Eşimin ailesine olan kızgınlığımı yenemiyorum

Siz genc yasınızda borcun altına girmek istemezken, yasını basını almıs insanların borcla harcla ugrasmaları da bana dogru gelmiyor acıkcası.. :KK50:
Aslında sorun surda; demissiniz, benim ailem ceyizimi alıyorsa diye, ben bunu da kabul etmiyorum mesela, ben almalıyım ailem almamalı ha ufak tefek hediye belki, ama herseyi karsılamamalılar. Annem vefat etti, babam da 57 yasında dünya borcu ödemis zaten bu zamana kadar, bu yastan sonra varsın rahat etsin, borcla ugrasmasını istemiyorum..
Ben bu genc yasımda rahat edicem diye, o sıkıntılarla ugrasmamalı..

Canım benim herkesin durumu farklı seninki farklı benimki farklı onunki farklı
Benim savunduğum şey şu iki tarafında durumu iyi olupta kayıtsız kalan ailelere şaşırıyorum
İlla erkek tarafı için değil kız tarafı içinde böyle düşünüyorum
Bizim buralarda böyledir evlenen çifte yardım edilir bunda ne varki

Bakın ben kendileri nasıl bizden bayramlarda gidip ellerini opmemizi,bir yere gideceklerinde arabayla brakmamızı,gidip gelip hatırlarını sorup ilgilenmemizi, zaman zaman telefonla aramamızı,evimize davet etmemizi,zor durumlarında yardımlarına koşmamızı bekliyorlarsa, benden onlardan insani olarak en asgari şeyleri bekliyorum..Benim ailem kadar durumları yoksa kendi durumları kadar ufacıkda olsa bir destek olabilirler,0 değiller..Ben onlara kötü davranmadım hiç,en azından çocuğuma arada gelip ziyerette bulunabilirler,bayramda çocuğum ellerini öptüğünde 50 tl değil ama cebine bir 5 tl koyabilirler sevinsin diye,ama galiba bu yorumlara bakılacak olursa o bile suç..Biz artık avrupalı da olmamış,insanlıktan çıkmaya başlamışız galiba..Unutun bu konuyu arkadaşlar bende böyle bir konu açmamda kabahat..

aynen katılıyorum..acaba şurda bukadar konuşup,atıp tutan insanlar aynı şeyi tam tersine düşünseler.anneleri babaları aynı şekilde borç içine girse,anlık bi hata yapsa veya bikaç..ee yardım etmeseler ki gerçekten bu mantıktalarsa etmemeleri lazım.anne babaları evlatlarımızdan dahi bi destek göremiyoruz kime ne diyebiliriz ki demez mi?yada buna hakları yok mu? şimdi diceklerki onlar bizi büyüttüler bilmem ne. kimse k.bakmasın ama çocuklarında anne babaları üzerinde hakları vardır.ve eger gerçek evlatlasa yeri gelince bakıp,sayıp ,sevip zaten görevlerimizi yerine getirirz inş. biz onları değilde onlar bizi doğurdu diye hor görülmek müstehak mı?

Bakın ben kendileri nasıl bizden bayramlarda gidip ellerini opmemizi,bir yere gideceklerinde arabayla brakmamızı,gidip gelip hatırlarını sorup ilgilenmemizi, zaman zaman telefonla aramamızı,evimize davet etmemizi,zor durumlarında yardımlarına koşmamızı bekliyorlarsa, benden onlardan insani olarak en asgari şeyleri bekliyorum..Benim ailem kadar durumları yoksa kendi durumları kadar ufacıkda olsa bir destek olabilirler,0 değiller..Ben onlara kötü davranmadım hiç,en azından çocuğuma arada gelip ziyerette bulunabilirler,bayramda çocuğum ellerini öptüğünde 50 tl değil ama cebine bir 5 tl koyabilirler sevinsin diye,ama galiba bu yorumlara bakılacak olursa o bile suç..Biz artık avrupalı da olmamış,insanlıktan çıkmaya başlamışız galiba..Unutun bu konuyu arkadaşlar bende böyle bir konu açmamda kabahat..

