Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

Bu ay ki ödediklerimizi yazıyorum sırf eşim hayır diyemeyediği için..
93 İski / 79 ttnet / 60 doğalgaz / 66 tivibu (2 FAT toplamı) / 80 TL abisinin askere giderken aldığımız bilet fiyatı toplam 378 hala adam cep telefon faturasını ödetmeye çalışıyor vallahi benim faturalarım bu kadar yüksek değil hepsi karttan ödendi cumartesi ekstre kesiliyor kira bizim faturalar ve kart ödemesi yapacağız nasıl benden para çıkmıyor? Ayrıca derdim para vermekten ziyade sürekli talep edilmesi eşimin yapamayacağı halde yapamam dememesi bundan kaynaklı bu beklentinin artması
e ödemeyin bundan sonra siz de. ödeyip de yakınmanın manasını göremiyorum.

Biliyor musunuz buda aklıma geliyor ama kötüye yormak kendimi daha da üzmemek adına düşünmemeye çalışıyorum o kadar da değildir ya diyorum inşallah değildir
Bende konduramadım insan kendi gibi düşünüyor ama erkekler bu açıdan bakmıyor malesef...

İş eşinizde bitiyor. Bir isterler iki isterler hayır demeyi bilmesi lazım.
Bu tip sömürücü tiplere acayip gıcık oluyorum. Kimse kimsenin faturasını ödemek zorunda değil.

Ay bütün sayfaları okudum şok üstüne şok yaşadım.. Siz eşiniz askerdeyken çalışıp beyaz eşyaları aldınız ve abisi bunların yenisi çıkar diyip dalga mı geçti gerçekten? Hangi abisi? Sizden beyaz eşya isteyen abisiyse keşke ucuzken alsaydınız diyin onlara..
Evinizdeki tv’yi beğenmeyip(ki az para vermemişsiniz 3500 tl) laf söyleyen kayınpedere de mi cevap vermediniz? Paramıza göre aldık kimseye yük olmadık da mı demediniz? Ayhhh
Ben normalde evlendikten sonra annelere para gönderilmesinde hata bulmam ama on aylık evli insanların sırtına binmeleri ayıp olmuş..
Merhaba evet beyaz eşya isteyen abisi Alay etmişti benimle
Paradan ziyade bu yaklaşım bu rahatlık 34 ya da 36 yaşında adamım benden 10 yaş küçük kardeşime hanımına mi muhtacım sanki diye bile düşünmemeleri ve isteklerinin asla bitmemesi benim en büyük sorunum vermekle bitmiyor hani anlatabiliyor muyum bilmiyorum çok sağolun yorumunuz için kimseye anlatamamaktan çatlayacaktım neyseki burası var hepinize sonsuz teşekkürler

Abim evleniyor eve el atarsınız ne demek? Yani kayıailenin evine mi yoksa abinin evine mi?
Kayınailenin evinde kanepeye ihtiyaç varsa, düğün yapılmayacak durumdaysa siz evlenmeden önce neden alınmamış? Sizinki düğün değil miydi? Evde iki tane bekar varken neden alınmadı?
Yok abiye yardım istiyorlarsa o size yardım etmiş mi de yardım istiyor?
Bu mesajınızı yeni gördüm iki abi bekar yani Kp evi ancak koltuğa ihtiyaç Vs yok o koltuğu köye götürüp buraya yeni koltuk alınsın fikri kendilerine ait biz yorum bile yapmadık durduk yere koltuktan konu açıldı önce bize siz kaça aldınızla girdi konuya aile o kadar sürmedi ki elini ne marka ne ödediğimiz fiyattan bir haberler daha sonra neyse anneme koltuk gerek ellerinizden öper diye devam etti konu isteme şekilleri bile terbiyesizce
Abisi düğünüme bile gelmedi bırakın onu daha evimi görmedi çalışıyorum diyor sürekli ama hep açlar ben cevap verdim veriyorum da anlayan kim hiç

İş eşinizde bitiyor. Bir isterler iki isterler hayır demeyi bilmesi lazım.
Bu tip sömürücü tiplere acayip gıcık oluyorum. Kimse kimsenin faturasını ödemek zorunda değil.
Benim de derdim eşimin bu sessizliği karşımızdakiler Allah değil peygamber değil ben ananı döv babana söv demiyorum ki yapamayız diyecek heosi bu kadar

