Eşimin ailesine olan kızgınlığımı yenemiyorum

Anlattıkların yakın bi arkadaşımın yaşadıklarına çok benziyor en büyük hata ailenizin destek çıkması olmuş adamı baştan rahata alıştırmışsınız ayrıca maddi konular düğünden önce konuşulur varsa vardır yoksa yoktur ona göre karar verilir biz altınla ilgili bişe demedik kayınpederim şu kadar bilezik yapabilirim şunları alabilirim oğlumda şunları bunları yapsın dedi beklediğimden fazlasını yaptılar benim babamda herşeyi yaptı ama aksi olsa seneye olsun düğün para biriksin bile derdim yada bi nikah kıyalım altında olmasın deniyo şimdi büyük şehirlerde bizim burda düğünsüz altınsız olmuyo karşılıklı anlaşılırdı.
Bende kendi babamın evinde oturuyorum ama benim tercihimdi içinide eşimin ailesi yaptırdı baştan aşağı tüm evi yenilettim kapıları ve parkeleride babam yeniledi siz aşırı yardımcı olmuşsunuz. Dediğim arkadaşımında etine sütüne kadar ailesi alır kocasıda bu nasıl yemek diye burun kıvırır adamın ailesinde ise en lüks yerlerde evler var kendileri kirada bi dünyada borç.
Ben erkeklerin allah razı olsun dediğini hiç duymadım eşimin babası benim babamın 2 katı maaş alıyo ama hep yok diye ağlaşır babamsa kıyamaz alma derim yine bişeyler alır ama eşime bunu söylesem kızar laf söyletmez o yüzden en güzeli yardım almamak baban hiçbi yardımda bulunmasın borcu varsada senin üzerine değil ya en kötü ihtimal kendisi hapise girer biraz telaşlansın bak nasıl aranıyo o zaman ailesininde gerçek yüzünü görür.
Aileden niye yardım bekliyosun diyenleride ben anlamıyorum bi hasta olsalar ilk sizi ararlar bi bayram gitmeseniz kavga çıkarırlar ama evlilik gibi önemli bi olayda yardım etmeye gelince bize ne derler anne babanın görevi bence destek çıkmak devlet bile düğün parası falan veriyo afedersiniz .iç gibi düğün yaptıran aileye ne saygısı duyulurki?

Eşim de ben de alanında iyi sayılacak üniversitelerden mezunuz. Evlenirken ayağımızı yorganımıza göre uzatalım, kimseye yük olmayalım, kimsenin nazını da çekmeyelim dedik. Evlendikten 1 yıl sonra borcumuz bitmişti ve ben hamile kaldığım için kendi isteğim ve eşimin desteğiyle işime ara vermiştim. Bu süreçte ailem bana aldığım maaşın yarısı gibi bir miktara denk gelen aldıkları bir kiranın bankamatik kartını bana verdiler. Kişisel ihtiyacım olur, vs diye. Ama ben bunu eşime söylemedim bile. O paraya da hiç dokunmadım sayılır. Çünkü eşimin ve benim görevim evimize giren para kadar geçinebilmeyi öğrenmekti. Ailem elbetteki her zaman bana destek olur, istesem oturdukları çulu bile satarlar benim için ama sırf damatlarının şımarıklığı, iş bilmezliği ve benim "ama anne çoook yakışıklı" dememden ötürü bize maddi olarak destek olmak isteseler ben kendi aileme de saygı duymam artık, bana tek başıma ayakta kalabilmeyi öğretmedikleri için.
Eşimin ailesi de aynı şekilde eşim sırf şımarıklığından düzgün bir işte dikiş tutturamasa, bana binbir türlü yalan söylese, aldığı parayı, harcadığı parayı gizlese ve anne babası diğer çocuklarının hakkını görmezden gelerek evli barklı adam için ev satmak isteseler ben o aileye de saygı duyamam. Lise çocuğu mu yetiştiriyorlar diye.