Ufak bir dip not,belkide bunları niye yapmadıklarını bir açıklamısıdır,bunu dusunmek istemiyorum ama, esimin ailesi gocmen,biz guneydoguluyuz,boyle seyler benim hic umrum olmaz ama gecende yakin ve ayni bolgeden gocmen olan bir kiz arkadasim,sen gocmen degilsin diye boyle davraniyorlardir,benim ainnem de abime once baska taraftan bir kız cikmisti ona hicbrisey yapmadi sonra gocmen olan yengemi gorunce kac milyarlik giyseiler aldi dedi,bence cok sacma ama sonra dusundum aklima dogumhaneden cikarken kayinvalidemin kapida bekleyip doktor cikar cikmaz hemen cocuk sarisinmi esmermi diye sordugunu gormusler e ayiplamislardi o geldi..Sonra bebegi alip eve geldik,o da geldi oglum ayni bizim gibi esmer ve benim kopyam, esimin arkadaslari gelmisti kucuk sarisin kizlariyla,bebek sevilirken ic gecirip Esimin de kucukken saclarinin o kiz igib ne guzel sapsari filan oldugunu soyledi,bunlar aklima gelince belki dedim..Belkide irkcilik yapiyorlar..

Ufak bir dip not,belkide bunları niye yapmadıklarını bir açıklamısıdır,bunu dusunmek istemiyorum ama, esimin ailesi gocmen,biz guneydoguluyuz,boyle seyler benim hic umrum olmaz ama gecende yakin ve ayni bolgeden gocmen olan bir kiz arkadasim,sen gocmen degilsin diye boyle davraniyorlardir,benim ainnem de abime once baska taraftan bir kız cikmisti ona hicbrisey yapmadi sonra gocmen olan yengemi gorunce kac milyarlik giyseiler aldi dedi,bence cok sacma ama sonra dusundum aklima dogumhaneden cikarken kayinvalidemin kapida bekleyip doktor cikar cikmaz hemen cocuk sarisinmi esmermi diye sordugunu gormusler e ayiplamislardi o geldi..Sonra bebegi alip eve geldik,o da geldi oglum ayni bizim gibi esmer ve benim kopyam, esimin arkadaslari gelmisti kucuk sarisin kizlariyla,bebek sevilirken ic gecirip Esimin de kucukken saclarinin o kiz igib ne guzel sapsari filan oldugunu soyledi,bunlar aklima gelince belki dedim..Belkide irkcilik yapiyorlar..

belkide sebep odur bilinmez.eger gözle görülür bi husumet yoksa.kavga gürültü olmadan böyle bi tavır alınması normal değil çünkü.

Canım benim herkesin durumu farklı seninki farklı benimki farklı onunki farklı
Benim savunduğum şey şu iki tarafında durumu iyi olupta kayıtsız kalan ailelere şaşırıyorum
İlla erkek tarafı için değil kız tarafı içinde böyle düşünüyorum
Bizim buralarda böyledir evlenen çifte yardım edilir bunda ne varki

Edilir canım, yani isteyen aile elbette eder. Ama etmek istemedikten sonra, neden etmiyor diye kızamıyoruz etmeliler diye baskı da yapamıyoruz..
Benim maddi durumumda Allaha cok sükür iyidir, bir isyerimiz var iyi bir gelirimiz var, bugüne dek hic birseyim eksik olmadı Allaha cok sükür, babam elinden geleni yaptı bizi rahat ettirebilmek icin, erkek arkadasımınsa maddi durumu iyi degil malesef..
:KK50:

İstiyorum ki kimse bunalmasın, sıkıntı cekmesin onun babası insaat ustası mesela, hala calısıyor..
Ne bileyim, bide bizim borcları düsünmesin, altında ezilmesin olmayınca adam birseyi de ödeyemez zaten.
Babamın durumu ona göre daha iyi, ama dügün yapmak, ev düzmek kolay degil haksızlık olmasın en iyisi kendimiz yapalım dedik, oldugu kadarıyla olur..
Birsey daha ekleyim benim annemin kuzeni evlendirdi oglunu, onlarında durumu baya iyidir, neler yapmadı ki, üstüne düsmeyenlere kadar yaptı, özel alınan hediyeler falan, ama kadının icinden geliyor, parası da var yaptı. Yapmayabilirdi veya fazlasını yapmazdı. İcinden gelmesi önemli olan, gelmedikten sonra birsey diyemiyoruz..
Kızsak ne olur, gecinemiyoruz desek ne olur, zaten aile' yi biliyorsun ne yapıp yapmayacaklarını, bu yüzden aslında ailelere güvenerek neden evlendin? deniyor..
Az cok kendilerini belli ediyorlar, konusuluyor olacaklar.

