Eşimin babama hoşgeldin dememesi üzerine

Hayır işte asmam hem büyüğüm olduğu için hemde eşimi sevdiğim için saygısızlık yapmak istemem eşim için o böyle yapınca bende onun ailesine hiçbir şey yapmayacağım diye kendi kendimi dolduruyorum sanki
cok haklısın ama dediğim gibi arada kalan siz olmuşsunuz. babanız sebebiyle. büyüklerin bunlari düşünüp evlatlarını arada bırakmamalari lazım. yani baba para kazanacak diye damat niye rahatından olsun ki mesela? biraz da eşinizin penceresinden bakmanız lazım. evet haklısınız hosgeldin demeli tabi ki... ama dememis işte o da onun esekligi. dediğim gibi bu hikayede yanan sizsiniz. babaya bisey deseniz denmez ki ne diyebilirsiniz kocaya ses etseniz o da bir türlü. yine diyorum babanız yatılı kalmamaliydi çalışmak için. hiç mi büyük biri yok adamı uyarsa?

Arkadaşlar merhaba dün geceden beri çok üzgünüm kimseye söylemek istemediğim için sizlere danışmak istiyorum. Şehir dışına evlendim 2 ay oluyor babam burada iş buldu fazla değil belki 10 gün burada kalacak daha önce çalıştı 1 hafta gidip tekrar geldi sabah gidiyor akşam geliyor dün akşam geldi eşimde bilgisayar başından kalkıp hiç hoşgeldin baba veya nasılsın demedi üstelik dememe rağmen sizce buna karşılık ne yapmam gerekiyor bana çok tuhaf geldi siz olsanız ne yapardınız değerli yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
2 aylık evlılikte babanız da kalmamalı aslında. Kayınpederiniz kalsaydı bir rahat birakmıyorlar, daha birbirimize yeni alısıyoruz derdiniz. Her calısmaya geldikçe sizde mı kalacak, burada anneniz daha düşünceli olmalıydı, boyle bir seye asla meydan vermem, başka çozüm bulurdum. Eşiniz elbette hoşgeldin demeli, ama konu bu değil...

Eşim babama gel burda kal demiş o da gelmiş şimdi böyle yapması bana da babamı istemiyor diye düşündürüyor
Eşiniz de siz de aileleriniz de nasil davranılır bilmiyorsunuz bence. Sorun burda. Eşiniz küsmek yerine yeni evliyiz gelmesin demeliydi. Siz yeni evliyken balayına gidelim ailemizle sonra da görüşürüz demeliydiniz. Babanız yahu benim ne işim var yeni evlilerin evinde demeliymiş. Tahminim başta kendi ailesine katlandınız diye babanızı kibarlık olsun diye çağırdı, sonra da babanızın hali hareketleri, belki temizliği ya da başka bir şeyi çok battı. Eşiniz de git diyemediği için pasif agresif bir tavra girdi çocuk gibi. Bi de siz ilk aydan hamilelik konusu acmissiniz. Aslında olayın gidişatı çok belli de neyse

cok haklısın ama dediğim gibi arada kalan siz olmuşsunuz. babanız sebebiyle. büyüklerin bunlari düşünüp evlatlarını arada bırakmamalari lazım. yani baba para kazanacak diye damat niye rahatından olsun ki mesela? biraz da eşinizin penceresinden bakmanız lazım. evet haklısınız hosgeldin demeli tabi ki... ama dememis işte o da onun esekligi. dediğim gibi bu hikayede yanan sizsiniz. babaya bisey deseniz denmez ki ne diyebilirsiniz kocaya ses etseniz o da bir türlü. yine diyorum babanız yatılı kalmamaliydi çalışmak için. hiç mi büyük biri yok adamı uyarsa?
Evet aynısını yazdım, anne düşünmeliydi. Kızı mutsuz olunca iyi mi olacak.. O zamanda gecinseydin, bır adamı idare edip yuvanı ayakta tutamadın derler..

Aslında kalacak yeri var çalıştığı yerde ama eşimde bende baba burada kal diyince kaldı annem kalma demiş ama bizim dememizden dolayı kalmış

Eşiniz de siz de aileleriniz de nasil davranılır bilmiyorsunuz bence. Sorun burda. Eşiniz küsmek yerine yeni evliyiz gelmesin demeliydi. Siz yeni evliyken balayına gidelim ailemizle sonra da görüşürüz demeliydiniz. Babanız yahu benim ne işim var yeni evlilerin evinde demeliymiş. Tahminim başta kendi ailesine katlandınız diye babanızı kibarlık olsun diye çağırdı, sonra da babanızın hali hareketleri, belki temizliği ya da başka bir şeyi çok battı. Eşiniz de git diyemediği için kaşif agresif bir tavra girdi çocuk gibi. Bi de siz ilk aydan hamilelik konusu acmissiniz. Aslında
Nasıl yani ?

Eşim babama gel burda kal demiş o da gelmiş şimdi böyle yapması bana da babamı istemiyor diye düşündürüyor
Babanız arayıp sizin orada iş buldum dediyse eşiniz de nezaketen gel burada kal demiş olabilir. Babanızın düşüncesizliği var burada tamamen. Ayıp nedir bilmesi lazımdı aslında kocaman adam. Anneniz de mi uyarmamış acaba gitme öyle şey mi olur diye?

