Eşimin babama hoşgeldin dememesi üzerine

QueenElizabeth1

Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2022
87
33
Arkadaşlar merhaba dün geceden beri çok üzgünüm kimseye söylemek istemediğim için sizlere danışmak istiyorum. Şehir dışına evlendim 2 ay oluyor babam burada iş buldu fazla değil belki 10 gün burada kalacak daha önce çalıştı 1 hafta gidip tekrar geldi sabah gidiyor akşam geliyor dün akşam geldi eşimde bilgisayar başından kalkıp hiç hoşgeldin baba veya nasılsın demedi üstelik dememe rağmen sizce buna karşılık ne yapmam gerekiyor bana çok tuhaf geldi siz olsanız ne yapardınız değerli yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba dün geceden beri çok üzgünüm kimseye söylemek istemediğim için sizlere danışmak istiyorum. Şehir dışına evlendim 2 ay oluyor babam burada iş buldu fazla değil belki 10 gün burada kalacak daha önce çalıştı 1 hafta gidip tekrar geldi sabah gidiyor akşam geliyor dün akşam geldi eşimde bilgisayar başından kalkıp hiç hoşgeldin baba veya nasılsın demedi üstelik dememe rağmen sizce buna karşılık ne yapmam gerekiyor bana çok tuhaf geldi siz olsanız ne yapardınız değerli yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Çok ayıp olmuş, babanızı evde mi istemiyor?
Eğer makul bir sebebi yoksa, ki bence yok ben de onun ailesine selam sabah vermem oturduğum yerden kalkmam gayet net

Eşiniz istemeyebilir mi evde. Bazı erkeklerde oluyor bu durum . Ama insanda eve gelene hoşgeldin demezmi . Sizde aynısını yapın sonra açıklayın neden yaptığınızı ailesine.yeni evlisiniz alışamamış olabilir . Bide kayınvalidem bana gelse 10 gün kalsa yeni evli olsam .istermiydim bilemedim

Evde istemediğim biri varsa ben de öyle yapardım. Babanız başka bir yol bulsun kendinize bence. 2 aylık evlilikte eşinizin ailesi böyle gelse dünyanın lafını ederdik, sizin bunu düşünmeniz lazım.
Biz evlendik balayına gitmeden onun ailesi nereye gittiyse benide arkalarından götürdüler evden gelin çıkarır çıkarmaz üstelik hiç başbaşa dahi kalmadık eşim ailesini çok görmüyor diye sesimi dahi çıkarmadım buna karşılık böyle yapması üzdü beni açıkçası

Eşiniz istemeyebilir mi evde. Bazı erkeklerde oluyor bu durum . Ama insanda eve gelene hoşgeldin demezmi . Sizde aynısını yapın sonra açıklayın neden yaptığınızı ailesine.yeni evlisiniz alışamamış olabilir . Bide kayınvalidem bana gelse 10 gün kalsa yeni evli
Hoşgeldin dememesine takıldım aslında bende istemeyebilirdim haklısınız ama hoşgeldinimi ve hizmetimi de eksik etmezdim saygısızlık yapmamak açısından

2 aylık yeni evli birinin evine gidip on gün bir hafta yatılı kalınmaz. Hele kiz babası yapmaz bunu. erkek tarafından biri yapsa linç edilirken babanızın yapmasına olumlu yaklaşımların gelmesini beklemeyin. siz o ilde veya ilçede olmasanız babanız nerde konaklayacakti? elbette gelene gelme denmez ama babanız sizi arada bırakmış. esinizde haklı olarak bozulmuş olabilir. şey düşünün onun babası böyle gurbete gider gibi çalışmaya gelip size yatsa kalksa yemeğini hazırlayıp çamaşırını yikasaniz yüzünüzü aşar miydiniz? cvbiniz evetse iş değişir hayırsa oturun kavga edin. bu hikayedeki en zor durum sizin. adınıza üzüldüm

Biz evlendik balayına gitmeden onun ailesi nereye gittiyse benide arkalarından götürdüler evden gelin çıkarır çıkarmaz üstelik hiç başbaşa dahi kalmadık eşim ailesini çok görmüyor diye sesimi dahi çıkarmadım buna karşılık böyle yapması üzdü beni açıkçası
Karşılıklı çok düşüncesiz aileleriniz varmış. Ayrıca siz de çanta değilsiniz, istemediğiniz yerlere kimse sizi arkalarından götüremez. Babanız da kız babası, 2 aylık evlilikte gelip 10 gün kalınmaz ayıptır. Kimse mi nasıl davranilir bilmiyor bu ailede?

