Eşimin ailesi

Köpeğe çok yazık ya çok üzüldüm belliydi bakamadıkları😷 Eş ne kadar ezik ve pasif birisi, köpeği neden sahiplendirmeyi teklif etmiyor?? Neden eve geldiğinde beslemiyor peki?? Ne akılsız bir adam🙄
Çok değişik insanlar ya çözemedim. Görseniz köpekle aynı yatakta uyurlar o derece ayrılmazlar çok seviyorlarmış. Ama beslemeyebiliyorlar ya da iyi eğitim veremiyorlar. Bunlar aksesuar olarak seviyorlar bence. Eşim de nöbete gidiyor evde olmuyor benim gibi.

Çok değişik insanlar ya çözemedim. Görseniz köpekle aynı yatakta uyurlar o derece ayrılmazlar çok seviyorlarmış. Ama beslemeyebiliyorlar ya da iyi eğitim veremiyorlar. Bunlar aksesuar olarak seviyorlar bence. Eşim de nöbete gidiyor evde olmuyor benim gibi.
Küs olarak değil de onlar gelince siz de ailenize gidin ki geçerli sebebiniz de var. Köpek. O zaman çok kalamazlar.

Eşinizin kardeşinden bahsetmişsiniz o zaman sadece anne ve babası gelsin, kardeşi evde köpeğe baksın.
Ya da köpeğin bahcede kalması şartıyla kabul edeceğinizi eşinize söyleyin. Yine de kabul etmiyorlarsa da siz ailenize gidin. Eşiniz köpeğin çamurlu izlerini, işediği yeri temizler ve birkac gün sorumsuz ailesine hizmet ederse anlar belki sizi.

Merhaba
Forumu uzun yıllardır takip ederim ama ilk defa bir konu açma ihtiyacı hissettim.
Eşimle 2 yıldır evliyiz. Normal bir evlilik yapmadık kendi aramızda o anki şartlardan dolayı resmi nikah yaptık. Daha sonra ailelere söyledik. İlk başlarda sorun oldu elbette ama sonradan kabullendi herkes. Eşimin ailesine 2-3 saat mesafede oturuyoruz. İlk geldiklerinde bize söylemeden yanlarında 3-4 kişiyi daha getirdiler. Ben böyle durumları hiç sevmem yatılı misafir de pek sevmem. 2. Gelişlerinde yine aynı şeyi yaptılar. Eşime uyarması gerektiğini söyledim. 3. Gelişlerinde çekirdek aile olarak geldiler. Bir de köpekleri var o da onlarla geliyor. 2-3 aya bir geliyorlardı yani. Köpekleri rus finosu. Belki bilenler vardır yaramaz ve çok hırlayan bir köpek. Ve şımarık. Ben hayvanları çok severim bahçede bir Sürü kedim var severim beslerim ama evin içinde bakmayı tercih etmiyorum. 3. Gelişlerinde köpek durduk yere bana hırladı ve avucuma dişini geçirdi. Bayağı kesildi kanadı acile gittik. Ben o an çok korktum ve bağırdım. Eşimin kardeşi bakmak istedi o an lütfen gider misin dedim. Sonrasında eşimle tartıştık. Akşam eve döndüğümde hiçbiri bana geçmiş olsun bile demedi. Bunun haricinde köpek bahçede çamura basıp sokaklarda dolaşıp eve giriyordu. Halıya işemişti. Ve ne köpeği ne evde kirlettiği yerleri temizlemiyorlardı. Köpek dışardan eve girip her yerde dolaşıyordu. Neyse ertesi gün gittiler. 1 senedir de gelmediler. Bende de travma oldu artık sokakta bile köpek görünce korkuyorum ve yaklaşamıyorum. Birçok saygısız davranışları oldu bana karşı. O ev benim değilmiş sadece kendi çocuklarının eviymiş gibi davrandılar hep. Şimdi yine geleceklermiş 1-2 güne. Ben onları da istemiyorum ama köpeklerini getirmelerini hiç istemiyorum çünkü huzursuz olacağım. Evde durmak istemeyeceğim. Kendi evimde işkence çekiyormuş gibi gelecek bana o 3-5 gün eminim. Eşim söyledi köpeği getirmeyin diye ama bırakacak kimse yok demişler. O zaman nasıl ki çocuğunuzu götüremediğiniz yere gidemiyorsanız buraya da gelmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum ben. Haksız mıyım? Çok sinirleniyorum gerçekten.
Dip not: eşimle en büyük kavgalarımızı hep onlar gelip gittikten sonra yaptık.
Bence haklı olduğun konular da var haksız olduğun konular da. Onların köpek muhabbeti yanlış sana sormadan başkalarını getirmeleri yanlış ama senin de onları sürekli de gelmemelerine rağmen istememen yanlış. Sevmiyor olabilirsin ama eşinin hatrı için saygı duymalısın Bence. Kendini onların yerine koy çocuğun olsa ve eşi seni istemese gidince surat assa hoşuna gider mi? Sürekli geliyor olsalar bu isyanını da anlarım ama senede 3 5 gün de göz ardı et lütfen en azından eşin için.

