Eşimin Annesine karşı ne yapmalıyım

3 yıllık evliyim emin ol bende muhatap olup cevap vermedim çoğu şeyine. Ama artık sıkıldım. Düşün evimize avize aldık geldi haaa basitmişler dedi. Kendimize göre düğün takılarımı bozdurdum üstünü babam tamamladı araba aldık dandik eski araba dedi, evime birşey alsam hep küçümsedi ki küçümsemeye hakkı yok. Airfrey aldım kulp buldu bende gına geldi yazım

Ver o zaman ağızlarinın payını durma. Siz para verdiniz de biz mi Ferrari almadık de, gayet şık bu avize siz köyluler gibi dallı güllü şeyler ben kullanmyrm de😁😁😁durma bombala konuş gitsin

Eşim kalp damarlarında enfeksiyon teşhisiyle 10 gündür hastahanedeydi. Bayramın 2.günü sabahı eşim ekmek almaya gidiyorum diye evden çıktı ve hastahaneye gitmiş. Ben hamileyim diye tedirgin olmamam için aramalarıma cevap vermedi. Geleyim dedim kabul etmedi. Neyse oldu ve ben geliyorum istersen kız istersen kov ama geleceğim dedim. Eşimde Annesine durumunu söylemiş kalp krizinden şüphelenmişler ve anjioya almak istemişler. Eşimde karım hamile bebi evde bekliyor gideyim yarın geleyim demiş ma koymamışlar. Eşimde Annesine söylemiş durumu ben bilmiyordum durumu eşimde tamam hazırlan anneme dedim gelip alacak seni dedi. Neyse eşimi kapattım kaynanamı aradım yemek yiyorum gelirim birazdan dedi bende ben hazırım aşağıya iniyorum gel çabuk dedim kadının umrumda değildi. Neyse hastaheneye gittik eşimi yoğun bakıma almışlar deli oldum annesinin umrunda değil. Ertesi gün anjio olacak eşim kapısında hamile halimle bekliyoruz benim ailem. Kendi annesi ben etleri dağıtmaya gideyim dedi. Bende şaşırdım sen bilirsin git dedim. Sonra 4 gün yoğun bakımda yattı eşim bir kere bile gelmedi. Sonra da servise çıkardılar yanında ben kalmak istedim. Annesi yine umrunda olmadı günlerce gelmedi. Benim annem her gün çorba getirdi. Beni aradı yatılı maiaifirm vardı sonra onu uzun yola felan götürdüm dedi. Bende öfkelendim tepki gösterdim o gün misafiri gitmişte öyle geldi oğlunun yanına. Sonra eve çıktım gelmiş eve ben kalayım yardım ederim dedi bende biz duş alıp uyuruz yardıma ihtiyacım yok dedim. Şimdi ise eşim birşry yokmuş gibi Annesiyle kız kardeşiyle konuşuyor ve bende rahatsız oluyorum. Eşime yaptığı öerhqmetsğzliği kabul etmiyorum ama annesi sonuçta siz olsanız ne yapardınız?
Canım yogun bakimda neden o kadar uzun kaldı benim babamda çoğu kez anjiyo oldu sabah gitti 1 saat sonra olurdu 1 gece kalırdı sizinki neden öyle oldu ameliyat falann olmadi değilmi...sen canını onlar için niye sıkıyorsunki aman boşver yapinca yarandinmi hayır bak anası hiçbirsey yapmamis ondan kıymetlisi yok sende hamile hamile peşinde dolanmissin aman ne halleri varsa görsünler diyip yat dinlen madalya takmamislar bak kendini ve bebeğini düşün

Eşiniz zaten annesinin duyarsız olduğunu biliyordur ve onu o şekilde kabul etmiştir emin olun.

Yaşadığınız her duyguyu bebeğe aktararak siz de bebeğinize büyük kötülük yapıyorsunuz şu an. Mümkünse bu işleri bırakıp kendinizi pamuklara sarın.

Canım yogun bakimda neden o kadar uzun kaldı benim babamda çoğu kez anjiyo oldu sabah gitti 1 saat sonra olurdu 1 gece kalırdı sizinki neden öyle oldu ameliyat falann olmadi değilmi...sen canını onlar için niye sıkıyorsunki aman boşver yapinca yarandinmi hayır bak anası hiçbirsey yapmamis ondan kıymetlisi yok sende hamile hamile peşinde dolanmissin aman ne halleri varsa görsünler diyip yat dinlen madalya takmamislar bak kendini ve bebeğini düşün
aaa çok doğru, benim kaynım aynı gün çıktı hastaneden,kayinpederim kalp ameliyatın dan 5 gün sonra eve geldi

Hıı hıı aynen öyle oldu. Haber alamadığım bana cevap vermeyen adamı merak ettiğimden azarladım. Çünkü ne gitmeme izin vermedi ne de bilgi vermedi. Evde habersiz kaldığım için delirdim. Ayrıca çocuğumun babası umrumda olamamıştı değil. Aksine merak edip haber alamadığım için yanına gitmem izin vermediği için kendi kendimi yedim. Şimdi sizde bunları göz önüne alarak empati yapın. Zannetmiyorum bu durumda hiçbir kadın sakinliğini korusun
...
Sizi cok iyi anliyorum bu konuda. Ben olsam bende cok kızardım. Benzer seyi ben yaşamistım. Esim oglumla birlikte oldugu icin daha cok telaslandim. İnsan haber alamayinca aklına bin türlü senaryo geliyor. Sizin birde koktuğunuz başınıza gelmiş

