Eşimin babama hoşgeldin dememesi üzerine

El pençeyle alakası yok durumun sadece evine gelene hoşgeldin der ya hani insanlar benim takıldığım şey sadece o
Tatlım etim ve kaynım evlendiler istanbulda oturdular başta. Eltimin ailesi onlara çok yakindi. Benim kaynanam tarafı Anadoluda , uzak. Eltimin ailesi sürekli eve gelip kalıyordu. Kaynım da annesini ve babasını yanına aldı ve iki sene beraber yaşadilar. Ettim çalışmıyor. Çocuğu da oldu yılını doldurmadan. O bahaneyle gidip eve yerleşip bir daha çıkmadılar. Boşanmaya vardı olay. Çare olarak Doğu Anadolu'ya tayin istediler. İki taraftan da uzaklastilar. Böyle olmak istemiyorsan her iki tarafa da mesafe koymalisin. Ne senin ailen ne esinin ailesi elzem bir durum olmadıkça uzun süre yatılı kalmasın.

Tatlım etim ve kaynım evlendiler istanbulda oturdular başta. Eltimin ailesi onlara çok yakindi. Benim kaynanam tarafı Anadoluda , uzak. Eltimin ailesi sürekli eve gelip kalıyordu. Kaynım da annesini ve babasını yanına aldı ve iki sene beraber yaşadilar. Ettim çalışmıyor. Çocuğu da oldu yılını doldurmadan. O bahaneyle gidip eve yerleşip bir daha çıkmadılar. Boşanmaya vardı olay. Çare olarak Doğu Anadolu'ya tayin istediler. İki taraftan da uzaklastilar. Böyle olmak istemiyorsan her iki tarafa da mesafe koymalisin. Ne senin ailen ne esinin ailesi elzem bir durum olmadıkça uzun süre yatılı kalmasın.
Bizde her iki tarafa çok uzağız zaten hem benim aileme hemde eşimin ailesine ama yine de sorunlar çıkıyor uzakta olsa sanırım buradan okuduğum kadarıyla objektif baktığımızda eşim haklı ama ne yapmam gerekiyor?

Eşime de hak verdiğim için bir şey demek istemiyorum ama hoşgeldin demesi lazımdı çok büyük saygısızlık bana göre.
O saygısızlık evet, ama bir sey diyeyim mi, eger ki "kv burada iş bulmuş, 1 haftalık bize geldi kalacak" yazsaydınız, "yüzüne bakmayın, yemek yapmayın, odanıza kapanın oturun" "eşiniz yokken laf çarpın" "bırakın annenizin evine gidin, gidinceye kadar dönmeyin" " ne yüzsüz insanlar, utanmaları da yok" "evlendirmeseymiş oglunu" denirdi. Şimdi bakın bakalım hangisi daha agır saygısızlık. Eşiniz buyur etmiştir, bazen dil ucuyla bunu yapmak zorunda kalırız. Bu demek degil ki "tamam cagırdılar gideyim kalayım". Babam, erkek kardeşimin evlendiği yıl hiç gitmedi kalmadı. Şimdi bazen tedavi amaçlı gidince kalıyor 6 ayda bir.Olmaz yanı, kalmak dogru degil, hele bu kadar yeniyken..

Böyle bir model tanıyorum. Benim kp böyle. Evine gelene terbieyesizlik yapmaktan cekinmeyen biri. Hatta ilerde kovduğunu da göreceksiniz malesef. Ve hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edecek. Empati yoksunu ve bencil olduğu için de verdiğiniz örnekler bir işe yaramayacak. Bu adamla ancak ömür curutulur.
Babanız tatile gelmemiş. Elzem bir durum olmuş gelmiş. Üstelik kendisi davet etmiş. Bir baba ihtiyaç halinde evladının evine gelemeyecek mi yani.
Yaptığı affedilir bir davranos değil.

Çok açık yazmışım Aslında. Bu iş boşanmaya gider, kucakta bebekle. Öncelikle bir nefes alın, çocuk kaçmıyor, 1 sene en az evlilik oturana kadar korunun. Sonrasında eşle konuşup bir daha ilk sene böyle bir yatılı misafirlik işini tamamen iptal edin, iki taraf için de. Sonra bir şekilde balayına gidin, sıfırdan tekrar başlayın. Bu şekilde herkes iç içe olmaz