2 aylık yeni evli birinin evine gidip on gün bir hafta yatılı kalınmaz. Hele kiz babası yapmaz bunu. erkek tarafından biri yapsa linç edilirken babanızın yapmasına olumlu yaklaşımların gelmesini beklemeyin. siz o ilde veya ilçede olmasanız babanız nerde konaklayacakti? elbette gelene gelme denmez ama babanız sizi arada bırakmış. esinizde haklı olarak bozulmuş olabilir. şey düşünün onun babası böyle gurbete gider gibi çalışmaya gelip size yatsa kalksa yemeğini hazırlayıp çamaşırını yikasaniz yüzünüzü aşar miydiniz? cvbiniz evetse iş değişir hayırsa oturun kavga edin. bu hikayedeki en zor durum sizin. adınıza üzüldüm
Hayır işte asmam hem büyüğüm olduğu için hemde eşimi sevdiğim için saygısızlık yapmak istemem eşim için o böyle yapınca bende onun ailesine hiçbir şey yapmayacağım diye kendi kendimi dolduruyorum sanki

Karşılıklı çok düşüncesiz aileleriniz varmış. Ayrıca siz de çanta değilsiniz, istemediğiniz yerlere kimse sizi arkalarından götüremez. Babanız da kız babası, 2 aylık evlilikte gelip 10 gün kalınmaz ayıptır. Kimse mi nasıl davranilir bilmiyor
Eşim babama gel burda kal demiş o da gelmiş şimdi böyle yapması bana da babamı istemiyor diye düşündürüyor

Çok saygısızca bir hareket. Babanızın orada olmasından rahatsız oluyosa size bunu uygun bir dille söyleyebilir. Bu ne böyle çocuk gibi tavır yapıyor. Dahası siz bugün tartışır, yarın unutursunuz ama büyükler bu yapılan saygısızlıkları ömür boyu hatırlıyor.
Bir de sizin sorunuza cevap vermeyip surat asmaya devam etmiş. Ben olsam aynalama yapardım. Başka şekilde anlamayacak gibi duruyor.
Evlenirken de karne verilmesi lazım bence; evlenecek olgunluktadır diye.

İki aylık evli insanın evinde yatılı misafir olmaz, eşiniz surat assa haklı. Babanız şehir dışında iş ayarladıysa kalacak yerini de ayarlamalıydı. Bunlar yeni evli, gidip kalmam yakışık almaz diye düşünmeliydi. Babanız düşüncesizlik etmiş.

Eşinizin yaptığı hoş değil . Sevişmek istiyor ama içinde patliyordur.

Babanızın yaptığı da hoş değil. Yeni evli kizinin evinde on gun kalmasi hosluktan ziyade uygun degil. Ayıp.

Eşinizin ailesinin her yerde yeni evlilerin peşinde dolanması da hoş değil.

En masum eşinizi gördüm.

Çok saygısızca bir hareket. Babanızın orada olmasından rahatsız oluyosa size bunu uygun bir dille söyleyebilir. Bu ne böyle çocuk gibi tavır yapıyor. Dahası siz bugün tartışır, yarın unutursunuz ama büyükler bu yapılan saygısızlıkları ömür boyu hatırlıyor.
Bir de sizin sorunuza cevap vermeyip surat asmaya devam etmiş. Ben olsam aynalama yapardım. Başka şekilde anlamayacak gibi duruyor.
Evlenirken de karne verilmesi lazım bence; evlenecek olgunluktadır diye.
Kesinlikle buna katılıyorum evlenmek için her şeyi yaptı eşim demek ki hepsi evlenmek içinmiş aynalama derken nasıl yapmam gerekiyor sizce

X