Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde geldizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:[/QUOTE
çocuk işini unut gözünüğ dört aç meslegin varmış çalış ve o kadını düşünmemesini sagla

Bence araşaronda aşk yok sevgi yok. Ama eşiniz gözğnde o kadını ilahlaştırmış. Beğeniyor bir kadın böyle olmalı diyor ve sizi onunla kıyaslıyor. Yani öyle bir kadınla evli olmak istiyor. Hiç hoş değil. Hele sizi onun yanında küçük düşürmesi... Dua etsin sizin gibi sakin tabiatlı bir kadına denk gelmiş.

O halde ben yarin esimle Ayse konusuna pek girmeden bana olan degisiminden bahsederek gireyim duruma hani neden boylesin gibisinden, dediginiz gibi bu durum devam ederse zaten acik verecektir ama icim icimi yiyor artik gercekten telefonuna dokunsa telefonu calsa aklima hemen o kadin geliyor
Hayatım bence önce ise girmeye karar verdiğini ve evde durmanın belki de ilişkinizi olumsuz etkilediğini söyle. Neden derse de zaten çocuk işini de askıya aldık hayatın ne getireceği belli olmaz de ben kariyerime devam etmek istiyorum de.ordan gir meseleye ve tatlı dille onun değişimine getir konuyu.

Adam Ayse'ye hayran resmen.
Ayse her seyi bilir,
Ayse basarili,
Ayse kariyer sahibi idealist...
Off ne Ayseymis hakkaten cok sinir bozucu. Size de saksı muamelesi yapiyor.

Kadin erkek arkadasligina karsi degilim is yerinde vs illa ki oluyordur ama bu dısariya,telefonlasmaya kacmamali o sinirida koyabilenn ???

Esimin boyle cok sıkı kadin arkadaslari olsa isim olmazdi sevgiliyken bile ..
Cunku bu kadar samimiyetin altindan ila bisey cikar

ay sen nasıl katlandın bu duruma ? ben hayatımdaki erkeğin kızlarla normal bi şekilde konumasına bile tahammül edemeyen bir insanım. olgun ol karşı cinsle konuşmasına izin ver diyenler var ama onlar hiç bu yüzden hiç aldatılmışlar mı acaba? şu hayatta öğrendiğim tek bişey varsa o da bi erkek ve kadın asla dost olamaz. kadının gönlü kaymasa bile erkeğin mutlaka kayıyor. anlattıklarına göre kocan resmen bu kadına hayran ve buda hiç hayra alamet değil. çocuğu ertelesek mi diyen adam boşanmayı düşünen adamdır. böyle bi adamlada evlilik yürütülmez. seni ne hakla o kadının yanında küçük düşürür başlarım öyle dostluğa

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:

3.5 yillik psikoloji egitimiyle birlikte gecen yilki bir donem.boyunca.ask.evlilik konulari ve kuramlari.isledik ve sunu kati bir sekilde diyebilirim ki biyolojik ve sosyal anlamda bir kadin ve erkek dost olamaz bu arkadasjm

1 saat tel konusmasi mii!:KK57: arkadas degil kocam ben bir saat konussam acaba ayseyle aramda ne var diye suphe ederim.
Ya zaten kadin erkek kanka olayi sakat en basta birde evli barkli insanlara hic yakisiyormu? Ayse kimde kocami benden iyi anlasin kocam.ayseyle fiskos yapsin geyik yapsin.

Anlayisla karsilama bacim, anlayisla karsilarsan boynuz takarlarsa anlayisla karsilamak zorunda kalirsin. Amazon kadinina donus savas elbiseni giy ve kocanu ayselere yem etme derim.

Ben mi çok Safim bilemedim ama bazi yorumlar beni çoksasirtti. Bir kkadim ve erkek arkadassa illa arada bisey olur ne demek allahaskina..

10 yillik en yakin arkadasim erkek ben hicbir zaman onun cinsiyetiyle ilgilenmedim o benim icin anlasabildigim bir İNSAN..

Bu hikayede yanlis olan bi kadim ve erkeğin arkadasligi değil bu iki insanin tavirlari..hatta daha çokeerkeğin tavirlari..adam evli olduğu halde başka bir kadini gözünde ilahlastiracak karakter deyse. Bu kadinin önündee eşini asagilayabiliyorsa ,karisi rahatsız olduğunu belli etmesine rağmen umursamiyorsa demekki bu adam sadakatle evliliğe uygun biri değil..bu kadin olmasa baskasi olurdu..