O zaman derim ki yere muşamba serin, mobilyaları plastik örtü vb bulup kapatın iyice sorarlarsa köpek kaka yapıyor ben temizleyemem siz temizlicaksiniz derim. Çok acaip insanlarmış, ne iş yapıyorlsr nerde yaşıyorlar?

O yüzden biz tartışıyoruz işte. Seni de anlıyorum ama onlara da direkt gelmeyin o zaman diyemem diyor…
Ya ben bunu anlayamam mesela. Sırf canları istiyor diye size saldıran hayvanla bir arada kalmak zorunda mısınız? Bence siz çok sakin ve narin bir insan olduğunuz için boyle bunlar ailecek

1 senedir görmüyorlar demedim. Bize gelmediler dedim. Oğulları 1-2 ay arayla gidiyor onları görmeye.
Köpeği sokağa çıkardıklarında uyarın Silip temizleyip öyle gelsinler. Arada hatırlatın çişi kakası varsa çıkarın eve pisledi geçen sefer hatırlarsanız diye.
Köpek size hırlarsa yada yaklaşırsa,alırmısınız burdan köpeğinizi diyip aldırın.
Rahatsız edin kısacası.
Tamam hayvanları seviyoruz hepimiz ama hayvan yaşamayan bir eve ısrarla götürüp, dışarı çıkarıp,sonra rahat rahat evde gezmesine izin vermek normal değil. Belki kildan rahatsız oluyorsunuz,belki istemiyorsunuz zorla mı? Evin içine tuvalette yapıyormuş siz mecbur değilsiniz alışmak zorunda hiç değilsiniz.
Nasıl ki hayvan yaşayan bir eve bilerek gidip köpekten,kediden rahatsız olmak anormalse,hayvan yaşamayan evde bunu yapmakta anormal.
Eşiniz görmeye gidiyormuş,1 senedir görüşmüyor değiller anladığım kadarıyla bu sebeple köpek sizi ısırmışken ısrarla gelmek istemeleri yanlış.
Kesinlikle yukarıda söylediklerimi yapın,rahatsız olsunlar ki,bir dahakine illaki geleceklerse köpekleri ile gelmesinler. Eşinizin kardeşi yada içlerinden birisi köpekle evde kalabilir köpek tek kalamıyorsa şayet.

Son düzenleme:
Evet sanki evde benim hiçbir hakkım yokmuş gibi davranılması benim canımı çok sıkıyor. Erkekler bunu anlamıyor bence. Aynı durumda ben olsam idare ederim 3-5 gün ne olursa olsun diyor eşim mesela… Ama bana öyle gelmiyor. Bir insanın evi en huzurlu hissettiği yer olmalı. 3-5 gün bile başkaları yüzünden evi kendisine cehennem gibi gelmemeli.
İdare etmen gerektiğini düşünmesi çok saçma. Hayır yani senin ailen aynen bu şekilde yapsa tepkisi de böyle olurmuydu . İnsan gibi temiz temiz takilinca birsey demezsinde bu ne ya midem kalktı köpek ile ilgili mevzularda . İsyan bayrağını çekme vaktin gelmis