Son düzenleme:
Edilir canım, yani isteyen aile elbette eder. Ama etmek istemedikten sonra, neden etmiyor diye kızamıyoruz etmeliler diye baskı da yapamıyoruz..
Benim maddi durumumda Allaha cok sükür iyidir, bir isyerimiz var iyi bir gelirimiz var, bugüne dek hic birseyim eksik olmadı Allaha cok sükür, babam elinden geleni yaptı bizi rahat ettirebilmek icin, erkek arkadasımınsa maddi durumu iyi degil malesef..
:KK50:

İstiyorum ki kimse bunalmasın, sıkıntı cekmesin onun babası insaat ustası mesela, hala calısıyor..
Ne bileyim, bide bizim borcları düsünmesin, altında ezilmesin isterim ki olmayınca adam birseyi de ödeyemez zaten.

Dediğim gibi bak herkesin durumu nasıl farklı
Tabiki maddi olanak yoksa zorlada bir şeyleri yaptıracak değiliz ya
Bu durumda kim kıyarki Annesine babasına
Bu arada başın sağolsun canım az önce yazmayı unutmuşum Mekanı cennet olsun

belkide sebep odur bilinmez.eger gözle görülür bi husumet yoksa.kavga gürültü olmadan böyle bi tavır alınması normal değil çünkü.

yok kavga gürültü,hiçbir olumsuzluk konuşulmadı şu ana kadar,üstelik anne ve babam o kadar yardımda bulundu ve ağızlarını dahi açmadılar genede bir yakınlık,bir müteşekkir olma durumu yok..Mesela cok ilginc gorumcem benimle tanistigi gunden itibaren abisi ben ve o bir aradayiz diyelim,ben ona bir soru sorarim o doner abisine dogru cevap verir ben en basta daha yeni tanistik diye oyle sanmistim ama hala oyle. Diyelim bize gelmek istiyorlar, asla ben muhataplari olmam,telefon acar esimle konusurlar,ben onlarla esim aracailigiyla iletisim kurabiliyorum gibi bir sey..

Bende göcmenim, bizim tarafta da var böyleleri, ne olursa olsun topragım olsun, baska taraftan kız almak, hele de kız vermek hiiic istemezler.
Ama sadece göcmenlerde degil, diger illerde de olabiliyor..
Genel olarak cok yanlıs buldugum bir tutum, eger böyle birseydense size bu davranısları yani soguklukları yuuh diyorum sadece.. :KK53:

Son düzenleme:
saraylım hep yapılanlardan bahsetmişsin.sanırım bu tarz sebepler olursa haklı olunabilinceğini kastetmişsin.peki yapılmayanlar?yani illa bi insanın bi insana hakaretmi etmesimi gerek kırılmak için? güzel bi söz söylencek bi yerde susması sana haklısın diyip gönlünü okşaması gereken bi yerde çekimser kalması gönül kırmaz mı? yani bi anne çocuğunu dövmüyosa iyidir,mükemmeldir.peki ya sevmiyosada?başını okşamıyosada?anneden babadan bahsedeiyoruz.burda konuşulanlar sadece yapılan kötülükler değil.yada ailelerin yük olması,bakım maddiyat beklemesi değil..tam tersi yapılması gereken şeylerde çekimser kalınılmasından bahsediliyo.