O saygısızlık evet, ama bir sey diyeyim mi, eger ki "kv burada iş bulmuş, 1 haftalık bize geldi kalacak" yazsaydınız, "yüzüne bakmayın, yemek yapmayın, odanıza kapanın oturun" "eşiniz yokken laf çarpın" "bırakın annenizin evine gidin, gidinceye kadar dönmeyin" " ne yüzsüz insanlar, utanmaları da yok" "evlendirmeseymiş oglunu" denirdi. Şimdi bakın bakalım hangisi daha agır saygısızlık. Eşiniz buyur etmiştir, bazen dil ucuyla bunu yapmak zorunda kalırız. Bu demek degil ki "tamam cagırdılar gideyim kalayım". Babam, erkek kardeşimin evlendiği yıl hiç gitmedi kalmadı. Şimdi bazen tedavi amaçlı gidince kalıyor 6 ayda bir.Olmaz yanı, kalmak dogru degil, hele bu kadar yeniyken..
Kendi açımdan bakıyorum olaya bende istemezdim açıkçası ama ne bileyim yine de hoşgeldin nasılsın derdim karşı tarafa işin içine girince ne kadar zor olduğunu görüyorum arada kalmak çok zor

Mesela ne yapmam gerekiyor cidden bilgim yok bu konularda sadece eşim için çoğu şeyi görmezden geliyorum bende biliyorum sınır çizmeyi mesafe koymayı nasıl davranılması gerektiğini ama işte olmuyor bazen
Ablan varsa onunla konuş. O bir sekılde cozer. Biz genelde oyle yaparız.

Çok açık yazmışım Aslında. Bu iş boşanmaya gider, kucakta bebekle. Öncelikle bir nefes alın, çocuk kaçmıyor, 1 sene en az evlilik oturana kadar korunun. Sonrasında eşle konuşup bir daha ilk sene böyle bir yatılı misafirlik işini tamamen iptal edin, iki taraf için de. Sonra bir şekilde balayına gidin, sıfırdan tekrar başlayın. Bu şekilde herkes iç içe olmaz
Kesinlikle hepsine katılıyorum. Herkesle curcuna bi şekilde evliliğe başlamışsınız çok kötü bi başlangıç. Üstüne yapılacak çocuk sadece tüy dikmek olur. İyice tanıyana kadar korun, babana da söyle kalacağı yer varmış madem orda kalsın. Muhtemelen eşin nezaketen çağırdı, baban da yok ne işim var diyeceğine yerleşti kaldı size. Olmaz çok erken. Bence sil baştan yapın cidden K kerkenes in dediği gibi

Yaşımdan dolayı çocuk istiyorum açıkçası 30 yaşındayım ve çocuğum da olsun istiyorum ama bende sonu o şekilde görüyorum bize herkes böyle müdahil oldukça.

Yaşımdan dolayı çocuk istiyorum açıkçası 30 yaşındayım ve çocuğum da olsun istiyorum ama bende sonu o şekilde görüyorum bize herkes böyle müdahil oldukça.
Ay 30 yasin nesi var yani ben 33 yaşındayım daha da hazır değilim diye bekliyorum. 1 senede çocuk kaçmaz yani koşa koşa hamile kalıp bebekle bosanacaksiniz çok belli değil mi? Herkesin müdahil olmasına siz de izin veriyorsunuz ama farkında değil misiniz? Sizin hiç aklınız alıyor mu babanızın ilk aydan gelip sizde kalmasını? Yahu eşinizle sevismek de mi istemiyorsunuz?

Kendi açımdan bakıyorum olaya bende istemezdim açıkçası ama ne bileyim yine de hoşgeldin nasılsın derdim karşı tarafa işin içine girince ne kadar zor olduğunu görüyorum arada kalmak çok zor
Anneniz düşünmeliydi, onunla konusun diyecegim ama kimi anneler de ortalığı ayaga kaldırır "Vay biz size baktıkta babanız 3 günde fazla mı geldi, Allah elinize düşürmesin, evladın da hayırlısını versin" O yüzden bilemedim

Ay 30 yasin nesi var yani ben 33 yaşındayım daha da hazır değilim diye bekliyorum. 1 senede çocuk kaçmaz yani koşa koşa hamile kalıp bebekle bosanacaksiniz çok belli değil mi? Herkesin müdahil olmasına siz de izin veriyorsunuz ama farkında değil misiniz? Sizin hiç aklınız alıyor mu babanızın ilk aydan gelip sizde kalmasını? Yahu eşinizle sevismek de mi istemiyorsunuz?
İstiyorum elbette

Bizde her iki tarafa çok uzağız zaten hem benim aileme hemde eşimin ailesine ama yine de sorunlar çıkıyor uzakta olsa sanırım buradan okuduğum kadarıyla objektif baktığımızda eşim haklı ama ne yapmam gerekiyor?
Siz babanıza gelme diyemezsiniz annenizin onu uyarması gerekiyor kalacak yer ayarlasın. Akşam yemeğine uğrar eder ama kalmamalı sizde.