Sizi de anlayamadım konu sahibi hemen harekete gecmem lazim yoksa geç olacak demissiniz..resmen esinizi kadina kaptırmaktan korkuyorsunuz..karaktersiz adamlari diğer hemcinslerinizden uzak tutmaya calisacaginiza kendinize güvenin ve gözünüze baka baka sizi aldatmaya kalkisan adamları kendinizden uzak tutun..hala aman benden sogumasin tatil dilli konusayim diyorsunuz benim aklim bu kadar ini almiyor

Üniversitede çok yakın erkek arkadaşım 6 sene sonra bana evlenme teklif etmişti. Hayatına giren herkesi tanıyordum hatta ciddi bir ilişkisinde sevgilisi nikah şahidim olur musun evlilik düşünüyoruz demişti. Meğer hep içinde bana karşı hayranlık varmış. Şimdi evli, görüşmüyoruz. Görüşsek ve ben ona bir adım atsam o koşarak gelir biliyorum. Bazı erkekler böyle çok saçma olabiliyorlar. İlgisi yoktur diyemiyorum bu yüzden. Çok benzerini yaşadım çünkü aynı yakınlık, aynı övmeler, aynı kıyaslamalar. Açık konuşayım Ayşe de bu ilginin farkındadır.

1 saat tel konusmasi mii!:KK57: arkadas degil kocam ben bir saat konussam acaba ayseyle aramda ne var diye suphe ederim.
Ya zaten kadin erkek kanka olayi sakat en basta birde evli barkli insanlara hic yakisiyormu? Ayse kimde kocami benden iyi anlasin kocam.ayseyle fiskos yapsin geyik yapsin.

Anlayisla karsilama bacim, anlayisla karsilarsan boynuz takarlarsa anlayisla karsilamak zorunda kalirsin. Amazon kadinina donus savas elbiseni giy ve kocanu ayselere yem etme derim.
haklisin konu sahibi bu yazıyı iyi oku. bu işte bir iş var

Bu kadın erkek arkadaşlığı mevzusu değil tamamen karakter meselesi bana kalırsa. Ben okurken sinirlendim ,size sabırlar diliyorum. Çocuk yok, mesleğiniz var pekala iş de bulursunuz kendinizi lütfen ezdirmeyin, size kendinizi kötü hissettiren, sizi küçük düşüren laflar eden bir erkeği kaybediverin hiç bir şey olmaz, özsaygınızı ve özgüveninizi pekiştirirsiniz sadece.

Okurken delirdi m ya kimse vazgeçilmez değildir hayatta siler atarım direk Hele milletin yanında öyle yapacak ha fena yaparim

Ben öyle kaç samimi arkadaşımı çıkardım hayatımdan herkez yerini bilecek kadın erkek arkadaşlığın biyere kadar bu nedir ya lack saçma sapan ilişkiler hayret bissi

Eşiniz bir dönemden geçiyor belli ki, eski bir arkadaşına bugüne kadar böyle hissetse gider konuşurdu gibi geliyor. Bu sonradan olan bir durum.

Bu hoşlanma ilgilenme durumunu farketmeniz çok incitici, kabul etmeniz de ayrıca kötü çok kötü..Yani neden bunu bilerek görmezden gelesiniz ki?

Ama ben kesip atın ya da üstüne gidin diyemiyorum. Kesip atarsanız, yani radikal bir karar verirseniz, sevdiğiniz bugüne kadar bir probleminiz olmayan eşinizden vazgeçmiş olacaksınız ki bunu istediğinizi sanmıyorum.Yakın zamana kadar bebek planları yapıyormuşsunuz.. Üstüne giderseniz konuyu deşerseniz de iyice savunmaya kalkacak arkadaşını ve o daha ilgi çekici olmaya başlayacak gözünde :KK43:

Karar vermek çok zor... Ben sanırım konunun üstüne gitmez bu dönemin geçmesini beklemeye çalışırdım. Ama eşimin de ilgisini kazanırdım, belki sosyal bir çevre edinir meşgale bulurdum, bana tekrar hayran olmasını sağlardım (tabi evli olduğunuz için, evli değilsem bu kadar uğraşmaz ayrılırdım.)

Arkadaşına olan ilgisinin tükeneceğini düşünüyorum ben, yine de bu süreç sizin için yorucu olacak gibi.

Çalışmayı bıraktınız mı? Tekrar başlamayı düşünmez misiniz, çocuğu da ertelemişken?

Bence mesleğinize devam edin.
Ve kaybetmekten korkmayın.
O sizi gözden çıkarmış gibi geldi bana.
Güçlü kadın olmalısınız. Farklı olduğunuzu hissettirin.
Sonuçta siz Ayşe gibi evli bir adamla karısının da olduğu bir ortamda fısıl fısıl konuşmuyorsunuz.
Çok övülecek yanları var şu Ayşenin.

X