Eşimin ailesine olan kızgınlığımı yenemiyorum

ayy ne kadar keyiflendiniz yahu..ben sizler için bir kaç dert daha türeteyim de daha kendinizi tatmin edin..ne desem acaba, kocam beni dövüyor falan desem herhalde daha da mutlu olursunuz, Boğaziçine girememiş herkes de burada kendini avuttu yani..:)) yok yok kadın milleti böyle işte, sizler başkalarının dramlarıyla beslenen canavarlarsınız,yamyamlar..

bizi boşver canım sen devam et kaynanamlara gıcık oluyorum,yazlığı satıp bize vermiyorlar diye.affet lütfen haddimizi aştık çünkü boğaziçili değiliz:KK51:

Son düzenleme:
hayır ilk başlarda hiç sorunu yoktu konu sahibinin çünkü gelen cevaplar

tühh kocanın ne biçim ailesi var değil yazlığı oturdukları evi de satmaları gerekiyor kolay mı canım erkek evlatları var bitane tabi ki yapacaklar

zaten düğünü yapmadıklarından belli ne kadar çirkef oldukları bunlar hoşunuza gidiyordu ama inanın o cevapların hiçbiri sizin yararınıza değil aksine daha

çok kinlenmenizi sağlar ailenizin yaptıkları iyilik değil kötülük evet aileler yardımcı olabilirler ama bu eşinizi daha da sorumsuz yapıyorsa orada birileri dur

demeli ama hoşlanmadınız hele o kahramanlıkla suçladığınız kişi o kadar güzel anlatmış ki ona bile terslenmişiniz

arkadaşlar kusura bakmayın,evet sinirlerim gergin,psikolojim bozuk durumda,aşırı tepki verdim belki..söyledikleriniz içinde doğru şeyler çok, evet eşim suçlu,ben de suçluyum ama beni sadece yargılayın zaten bildiğim şeyleri devamlı devamlı kafama kalkın diye açmadım başlığı, ne mühendisliğimiz kaldı, ne Boğaziçinden mezun aptallar oluşumuz,ne kocamın yakışıklılığı vs. Dikkat ederseniz ben kocamın Kıvanç tatlıtuğa benzetildiğini söylediğim yazımda dahi onu yerdim,böyle bir yakışıklılığın mutluluk vermediğini,bu yüzden kendisine aşırı güvenip benim için hiç çabalamadığını da..neyse buraya yazdığıma artık pişmanım, herkesin nişanı hedefi durumuna geleceğimi tahmin edemedim, benim için bir psikolog ve avukatla görüşmek daha sağlıklı olacak,yorum yapan herkese teşekkrüler,daha fazla bu konuda birşey yazmayacağım,sizlerede hayatta mutluluk ve başarılar..

benim eşimin aileside hiçbirşey yapmadı düğüne gelirken bile(memlekette oturuyolar)yol parasını bize taktığı altınları hep eşim karşıladı bende dert ederdim.ev yaptık babasının vergi borcu vardı onu ödedik onlarsa 1kere 1000tl gönderdiler kaynanam sizede para gönderdik diye başımıza kaktı.4kardeş eşim diğer kardeşleri kız onlarında hiç bişeyine karışmadı.şimdide off off evleri yandı, gelın yaza kadar kalın yazın yaparsınız dedik gelmediler sıfırdan yepyeni herşeyi en iyisi ev yapıyolar kızlar gönderiyo bizde de yok ama eşim gonderiyo bizim ev hala yarım yamalak ben şehirde duruyorum ve evim akıyo yerler yapılcak kapıları uyduruktan..onlarsa herşeyin en iyisinden yapıyo evi eşim benimde borcum var bukadarını yapabilirim diyo diye babası tavır yapıyo benim 2 küçük çocuğum var beni kimse düşünmüyo, kız içim karardı ben bunları hep yuttum anne baba diye ama şimdi böyle yazınca kötü oldum.sanada gelince şükretki senden istemiyolar yoksa benım gibi daha beter bunalıma girerdin..

Ha son birşey,bugün yorum yazan arkadaşlara, dünküleri tam okumamışlar
Arkadaşlar çocuğum anaokuluna gidecek kadar büyüdüğünden, ben şu anda çalışıyorum ve çok şükür çocuğumun ve kendi masrafımı çıkarıyorum,kimseye muhtaç durumda değilim,az önce eskileri okudumda dolabın boş olması vs. eskiden olan şeylerdi karışıklık olmasın, cevap yazan herkese teşekkürler,kırıcı yazdığım son yorumlarım için tekrar özür diliyorum onlardan, sevgiler

canm herkesn düşüncesi farklı olacaktır tabi.aynı aile içerisnde bile kardeşlern düşünceleri brbrni tutmazken bu kdr insanın olduğu bir forumda farklı görüşler tabiki olacak.yazanların ve konu sahibi olarak sizin braz dkkatli olmanz gerektğni düşünüorum kendi adıma.mesela ben sizi haklı buluyorum eşinizin ailesi konusunda.haksz bulan arkdşların bazıları cdden tepkili yaklaşmışlar hoş olmamış.gelen tepkilerden sonraki sizin tutumunuz da doğru değil tabi...kısaca dyeciğim şudur ki kimimiz destek bekler aileden kmimiz de beklemez herks ne yaşadğnı en iyi kendisi bilir.burda konu o açıoruz evet ama ne kdrnı aktarabiliriz ki tam olarak...önemli olan b konu açıldğı zmn haklı da bulsak haksz da bulsak "bence"dyerek yardımcı olmaya çalışmak...