Yani daha 2 aylik evlisiniz, babaniz da sizi mi bekliyormuş orda iş bulmak için.
Esinizin rahatsiz olmasi normal, evlenir evlenmez kv gelse kalsa ben de rahatsiz olurdum.
Bence de haklı. İlk yıl mücbir sebepler dışında yatılı kalınmasını uygun bulmuyorum neyse hadi ilk 6-7 ay diyeyim. Yeni evli insanlar cicim aylarında anne baba gönlü yapmaya çalışıyor misafirlik için çok erken olmuş

Babanız arayıp sizin orada iş buldum dediyse eşiniz de nezaketen gel burada kal demiş olabilir. Babanızın düşüncesizliği var burada tamamen. Ayıp nedir bilmesi lazımdı aslında kocaman adam. Anneniz de mi uyarmamış acaba gitme öyle şey mi olur diye?
Annem kalma demiş tabiki kaç kere ama işte sanırım bizden dolayı kalıyor babam

Arkadaşlar merhaba dün geceden beri çok üzgünüm kimseye söylemek istemediğim için sizlere danışmak istiyorum. Şehir dışına evlendim 2 ay oluyor babam burada iş buldu fazla değil belki 10 gün burada kalacak daha önce çalıştı 1 hafta gidip tekrar geldi sabah gidiyor akşam geliyor dün akşam geldi eşimde bilgisayar başından kalkıp hiç hoşgeldin baba veya nasılsın demedi üstelik dememe rağmen sizce buna karşılık ne yapmam gerekiyor bana çok tuhaf geldi siz olsanız ne yapardınız değerli yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Babanız sizin evi yol yapmış artık kusura bakmayın da, her geldiğinde neden hoşgeldin beklediniz ki eşinizden? Sabah ayrı akşam ayrı hoşgeldin mi diyecek adam? El pençe divan da dursun bari.

Eşime de hak verdiğim için bir şey demek istemiyorum ama hoşgeldin demesi lazımdı çok büyük saygısızlık bana göre.
Daha önceki kalışında hoş geldin demiştir. Gidip tekrar kalmaya gelince diyesi gelmemiştir, canına tak etmiştir. Adam belki salonun ortasında sevişmek istiyor karısıyla, mutfakta oynaşmak istiyor ama kayınbaba utanmadan gelip gelip kalıyor. Valla ben de iki aylık evliyken eşimin ailesinden biri böyle gelip gelip kalsa annemlere geçerdim, siz rahat edin derdim.

Babanız sizin evi yol yapmış artık kusura bakmayın da, her geldiğinde neden hoşgeldin beklediniz ki eşinizden? Sabah ayrı akşam ayrı hoşgeldin mi diyecek adam? El pençe divan da dursun bari.
El pençeyle alakası yok durumun sadece evine gelene hoşgeldin der ya hani insanlar benim takıldığım şey sadece o

İlk geldiğinde mi yoksa akşamları mı hoşgeldin demiyor? Belki babanızı aileden görüyodur ondan soruyorum. İş için zaruri bir sebepten de olsa yeni evlilerin yanında kalıyor sonuçta ya çok benimsemiş evin bireyi olarak görüyor ya da hiç istemiyor.

Daha önceki kalışında hoş geldin demiştir. Gidip tekrar kalmaya gelince diyesi gelmemiştir, canına tak etmiştir. Adam belki salonun ortasında sevişmek istiyor karısıyla, mutfakta oynaşmak istiyor ama kayınbaba utanmadan gelip gelip kalıyor. Valla ben de iki aylık evliyken eşimin ailesinden biri böyle gelip gelip kalsa annemlere geçerdim, siz rahat edin derdim.
İki tarafta çok sorunlu.Olgunlasip ,nerde nasıl davranmayı,insanlara sınır çizmeyi öğrenmeden uremeyin.Dert üstüne dert katar mutsuz ev mutsuz çocuklar sarmalina düşersiniz.......
İki tarafta çok sorunlu.Olgunlasip ,nerde nasıl davranmayı,insanlara sınır çizmeyi öğrenmeden uremeyin.Dert üstüne dert katar mutsuz ev mutsuz çocuklar sarmalina düşersiniz.......
Mesela ne yapmam gerekiyor cidden bilgim yok bu konularda sadece eşim için çoğu şeyi görmezden geliyorum bende biliyorum sınır çizmeyi mesafe koymayı nasıl davranılması gerektiğini ama işte olmuyor bazen

İlk geldiğinde mi yoksa akşamları mı hoşgeldin demiyor? Belki babanızı aileden görüyodur ondan soruyorum. İş için zaruri bir sebepten de olsa yeni evlilerin yanında kalıyor sonuçta ya çok benimsemiş evin bireyi olarak görüyor ya
Bana kalırsa gelip kalmasını istemiyor o yüzden direkt tepki veremiyorum nasıl böyle yaparsın diye

El pençeyle alakası yok durumun sadece evine gelene hoşgeldin der ya hani insanlar benim takıldığım şey sadece o
Adam devamlı geliyormuş. Sık sık. Her defasında demesi mi gerekiyor ki? Misafire hoşgeldin denir, babanızın misafirlik olayı biteli çok olmuş ki zaten.

X