Siz benim neye yakındığımı anlamamışsınız zaten hayırlı günler
İyi de siz ödedikçe istemeye de devam edecekler. Derdim ödemek değil sürekli istemeleri diyorsunuz, ödemezseniz bir daha istemezler. Eşinize para vermeyin yazmıştım daha önce ayrı gayrı olsun istemiyorum demişsiniz. Bence de evlilikte ayrı gayrı olmaz ama eşinizin siz onaylamadığınız halde yardım etme durumu varsa maalesef parayı sakınmalısınız. Kart sizdeymiş zaten ödemiyorum deseydiniz zorla elinizden mi alacaktı eşiniz? Eşinizi ailesine hayır diyememekle suçluyorsunuz ama siz de eşinize hayır diyemiyorsunuz sanırım.

Saka mi bu. Iki maas dediginiz 5 bin bile degil. Normal maasli calisan bir memur ucreti. Sınır koymazsaniz cok basiniz ağrir. Uzak durun. Fatura falan da odemeyin. Asgari ucretle calisiyorsunuz ya hu. Yuh yani

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu konuyu birilerine anlatmasam çıldıracağım diye düşünerek üye oldum.
10 aylık evliyim 4,5 yıllık bir beraberliğin üzerine evlendim eşimle bir problemim yok diyebilirim çünkü ufak tefek atışmalar her ailede olur. Saymıyorum onları. Eşim şevkatlidir kalbinde kötülük yoktur biri kalbini kırmışsa dile getirmez bile yapacağı en büyük şey birdaha görüşmemek olur bense aksine haksızlığa ve kullanılmaya gelmeyen biriyim neyse..
Biz evlenirken herşeyimizi beraber yaptık en büyük pay benim çünkü asker yolu beklerken tüm beyaz eşyalarımı halledip bir de 2600 lira gibi bir para biriktirdim ki depozito kira Vs tam bu rakama denk gelmiş bu evi böyle tutmuştuk eşim her zaman sen olmasan evlenmezdik der çünkü ailesi tam bir yiyici. Asla hiçbirşeye yardım etmediler iki abisi bir ablası var abla evli iki abi bekar büyüğü 36 yaşında 7 yıldır biriyle sevgili sürekli evlenecegiz diyor ancak tık yok güvenilmez bir tip küçük abisi 34 yaşında asker kaçağı idi şimdi bedelli yapıyor (eşim27 yaşında) kaynanam düğünde ancak çeyrek takabilirim demişti o derece yani. Annemler çıkışınca bilezik yaptılar 1 tane onun dışında alyanstan bilekliğe biz yaptık zaten 3 bilezik vardı 10ar gram toplasanz 1 bilezik etmez altında gözüm yok ancak hep vermeden alma peşindeler.

