Eşimin babama hoşgeldin dememesi üzerine

Ben bu konularda net olma taraftarıyım. Eşiniz 2 aylıkken babanızı on gün evde istemeyebilir çok normal bu. Ama ağız ucuyla dahi olsa gelin demeseydi o zaman keşke.

Ay olur mu hiç ? Bana düzgün eş mi, çocuğa düzgün baba olur mu diye düşünmesine gerek yok çünkü 30 yaşında hemen iki tane pırtlatması lazım. Duyan da 45 yaş zannedecek. 2-3 sene sonra da anlaşamaz da boşanması gerekirse de topu çocuğa atar artık napiyim çocuk babasına çok düşkün diye.

Son düzenleme:
Öyle eş olmaz olsun , ne terbiyesiz bir ayı o öyle...

Evet aynısını yazdım, anne düşünmeliydi. Kızı mutsuz olunca iyi mi olacak.. O zamanda gecinseydin, bır adamı idare edip yuvanı ayakta tutamadın derler..
derler de derler. baba sanki hiç yeni evli olmamış hep başını biri beklemiş gibi. valla hiç münasip değil. ablam evlendi 8 ay oldu uzakta oturuyor daha babam gitmedi. uygun bulmuyor muhtemelen açıkça söyleyemiyor ama....olması gereken de bu zaten. koştur koştur yeni evli evin ilinde iş bul ve onlarda kal...çok uygun olmayan bir davranış ama konu sahibimiz ne yapsın yazık babaya git diyemez kocaya dur diyemez

Babanızın sizde kalacağı nasıl belli oldu?

“Ben geliyorum 10 günlüğüne” mi dedi yoksa size sordu mu? Siz eşinize sordunuz mu “babam bizde kalabilir mi bir süre?” diye? O ne dedi?

Kim olursa olsun hoşgeldin denmeli, babanız için çok üzüldüm kimse çocuğunun evine gittiğinde bu tavırla karşılanmamalı

ancak

2 aylık evli insanın evine 10 günlüğüne gidilmez ya. Ben yalvarıyorum gelin diye ona rağmen 7 yıl olacak neredeyse babam evime 1 gece geldi kaldı aramızda 130 km vardı. Şimdi uzağa geldim, çağırıyoruz yani eşim de davet ediyor, tatil yaparız diye ama hala çekimser kalıyor babam.

Şimdi bu durum tam tersi olsa. Yeni evliyken eş ailesi gelse sürekli kalsa. Kesin linçlenirdi

Ya anlatmadığınız birşeyler var ya eşiniz maalesef ailesi terbiyesi almamış. İkisinden biri.

Ben olsam sorarım eşime neden böyle davrandığını. Ona göre onun ailesine tamamen aynı şekilde davranırım geldiklerinde.

Eşine sordu mu acaba konu sahibi? Sanki emrivaki yapılmış gibi düşündüm ben

Eşim bence aile terbiyesi almamış anlatamadığım başka bir şey yok olsa yazarım hepsini zaten yardım almak adına

Babamın kalacak yeri var dediğimde olur mu öyle şey gelsin burada kalsın demişti bana şimdi hoşgeldin demeyince şaşırdım ve üzüldüm de aynı zamanda

Babamın kalacak yeri var dediğimde olur mu öyle şey gelsin burada kalsın demişti bana şimdi hoşgeldin demeyince şaşırdım ve üzüldüm de aynı zamanda

O zaman eşinizden ailelerin gelmesi gitmesi konusunda daha çok çekeceğiniz var, üzüldüm.

Eşiniz sorunca ne diyor peki

Belki sürekli kalacağını hesap etmemiştir de öyle demiştir. Ha pasif agresif davranması ve konuşmaması evet, yanlış. Ama bir kere tamam diyince 3 kere daha tamam diyeceğini varsaymak da yanlış. Konuda hatasız tek kişi yok ne yazık ki. Babanız gidince oturup eşinizle derli toplu iletişim kurmanız lazım. Ya da onun sizinle. Onun da çaba göstermesi lazım öyle küsüp kaçamaz.

Yorumlarda iki aylık gelinmez yazmış bazıları ama bende tam tersine adamcağız kızımın evi rahat rahat gideyim diye düşünmüştür diyorum eşinize çok üzüldüğünüzü belli edin ve konuşun babanıza konu açsın güzel muhabbet etsinler babanızın da eşinizi oğlu gibi görmesini temenni ederim .

Böyle sağduyulu yaklaşmanız çok güzel bende hep öyle olmasını isterdim kendi evi istemeyebilir de ama insan çıkıp bir hoşgeldin diyebilirdi dünden beri bunun için çok üzüldüm çok zormuş evlilikte bunu yürütmekte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…