Ohhoo.. Siz konuya son vagondan atliyorsunuz, halbuki biz burda konunun ilk mesajindan beri yapilmayanlar derken ozellikle odenmeyen borclardan, satilmayan evlerden bahsederek bu noktalara geldik. Son mesajlarda sunum degistiyse bunun musebbihi ben degilim, benim yapilmayanlar hakkinda yeni icatlarim da yok ustelik.. Yapilan kotulukler derken? Zaten hic oyle bir mevzu olmadi. Maddiyat bakim beklenmesi de soz konusu olmadi. Ben de zaten onu diyorum, boyle seyler yok ise karsi taraf nasil problem yaratiyor? Insanlar cekimser kalarak problem yaratiyorsa bu kotuluk yaparak problem yaratmalarindan evladir dedim, yanlis mi oldu? Bir insana zorla beklentilerinizi empoze edemezsiniz dedim, yanlis mi oldu? Ana-baba da insan, vardir bir sebebi hikmeti boyle davraniyorlarsa dedim, sizin bu konuda bildiginiz birsey mi var? Kimbilir bu ana baba simdi burda olsa neler diyecekler bu konuda, ama bilmiyoruz, bilemeyiz, insanlari giyaplarinda suclayamayiz tek tarafli dinlemekle, ki, benim dinlediklerimden anladigim bende ancak simdiye kadar soyledigim bu fikri uyandiriyor. Herkesin fikri kendine, kizmaca darilmaca yok, herkesin fikrine de saygim sonsuz.

Son birşey,ailesine mi güvendin evlendin,niye yardım edeceklermiş vs.diyen arkadaşlar, biliyor musunuz acaba, ablamın eşi yabancı, yabancı derken Kuzey Avrupada sarışın bayanları meşhur çok gelişmiş bir ülkede yaşıyor,evi arabası herşeyi var,ailesinden 18 yaşında ayrılıp eve çıkmış ve 40 yaşında ablamla evlendi,o avrupalı aile dahi evlenirken istemediği halde zorla düğün yemeği falan vermesi için hediye olaral 1000 euro para verdiler..Avrupalıları kendinize destur edinerek bunları söylüyorsanız iyi öğrenin o insanları ondan sonra böyle bilmişlik taslayın..

Bende göcmenim, bizim tarafta da var böyleleri, ne olursa olsun topragım olsun, baska taraftan kız almak, hele de kız vermek hiiic istemezler.
Ama sadece göcmenlerde degil, diger illerde de olabiliyor..
Genel olarak cok yanlıs buldugum bir tutum, eger böyle birseydense size bu davranısları yani soguklukları yuuh diyorum sadece.. :KK53:

yani açıkçası bu çağda böyle birşeyi yakıştımak istemem kimseye ama düşün düşün başka sebep bulamadım

Ohhoo.. Siz konuya son vagondan atliyorsunuz, halbuki biz burda konunun ilk mesajindan beri yapilmayanlar derken ozellikle odenmeyen borclardan, satilmayan evlerden bahsederek bu noktalara geldik. Son mesajlarda sunum degistiyse bunun musebbihi ben degilim, benim yapilmayanlar hakkinda yeni icatlarim da yok ustelik.. Yapilan kotulukler derken? Zaten hic oyle bir mevzu olmadi. Maddiyat bakim beklenmesi de soz konusu olmadi. Ben de zaten onu diyorum, boyle seyler yok ise karsi taraf nasil problem yaratiyor? Insanlar cekimser kalarak problem yaratiyorsa bu kotuluk yaparak problem yaratmalarindan evladir dedim, yanlis mi oldu? Bir insana zorla beklentilerinizi empoze edemezsiniz dedim, yanlis mi oldu? Ana-baba da insan, vardir bir sebebi hikmeti boyle davraniyorlarsa dedim, sizin bu konuda bildiginiz birsey mi var? Kimbilir bu ana baba simdi burda olsa neler diyecekler bu konuda, ama bilmiyoruz, bilemeyiz, insanlari giyaplarinda suclayamayiz tek tarafli dinlemekle, ki, benim dinlediklerimden anladigim bende ancak simdiye kadar soyledigim bu fikri uyandiriyor. Herkesin fikri kendine, kizmaca darilmaca yok, herkesin fikrine de saygim sonsuz.