Evlendik ertesi sabah babası bizden önce altın sonra 3 bin tl istedi vermedik eşim 33bin borcum var veremem dedi babanın cevabı şu: 2 tane aslan gibi çalışansınız ödersiniz ne var? Vermedik
Bir kaç ay sonra ablası anneme aydan aya harçlık verin demeye başladı bu sırada biz evde doğalgaz bile açmıyoruz ödeyemediğimiz için oda geçti
Borçlarımız tamamen bitmiş durumda. Esas şimdi kudurdular
Kp bize 3+1 ev tutmak istediğini abileri evlendirip karı koca bizimle yaşamak istediğini söyledi eşim cevapsız kaldı bende şok oldum baktı biz bozulduk şaka dedi yok öyle birşey Vs (köyde bomboş duran bir evleri var)
Büyük abisi evdeki koltuk takımı kötü oldu anneme koltuk takımı alın diyor bende cevap verdim valla ben koltuk takımımı öderken kim vardı dedim. Özetlemeye çalışıyorum kusura bakmayın.
Küçük abisi bu ay yokum evdeki faturaları ödeyin demiş eşim de bana sordu iyi tamam ama bu ilk ve son dedim. Ev değil sanki dükkan işletiyorlar kaynanam aramış diyorki birikmişimden 160 TL elektrik yatırdım bana nakit verirsiniz gelince
Vallahi dedim anne biz karttan ödeyecektik nakit bizde yok diğerlerini biz ödeyelim oda senden olsun dedim sesi bozuldu kapadı
Ya birikmişiniz varsa biz niye ödüyoruz
Eşime söylüyorum bu aylık sadece tamam dedik ne bileyim dedi abisi askere gitmeden önce geldi bizde kaldı bir gece. Kalkmış diyor ki abim evlenecek eve el atmanız lazım eşimde ses yok. Konu değişti bir kaç saat sonra dediki abimden sonra beyaz eşya alacağım elinizi cebinize atacaksınz artık ben o kadar beyaz eşyayı nasıl öderim ay dayanamadım artık
Ben öderken kim vardı asgari ücretle tüm beyaz eşyamı yaptım ben üstelik kardeşiniz askerdi dedim cevaba bakın
E o zaman ucuzdu?
O zaman alsaymışsın diyemedim sustum eşimde yine ses yok. Kenarda birikimimiz yok ucu ucuna yaşıyoruz o 2400 ben 2300 maaş alıyorum kiramız1450 oldu hala ses yok
Ertesi gün konuştum eşimle diyor ki
Bende bıktım artık yapamayacağımı bilerek istiyorlar yapamam desem nolacak sen merak etme ben kimsenin cüzdanı değilim Vs Vs diyor
Eşime destek olmak için çalışmak istiyorum ama sürekli iki maaşlısınız diyorlar işten çıkmak istiyorum gram çalışasım gelmiyor sürekli sömürülmekten bıktım eşimde zorlanırsa artık yok demeyi öğrenir diye düşünüyorum şuan çalıştığım yerden zaten ay sonu çıkacağım çevresi kötü diye istemiyordu eşim hazır diyorum çıkıyorum başvuru yapmayayım hiçbir yere en az 2 ay oturalım ay bilmiyorum çok uzun oldu kusura bakmayın fikirlerinizi bekliyorum
Allah yardimciniz olsun zor bir imtihan. bilirim boyle yiyici tipleri ailemizde cok kere tecrube ettik. en buyuk sansiniz esiniz sessiz de olsa sizin yaninizda hak veriyor. ailem vermem lazim dese ne yapacaktiniz.. en guzeli borclanmak.. bir seye borca girin. onu oduyoruz deyin.. ama calismamak iyi fikir degil onlara vermemek icin calismazsaniz siz de bir sey sahibi olamazsiniz coluk cocuk olunca. hakkinizi koruyun.elinizdeki parayi vermek zorunda degilsiniz. calisin birikimizi de yapin ev araba da alin.. onlar sizden umidi kessin. bir kerelik vs de yapmayin. bunlardan bzie ekmek cikmiyor desinler. durusunuz net olsun.

Bence esinizle konusun Eşiniz ya da uygun görürse siz esinizin ailesine açık açık soylesin biz esyamizi alırken bize kimse zırnık vermedi kimse de bizden 5 kuruş istemesin bizim kazandığımız bize herkes kendi evini kendi gecindirsin deyin. Bozulurlar, kuserler, dedikodunuzu yaparlar sonra susarlar. Ne münasebet canım abisi yani bi de gelip diyo ki beyaz esyami alicaksiniz. Benim abim gelicek de bana boyle bi cümle kuracak utancından yüzüme bakamaz valla. Densizler

İyi de siz ödedikçe istemeye de devam edecekler. Derdim ödemek değil sürekli istemeleri diyorsunuz, ödemezseniz bir daha istemezler. Eşinize para vermeyin yazmıştım daha önce ayrı gayrı olsun istemiyorum demişsiniz. Bence de evlilikte ayrı gayrı olmaz ama eşinizin siz onaylamadığınız halde yardım etme durumu varsa maalesef parayı sakınmalısınız. Kart sizdeymiş zaten ödemiyorum deseydiniz zorla elinizden mi alacaktı eşiniz? Eşinizi ailesine hayır diyememekle suçluyorsunuz ama siz de eşinize hayır diyemiyorsunuz sanırım.
Eşime hayır diyememek değil bu ay için tamam dedim ama faturadan sonra koltuk çıktı ne bileyim beyaz eşya çıktı çıkmaya da devam ediyor hergün birşey

