Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

Yorumların hepsini okumadım şimdiden belirtmek isterim ilk konunuza göre yorum yapıcam aslında sizin yerinizde ben olsam ki bi zamanlar eşiminde böle bi grubu vardı artık yok sayemde:110:

Ben erkek arkadaşlarına asla karşı değilim ama bayan olmaz bana ters iş yerinde de var bayan arkadaşları benimde vardı vaktinde işyerinde erkek Arkadaşlarım ama bu durum benim için başka hele bide size davrandığı gibi eşim bana davransa o an yerdi benden tepkinin alasını :63:aynı sizinki gibi bir durumum vardı benimde kız eşime ilgi duyuyordu evlenmeden çok önce oda evlendi bizde ama benim içimdeki Kuşku geçmedi eşimde uzun süre dirensede görüşmekden vaz geçti:KK51:arada bakıyorum kız watsapdan yazıyor eşim cevap vermiyor
Bende ne doluymuşum yaw bu konuda

Ama sizin takdiğiniz doğru benim gibi fevri olmayın ters tepebilir.

Bende eşinin çok masum olduğunu düşünmedim zaten ama bu kadar kati cümleler abes geldi sadece. Yoksa hem fikiriz diğer düşüncelerde.
zor tutuyorum kendimi bildiğin gibi değil, daha net şeyler yazıyorum da siliyorum bunlar hafif cümleler. özellikle konu sahibi düşünerek konuşan, sessiz, naif bir hanım olduğu için kendini sessiz ve özgüvensiz tanımladığı için daha da sinirlendim. hep eşinin saçma sapan densiz davranışlarından dolayı böyle düşünüyor. çocuk yok iken doğru kararlar almasını diliyorum , kocasını bir erkek bir yetişkin olarak hiç hiç beğenmedim. çok densiz.

merak ediyorum eşiniz ayşeye alenen kur yaparken ayşenin kocası nerde.:KK53:

Dedigim gibi Aysenin esi toplu halde gorustugumuzde bile oldukca geri planda ve bunalmis tavirlar sergiliyor belki her seyin farkinda ama cabalamiyor, disardan oyle gorunuyor yani

Ben eşinin Ayşe'ye ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Bilemiyorum bana cok yuksek ihtimalle var gibi geliyor

Yorumların hepsini okumadım şimdiden belirtmek isterim ilk konunuza göre yorum yapıcam aslında sizin yerinizde ben olsam ki bi zamanlar eşiminde böle bi grubu vardı artık yok sayemde:110:

Ben erkek arkadaşlarına asla karşı değilim ama bayan olmaz bana ters iş yerinde de var bayan arkadaşları benimde vardı vaktinde işyerinde erkek Arkadaşlarım ama bu durum benim için başka hele bide size davrandığı gibi eşim bana davransa o an yerdi benden tepkinin alasını :63:aynı sizinki gibi bir durumum vardı benimde kız eşime ilgi duyuyordu evlenmeden çok önce oda evlendi bizde ama benim içimdeki Kuşku geçmedi eşimde uzun süre dirensede görüşmekden vaz geçti:KK51:arada bakıyorum kız watsapdan yazıyor eşim cevap vermiyor
Bende ne doluymuşum yaw bu konuda

Ama sizin takdiğiniz doğru benim gibi fevri olmayın ters tepebilir.

Fevri davranmamak konusunda kararliyim cunku bugune kadar dogru ya da yanlis hep sogukkanli biri olmaya calismisimdir en azindan daha sakin karar verip sonunda uzulebilecegim seylere sebep olmam :)

zor tutuyorum kendimi bildiğin gibi değil, daha net şeyler yazıyorum da siliyorum bunlar hafif cümleler. özellikle konu sahibi düşünerek konuşan, sessiz, naif bir hanım olduğu için kendini sessiz ve özgüvensiz tanımladığı için daha da sinirlendim. hep eşinin saçma sapan densiz davranışlarından dolayı böyle düşünüyor. çocuk yok iken doğru kararlar almasını diliyorum , kocasını bir erkek bir yetişkin olarak hiç hiç beğenmedim. çok densiz.