biliyorsun ki senle ben konunun ilk mesajlarından beri okuyoruz, yorum yapıyoruz ama konu öyle genişledi dağıldı ki hatta boyut değiştirdi o yüzden sana tavsiyem çeneni yormana değmez :) haklısın ama boşver. kocayı boşanmayı bile düşünürken birden koca kıymetli olup yine kocanın ailesi topa tutulmaya başlandı yeniden. biraz daha yorum okursam diyeceğim ki iyiki yardım etmemişler, değmezmiş zaten. bana da kızacak biliyorum ama konu sahibinin kafası biraz karışık. taksit taksit sıkıntılarını anlattığı için karışıyor herşey birbirine. sonradan gelen doğru birşey söylerken çok başka şey söylüyormuş gibi algılanıyor; konu sahibide herkesi azarlamaya başladı zaten. bu konu toparlanmaz. saygılar...

Son düzenleme:
yani açıkçası bu çağda böyle birşeyi yakıştımak istemem kimseye ama düşün düşün başka sebep bulamadım

Böyle takıntılar olabiliyor kayınvalidenizin söyledikleri, ic gecirmesini de göz önünde bulundurursak, bu konuyu kendine takıntı etmis!
Hayır göcmen olurdu, esinize cekmezdi yine, yani her göcmen sarısın olmuyor..
Hem göcmen, hemde sarısın olanı olacakmıs demek ki..
:KK53::KK14:

biliyorsun ki senle ben konunun ilk mesajlarından beri okuyoruz, yorum yapıyoruz ama konu öyle genişledi dağıldı ki hatta boyut değiştirdi o yüzden sana tavsiyem çeneni yormana değmez :) haklısın ama boşver. kocayı boşanmayı bile düşünürken birden koca kıymetli olup yine kocanın ailesi topa tutulmaya başlandı yeniden. biraz daha yorum okursam diyeceğim ki iyiki yardım etmemişler, değmezmiş zaten. bana da kızacak biliyorum ama konu sahibinin kafası biraz karışık. taksit taksit sıkıntılarını anlattığı için karışıyor herşey birbirine. sonradan gelen doğru birşey söylerken çok başka şey söylüyormuş gibi algılanıyor; konu sahibide herkesi azarlamaya başladı zaten. bu konu toparlanmaz. saygılar...

Ben herkesi azarlamıyorum, küçümsendiğim ve hakaret içeren mesaj sahiplerinin mesajlarının altına özellikle yazdım yazacaklarımı diğer üyelerde üzerine alınmasın diye,ben düzelmediği takdirde boşanacağım tabiki eşimden dünde bgünde aynı şeyi söylüyorum,dünde birşekilde konu eşim üzerine çekildi, ve onunla geçmişte olanlara girmek istemiyorum çünkü onları konuştukça o ana dönüp yeniden hatırlamaya başlıyorum ve egerksiz oluyor çünkü şu an onunla ilgili olumlu olmuş bir durumun sonucunu görmeye çalışıyorum ve o sonuca göre kararımı vereceğim,szie dengesi zgelmiş olabilirim,birşey diyemem,zaten süper bir ruh hali içinde olsam burada işim ne?

canım hiiççç kendini yorma boşver derim ben sana kısaca bırak ne derlerse desinler ne düşünürlerse düşünsünler

canım hiiççç kendini yorma boşver derim ben sana kısaca bırak ne derlerse desinler ne düşünürlerse düşünsünler

bence de aynen, bu millete yaranılmaz zaten iyi olursun kıskanırlar,kötü olursun seni ezmeye kalkarlar..senin dediğin en doğrusu ne burada dert anlat ne bunların eline düşüp maskara ol, tam maskaralıkmış..moderatore attım herhalde yarın kilitlerde kurtulurum bu çeteden..:)

bence de aynen, bu millete yaranılmaz zaten iyi olursun kıskanırlar,kötü olursun seni ezmeye kalkarlar..senin dediğin en doğrusu ne burada dert anlat ne bunların eline düşüp maskara ol, tam maskaralıkmış..moderatore attım herhalde yarın kilitlerde kurtulurum bu çeteden..:)

:)))))))))))))))

X