Ben bu konuda kaynanan evi satsın diye cevap yazanı görmedim. İlk başlardada böyle yazan hiç kimse yok. Herkes kocasını suçladı. En fazla artık erkek taraflarının oğlana pek katkısının olmadığı; kız ailelerininde yardım etmelerinin sorunlara yol açtığı ve o yardımın kabul edilmemesi konuşuldu. Keza bence de okutup adam ettikleri çocuklarına ailesi yardım etmek mecburiyetinde değil. Ama bir erkek tarafı oğlum öyle sigortalı işte çalışamaz, ona iş kurup kendi işinde çalışması gerek diye pohpohlayıp geri çekiliyorsa orda sorun var demektir.

Ama suçun çoğu kesinlikle sorumsuz kocalarda. Bu örneğin tam tersi arkadaşımın başında. Kocasının ailesi, onlara herşeyi yaptı; ev verdi, altına araba çekti, düğünüdür mobilyasıdır vs. Çocukların cebinden bir halt çıkmadı.Zaten çalışmıyordu da. Sonuç ne; yıllardır yine çalışmıyor. Arkadaşım çalışıp kocasına bakıyor. Yani yardım etseler de etmeselerde adam olmayacak olmuyor ne yazık ki...

Son düzenleme:
Merhabalar, senelerdir içimde büyüttüğüm sıkıntımı burada paylaşmak istedim,olaya dışarıdan birilerinin bakıp yorum yapmasına ihtiyacım var,etrafımda kimseye de anlatamıyorum rezil olmamak için..Eşimle 6 yıldır evliyiz, evlenir evlenmez maddi sorunlar başladı,eşimle ilgili konular ayrı bir başlığa girer zaten ona şimdi hiç girmeyeyim. Ailesi de maddi sıkıntılarımıza tuz biber oluyor evlendiğimizden beri, ne biçim bir aile böyle şey görmedim ben hayatımda..Eşimin bir kız kardeşi var,başka kardeşi yok. O da bizden önce evlenmişti zaten tanıştığımızda, 2 sene görüştük beni ailesiyle son zamanlara kadar tanıştırmadı, neymiş efendim annesi arada söz nişan ciddi bir şey olmadan ayıp buluyormuş tanışmayı.ahh tanısaydım onları zaten hiç kabul eder miydim evlenmeyi..Aslında hiç bir şey yapmıyorlar, şaşırdınız değil mi :) Ama hiç hiç hiç bir şey yapmıyorlar..Geldiler,istediler,ortalıkta göründüler o kadar,bitti..İkisi de karı koca emekliler,kendi evlerinde oturuyorlar, bir de yazlık bir daireleri var. Bir tane de oğulları var.Yani öyle anormal kötü bir durumda değiller. Benim eşim evlenirken,sen merak etme her şeyini ben yapacağım, onların durumu ancak kendilerine yetiyor dedi,ben de önemsemedim, sonuçta ha onlar yapmış ha oğulları..Ama eşim düğünü yaptı,gelinliği,takıları vs. aldı, sonrasında resmen borç batağına girdi..Benim ailem kiracı olan evlerinden kiracıyı çıkarıp evi bize verdiler, eşime düğün borcunu ödesin diye borç verdiler, evin boyasını vs. yaptırdılar, eşyaların çoğunu aldılar,benim kızlık arabam vardı zaten onu kullanıyoruz,eşimin ailesi ne bir Tv,ne bir beyaz eşya hiç birşey almadılar,sadece bir ütü masası aldı,bir de kız çeyizi gibi bohçada örtü mörtü havlu gönderdi,hepsi o kadar.. Beyaz eşyayı da eşim gidip almış, sonra ödeyememiş, haciz kağıdı gelmiş mal beyanında bulunun diye,onu da götürmüş annesinin evine,anne baba almış yatakların altına saklamışlar, sorunu çözmüşler,arkasına eve haciz gelmiş biz yokken kapıcı ikna edip göndermiş kapıdan.Ben duyunca annesini aradım bana telefonda bana sanki kendisi durumla hiç ilgisi olmayan birisi gibi "Napim kızım bende de para yok ki"dedi bıraktı. Babam gitti avukata parayı ödedi kapattı..Allah'ım hangi birini anlatacağım boğuluyorum anlattıkça, biliyorum eşim esas suçlu ama onun konusu çok derin şu an o biraz düzelmeye başladı gibi ama bu insanlar düzelmiyorlar..Bunlar yetmezmiş gibi benim aileme o kadar soğuk davranıyorlar ki hazmedemiyorum, kayınvalidem zaten çok soğuk bir insan ama 6 yıllık evliyiz,benim ailem daha onların kışlık evine bir defa gitmiş değil..İnsan bir nezaketen evine davet eder ama nerde,öküz gelmiş öküz gidiyorlar. Ben bile eşimin evinin içini evlendikten sonra gördüm, o kadar acayipler yani. Senelerdir oğulları parasız sigortasız yaşıyor, neymiş beyefendi işe filan girmezmiş kendisi iş kuracakmış,her şeyimizi benim babam karşıladı onca sene, ama hiçbirinde en ufak bir minnet duygusu dahi yok.Yazlık evleri var,kaç senedir oğulları düğün yüzünden hala sağa sola borçlu, ve evde de oturmuyorlar, demiyorlar ki oğlumuz iş kurmalı,ailesi var,bu yüzden boşanmak üzere,sağa sola borcu var,biz evlenirken bir çöp bile yapmadık tek oğlumuza, bari şu yazlığı satıp yardım edelim.İnadına sanki tutuyorlar o evi sanki bize düşmanlar..Yani aslında eşimin kabahati,bu yaşta ailesi yardım etmek zorunda değil ama benim babam hiç mi hiç yardım etmek zorunda değil kendi annesi babası dururken..Niye bunları çektin 6 sene diyeceksiniz biliyorum ama evliliğin çok başında bebeğim oldu,aldırmaya kıyamadım o zaman,çocuk babasından ayrılmasın diye çekiyorum..Eşimde ailesine hiç bozulmuyor, sürekli evde onları koruyor,onlara acıyor vs. Bunların yüzünden hep kavga ediyoruz, kayınvalidem sadece aramış olmak için arar ara sıra, çocuğu sorar,numaradan beni sorar tek yaptığı bu..Şimdi eşim biraz durumunu düzeltmeye başladı, bir iş yeri kiraladı,yanına iki kişi aldı.İçini yaptıracaktı,hooppp bu parası olmayan zavallı anne baba tam da o anda komple ev tadilatına girişti. 3 ay kızlarının evine taşındılar,bütün evlerini baştan sona kırdırdılar,mutfak banyo,yerler ,duvarlar Allah ne verdiyse yaptırdılar.Güya bir akrabaları yapmış,ona emekli paralarından ayda 300-400 vereceklermiş, madem öyle yapabiliyorlarmış insan oğlunun iş yerine yardım eder önce..Eşimin iş yeri hala bomboş,3 sandalye ve masayla çalışıyorlar.Çocuğum 5 yaşına geliyor, kayınvalidem asla gelip de evde çocuğa bir gün bakmadı, biz evine götürdük benim işim olduğu zamanlar mecburen artık baktı evinde,zaten 1 senedir de yuvaya gidiyor yüzünü bir yılda 2-3 defa görmüştür. Nefret ediyorum hepsinden,bugüne kadar suratlarına hep iyi davrandım hiçbir şey demedim ona rağmen beni sevmiyorlar,kendimi zor tutuyorum inanın suratlarına yaptıklarını sayıp ilişkimi kesmemek için.Gerçi ilişkim de yok bayramda seyranda arada telefonda..Ne yapabilirim,nolur fikri olan varsa yazsın,eşim ve çocuk arada olmasa anında keser atarım,ama böyle hiçbir şey yokmuş gibi konuştukça da sinirim daha çok bozuluyor,insanı iyice enayi yerine koyuyorlar..