Aslinda esim de oldukca kibardir ama durum nasil buralara geldi beni rencide edebilecek boyutlara tasindi bilmiyorum umarim dediginiz gibi olur dogru karar alirim

Yorumlarin hepsini okumadim. Belki soyleyen olmustur ama okudugum kadaroyla yoktu bir iki sayfada. Ve cok şaşırdım.
Evli bir erkeğin bayan arkadaşı olmasi nedir? Hem de 'pek samimi'.
Buna nasil musade ediyorsunuz? Siz de bir Ali bulsaniz,esiniz de onla iliskinize mi boyle geniş davranacak yani?
Yok arkadas, sınırı cizen cizmis, sınır ihlali yapmayacaksin huzur istiyorsan.Modernlik adina kural tanimayip yaşandıkça bu dünya;
daha coook aldatma konuları,güvensizlik konuları acilir bu forumda.
Benim dusuncem tavrim nettir radikalimdir. Ne diyen desin

Yorumlarin hepsini okumadim. Belki soyleyen olmustur ama okudugum kadaroyla yoktu bir iki sayfada. Ve cok şaşırdım.
Evli bir erkeğin bayan arkadaşı olmasi nedir? Hem de 'pek samimi'.
Buna nasil musade ediyorsunuz? Siz de bir Ali bulsaniz,esiniz de onla iliskinize mi boyle geniş davranacak yani?
Yok arkadas, sınırı cizen cizmis, sınır ihlali yapmayacaksin huzur istiyorsan.Modernlik adina kural tanimayip yaşandıkça bu dünya;
daha coook aldatma konuları,güvensizlik konuları acilir bu forumda.
Benim dusuncem tavrim nettir radikalimdir. Ne diyen desin

Esimin sonradan edindigi samimi bir arkadaslik degil ki bu ben hayatina girmeden once de olan arkadas grubunun bir parcasi ben simdi tutupta onunla gorusmeyi kes dersem kiskanc hircin kadin olmus olacagim belki fazla genis davraniyor olabilirim haklisiniz ama benden once hayatini girmis birisi icin su am boyle bir tavir koyamam dedigim.gibi acik ariyorum su an

tehlike çanları çalıyor. siz hiç tepki vermediğiniz için olay büyüyecek ve korkulan son olacak. oturup uzun uzun meseleyi masaya yatırın. şüphelerinizi söyleyin. durumu kontrolünüzde tutun. tepki verin. ağlamadan sızlanmadan güçlü ve soğukkanlı bir şekilde. ayşeyi hayatınızdan çıkarın.

Esimin sonradan edindigi samimi bir arkadaslik degil ki bu ben hayatina girmeden once de olan arkadas grubunun bir parcasi ben simdi tutupta onunla gorusmeyi kes dersem kiskanc hircin kadin olmus olacagim belki fazla genis davraniyor olabilirim haklisiniz ama benden once hayatini girmis birisi icin su am boyle bir tavir koyamam dedigim.gibi acik ariyorum su an
Arkadaşım,oncesi sonrası mi olur bu işin? Bakin sonuc nerelere geldi. Rahatsiz etti sizi.
Onun yaninda resmen sizi asagilar derecede onu begeniyor hatta.
Bastan tavrınızı koymaliydiniz. Su anda ne sizin ne de o kadinin kocasinin ici rahat. Iki evlilik de saglamda değil.
Evleniyorsa adam, evliliğe ters düşen bekarlik aliskanliklarindan vazgececek. Neden hircin olasiniz ki bunu istemekle. Bu olmasi gereken birsey. Esinizin yaptigi cok yanlış. Ikisi de evli insanlar.

o zaman Ali bulun. kıskançlık bir şeyleri düzeltir. benim ikinci doğumumdan sonar eşim kilolusun derdi sürekli. buromun altındaki sürekli alışveriş yapığım bir esnafta 'Sibelcan gibisin doğurdukça güzelleşiyorsun' diye iltifat etti. eşime bunu söyledim. çok kıskandı. sonar benim güzel olduğumu söyleyip durdu. biraz kıskançlık iyi oluyor.

hiç muhattap olma bence, senin tepkin ile eşin düzgün davranacak ise hiç olmasın daha iyi. bekle ve nereye kadar gideceğini gör. pişman olmazsın , inan daha iyilerine layıksın. hakkında hayırlısı olsun saygıyı hak ediyorsun.

Esinizin Ayse ile bu kadar samimi olmasi hic hos bir durum degil.
Konuyu acin esinize, ve sizi masada kücük düsürdügü olayida dile getirerek cok üzüldügünüzü ifade edin bence.
Erkeklerin kafasinin karismasi anlik, sizi sevmiyor diyemeyiz, seviyor ama Ayse'yi gözünde ideal bir kadin haline getirmis gibi. Bu gafletten uyanmasi lazim, uyandirin onu.

