Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum

Bu evlilik uzun sürmez çünkü iliski tek taraflı yürümez iki tarafın da emek vermesi lazim hep siz susun o tepinsin ile evlilik olmaz ki
Bakin farketmedim demissiniz ama hic bir insan evlilik oncesi o kadar da gercek yüzünü gizleyemez (tanimadan birkac ay icinde evlenmediyseniz) oyle olsaydi simdiye coktan evlenirdim diye düşünüyorum çünkü taviz verdikten sonra evlenmekte ne var

Linç yemezden önce bunu demek istemiştim.. Yani kocan halden anlayacak karşılıklı anlaşacaksınız.. Kocan sana soracak sen kocana e hadi ben çağırdım bitti olmaz yani.. o zaman kadında hizmetçi hisseder kendisini..
ha sevmediğim insan varmıdır vardır.. Evime çağırır mıyım çağırmam yılda bir iki kere mecburiyetten belki ağırlarım ama misafir dediğim benim kafamın sardığı hoş beş edeceğim insandır yani, Kuzum kalkmışken bana da çatal getir de derim misafirimde dur sen kalkma çayımı ben doldurayım da der..
Ev müsait ama hazırlığım yokta derim yok sen zahmet etme biz bişeyler alırız sen sadece çayı koyda derler.. Eşim davet ettiğinde kız çalışıyo siz bize gelinde derler.. Yani çevremdekilerde hep aynı anlayıştayız.. İşten çıktığımda çok yorgun olduğumu görüp yemeğim yoksa yemekte verirler uğraşmayayım diye..

Sanırım çevrede çok önemli bu yüzden. Biz herkesin uyumuş dinlenmiş evi temiz olmasını beklersek aylarca arkadaşlarımızla görüşemeyiz çünkü hepimiz aynı sektördeyiz illa biri nöbet çıkışı biri nöbetçi böyle kasıncada arkadaşlıklar bitiyor. Çocukluk arkadaşlarım zaten bambaşka evime misafir gelicekse hazırlık gönderen insanlar bazı tipler var mesela onlar çat kapı yada 1-2 saat sonra gelelim dese istemez kabul etmeyiz. Eşim ret ederken bana bile sormaz o derece bellidir yani istemeyeceğim

Yapmasaydın, sen fedakarlık yaptın karşılığını bekliyorsun. Fedakarlık karşılık beklemeden yapılır. Yuva kurmak sizin için en büyük hayal değildi, siz gözünüzü kör edecek bir hırsla evlenmek istemişsiniz. Fedakarlık dediğiniz şeyler aslında evlenmemek için kaderin sizin önünüze dur yapma diye çıkardığı engeller ama siz bu engelleri yok sayıp evlenmişsiniz.
Hani demişsiniz , laf söylersen ailesinin yanında ağzıma ….. diye. Siz yani korkuyorsunuz kocanız sizi istemez diye, evlilik sona erer diye. Rest bile çekemiyorsunuz, siz hiçbir şey yapamazken adam niye değişsin. Ne gerek var.
Bence siz anladınız aslında ailesini kocanızı evlenmeden önce ama hallolur, sevgimiz yeter, bi evlenelim yeter diye düşündünüz ve düşündüğünüz gibi olmadı işte.

Aynen herkesin evinin hazır olmasını beklersek ohoooo :) ben gittiğim yerde de kimsenin dağınıklığına vs pek takılmam o onun felsefesidir. ben kendim rahat olduğum gibiyim.. Eş dost arkadaş severim.. sohbet eder kafamı dağıtırım..

Kaptık giriş biletini oğlumu da çaktırmadan eve soktuk mu tamamdır. düşman hudutları geçilmiş demektir.

Söz oğlumu yatağına işetmeyeceğim
Yeni evliyken evime gelen misafir çocuğunun beyaz halıma döktüğü bir bardak vişne suyu ve browni kek geldi aklıma

Ya yeni evlendiğimizde bende de oluyordu, eşyalar kirlenmesin, kırılmasın falan filan çocuk olup emeklemeye başladıktan sonra ohoooo aman sağlığımız yerinde olsun diyoruz helede blv ile ek gıda sürecinde dağlara taşlara zaten

size katılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…