yaa bi anne baba hadi gelinini torununu düşünmedi oğlunuda mı düşünmez oğlu borç içindeyken sıkıntı çekerken onlar paraları destelemişler bence o lanet kaynana falan senin ailene güvenmiş sanki naslsa kızın babası yardım ediyor biz kendimizi acındıralım demişler o torunu görmeye bilerek gelmiyodur torun bişi ister veya ona bişi alırız masraf olur cebimizden para çıkar diye görmek istemiyorlar zaten gelinler hiç istenmiyorda ben senin yerinde olsam ev kendinizin mi değil mi bilmiyorum ya size evi versinler yada para versinler biraz terslik yap ya gülme onların yüzüne falan ayy sinir bozuldu ha bu kayınvalideye (gerçi hepsi aynıda)

sonuna kadar okudum canım eşin hiçbirzaman kabul etmesede gercekler ortada
bırak ya sahip çıkmasınlar oğullarına
bence onlarsizi yokmuş farzedip oğullarınıda başka biryere
kapaklamanın sevincini yaşıyolar,yüce rabbim sizide görüyor onlarıda görüyor.bırak sizi muhtaç eden rabbim onları etmeyecekmi sanıyorsun hersey geçecek değişecek sıra sizede gelecek Sabret dua et kin öfke insanın yüreğine gölge den başka birşey değil
bende seniin kadar olmasada zaman zaman aynı çıkmaza düşüyorum.ama inanki öyle şeyler oluyorki beni mumla arıyorlar
biliyorum o yüzden sen zaten mesafelisin mesafeni koru eğer birgün sana birşey diyecek olularsa işte sıran gelecek ozaman çekinme...
şimdi eşine gaz ver daha cok çalışıp daha çok para kazansın evladınızı rahat ve refah içinde yaşatın hiçç sıkma o değerli canını unutma en önemli en değerli varlık sensin altın yere düşmekle pul olmaz