Şunu desen haklısın, "eşim şımarık ve bencil ama babası kenara çekip de oğlum neden böyle yapıyorsun, bak bizi de karını da üzüyorsun demiyor". Sonuna dek haklısın. Ama senin derdin eşinin düzelmesi değil ki. O yazlık satılsın, eşin onun parasını da nerede harcadığı belli olmayacak şekilde harcasın 3-5 yıl sonra da "çocuğun okul taksidini bile babam ödüyor ama k.pederim oturduğu evi satıp bize para vermiyor" diyeceksin.

beğenip geçmek istemedim :KK9:

benim büyüdüğüm çevrede evlenirken erkek tarafı da kız tarafı da üzerine düşeni yapar.amaç borçsuz dertsiz bir şekilde gençlerin yeni hayatına başlamasıdır.
evlenirken eşimin ailesinden yeterli desteği görmedim,ama onlar evlenmeden önce ne kadar yardım edeceklerini blirtmişlerdi zaten.ellerinde praları varkn bizi borca sokmaları zoruma gitse de baştan tamam dediğim için sesimi çıkarmadım.
anladığım kadrıyla sizde de durum aynı.eşiniz sorumsuz,bencil bir insan.elinden bir iş gelmeyip bir de patron olmak isteyen insanların egosunun nerden beslendiğini hiç anlamam.bu zamana kadar kendi işimi kuracağım hevesi yerine bulduğu işte çalışmalı,evinin geçimini sürdürmeliydi.böyle durumlarda aileler destek olmalı ama kimse onca yılda emek verip aldığı evini oğlunun keyfi için satmak zornda değil.ben ar ederim böyle bir istekte bulunmaktan.darılmaya hiç ama hiç hakkınız yok.eşiniz sorumluluklarını bilmeli,siz de eşinizi bu anlamda desteklemelisiniz.

Dediklerin çok doğru, ama işin içinde olmadığın için dışarıdan bu şekilde görmüş olman doğal, ben aileme devamlı yardım etmeyin sürünsün dedim zaten, ama babamın evinde oturuyoruz, yakındalar, devamlı gelip gidiyorlar, apartmanda aidat ödemeyenlerin adı listeyle anında asılıyor, daha da ödemezsen eve avukata veririz diye yazı gönderiliyor, annem, babam oturmaya uğruyorlar kapıdan girer girmez babam aidat borçluları listesinde hem tutarı hem ismi görüyor,zaten ev sahibi babam olduğundan yönetici direkt babamı tanıyor ve onu muhatap alıyor,biizmkiler böyle millete karşı borçlu görünmeye dayanamyıp ödüyorlar. Sonra mesela telefon kesildi kaç gün saklamaya çalıştım,cepten aradım evden arıyorum diye attım ondan sonra kapıdan uğradılar,ablam dur annemi arıyayım diye elini telefona attı kesilmiş.Eve geliyor dolabı açıyor boş,evde ufacık çocuk var,ne yapsın mecburen gidip alıyor.Onlarda bayılmıyor bunları yapmaya ama mecbur kalıyorlar,kaç defa dedim yapmayın ben sıkıntı çekerim burnu sürtülsün diye ama biz o çocukla senin için yapıyoruz onun için değil diyip gene yapıyorlar. Annem ablam eve çocuk bakmaya geliyorlar bırakıp gidiyorum elektrik kesmeye adamlar gelmiş hepsi otururken ablam koştur koştur gidip ödüyor.Dışarıdan bunları söylemesi kolay,sizin çocuğunu torununuz olsun da göreyim o şekilde bırakıcakmısınız. Ayrıca ben hiçbir zaman evlenirken ay bu adam çok yakışıklı,annemler bize baksın düşücesiyle evlenmedim,herşeyi başka gösterdi,eve bakabilecek bir insan gibi, anladığımda ise hamileydim, ben asalak değilim ve daha önce yazılarımda bu durumda anne ve babama yük olmamak için verdiğim uğraşları anlatmıştım,eğer kendinizi iyi hissettirecekse böyle kendinizi kahraman şekline sokarak başkalarına akıl vermeye devam edbilirsiniz,durun bende alkışlayayım hatta, :KK9:

Dediklerin çok doğru, ama işin içinde olmadığın için dışarıdan bu şekilde görmüş olman doğal, ben aileme devamlı yardım etmeyin sürünsün dedim zaten, ama babamın evinde oturuyoruz, yakındalar, devamlı gelip gidiyorlar, apartmanda aidat ödemeyenlerin adı listeyle anında asılıyor, daha da ödemezsen eve avukata veririz diye yazı gönderiliyor, annem, babam oturmaya uğruyorlar kapıdan girer girmez babam aidat borçluları listesinde hem tutarı hem ismi görüyor,zaten ev sahibi babam olduğundan yönetici direkt babamı tanıyor ve onu muhatap alıyor,biizmkiler böyle millete karşı borçlu görünmeye dayanamyıp ödüyorlar. Sonra mesela telefon kesildi kaç gün saklamaya çalıştım,cepten aradım evden arıyorum diye attım ondan sonra kapıdan uğradılar,ablam dur annemi arıyayım diye elini telefona attı kesilmiş.Eve geliyor dolabı açıyor boş,evde ufacık çocuk var,ne yapsın mecburen gidip alıyor.Onlarda bayılmıyor bunları yapmaya ama mecbur kalıyorlar,kaç defa dedim yapmayın ben sıkıntı çekerim burnu sürtülsün diye ama biz o çocukla senin için yapıyoruz onun için değil diyip gene yapıyorlar. Annem ablam eve çocuk bakmaya geliyorlar bırakıp gidiyorum elektrik kesmeye adamlar gelmiş hepsi otururken ablam koştur koştur gidip ödüyor.Dışarıdan bunları söylemesi kolay,sizin çocuğunu torununuz olsun da göreyim o şekilde bırakıcakmısınız. Ayrıca ben hiçbir zaman evlenirken ay bu adam çok yakışıklı,annemler bize baksın düşücesiyle evlenmedim,herşeyi başka gösterdi,eve bakabilecek bir insan gibi, anladığımda ise hamileydim, ben asalak değilim ve daha önce yazılarımda bu durumda anne ve babama yük olmamak için verdiğim uğraşları anlatmıştım,eğer kendinizi iyi hissettirecekse böyle kendinizi kahraman şekline sokarak başkalarına akıl vermeye devam edbilirsiniz,durun bende alkışlayayım hatta, :KK9:

Ben kendimi kahraman şekline sokmuyorum. Olması gerekeni, olanı söylüyorum. Ancak size olması gereken şey kahramanlık gibi gelebilir, ona sözüm yok. Size ilk yorumumuda da yazdım, ben bu kadar şımarık, bencil bir adamla evliliğimi asla devam ettirmezdim. Çocuk falan bahanedir. Çocuk babasız büyümesin diyip çocuğa sorumsuz bir ebeveyn figürü sunmaktansa boşardım o adamı, bekar ama güçlü anne olarak devam ettirirdim yaşamımı.
Yani şu anlattıklarınızda eşinizin ailesinin tek bir suçunu göremedim. Ancak baş suçlu eşiniz, ardından sizsiniz.
Madem öyle, cesaretinizi toplayın, çıkın ailenizin evinden, kira mira herşey onun adına olsun, icra gelirse de ona gelsin, biraz büyüsün yani eşiniz de.

aklını kullansaydın o zaman arkadaşım
eşek dediğin adamdan çocuk yap
ondan sonra da e çocuğum var ben boşanamam bu adamdan
suçlu kim?
ailesi
bu analitiklikten uzak bakış açısının bir mühendisten çıkması enteresan

kimse kimseyi senin sırtına bindirmemiş
ailesi kaale bile almamış seni söz nişan olana kadar
kıvanç tatlıtuğa benzeyen boğaziçiliyi bulmuş sen koşa koşa evlenmişsin

sırtında taşıdığını düşünüyosan da taşıma
allah allah
göbeğiniz ortak mı
kendine güveniyosan boşan
gerizekalı gerizekalı konuşanlar yorum yazmasın şuraya ya, benim zeka seviyemi ölçmek senin haddinemi düşmüş..yazıların başını sonunu insan gibi dügün oku,terbiyesizleşme,senin gibi sadist ruhlu kadınlar okuyop zevk duysun sonrada kimseden çıkaramadığı hışımlarını gelip burada bulduğundan çıkarsın diye yazmadım ben bunları buraya..çok kıskandın bakıyorum eşimin yakışıklılığını,noooldu içinde bir yaramı depreşti yoksa,kocan çok mu çirkin..mühendis olamadın diye içine mi oturmuştu..çocuğum korunduğumuz halde oldu, ben o kadar acımasız değilim, gidip kürtaj olamadım,tek kabahatim merhametli olmaksa evet suçluyum,ayrıca saftalozluk edip adamı kurcalamadım herşeyini didik didik etmedim diye salaksam evet salağım,memnun oldunmu,kendini çok mu mutlu hissettin,biraz insanları sev,kadınları düşman görme bu kadar..
bu kadar kınıyor,suçluyorsun Allah başına bir iş açar sen de görürsün kendi övündüğün zekanın yüksekliğini..

