Eşimin babama hoşgeldin dememesi üzerine

Adam devamlı geliyormuş. Sık sık. Her defasında demesi mi gerekiyor ki? Misafire hoşgeldin denir, babanızın misafirlik olayı biteli çok olmuş ki zaten.
Misafir olması gerekmez bence hoşgeldin denebilir, her aksam eşime ve dısarıdan gelen cocuklarıma hoşgeldin derim, fakat eminim eşte burada bir sey anlatmak istiyor, uslup yanlış fakat bu tepkide aslında olumsuz bir çok cümle gizli...

Aslında bende anladım istemediğini o şekilde belli ediyor ama ne yapayım arada kaldım bende

Eşin haklı değil canım
Geçici bir durum bu babanın misafirligi. Anlayışlı ve misafirperver olmali.

10 gün babanın kalması nasıl yanlışsa eşinin babana tavır almasıda o kadar yanlış. Kv veya görümce gelse onu istemezsiniz bu kadar süre sağlık gibi bir sorun olmadığı müddetçe iki tarafında bu kadar uzun kalmasını yanlış buluyorum. Ama madem istemiyordu daha önceden belirtecekti.

Son düzenleme:
Eşim babama gel burda kal demiş o da gelmiş şimdi böyle yapması bana da babamı istemiyor diye düşündürüyor
eşinin başta kal demesi de yanlış diyorsan uyacaksın.
Acaba 1 2 gün diye mi gel dedi? Yinede babanızın bunlaryeni evli yakışı kalmaz demesi gerekirdi.

Tam olarak böyleyim işte

Saygısızlık etmiş eşin görmezden gelerek ama yeni evlilerin evine yatılı gelmemeliydi baban.Otelde falan kalsaydi.

Son düzenleme:
Aslında bende anladım istemediğini o şekilde belli ediyor ama ne yapayım arada kaldım bende
Aileler yüzünden eşinizle aranıza mesafe koymayın...

Evlilikte ilk aylar önemli birbirinize ısınacağınız vakitlerde misafircilik oynanmaz..

Eminim, anne babanızda evliliklerinin ilk aylarında yanlarında kimseyi istememişlerdir:)

Evet eşiniz hoşgeldin baba dese iyi olurmuş..

Demek ki, eşiniz nezaketen babanıza burda kalın demiş keşke kibarlığa bu 10 gün de devam etseydi. Sizin hatırınız için..

Daha sonra sizinle bu konuyu konuşabilirdi.

Bu durum eşinizin biraz daha olgunlaşması gerektiğini size gösteriyor bu sebeple hemen çocuk yapmaya kalkmayın.

Bir iki yıl olgunlaşın sonra çocuk için çabalayın..

Ek olarak; Babanız gittikten sonra, eşinizle kavga etmeden onu anlamaya çalışarak ama ailelere karşı nezaketi ortadan kaldırmasına müsade etmeden konuşun. Ortak bir noktada buluşun.

Çok güzel yazmışsınız buradaki herkesin yorumundan bir parça olmuş sanki herkesin yorumlarını dikkate alacağım

Eşin haklı değil canım
Geçici bir durum bu babanın misafirligi. Anlayışlı ve misafirperver olmali.
Misafirliğin geçici durumu kalmamış ki iki ayda 17 gün yani her dört günde bir gün orada babası gelin alana babası hediye olmuş . Anlayışlı olması gereken iki kişi var konuda ama bu kesinlikle damat değil .

Anladığım kadarıyla konu sahibi balayına gitmeyip eşi istedi diye eş ailesiyle geçirmiş. O halde beyefendi de babaya tahammül etmeli.
Tam olarak öyle oldu gerçekten tabiki istemeyebilir babamın gelmesini ama ben ona karşı iyi yaklaşıyorsam onunda bana yaklaşmasını beklerdim.

Empati yapmasını sağlayın. Onun ailesinden biri size gelse ve siz yerinizden kalkıp selam vermeseniz eşiniz ne düşünür acaba? Erkekler empati yapmayı beceremedikleri için küçük bir çocuğa anlatıyormuş gibi anlatmak gerekiyor bazı şeyleri. Anlayacak biriyse eğer.

O günden sonra diğer günler hoşgeldin dedi mi eşiniz?
Evet yaptığının yanlış olduğunu kendisine ifade ettim ertesi gün babam geldiği zaman hoşgeldin diyip yanında oturdu. Tabiki de yanında oturması için diretmiyorum lakin nezaketen hoşgeldin demesini bekliyordum çözüme kavuştu gibi konu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…