Bir anne babanın evladının (kadın erkek farketmez) evine 1 senedir gitmiyor olması, eğer çocuklarına herhangi bir şekilde zararları yoksa ne kadar acı bir durum.
neden acı bir durum oluyor? Çocuklarını görüyorlar sonuçta görmüyor değiller. Benim annem babam ısrarla defalarca kez çağırmama rağmen gelmiyorlar sırf rahatsızlık veririz diye düşündükleri için. Ki benim ailemle eşim hiçbir zaman sorun yaşamadı. Ben her seferinde sorun yaşıyorum. Ayrıca onlar gelmesin demiyorum köpekleri gelmesin diyorum.

Eşinizin kardeşinden bahsetmişsiniz o zaman sadece anne ve babası gelsin, kardeşi evde köpeğe baksın.
Ya da köpeğin bahcede kalması şartıyla kabul edeceğinizi eşinize söyleyin. Yine de kabul etmiyorlarsa da siz ailenize gidin. Eşiniz köpeğin çamurlu izlerini, işediği yeri temizler ve birkac gün sorumsuz ailesine hizmet ederse anlar belki sizi.
Kardeşi bu sefer gelmeyecek zaten ama bütün gün çalıştığı için bakamazmış…

Ya ben bunu anlayamam mesela. Sırf canları istiyor diye size saldıran hayvanla bir arada kalmak zorunda mısınız? Bence siz çok sakin ve narin bir insan olduğunuz için boyle bunlar ailecek
Aslında hiç sakin bir insan değilim ama sabrım sınanıyor. Saygımı bozmamaya çalışıyorum

Köpeği sokağa çıkardıklarında uyarın Silip temizleyip öyle gelsinler. Arada hatırlatın çişi kakası varsa çıkarın eve pisledi geçen sefer hatırlarsanız diye.
Köpek size hırlarsa yada yaklaşırsa,alırmısınız burdan köpeğinizi diyip aldırın.
Rahatsız edin kısacası.
Tamam hayvanları seviyoruz hepimiz ama hayvan yaşamayan bir eve ısrarla götürüp, dışarı çıkarıp,sonra rahat rahat evde gezmesine izin vermek normal değil. Belki kildan rahatsız oluyorsunuz,belki istemiyorsunuz zorla mı? Evin içine tuvalette yapıyormuş siz mecbur değilsiniz alışmak zorunda hiç değilsiniz.
Nasıl ki hayvan yaşayan bir eve bilerek gidip köpekten,kediden rahatsız olmak anormalse,hayvan yaşamayan evde bunu yapmakta anormal.
Eşiniz görmeye gidiyormuş,1 senedir görüşmüyor değiller anladığım kadarıyla bu sebeple köpek sizi ısırmışken ısrarla gelmek istemeleri yanlış.
Kesinlikle yukarıda söylediklerimi yapın,rahatsız olsunlar ki,bir dahakine illaki geleceklerse köpekleri ile gelmesinler. Eşinizin kardeşi yada içlerinden birisi köpekle evde kalabilir köpek tek kalamıyorsa şayet.
Evet anladıkları dilden konuşmam lazım sanırım. Teşekkür ederim

İdare etmen gerektiğini düşünmesi çok saçma. Hayır yani senin ailen aynen bu şekilde yapsa tepkisi de böyle olurmuydu . İnsan gibi temiz temiz takilinca birsey demezsinde bu ne ya midem kalktı köpek ile ilgili mevzularda . İsyan bayrağını çekme vaktin gelmis
Evet benim ailem bu şekilde yapsa böyle olurmuş idare edermiş sorun yaratmazmış eşim öyle diyor. Ki onun yapısı öyle sorun etmeyebilir. Ama ben de böyleyim sonuçta

Evet benim ailem bu şekilde yapsa böyle olurmuş idare edermiş sorun yaratmazmış eşim öyle diyor. Ki onun yapısı öyle sorun etmeyebilir. Ama ben de böyleyim sonuçta
Tepkini göster hiç susma yoksa bu devran böyle dönmeye devam edecek , seni senden başkası düşünmediğine göre tepki göstermelisin artık. Alınan alınsın

X