gerizekalı gerizekalı konuşanlar yorum yazmasın şuraya ya, benim zeka seviyemi ölçmek senin haddinemi düşmüş..yazıların başını sonunu insan gibi dügün oku,terbiyesizleşme,senin gibi sadist ruhlu kadınlar okuyop zevk duysun sonrada kimseden çıkaramadığı hışımlarını gelip burada bulduğundan çıkarsın diye yazmadım ben bunları buraya..çok kıskandın bakıyorum eşimin yakışıklılığını,noooldu içinde bir yaramı depreşti yoksa,kocan çok mu çirkin..mühendis olamadın diye içine mi oturmuştu..çocuğum korunduğumuz halde oldu, ben o kadar acımasız değilim, gidip kürtaj olamadım,tek kabahatim merhametli olmaksa evet suçluyum,ayrıca saftalozluk edip adamı kurcalamadım herşeyini didik didik etmedim diye salaksam evet salağım,memnun oldunmu,kendini çok mu mutlu hissettin,biraz insanları sev,kadınları düşman görme bu kadar..
bu kadar kınıyor,suçluyorsun Allah başına bir iş açar sen de görürsün kendi övündüğün zekanın yüksekliğini..

:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

Benim de böyle bir oğlum olsa ben de yardım etmem açıkcası.
Boğaziçini kazanacak kadar zeki,şirket kurup batıracak kadar cesur.
Çalışsın kazansın yıllar geçmiş hala bir baltaya sap olamamışsa onun kabahati.
Ne aileler var evlatlarının iliklerini sömürüyorlar,kimse evladının uçarı hayallerine alet olmak zorunda değil.
Oğullarını sevmiyorlar gibi yorumlar gelmiş,siz evlendikten sonra yaşadıklarınızı biliyorsunuz.
Önceden size anlatılanlar ise külliyen yalan çıkmış,aile olarak aralarında ne yaşandı nasıl bir evlattı,neler oldu bilmiyorsunuz ki?
Eşiniz muhtemelen evlenirken bir hayal sattı size ,bence o dönemde anlattığı hiçbirşeye itibar etmeyin.
Eşinizi sevmenizi saymayınızı anlarım burada eşinizi yere batırırken bile hala ailesini suçluyorsunuz.
Ailesi sizi ilgilendirmez farzedin ki yetim ve öksüz o zaman kim suçlu olacaktı ?
Kendi ailenize gelince bence çok kıymetli insanlar sanki elleri mahkummuş gibi sanki eşiniz engelli kalmış ne bileyim iş kazası geçirmiş hapislere düşmüş vs gibi yardımlarını eksik etmemişler.
Param gidecek diye değil ama "ne biçim erkek bu " durumuna gelerek para yardımın keserdi hemen hemen bütün aileler.
Bunun torun aşkıyla alakası yok,yarın anne babanıza birşey olursa Allah gecinden versin ne olacak çocuklarınız sokaklara mı düşecek ?
Eşiniz atını almış sürüyor,dur diyen yok deh diyen yok nereye dostum diyen yok.
Bence herkes hayatında memnun.
Size ilişmeyen ailesi,size maddi yardım yapan aileniz,çocukları umrunda olmayan eşiniz ve hatta siz ...
Eğer yazlık satılsa ailesi size borcunu ödese sizde bu düzeni devam ettireceksiniz.
Ben ortada sorun görmüyorum.