sonuna kadar okudum canım eşin hiçbirzaman kabul etmesede gercekler ortada
bırak ya sahip çıkmasınlar oğullarına
bence onlarsizi yokmuş farzedip oğullarınıda başka biryere
kapaklamanın sevincini yaşıyolar,yüce rabbim sizide görüyor onlarıda görüyor.bırak sizi muhtaç eden rabbim onları etmeyecekmi sanıyorsun hersey geçecek değişecek sıra sizede gelecek Sabret dua et kin öfke insanın yüreğine gölge den başka birşey değil
bende seniin kadar olmasada zaman zaman aynı çıkmaza düşüyorum.ama inanki öyle şeyler oluyorki beni mumla arıyorlar
biliyorum o yüzden sen zaten mesafelisin mesafeni koru eğer birgün sana birşey diyecek olularsa işte sıran gelecek ozaman çekinme...
şimdi eşine gaz ver daha cok çalışıp daha çok para kazansın evladınızı rahat ve refah içinde yaşatın hiçç sıkma o değerli canını unutma en önemli en değerli varlık sensin altın yere düşmekle pul olmaz

Teşekkür ederim,şu ana kadar okuduğum en yapıcı yorumdu,bazı insanlar sanırım buraya yardımcı olmak için değil,girip karşısındakini küçük görmek,aşağılamak,dışarıdan bilmeden etmeden suçlamak için girip bu sıkıntıları okuyorlar,birde başını sonunu anlamadan ortadan dalıp insana hakarete varan suçlamalar,ben şöyle yaptım ben böyle yaptım böbürlenmeleri..O kadar yazmışım kaç sene anne babama yük olmamak için ne kadar çabaladığımı,küçücük bebeğimi evde bırakıp sırf bir iş bulabileyim diye üniversite laboratuarlarında gecelediğimi,sabahlara kadar ders çalışmaktan sağlığımdan olduğumu,vasıfsız işlere dahi lise mezunuyum diye baş vurduğumu..asalakça ailemden geçindiğim,"Aneee kocam çok yakışıklı,bana para verin" diye şımarıkça ailemden para istediğim yazılmış, Yok Kıvanç tatlıtuğ'ya benzeyen boğaziçili insanı bulmuşmda üstüne atlamışım..yok ailesi beni adam yerine koyup kaale almamışmış..Bu kadar bir insana yüklenilirmi problemini açtı diye..Sanki eşim yakışıklı da ben çirkin acuzeyim..Ayrıca eşim Boğaziçili olabilir ama ondan önce ayrıldığım insanlarında ondan geri kalır bir yanı yoktu..Cok uzun birlikte olup ayrıldığım bir tanesi su anda yahoo,facebook gibi adını vermiyeyim cok meshur bir arama motorunda yurt dışında yazılımcı olarak çalışıyor,daha önce söz attığım ve istemediğim eski sözlümün babası fabrikatör,annesi mimar, kendisi de makine mühendisiydi,fabrikatör ailesi kaale aldı,hediyelere boğdu,ben ayrılınca ısrarla barışmaya çalıştılar da kıçı kırık ilkokul mezunu kayınvalidem kalmıştı zaten beni kaale almayacak..yani hayatımda eşim gibi yakışıklı ve Boğaziçi mezunu insan bulamamıştım da hemen üstüne kapaklandım..Ben övünmek için bunları yazmıyorum ama insan bilip bilmeden bu kadar küçük düşürülmez suçlanırken..bir de bunları yazanlar değil de sinirlenip tepki verince ben suçlu oldum,ayıplandım..Zaten 6 senedir bu sorunlarla boğuşuyorum,tabiki bir derece psikolojim sarsılmıştır,belki öyle tepki vermemliydim ama yorumlarda tepki verdiğim arkadaşların aralara ince ince sokuşturdukları aşağılamalar,küçümseyici hakaretler de çok yenilir yutulur şeyler değildi..

aklını kullansaydın o zaman arkadaşım
eşek dediğin adamdan çocuk yap
ondan sonra da e çocuğum var ben boşanamam bu adamdan
suçlu kim?
ailesi
bu analitiklikten uzak bakış açısının bir mühendisten çıkması enteresan

kimse kimseyi senin sırtına bindirmemiş
ailesi kaale bile almamış seni söz nişan olana kadar
kıvanç tatlıtuğa benzeyen boğaziçiliyi bulmuş sen koşa koşa evlenmişsin

