Eşimin babama hoşgeldin dememesi üzerine

Empati yapmasını sağlayın. Onun ailesinden biri size gelse ve siz yerinizden kalkıp selam vermeseniz eşiniz ne düşünür acaba? Erkekler empati yapmayı beceremedikleri için küçük bir çocuğa anlatıyormuş gibi anlatmak gerekiyor bazı şeyleri. Anlayacak biriyse eğer.
Çocuk gibiler gerçekten. Sonra da kendisi bana ben senin aileni istemesem sende benim ailemi istemezsin diyor aslında içinden gelerek değilde karşılık bekler gibi yapıyor bilmiyorum ya sanırım bu konularda fevri davranmayıp sabırlı olup akışına bırakmak lazım

buradaki yorumlara katılamıyorum maalesef.
Öncelikle adamın kalacak yeri varmış madem istemiyordu neden '' aa olur mu öyle şey gelsin bizde kalsın diyor.''
Ayrıca anlayamadığım bir şey var. İlk geldiğinde hoşgeldin demesinden mi bahsediyorsunuz yoksa her akşam geldiğinde hoşgeldin demesine mi? Her akşamsa belki unutabilir veya aileden biri gibi benimsemiş olabilir. O sebeple söylememiştir diyebiliriz.
Hoşgeldin demedi buraya kadar tamam . Peki sonra herhangi bir konuşma geçmedi mi aralarında? Yani hiç mi iletişim olmadı , eşiniz surat mı yaptı veya kalkıp başka odaya mı gitti ?
Bu kısımları yazmamışsınız.

son olarak ilk hafta son hafta fark etmez birilerinin evinde ne olursa olsun kalınmamalı. Bu konuda benimde fikrim bu ama kesinlikle çözüm bu olmamalı.
Son olarak da babama saygısızlık eden adamın alnını karışlarım.

Eşiniz büyük saygısızlık etmiş malesef. Evet babanızı 10 gün yatılı istemeyebilir, buna hakkı var. Mesela ben de yakında gelecek olan görümcemi istemiyorum evimde. Ama ben eşime defalarca söyledim bunu, gelirlerse hizmet etmeyeceğimi, yemek yapmayacağımı vs. Yani eşim çok net biliyor istemediğimi. Size istemediğini söylese belki çözüm bulacaktınız. Çözüm bulamadınız diyelim, neden surat yaptığını bilecektiniz.
Ailenizden birine sizinle hiç konuşmadan bu şekilde saygısızca davranması büyük terbiyesizlik.
Ben olsam onun ailesine birebir aynı davranırdım. Ailesi gelirse bir gün, hoşgeldin demeyin, yerinizden kalkmayın. Beyefendi yerin dibine girince anlar belki hatasını.

Arkadaşlar merhaba dün geceden beri çok üzgünüm kimseye söylemek istemediğim için sizlere danışmak istiyorum. Şehir dışına evlendim 2 ay oluyor babam burada iş buldu fazla değil belki 10 gün burada kalacak daha önce çalıştı 1 hafta gidip tekrar geldi sabah gidiyor akşam geliyor dün akşam geldi eşimde bilgisayar başından kalkıp hiç hoşgeldin baba veya nasılsın demedi üstelik dememe rağmen sizce buna karşılık ne yapmam gerekiyor bana çok tuhaf geldi siz olsanız ne yapardınız değerli yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Bilgisayarı pencereden aşağı atardım hiçte üzülmezdim. İnsan olmak bukadar zor işte ne biçim varlık insan olmak .. çok zor çok… saygısızlık bu yani başka açıklama olamaz Zaten sesini çıkarma ve aynısını yap 🤷🏻‍♀️ ne diyeyim

Kusura bakmayın eşinizi bu duruma babanız getirmiş hiç hoş bi durum da olamamış arkadaşlar hep sormuşlar ama yinede bende sorayım eşinizin ailesi gelse ne yapardınız aynı tepki olmasa bile yakın tepkiler verirdiniz biz iki aylık evliyken gündüz bile misafir almak istemiyorduk bende eşimde dahil

Eşinizin davranışı da kırıcı babanızın sizde kalması da düşüncesizlik. Burda karşılıklı yanlış davranışlar var.

Arkadaşlar merhaba dün geceden beri çok üzgünüm kimseye söylemek istemediğim için sizlere danışmak istiyorum. Şehir dışına evlendim 2 ay oluyor babam burada iş buldu fazla değil belki 10 gün burada kalacak daha önce çalıştı 1 hafta gidip tekrar geldi sabah gidiyor akşam geliyor dün akşam geldi eşimde bilgisayar başından kalkıp hiç hoşgeldin baba veya nasılsın demedi üstelik dememe rağmen sizce buna karşılık ne yapmam gerekiyor bana çok tuhaf geldi siz olsanız ne yapardınız değerli yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Benim eşimde böyle, babama değil Anneme karşı. Prenses almışız haberim yok. Geçenlerde geldi Annem bana dedim bir Hoş geldin de, yakınımızda oturuyor ama çoğunlukla ben gidiyorum. E her gün görüyorum zaten niye Hoş geldin diyeyim diyor. Dese ölecekler. Annem de haklısın Damat Her akşam sizdeyim deyince anladı. jfsgjırd Aileleri araya sokmaya bayılıyorlar. Ben ailesiyle görüşmüyorum diye yapıyor gerçi Kısasa Kısas. Ne diyeyim ki.

X