Ben kendimi kahraman şekline sokmuyorum. Olması gerekeni, olanı söylüyorum. Ancak size olması gereken şey kahramanlık gibi gelebilir, ona sözüm yok. Size ilk yorumumuda da yazdım, ben bu kadar şımarık, bencil bir adamla evliliğimi asla devam ettirmezdim. Çocuk falan bahanedir. Çocuk babasız büyümesin diyip çocuğa sorumsuz bir ebeveyn figürü sunmaktansa boşardım o adamı, bekar ama güçlü anne olarak devam ettirirdim yaşamımı.
Yani şu anlattıklarınızda eşinizin ailesinin tek bir suçunu göremedim. Ancak baş suçlu eşiniz, ardından sizsiniz.
Madem öyle, cesaretinizi toplayın, çıkın ailenizin evinden, kira mira herşey onun adına olsun, icra gelirse de ona gelsin, biraz büyüsün yani eşiniz de.
Lütfen konuyu baştan itibaren okuyarak yazalım ortadan dalmayalım ben başlarda kaç defa zaten en büyük suçun önce eşimde sonrada kendimde olduğunu yazdım. Boşanma konusuna gelince boşanma avukatıyla görüştüğümü, kendine iş kurunca biraz daha bekleyip durumuna bakmak için hala evli kaldığımı da yazdım,boşanırsam maddi güç vs. kaybedecek değilim zaten bir kazancım olmadığına göre bu evlilikten,sadece hemen maddi zorlukta pes etti olmayayım,düzeltmeye çalışayım diye direndim,boşanmak en kolayıydı benim için,sorunlardan hemen kaçmak ve pes etmekti, çocuk için en azından elimden geldiğince uğraşmalıydım, sadece kendi içimi rahatlatmak için bir süre daha işinin ne olacağını görmeye çalışıyorum,yoksa beyinsiz değilim ve evli kalmayı düşünmüyorum tabiki bu şekilde devam ederse..

Arkadaşım senin bu yazdıklarında kocasına diş geçiremeyen kadının üzgünüm ama tükenişi..
Eşine söyleyemediklerini,yapamadıklarını buradan çıkartmışsın.
Bence kendine bu kadar haksızlık yapma,bak seni hale getirmiş.
Mühendislikten girmiş çirkin kocadan çıkmışsın.
Allah kimsenin başına senin eşin kadar yakışıklı boğaziçi mezunu ama böyle mantıkta bir adam nasip etmesin inşallah.
Emin ol şu yazdıklarından sonra kimse seni veya eşini kıskanmaz.

Anlattıkların yakın bi arkadaşımın yaşadıklarına çok benziyor en büyük hata ailenizin destek çıkması olmuş adamı baştan rahata alıştırmışsınız ayrıca maddi konular düğünden önce konuşulur varsa vardır yoksa yoktur ona göre karar verilir biz altınla ilgili bişe demedik kayınpederim şu kadar bilezik yapabilirim şunları alabilirim oğlumda şunları bunları yapsın dedi beklediğimden fazlasını yaptılar benim babamda herşeyi yaptı ama aksi olsa seneye olsun düğün para biriksin bile derdim yada bi nikah kıyalım altında olmasın deniyo şimdi büyük şehirlerde bizim burda düğünsüz altınsız olmuyo karşılıklı anlaşılırdı.
Bende kendi babamın evinde oturuyorum ama benim tercihimdi içinide eşimin ailesi yaptırdı baştan aşağı tüm evi yenilettim kapıları ve parkeleride babam yeniledi siz aşırı yardımcı olmuşsunuz. Dediğim arkadaşımında etine sütüne kadar ailesi alır kocasıda bu nasıl yemek diye burun kıvırır adamın ailesinde ise en lüks yerlerde evler var kendileri kirada bi dünyada borç.
Ben erkeklerin allah razı olsun dediğini hiç duymadım eşimin babası benim babamın 2 katı maaş alıyo ama hep yok diye ağlaşır babamsa kıyamaz alma derim yine bişeyler alır ama eşime bunu söylesem kızar laf söyletmez o yüzden en güzeli yardım almamak baban hiçbi yardımda bulunmasın borcu varsada senin üzerine değil ya en kötü ihtimal kendisi hapise girer biraz telaşlansın bak nasıl aranıyo o zaman ailesininde gerçek yüzünü görür.
Aileden niye yardım bekliyosun diyenleride ben anlamıyorum bi hasta olsalar ilk sizi ararlar bi bayram gitmeseniz kavga çıkarırlar ama evlilik gibi önemli bi olayda yardım etmeye gelince bize ne derler anne babanın görevi bence destek çıkmak devlet bile düğün parası falan veriyo afedersiniz .iç gibi düğün yaptıran aileye ne saygısı duyulurki?

teşekkürler yorumun için, benim ailem bu gibi konuları hiç konuşmadılar isteme olurken, tabiatlarında yok,benim dedem kuyumcuymuş,annemi istemeye geldiğinde babamlar,babannem korka korka sormuş çünkü çok altın takılan bir yöredenler aynı zamanda,kimbilir neler isteyecekler diye,ne yapalım..Bey,şartlarınız nedir diye,dedem tek kelime söylemiş,siz kendinize neyi yakıştırıyorsanız onu yapın,o da yetmiş ve artmış..Biraz bu zihniyetteler birde modern insanlar olduğundan bu tip konular konuşmayı küçük düşürücü buluyorlar ama bunları görünce tabi keşke konuşsaydık dediler..Yalnız karşı taraf bir defa dürüst olmayınca o zamanda konuşsalar zaten bol keseden atar sonrada yapmazlardı..