Eşiniz yerden göğe kadar da haklı olsa yaptığı davranis dünyanın hicbir yerinde kabul görmez. Yaptığı çok ayıp. İnsan evine gelene hoş geldin der. İsterse 2 saat önce evden çıkıp geri gelmiş olsun. Adabı muhaseret kuralları gereği. Ne kadar haklı da olsa bir babaya yapılan bu davranış affedilemez. Eşiniz çocuk olmadığına göre. Olgun, akıllı ve insan olan insanlar çözümü konuşarak bulurlar,terbiyesizlik yaparak değil. Size olan sevgi ve saygisi da yaptığı davranistan belli.

2 aylık evlilisiniz, daha önce (ne kadar önceyse) babanız bir hafta kalmış anladığım kadarıyla. Eşiniz için sinir bozucu bir durum. Sabah çıktı akşam geldi diyorsunuz ama zaten eşiniz de sabah çıkıp akşam geliyor. Ve zaten sizinle geçirecegi (ki muhtelelen babaniz var diye gerceklestiremedigi) zaman da bu saat araliklarinda:) Bu kadar yeni evlinin evinde 7 gece az değil. Adam bir şey dememiş, şimdi de 10 gün kalmış.
E o da tepkisini, bu duruma bayilmadigini göstermiş.
(Önceki kalışı siz bekarken mıydı anlamadım, çok dağınık yazmışsınız. Evliyken sizde maldı diye anladım ben)
Gelen kişi eş annesi - babasi olsa burada ne laflar dönerdi. Ama kızın babası olunca adamın hoşgeldin dememesi bile olay olmuş.
Belki adam ilk ay 7, ikinci ay 10 gün kalan kayinbabanın üçüncü ay 15 gün kalmasından endiselenmistir.
Biz evlendik balayına gitmeden onun ailesi nereye gittiyse benide arkalarından götürdüler evden gelin çıkarır çıkarmaz üstelik hiç başbaşa dahi kalmadık eşim ailesini çok görmüyor diye sesimi dahi çıkarmadım buna karşılık böyle yapması üzdü beni açıkçası
Sizinki de saçmaymis. Hoş mu yani yeni gelinin ilk günden kayinailesiyle zaman geçirmesi. Keşke adamın otuz yıldır gördüğü, aynı ülkede yasadigi ailesini görsün diye gereksiz bir fikre kapilmasaydiniz güle güle oynaşa koklaşa baslasaydiniz evliliğinize.
Siz de babanız da, eşiniz de onun ailesi de...bence hiçbirinizin davranışı sağlıklı değil

Eşiniz yerden göğe kadar da haklı olsa yaptığı davranis dünyanın hicbir yerinde kabul görmez. Yaptığı çok ayıp. İnsan evine gelene hoş geldin der. İsterse 2 saat önce evden çıkıp geri gelmiş olsun. Adabı muhaseret kuralları gereği. Ne kadar haklı da olsa bir babaya yapılan bu davranış affedilemez. Eşiniz çocuk olmadığına göre. Olgun, akıllı ve insan olan insanlar çözümü konuşarak bulurlar,terbiyesizlik yaparak değil. Size olan sevgi ve saygisi da yaptığı davranistan belli.
Bende onun için çok üzülüyorum aslında ben sevdiğim kişi kırılmasın üzülmesin diye içimden gelmese bile nezaketen hoşgeldin derdim çok üzücü bir durumun içindeyim arkadaşlar

Hoşgeldin dememesine takıldım aslında bende istemeyebilirdim haklısınız ama hoşgeldinimi ve hizmetimi de eksik etmezdim saygısızlık yapmamak açısından

Baskalarina saygisizlik yapmamak icin kendinize saygisizlik yapiyorsunuz. Bu sizin tercihiniz ama herkes boyle dusunmeyebilir bunda yanlis bir sry yok.

Ablam var ama nasıl diyeceğim konusunda fikrim yok açıkçası
Aynen boyle anlatın, abla ben de sıkıntıda kalıyorum, burada kalması olmuyor, sen annemle konus, ya da babama soyle, "baba orada kalman olur mu, onlar yeni evli, araları bozulursa yine biz üzülürüz, sen şu şu yerde kal bence" de diyin, ama konunun sizden cıktıgı belli olmasın. Biz boyle konularda birbirimize yardım ederiz,boyle erken kalma konusu olmadıysa da illa baska konular oluyor, kardeş, ama sagduyulu kardeş buyuk rahatlık..

X