. Yahu insana çocuk yapın demek ne kadar salakça.

X