Allah yardimciniz olsun zor bir imtihan. bilirim boyle yiyici tipleri ailemizde cok kere tecrube ettik. en buyuk sansiniz esiniz sessiz de olsa sizin yaninizda hak veriyor. ailem vermem lazim dese ne yapacaktiniz.. en guzeli borclanmak.. bir seye borca girin. onu oduyoruz deyin.. ama calismamak iyi fikir degil onlara vermemek icin calismazsaniz siz de bir sey sahibi olamazsiniz coluk cocuk olunca. hakkinizi koruyun.elinizdeki parayi vermek zorunda degilsiniz. calisin birikimizi de yapin ev araba da alin.. onlar sizden umidi kessin. bir kerelik vs de yapmayin. bunlardan bzie ekmek cikmiyor desinler. durusunuz net olsun.
Borçlamayı düşündüm yalan yok ama ev için hiç birikim yok tamamı kredi olmuyor ve oranlar çok yüksek araç düşündüm vallahi hergün bizi gelin alın oraya gidelim bunu yapalım derler eminim abisi hergün araba ister yine onlar yüzünden vazgeçtim anlayacağınız onlar için yaşam standardımı düşürmek tabiki çok mantıksız ama bende delirecek gibi oluyorum düşündükçe

Bence esinizle konusun Eşiniz ya da uygun görürse siz esinizin ailesine açık açık soylesin biz esyamizi alırken bize kimse zırnık vermedi kimse de bizden 5 kuruş istemesin bizim kazandığımız bize herkes kendi evini kendi gecindirsin deyin. Bozulurlar, kuserler, dedikodunuzu yaparlar sonra susarlar. Ne münasebet canım abisi yani bi de gelip diyo ki beyaz esyami alicaksiniz. Benim abim gelicek de bana boyle bi cümle kuracak utancından yüzüme bakamaz valla. Densizler
Canım eşim konuşsa sorun yok ve inanın ben kaç kez lafımı soktum söyledim ama bunun sessizliğinden cürret buluyorlar belki eşimin konuşması da fayda etmeyecek bilmiyorum ama aklıma gelen tek çare yinede onun konuşması

Canım eşim konuşsa sorun yok ve inanın ben kaç kez lafımı soktum söyledim ama bunun sessizliğinden cürret buluyorlar belki eşimin konuşması da fayda etmeyecek bilmiyorum ama aklıma gelen tek çare yinede onun konuşması
İste laf sokmayin açık ve sert bi şekilde bizden 5 kuruş alamazsınız deyin ve net olun. Bidaha 50 lira bile isteseler vermeyin, ben size diycegimi dedim deyin. Borç isteseler sonra vericez deseler de vermeyin. Eşinize de soyleyin benden habersiz verdiğini duyarsak aramiz bozulur diye. Bölgelerine cadaloz gelin olucaksiniz ki kafanız rahat etsin.

İşten cıksan kira zaten 1450 eşinin aldıgı miktar ortada elde bişey kalmıyor nasıl geçineceksiniz senin maasınla ancak ucu ucuna gider zaten bu konuda sende eşinde veremeyeceğinizi söyleyin istedikleri kadar istesinler milletteki bu rahatlık ne güzel iş

Eşime hayır diyememek değil bu ay için tamam dedim ama faturadan sonra koltuk çıktı ne bileyim beyaz eşya çıktı çıkmaya da devam ediyor hergün birşey
Arkadaşların dediğine katılıyorum, bir kere fatura ödersiniz istekler sıralanmaya başlar, siz bu ay için tamam demişsiniz ama karşı tarafın aldığı mesaj istersek ödetebiliyoruz, o zaman koparabildiğimizi koparalım.
1 defalık bile olsa 1 liralık fatura bile ödemeyin.

E bu abiler evlenince nolcak? Kayınpeder çalışmıyorsa emekli de değilse onlara kim bakacak?
Uff çok zor çok bu işler. Doğrusu nedir bilmiyorum

X