Arkadaşım senin bu yazdıklarında kocasına diş geçiremeyen kadının üzgünüm ama tükenişi..
Allah kimsenin başına senin eşin kadar yakışıklı boğaziçi mezunu ama böyle mantıkta bir adam nasip etmesin inşallah.

değil mi canım.boğaziçili olmak konu sahibine birşey kazandırmamış.keşke işçi olup ekmeğini taştan çıkaraydıda başkalarına muhtaç olmayaydı.konu sahibide o talihsiz yorumuyla son çırpınışlarını veriyor ama keşke bu sözlerini eşine karşı kullanaydı da bu duruma düşmeseydi.eşinin ailesi oğullarının ne olduğunu gayet iyi bildikleri için bulaşmıyorlar.burada en son suçlanacak kişiler eşin ailesi ama ilk konu onlar olmuş:KK50:

Son düzenleme:

ben kıskandın lafını tabi ki kinaye olarak söyledim gerçek olarak değil, burada bayan bayana güzel güzel laflayalım diye açtım konuyu,ama insanın içi kötü olunca ve bazı kadınlarda olan kadın düşmanlığı olunca hemen belli oluyor..zaten sıkıntısı olan bir insana,sıkıntısını dile getirince bu kadar hakaret edilirmi..bari usturuplu yazsın,bazı kötü falcılarda da vardır bu sadistlik,karşısındakinin güç durumunu fark eder,o anki zayıflığını ona olmadık kötü muameleyi yapar,ağzına geleni söyler sonra daha beter dayak yemiş gibi gönderir..arkadaşın yazdıkları çokmu normal sence..
ben burada yazdığım herşeyi eşimin suratına da söyledim, evet bencede nasip etmesin,kimini Allah kocayla evlilikle sınar kimisini başka şeyle,kimse bu kadar kendine güvenmesin hayatta..

aileniz şuan size iyilik değil kötülük yapıyor onlar yardımcı oldukça eşin daha da salıyor kendini

madem ailen maddi manevi arkanda , eşin sorumsuz , ailesi desen işe yaramaz ne diye devam ettriyorsun

çocuğum için diyorsan kendin söylüyorsun evde küçük çocuk var dolap bomboş diye eşin düşünmüyor mu bunları

öyle bi konuşuyorsun ki ailesi yardımcı olunca kocan değişecek evliliğiniz kurtulacak eşin öyle düşündüğü taktirde eşinin bütün sülalesi de yardımcı olsa yine düzelmez durumunuz

değil mi canım.boğaziçili lmak knu sahibine birşey kazandırmamış.keşke işçi olup ekmeğini taştan çıkaraydıda başkalarına muhtaç olmayaydı.konu sahibide o talihsiz yorumuyla son çırpınışlarını veriyr ama keşke bu sözlerini eşine karşı kullanaydı da bu duruma düşmeseydi.eşinin ailesi oğullarının ne olduğunu gayet iyi bildikleri için bulaşmıyrlar.burada en son suçlanacak kişiler eşin ailesi ama ilk konu onlar olmuş:KK50:

Herkes hata yapabilir ben konu sahibine de birşey demiyorum.
Ama madem bu kadar muhteşem bir çiftler ,kafaları da çalışıyordur.
En azından konu sahibinin yani bu gidilen yol ,yol değil ne yapıyor bu adam diyebiliyordur?
Benim ailem kullanılıyor demek yerine torun sevgisi tattınız mı hiç diyor ona bu soruyu soran üyeye.
Eşiyle mantalitesi aynı,ben evliyim mühendisim kocam çok yakışıklı hem boğaziçili herneyse babamdan para alıyorum.
Yok arkadaş bunun torun torba sevgisiyle alakası yok,bu aile birliğine düzenine aykırı.
Yani anne baba yine para versin yine torun sevsin vs ama özbabası ne yapıyor ?
Nerede?
Konunun dönüp dolaşıp gelmesi gereken yer konu sahibni kandıran eş olmalıydı.
Yazlığını satmayan anne -baba değil.
Belli ki uzak durmaya çalışıyorlar bize bir zarar gelmesin diye oturup bunu da düşünmek lazım niye diye?
Bilmiyoruz ki ne anlatılırsa onu biliyoruz.
"Gerizekalı" demesi ise ilginç gerçekten sinirini bu kadar kontrol edemeyen biri eşine nasıl dayanıyor acaba?
Bunca yaşadıklarından sonra..