Siz olayı yanlış anladınız... Hastalıkta sağlıkta evet dediğim için her hastalandığında ben eşimin yanındayım... Ama o da annesi misafirlerini ya da gezmesini ya da oğlu anjio olurken onun et derdine düşmesi normal mi sizce? Ben zaten kabul etmedim eşimin yanında durmasını ama o da bir anne oğluna gelmesi çok mu zor? Ayrıca diğer oğluna böyle değil ayrımcılık yapması normal mi sizce? Yani konu eşimin yanında olmam değil bu benim görevim zaten konu annesi eşimi yok sayması misafirini etini gezmesini önde tutması
Belki misafirleri keyfi ağırlamıyor etler de bozulmasın diye gitmiştir diye düşündüm

Annelerinde el atması gereken durumlar olur ama misal biz ailecek domuz gribi olduk kv kişisi gelmedi ama annem hastalık kapma pahasına kalktı geldi çünkü bebeğim var bakamıyodum yataktan kalkamıyodum. Anneler ilgili olmalı bende bi anneyim allah korusun bu kaynana oğlu kalpten yoğun bakıma alınmış misafir ağırlıyo olcak işmi
Belki misafirleri keyfi ağırlamıyor etler de bozulmasın diye gitmiştir diye düşündüm

Yemin ederim bana da b.k yemek düştü. Eşimin asla umrunda değil aksine yine gülüp söylüyor. Tepki gösteren ben oldum
Yani bu kadın bir günde böyle olmadı. Kocanız zaten annesinin ne kadar ilgisiz olduğunu biliyor, bunu görerek, sindirerek bu yaşa gelmiş. O yüzden o alışmış.

Sallayın gitsin, kendi sınırlarınızı kendinize göre belirlersiniz.

Gerçekten canınızın sıkılmasında haklısınız fakat siz eşi olarak yanındaymışsınız şükürler olsun ki. İnanın en önemlisi de bu, siz eşinizle birbirinizin yanında olun da gerisi hal olur bir şekilde. Mutlaka eşinizde üzülmüştür ama hem size yansıtıp sizi daha fazla üzmek istememiştir hemde bizim erkeklerimiz içlerinde yaşamaya daha meyilliler böyle şeyleri. Belki de çocukluğu hep böyle geçtiyse artık normali bile bu olmuş olabilir… Siz bu konuyu eşinize dillendirip ne kendi canınızı ne de onun canını sıkmayın. İnanın eşiniz değersizleştirilmedi çünkü siz zaten ona çok değer veriyorsunuz canınızın böyle çok sıkılmasından belli. Ne mutlu eşinize ki böyle kendisini çok düşünen, seven bir karısı var. Siz mutlu olun, bebişiniz iyi olsun yeter. Canınızı sıkmamaya çalışın.

Ver o zaman ağızlarinın payını durma. Siz para verdiniz de biz mi Ferrari almadık de, gayet şık bu avize siz köyluler gibi dallı güllü şeyler ben kullanmyrm de😁😁😁durma bombala konuş gitsin
Yine üslubuyla cevap veriyorum. Y
Enfeksiyon riski vardı o yüzden yoğun bakımda uzun kaldı canım. Aynen öyle onlar daha kıymetli bundan sonra kendine laf ettirmem eşimde kendisi bilir. O da biliyor qkw bana çaktırmak istemiyorum aslında

Yani bu kadın bir günde böyle olmadı. Kocanız zaten annesinin ne kadar ilgisiz olduğunu biliyor, bunu görerek, sindirerek bu yaşa gelmiş. O yüzden o alışmış.

Sallayın gitsin, kendi sınırlarınızı kendinize göre belirlersiniz.
Aynen öyle eşim alışmış. Zaten kadın sırf el iyisi diye kocası boşadı başka kadınla evlendi. Eşimde alışmış

Gerçekten canınızın sıkılmasında haklısınız fakat siz eşi olarak yanındaymışsınız şükürler olsun ki. İnanın en önemlisi de bu, siz eşinizle birbirinizin yanında olun da gerisi hal olur bir şekilde. Mutlaka eşinizde üzülmüştür ama hem size yansıtıp sizi daha fazla üzmek istememiştir hemde bizim erkeklerimiz içlerinde yaşamaya daha meyilliler böyle şeyleri. Belki de çocukluğu hep böyle geçtiyse artık normali bile bu olmuş olabilir… Siz bu konuyu eşinize dillendirip ne kendi canınızı ne de onun canını sıkmayın. İnanın eşiniz değersizleştirilmedi çünkü siz zaten ona çok değer veriyorsunuz canınızın böyle çok sıkılmasından belli. Ne mutlu eşinize ki böyle kendisini çok düşünen, seven bir karısı var. Siz mutlu olun, bebişiniz iyi olsun yeter. Canınızı sıkmamaya çalışın.
Teşekkür ederim beni anladığınız için. Evet önemli olan bizim iyi olmamız ama işte annesinin kenarda olup ortada bulunması çıldırttı beni. Gerçi izin vermedim buna. Kibarca evimden kovaladım.

Normalde anne oğul iliskisine karışma derim ama en kötü günde olmayan anneyle de iyi olamam. Eşime de muhakkak terapi aldirirdim bu kadar nasıl normal davranabilir ki ? Değersizlik hissinin sebebini araştırsınlar. Insani duyguları olmayan bir insan çok korkunç

X