bunu hissetmek ne kadar kötü!! Siz son tavrınızda en ıyısını yapmıssınız.. Elinizde kanıt olmadan hareket etmenız sizi fesat ve kotu suclamalara ortak ederdı.. Sakin kalmanız gerektıgını dusunuyorum bende... Esınızı zaman ıcerısınde kendı tarafınıza cekmeye calısırsanız eger, bu durumda diğer dişi kişi hem dıkkatını daha cok celbetmış olur ve aklında daha cok yer eder; Hemde bu karsı taraftakını daha kıymetli yapar.. Çunku erkek aklı bu ayırdımı yapabılecek kadar ehil değil.. yanı kendınızi paralasanızda birsey degısmeyecek.. Sadece kendı adınıza yapmanız gereken sizin kendınızce insa ettiğiniz özgüveninizi yerle bir eden eşinizin gölgesinden kurtarmak.. toparlamak! Ve bır adım gerıye uzaklasıp sakınce ellerınden arasından dusecegını hıssettıgı anda size yapacagı sevgi gösterilerini ve sırnaşıklığı izlemek.. Eşinizle; o kadın ve yaptıklarıyla ilgili hic bır ırtıbat kurmayın. Onu kıskanılcak metaa gıbı algılamasına sebep olacaktır aksi dusuncelerınız, istemsiz sergilediğiniz mimikler yada en ufak bir söz..

Seven kadının tek kanıtı hisleridir.Bende paranoyak oldugumu dusundum vaktı zamanında.. Dilerim bu vakayı unutursunuz..

Hayretle okudum, Bence sen bu adamdam kesınlıkle çocuk yapma bu ne rahatlık!!! Siz iyi sabretmişsiniz ama bence bu boyle gıtmez....

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:
ben aralarında birşey olduğunu düşünmüyorum.Çünkü üniversite arkadaşlıkları bazen çok yakın ve kalıcı oluyor.Birşeyler sorar ve eleştirirsen itici görünebilirsin yada olmayan birşeyi oldurabilirsin.Sende o arkadaşıyla yakın olmaya çalış rakip gibi değilde arkadaş gibi.Ancak bu şekilde şüphelerin doğrumu veya yanlış birşey varmı izleyebilirsin.

Bence eşinizin Ayşe'ye ilgisi olsa fark edilmesin diye ekstra çaba harcardı bu kadar kör göze parmak yapmazdı. Birlikte sosyal aktivitelere katılıp eğlenceli bir şeyler yapsanız belki o kadından uzaklaşır. haftada birkaç gün kurslara gidebilirsiniz mesela ekonomik durumunuz da uygun anladığım kadarıyla. Ayrıca sakin bir dille sizden neden uzaklaşmaya başladığını bir sorun olup olmadığını sorabilirsiniz. Tartışmaya girerseniz ve direkt Ayşe'ye ilgin var mı diye sorarsanız adamın aklında yoksa bile o fikri ssokabilirsiniz. bence bunu yapmayın.

ben aralarında birşey olduğunu düşünmüyorum.Çünkü üniversite arkadaşlıkları bazen çok yakın ve kalıcı oluyor.Birşeyler sorar ve eleştirirsen itici görünebilirsin yada olmayan birşeyi oldurabilirsin.Sende o arkadaşıyla yakın olmaya çalış rakip gibi değilde arkadaş gibi.Ancak bu şekilde şüphelerin doğrumu veya yanlış birşey varmı izleyebilirsin.

Adamla sevgili olup, karısıyla çok samimi bayanlar gördüm. Konu sahibi o Kadınla arkadaş olsa ne olacak.

kesinlikle aralarında bir ilişki var bu dediğimi yaban atma kesinlikle çocuk yapma pişman olursun zamanla senden daha fazla uzaklaşacağını göreceksin konuşman terslemen tepki göstermen sonu hızlandıracak bence .. :KK43: senin adına uzgünüm. inşallah benim dediğim gibi çıkmaz.

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:
bizim de minemiz vardı en sonunda kavga ettik eşimle kızı aradım dedim bak niyetin ne bilmiyorum ama bebek bekliyorum vs.yemin ler etti bi daha görüşmeyecem falan sen yanlış anlamışsın falan sonra akşameşimin teline bibaktım benimkiyle konuşmular mewsaj falan arkadsız falan diyor ama erkek milleti azcık yüz buldu mu hopp kayıveriyor kızı aradım bak istiyorsan gel odanın birine yerleş ben zaten boşuyorum fathi ama uyandırayım tek sen degilsin sen psikopatsın normal degilsin falan demeye bende normal olmayan benmi yim yoksa evlibi adamla gece yarı yaerılarına görüşen senmi bana a dediğini eşime b diye anlatıp yalan söyleyen birimi yada bizi herkes çok yakıştırırdı ya biliyor musun sevgili zannederlerdi diyen sen mi baktım teli suratıma kapattı eşim yeminler etti gözyası döktü kızın niyetini bilmem ama ben kötü niyetli degildim vs. neyse kız boşandı sonrabir ara eşime yine ulaştı eşim hattı falan degiştirdi şimdi evlendi çok şükür bildiğim kadarıyla 2 yıldır görüşmüyorlar ani niyet ne olursa olsun kadın erkek arkadslığına karsıyım ben abartılmazsa sorun yok tabi

X