sırtında taşıdığını düşünüyosan da taşıma
allah allah
göbeğiniz ortak mı
kendine güveniyosan boşan
Pardon aslında bu yazanlara yönelik aşağıdakileri yazdım siz değil onlar okusun..
Teşekkür ederim,şu ana kadar okuduğum en yapıcı yorumdu,bazı insanlar sanırım buraya yardımcı olmak için değil,girip karşısındakini küçük görmek,aşağılamak,dışarıdan bilmeden etmeden suçlamak için girip bu sıkıntıları okuyorlar,birde başını sonunu anlamadan ortadan dalıp insana hakarete varan suçlamalar,ben şöyle yaptım ben böyle yaptım böbürlenmeleri..O kadar yazmışım kaç sene anne babama yük olmamak için ne kadar çabaladığımı,küçücük bebeğimi evde bırakıp sırf bir iş bulabileyim diye üniversite laboratuarlarında gecelediğimi,sabahlara kadar ders çalışmaktan sağlığımdan olduğumu,vasıfsız işlere dahi lise mezunuyum diye baş vurduğumu..asalakça ailemden geçindiğim,"Aneee kocam çok yakışıklı,bana para verin" diye şımarıkça ailemden para istediğim yazılmış, Yok Kıvanç tatlıtuğ'ya benzeyen boğaziçili insanı bulmuşmda üstüne atlamışım..yok ailesi beni adam yerine koyup kaale almamışmış..Bu kadar bir insana yüklenilirmi problemini açtı diye..Sanki eşim yakışıklı da ben çirkin acuzeyim..Ayrıca eşim Boğaziçili olabilir ama ondan önce ayrıldığım insanlarında ondan geri kalır bir yanı yoktu..Cok uzun birlikte olup ayrıldığım bir tanesi su anda yahoo,facebook gibi adını vermiyeyim cok meshur bir arama motorunda yurt dışında yazılımcı olarak çalışıyor,daha önce söz attığım ve istemediğim eski sözlümün babası fabrikatör,annesi mimar, kendisi de makine mühendisiydi,fabrikatör ailesi kaale aldı,hediyelere boğdu,ben ayrılınca ısrarla barışmaya çalıştılar da kıçı kırık ilkokul mezunu kayınvalidem kalmıştı zaten beni kaale almayacak..yani hayatımda eşim gibi yakışıklı ve Boğaziçi mezunu insan bulamamıştım da hemen üstüne kapaklandım..Ben övünmek için bunları yazmıyorum ama insan bilip bilmeden bu kadar küçük düşürülmez suçlanırken..bir de bunları yazanlar değil de sinirlenip tepki verince ben suçlu oldum,ayıplandım..Zaten 6 senedir bu sorunlarla boğuşuyorum,tabiki bir derece psikolojim sarsılmıştır,belki öyle tepki vermemliydim ama yorumlarda tepki verdiğim arkadaşların aralara ince ince sokuşturdukları aşağılamalar,küçümseyici hakaretler de çok yenilir yutulur şeyler değildi..

Eşim de ben de alanında iyi sayılacak üniversitelerden mezunuz. Evlenirken ayağımızı yorganımıza göre uzatalım, kimseye yük olmayalım, kimsenin nazını da çekmeyelim dedik. Evlendikten 1 yıl sonra borcumuz bitmişti ve ben hamile kaldığım için kendi isteğim ve eşimin desteğiyle işime ara vermiştim. Bu süreçte ailem bana aldığım maaşın yarısı gibi bir miktara denk gelen aldıkları bir kiranın bankamatik kartını bana verdiler. Kişisel ihtiyacım olur, vs diye. Ama ben bunu eşime söylemedim bile. O paraya da hiç dokunmadım sayılır. Çünkü eşimin ve benim görevim evimize giren para kadar geçinebilmeyi öğrenmekti. Ailem elbetteki her zaman bana destek olur, istesem oturdukları çulu bile satarlar benim için ama sırf damatlarının şımarıklığı, iş bilmezliği ve benim "ama anne çoook yakışıklı" dememden ötürü bize maddi olarak destek olmak isteseler ben kendi aileme de saygı duymam artık, bana tek başıma ayakta kalabilmeyi öğretmedikleri için.
Eşimin ailesi de aynı şekilde eşim sırf şımarıklığından düzgün bir işte dikiş tutturamasa, bana binbir türlü yalan söylese, aldığı parayı, harcadığı parayı gizlese ve anne babası diğer çocuklarının hakkını görmezden gelerek evli barklı adam için ev satmak isteseler ben o aileye de saygı duyamam. Lise çocuğu mu yetiştiriyorlar diye.

Şunu desen haklısın, "eşim şımarık ve bencil ama babası kenara çekip de oğlum neden böyle yapıyorsun, bak bizi de karını da üzüyorsun demiyor". Sonuna dek haklısın. Ama senin derdin eşinin düzelmesi değil ki. O yazlık satılsın, eşin onun parasını da nerede harcadığı belli olmayacak şekilde harcasın 3-5 yıl sonra da "çocuğun okul taksidini bile babam ödüyor ama k.pederim oturduğu evi satıp bize para vermiyor" diyeceksin.

Pardon aslında bu yazanlara yönelik aşağıdakileri yazdım siz değil onlar okusun..

rica ederim biraz rahatlatabildiysem çok mutlu olurum.CAnım kendinle ve eşinle bu konuyu ne kadar az konuşursan okadar
çabuk düzeleceksin sen sakin ol çok düşünme çok konuşma bak zamanla neler olacak çok güleceksin emin ol
ben öyle yapıyorum eşimle çok konusmuyorum bu konuları. Bak ne güzel sana seni kazandırmışlar seni güçlendirmişler
ama sen kendini sakın sarsma bak gör neler olacak ben bekledim gördüm görüyorum.Oysa ne ağladım ne üzülmüştüm
şimdi boşuna demiyorum onları yaşamam gerekiyormuş yoksa bugün bu huzuru nasıl elde ederdim .benim felsefem bu hayatta en çok kendimi sevmek en büyük değeri kendime vermek.en güzel en akıllı benim en önemli benim ben iyisem ailemde iyi eğer
ben hasta olsaydım ne değeri varki paranın güzelliğin oyüzden gençliğimi kimseye harcatmıyorum.benimde kocam yakışıklı güzel ama bende güzelim evladımızda öyle olacak kocama böyle diyorum.Heryerde söylüyorum sende sakın kim ne anlarsa anlasın ne düşünürse düşünsün ödün verme kendinden