değil mi canım.boğaziçili olmak konu sahibine birşey kazandırmamış.keşke işçi olup ekmeğini taştan çıkaraydıda başkalarına muhtaç olmayaydı.konu sahibide o talihsiz yorumuyla son çırpınışlarını veriyor ama keşke bu sözlerini eşine karşı kullanaydı da bu duruma düşmeseydi.eşinin ailesi oğullarının ne olduğunu gayet iyi bildikleri için bulaşmıyorlar.burada en son suçlanacak kişiler eşin ailesi ama ilk konu onlar olmuş:KK50:

ayy ne kadar keyiflendiniz yahu..ben sizler için bir kaç dert daha türeteyim de daha kendinizi tatmin edin..ne desem acaba, kocam beni dövüyor falan desem herhalde daha da mutlu olursunuz, Boğaziçine girememiş herkes de burada kendini avuttu yani..:)) yok yok kadın milleti böyle işte, sizler başkalarının dramlarıyla beslenen canavarlarsınız,yamyamlar..

ayy ne kadar keyiflendiniz yahu..ben sizler için bir kaç dert daha türeteyim de daha kendinizi tatmin edin..ne desem acaba, kocam beni dövüyor falan desem herhalde daha da mutlu olursunuz, Boğaziçine girememiş herkes de burada kendini avuttu yani..:)) yok yok kadın milleti böyle işte, sizler başkalarının dramlarıyla beslenen canavarlarsınız,yamyamlar..

gittikçe batıyorsunuz haberiniz yok

ben kıskandın lafını tabi ki kinaye olarak söyledim gerçek olarak değil, burada bayan bayana güzel güzel laflayalım diye açtım konuyu,ama insanın içi kötü olunca ve bazı kadınlarda olan kadın düşmanlığı olunca hemen belli oluyor..zaten sıkıntısı olan bir insana,sıkıntısını dile getirince bu kadar hakaret edilirmi..bari usturuplu yazsın,bazı kötü falcılarda da vardır bu sadistlik,karşısındakinin güç durumunu fark eder,o anki zayıflığını ona olmadık kötü muameleyi yapar,ağzına geleni söyler sonra daha beter dayak yemiş gibi gönderir..arkadaşın yazdıkları çokmu normal sence..
ben burada yazdığım herşeyi eşimin suratına da söyledim, evet bencede nasip etmesin,kimini Allah kocayla evlilikle sınar kimisini başka şeyle,kimse bu kadar kendine güvenmesin hayatta..

Ama arkadaşım farzedelim ki içi kötü rezil berbat bir insan ,sana nasıl zarar verebilir ki?
yani şu dk sonra kassa kimse boğaziçili koca bulamaz :)
Ara tara tırım tırıs koca yok zaten piyasada bir sürü bekar kadın sıkıntıda bir de boğaziçilisi mümkünatı yok.
şaka bir yana ...
O arkadaşa kızdın ama hani şu kahraman olmakla suçladığın cidden yardımcı olmaya çalıştı bence.
Bende seninle benzer durum yaşadım ailemden para almadım demek istedi.
Yani eşin rahatı görmüş bu etmen olmuş demek istedi ama biraz gardını aldın.
Sadece tatlı yorumları görmek dertleşmek istiyorsun anlıyorum işte kk keşke bunun için bir yer açsa.
Hani fikir teatrisi yapınca senin veya eşinin hatalarını da gören oluyor.
Burdan kim sana kötülük neden yapsın herkesin ne dertleri var,hepimizin var kimimin koca kiminin para kiminin iş vs..
Derdi olan tek insan sen değilsin ki sana laf söyleyenin de derdi var belki senden büyük.
Üslup hatalı olabilir katılıyorum ama sana söylenenler gerçekten sen üzül öl bit diye değil.
Her kelimesi doğru.

X