Bende kabahatin büyüğünü eşinde gördüm. Ailesi de umursamaz davranıyor, ama neden böyleler onu da deşmek lazım. Hangi anne baba evladı sıkıntı çekerken kulaklarını tıkar ki. En azından bir sorar borcunuzu ödeyebiliyor musunuz diye. Belki eşinin ilk vukuatı değil bunlar seninle evlenmeden önce belki benzer şeyleri ailesine yaşattı. Eşin sırtını başkalarına dayayıp yaşayanlardan. Neden o aile savurgan sorumsuz oğulları için yazlıklarını satsın ki. Sonra eve sıra gelebilir. Bak bizim komşumuzun büyük oğlu da sürekli iş kuracağım şunu bunu alcağım yapacağım diye sürekli borca girip sonra ailesine kıvrananlardan. Kardeşi eşinin kolundaki bileziğe katar sattı onun borcunu ödemek için. Anası babası destek oldu, geçenlerde duydum annesi arsasını satmış yine borca girmiş. Bunun sonu yok ki. Ailecek oğullarının sorumsuzluğundan bunalmış vaziyetteler. Emeklilik zamanlarını oğullarının savurganlığı yüzünden sıkıntılarla geçiriyorlar.

Boğaziçi mezunu bir insanı piyasa da havada kaparlar. Eski çalıştığım şirkette hiç tecrübesi olmayan yeni mezun olmuş, alakasız bir departmana sırf Boğaziçi mezunu diye eleman aldıklarını bilirim. Hemde hatrı sayılır bir maaşla. Eşinin iyi bir ayara ihtiyacı var. Sen ailen bu kadar destek olurken eşinin ailesinin hiç bir şeye karışmamasına bozuluyorsun ama baban bile daralmış artık. Yine de ailesinin hiç sormaması da enteresan, ama belki de soruyorlar eşin tıpkı evlenirken sana yaptığı gibi onları da yalanlarla avutuyordur bilemezsin ki...

iki kişi evlenmek istiyorsa ve maddi gücü yoksa ya evlenmek için para biriktirip bekleyecek ya da iki kuru tahta sandalye masa,bir tencere,bir yatağa razı olup herşeyi yavaş yavaş halledecek.bunun başka yolu yok.madem ki eşinizin ailesi ilgisiz,ki eminim eşin de bunu adı gibi biliyordu,altından kalkamayacağı işe borca girmeyecekti.tüm sorumluluk kabahat eşinin kusura bakma:KK50:

Boşver jezebel sen bizim insanımız bayılır öğretmen edalarıyla ahkam kesmeye kimse demezki karşımızdaki zaten dertli yapacağımız yorumlarda çizmeyi aşmayalım karşımızdakini kırmadan yapalım yorumumuzu hemen döver gibi yargılar asar rahatlar bir güzel gider yatar demezki arkamızdan karşımızdaki ne hissetti acaba zaten dertliydi

Sagol Simlacım, aynen oyle yani bu yazılanları okuyunca içimden şükrettim..İyi ki etrafımdaki hiç kimseye durumumu belli etmeden bunca yıldır kendi içimde yaşayarak dışarı karşı güçlü durmuşum..Bayanlarin cogunda zaten malesef böyle bir hastalık var,birbirlerinin üzüntüleriyle beslenip güçleniyorlar bende en azından etrafımdakilere o keyfi vermedim yine de burada gercekten iyi niyetli ve durumumu daha da yerin dibine batirmak yerine moral vermek isteyen arkadaslar da oldu,onlara tesekkur ederim.Digerleri de hakaretleriyle ve üstten üstten bilgiçlik taslayarak kendilerini bosaltip desarj oldular sadece,bu gece de daha hafif uyurlar belki..
Yalniz konu benim disimda kendi kendine artik aldi yurudu, benim kendimle ilgili verdigim detaylari okumadan etmeden insanlar vurun kahpeye seklinde saldirdilar, burada da sanirim bir sekilde bir gruplasma filan var ve bazi insanlar rahat rahat laflarinin icine hakaret katarak konusuyorlar herkes de onlari koruyor sonra ben cevap verip soylenilen haksizliklara karsi cikinca cok ayip tuh tuh,konu sahibi iyice batti falan filan gibi laflar..
Son olarak da artik devamli esim basta suclu,sonrada ben sucluyum, bunu da anladik..Devamli devamli bunu yinelemenin ne mantigi varki..Ben zaten en basta soyledim,esimle ilgili ayri baslik cikar ama o su anda bir duzelme icine girdi,isyeri kurdu yanina adam aldi falan filan,bende ise girdim calisiyorum,yani artik Bogazicili iki asalak degiliz siz uzulmeyin, tabi uzuluyor musunuz yoksa oyle olmamizi tercih mi ederdiniz onu bilemem..Bir siz biliyorsunuz zaten birikim yapmayi,calismayi aferin size..Zaten kocasi para kazaniyor,ailesi harcasin diye kart vermis hanimefendi onu bile harcamamis bana akil veriyor,şak şak şak bravo...Yok bir de harcasaydin zaten maaş alan kocan varken..Hayatta büyük lokma ye büyük konuşma demişler, sizin de evladınız var,ileride büyüsün başına bir talihsizlik gelsin,yardım etmeyin o zaman..Neredeyse annemi babamı bile asacaklar yardım ettiler eşim eve hiç para getirmezken ve ben ufacık bebekle çalışamazken..
Ailesi de evini satsin komple bize versin yiyelim bitirelim hic bir zaman demedim,o kadar akilsiz degilim,hic destek olmadilar, oturmuyorlar yazliklari bombos duruyor satsalar da dugune mugune eve hicbir seye katkida bulunmadilar bari su an is kurdu,en azindan ugrasiyor birşeyler yapmaya,evi satsan 80-90 bin tl, onlarda 10-20 bin birsey yardim etseler,kalanınıda bankayamı koyarlar ne yaparlarsa bilemem, diger cocuklarının hakkını da kocama bize versinler demyorum,asiri duyarsizlar bizimle ilgileri bile yok dedim, yaw ne buyuk suc islemisim,su basligi acmaz olaydim..

Herkes hata yapabilir ben konu sahibine de birşey demiyorum.
Ama madem bu kadar muhteşem bir çiftler ,kafaları da çalışıyordur.
En azından konu sahibinin yani bu gidilen yol ,yol değil ne yapıyor bu adam diyebiliyordur?
Benim ailem kullanılıyor demek yerine torun sevgisi tattınız mı hiç diyor ona bu soruyu soran üyeye.
Eşiyle mantalitesi aynı,ben evliyim mühendisim kocam çok yakışıklı hem boğaziçili herneyse babamdan para alıyorum.
Yok arkadaş bunun torun torba sevgisiyle alakası yok,bu aile birliğine düzenine aykırı.
Yani anne baba yine para versin yine torun sevsin vs ama özbabası ne yapıyor ?
Nerede?
Konunun dönüp dolaşıp gelmesi gereken yer konu sahibni kandıran eş olmalıydı.
Yazlığını satmayan anne -baba değil.
Belli ki uzak durmaya çalışıyorlar bize bir zarar gelmesin diye oturup bunu da düşünmek lazım niye diye?
Bilmiyoruz ki ne anlatılırsa onu biliyoruz.
"Gerizekalı" demesi ise ilginç gerçekten sinirini bu kadar kontrol edemeyen biri eşine nasıl dayanıyor acaba?
Bunca yaşadıklarından sonra..

Katılıyorum size, kendi sahsi görüsüm kimse kimseye yardım etmek zorunda degil, ederlerse iyi olur ama etmezlerse de kötü olmazlar benim gözüm de, bugün evlenmeye karar versem asla baba ben sunu aldım, bunu aldım ceyizime ödeyecegiz demem, kendim öderim zaten calısıyorsam böyle bir borcun altına girerim. 24 yasındayım rahmetli annemin bizden habersiz aldıgı tülbentler, ördürdügü patikler ve havlulardan baska birseyim yoktur, istemedim onca sey icin de bide bunlarla ugrasmasınlar dedim, evlatlarıyız bakıcaklar elbet, büyütecekler ama illa ki zorlanıyorlar okuttular, giydirdiler, yedirdiler, cebime harclıgımı koydular. Demek istedigim zaten hep destek oldular isteyerek, istemeyerek ben onları düsünüyorum üstüne birde dügün borclarıyla ugrassınlar istemem, rahat etsinler artık, borc harc düsünmesinler isterim. Onları da ben, biz düsünelim isterim. Maddi durumu yeterli olmayan insanlar da evlenmesinler düzeltene kadar bi zahmet..
:KK14:

Anne ve baba, dediginiz gibi cocuklarının huyunu bildiginden uzak duruyor olabilir. Sizin aileniz size yardım ettikce, iyilik degil kötülük yapmıs oluyorlar esinizi fena alıstırmıslar. Sorun; evladına yardım etmeyen anne- baba degil kayınpeder' den destek görmeye alısmıs bir koca bence, ne kendi annesi, babası ne de sizin aileniz yardım etmek zorunda degiller, etmemelilerde! Demissiniz, esim sorumsuz söyle böyle diye, böyle bir insan bu saatten sonra degimez ki? Nereye kadar yardım edilebilir, nereye kadar birseyler karsılanabilir?? Yazlık satılsa sorun bitecek mi?

Benim bir amcam var, ilk esinden bosandı daha dogrusu kadın 7 yasındaki kuzenimi bırakıp gitti, calısmaz, alkol, kumar vs.. Dedem ve babaannem bakıyordu evlerine, en sonunda da evi terk etti yengem, amcam da uzun bir süre bekar yasadı, sonra birini buldu evlenicem dedi. Bilezik istedi yapıldı, beyaz esyasından mobilyasına, evin badanasının parasına kadar verdiler. Amcam her bası sıkıstıgında dedeme ve babama kostu, özelliklede para konusunda. Yani görüldügü gibi hersey eksiksiz yapılınca da sorun cözülmüyor cünkü sorun adamda!

Bir insanı nasıl alıstırırsanız öyle gider, babamla dedem her paraya sıkıstıgında kosmasaydı keske, amcam hic ders almadı cünkü, hic degismedi de, hala aynı kafayla devam ediyor. Dedem vefat etti ama nasılsa kapı gibi abisi var, sanki amcam degil de abiim! Ben onunla rızkımı paylasmak zorunda degilim ki?

Bir insan nasıl alısırsa öyle gider maleseff!! Herseyi yapsalardı yani dügün, dernek vs. Ben yine sorunun kökünden cözülecegine inanmıyorum, önce esinizin degismesi lazım cünkü, ve aileniz nereye kadar destek olacak bugün varsalar yarın yoklar esiniz o zaman ne yapıcak acaba?

Böyle bir baba ile büyümektense babasız büyümeyi tercih ederdim ben..
:KK14:

Kendim icin de aynı seyi düsünüyorum birileri benim sürekli arkamı toplarsa o kadar zorlanırım bir seyleri yapmakta..
Seni kırmak istemem, herkes sahsi fikrini dile getiriyor benim de amacım bu, insallah esiniz degisiyordur..
İnsallah hersey dilediginiz gibi olur

Son düzenleme:
Sagol Simlacım, aynen oyle yani bu yazılanları okuyunca içimden şükrettim..İyi ki etrafımdaki hiç kimseye durumumu belli etmeden bunca yıldır kendi içimde yaşayarak dışarı karşı güçlü durmuşum..Bayanlarin cogunda zaten malesef böyle bir hastalık var,birbirlerinin üzüntüleriyle beslenip güçleniyorlar bende en azından etrafımdakilere o keyfi vermedim yine de burada gercekten iyi niyetli ve durumumu daha da yerin dibine batirmak yerine moral vermek isteyen arkadaslar da oldu,onlara tesekkur ederim.Digerleri de hakaretleriyle ve üstten üstten bilgiçlik taslayarak kendilerini bosaltip desarj oldular sadece,bu gece de daha hafif uyurlar belki..
Yalniz konu benim disimda kendi kendine artik aldi yurudu, benim kendimle ilgili verdigim detaylari okumadan etmeden insanlar vurun kahpeye seklinde saldirdilar, burada da sanirim bir sekilde bir gruplasma filan var ve bazi insanlar rahat rahat laflarinin icine hakaret katarak konusuyorlar herkes de onlari koruyor sonra ben cevap verip soylenilen haksizliklara karsi cikinca cok ayip tuh tuh,konu sahibi iyice batti falan filan gibi laflar..
Son olarak da artik devamli esim basta suclu,sonrada ben sucluyum, bunu da anladik..Devamli devamli bunu yinelemenin ne mantigi varki..Ben zaten en basta soyledim,esimle ilgili ayri baslik cikar ama o su anda bir duzelme icine girdi,isyeri kurdu yanina adam aldi falan filan,bende ise girdim calisiyorum,yani artik Bogazicili iki asalak degiliz siz uzulmeyin, tabi uzuluyor musunuz yoksa oyle olmamizi tercih mi ederdiniz onu bilemem..Bir siz biliyorsunuz zaten birikim yapmayi,calismayi aferin size..Zaten kocasi para kazaniyor,ailesi harcasin diye kart vermis hanimefendi onu bile harcamamis bana akil veriyor,şak şak şak bravo...Yok bir de harcasaydin zaten maaş alan kocan varken..Hayatta büyük lokma ye büyük konuşma demişler, sizin de evladınız var,ileride büyüsün başına bir talihsizlik gelsin,yardım etmeyin o zaman..Neredeyse annemi babamı bile asacaklar yardım ettiler eşim eve hiç para getirmezken ve ben ufacık bebekle çalışamazken..
Ailesi de evini satsin komple bize versin yiyelim bitirelim hic bir zaman demedim,o kadar akilsiz degilim,hic destek olmadilar, oturmuyorlar yazliklari bombos duruyor satsalar da dugune mugune eve hicbir seye katkida bulunmadilar bari su an is kurdu,en azindan ugrasiyor birşeyler yapmaya,evi satsan 80-90 bin tl, onlarda 10-20 bin birsey yardim etseler,kalanınıda bankayamı koyarlar ne yaparlarsa bilemem, diger cocuklarının hakkını da kocama bize versinler demyorum,asiri duyarsizlar bizimle ilgileri bile yok dedim, yaw ne buyuk suc islemisim,su basligi acmaz olaydim.

canım ben senin yerinde olsam konuyu kilitlettiririm artık yorum yazdırmam.Birisi kıza kocan yakışıklımı diye sordu kızda kıvanç tatlutuğa benziyor diye tarif etti aman allahım sanki durduk yerde kocam yakışıklı demiş durmuş millet bir takılmış yakışıklı kocan boğaz içi mezunusunuza nasıl bir kompleksdir bu kimi insanımızda.Ben şahsen şu bir derdim var köşesine derdimden ölsemde konu açmam aklı olanda açmasın bırakın derdinizi içden çekin burda aşağılanacağınıza

X